TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 03:00:14 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 4 5 [6] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitanje u vezi amino kiselina  (Pročitano 21150 puta)
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #9 poslato: April 02, 2014, 02:19:22 posle podne »

nisam uzimao nista od suplementacije zato sam pitao da li amino kiseline imaju neka nezeljena dejstva? i da li je bolje da uzmem protein ili amino kiseline?

aminokiseline su gradivni delovi proteina. Svaki protein sačinjen je iz različitih lanaca aminokiselina. AK su gradivne materije ćelije, mišića i tkiva kojih (posle vode) ima najviše u organizmu čoveka. Imaju takav zloglasan naziv, ali celo tvoje telo dobrim delom funkcioniše preko aminokiselina u procesima biosinteze, metabolizma, moždanih ćelija...

Prepoznajemo esencijalne i ostale aminokiseline koje učestvuju u sintezi proteina u organizmu. Esencijalne su one koje naš organizam ne može da proizvede, ima ih 9 i njih unosimo hranom/ishranom: leucin, izoleucin, lizin, histidin, metionin, fenilalanin, valin, triptofan i treonin. Ostalih 12 su one koje organizam može sam od sebe da proizvede, bez unosa nutrijenata: arginin, glutamin, cistein, tirozin, aspartična kiselina itd.
Sačuvana
Arbeit macht frei.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: April 02, 2014, 02:00:20 posle podne »

čime se baviš, koji su ti ciljevi... to su neka bazična pitanja da bismo mogli da ti damo savet o suplementaciji....  o štetnosti si već dobio odgovor.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #7 poslato: April 02, 2014, 01:52:13 posle podne »

Nezeljenih dejstava od amino kiselina nema. Ovde ti je najbitnija ishrana. Tim redom se i vodi. Kvalitetna ishrana/dovoljna kolicina - whey protein - aminokiseline. Ako su ti prva 2 segmenta (hrana/whey) ispunjena,onda ima mesta aminokiselinama. Ovako,ne. U ponudjenom izboru izaberi whey pre aminokiselina. Moje misljenje. Kako se hranis? Koji su ti ciljevi?
Sačuvana
bbBRE
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #6 poslato: April 02, 2014, 01:25:09 posle podne »

nisam uzimao nista od suplementacije zato sam pitao da li amino kiseline imaju neka nezeljena dejstva? i da li je bolje da uzmem protein ili amino kiseline?
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #5 poslato: April 02, 2014, 09:07:30 pre podne »

Čim čujem rečenicu tipa  (nešto da pijem)  odmah znam da je reč o totalnom početniku koji ne zna šta će a želi biti veliki i jak.Ali niko nije naučen rodio i na pravom si mestu da nešto naučiš a za početak da aminokiseline neće mnogo učiniti ukoliko ishrana nije kako treba.
Zatim...aminokiseline su više opcija za iskusnije vežbače kao dopuna na kraju kada se nabave svi osnovni suplementi tipa proteina,vitamina,minerala,bcaa itd... amino su kao šlag na tortu i ako samo njih uzmeš bacanje je para  sem ako baš ne uzimaš velike doze što kada preračunaš izaĂ°e veoma papreno.
Zato sam i pitao da li vec koristi nesto
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #4 poslato: April 02, 2014, 09:01:30 pre podne »

Čim čujem rečenicu tipa  (nešto da pijem)  odmah znam da je reč o totalnom početniku koji ne zna šta će a želi biti veliki i jak.Ali niko nije naučen rodio i na pravom si mestu da nešto naučiš a za početak da aminokiseline neće mnogo učiniti ukoliko ishrana nije kako treba.
Zatim...aminokiseline su više opcija za iskusnije vežbače kao dopuna na kraju kada se nabave svi osnovni suplementi tipa proteina,vitamina,minerala,bcaa itd... amino su kao šlag na tortu i ako samo njih uzmeš bacanje je para  sem ako baš ne uzimaš velike doze što kada preračunaš izaĂ°e veoma papreno.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #3 poslato: April 02, 2014, 07:06:36 pre podne »

Da li uzimas nesto od suplementacije ili ce ti amino biti jedini suplement?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #2 poslato: April 01, 2014, 09:44:56 posle podne »

Nemaju neželjena dejstva :) Te koji si naveo su dobre amino kiseline,ali možeš pogledati i one koje su sada na akciji. Šta treniraš?
Sačuvana
bbBRE
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #1 poslato: April 01, 2014, 09:38:02 posle podne »

Da li amino kiselije imaju neka nezeljenja dejstva?? i da li preporucujete amino 1900 posto sam resio da uzmem nesto da pijem..
Sačuvana
Stranice: 1 ... 4 5 [6] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.089 sekundi sa 21 upita.