TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394260 Teme od strane 25002 Članovi Poslednji član: lazic037

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 19, 2024, 08:13:02 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 207 208 [209] 210 211 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 707659 puta)
darkrider
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 41

« Odgovor #1109 poslato: Novembar 21, 2014, 06:21:53 posle podne »

jel moze neko da mi objasni malo detaljnije o "lean bulk"
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #1108 poslato: Novembar 21, 2014, 02:38:29 posle podne »

Pa, ne mislim kilu...
:D
Kontam da je jedan klip na 2-3 dana OK...
:)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #1107 poslato: Novembar 21, 2014, 02:35:08 posle podne »

Recite NE kokicama  8)
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #1106 poslato: Novembar 21, 2014, 02:05:26 posle podne »

Još ispadoše kokice OK...
:D
Uvek sam se pitao zbog čega ne pišu nutritivne vrednosti na kokicama za mikrotalasnu, kao i na svim Mogyi proizvodima...
O.o
Svakako sam mislio na "prirodno" napravljene kokice.
I mislio sam da su OK, pošto kontam, celo zrno, a palenta je OK; pa za svaki slučaj da proverim...
:D
Eto meni užine na poslu; kukuruz iz konzerve i Ela sir.
To mi je prvo pali na pamet, a da može u nekom Super Marketu da se kupi...
:D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1105 poslato: Novembar 21, 2014, 01:43:49 posle podne »

Izvori zdravih masti su uvek ok kao manja "kalorijska dopuna"...ali kao što stalno napominjem...umerenost pre svega...15-20% od TDEE...naravno u adekvatnom odnosu sa proteinima i hidratima...

Povremeno je "kukuruz iz konzerve" ok, naravno uz proteine visoke biološke vrednosti...

Jedna zanimljiva činjenica koja ide u prilog kukuruzu iz konzerve...

Verovali ili ne?

Odabir namirnica samo je prvi korak ka zdravoj ishrani, a puno puta je važniji način na koji ih pripremamo, pa i serviramo, tvrdi britanski nutricionista Juliette Kelow za Daily Mail. Tako objašnjava, da je suprotno mnogim uverenjima, neka hrana zdravija, ako dolazi iz konzerve, nego u svom prirodnom obliku.
To se odnosi na kukuruz šećerac iz konzerve, dokazali su "naučnici" sa Univeziteta Cornell koji su utvrdili da se konzerviranjem kukuruza povećava količina antioksidansa u njemu za čak 44 posto. Oni čiste štetne slobodne radikale iz  tela, a povećanjem antioksidanasa se nadoknaĂ°uje nedostatak vitamina C koji se gubi konzerviranjem.  ;D

Po pitanju kokica...ehhh...

Ako kupujete kukuruz kokičar na pijaci( proveren "kokičar"), i spremate kokice na tradicionalan način, nećete imati nikakvih problema, ako je sve u granicama umerenosti...ali treba obratiti pažnju na neke stvari...bitno je da kokice nisu premazane raznim dodacima poput putera, karamela ili čokolade. Sve kupovne varijante koje sadrže dodatni šećer su prepune nepotrebnih kalorija. Ako kupujete one za mikrotalasnu pećnicu, ipak proverite njihov sastav, da se ne bi potkrao neki od sastojaka koji goji.

Zbog prekomernog soljenja, kao i putera, nutricionisti ne navode kokice kao poželjnu namirnicu u našoj ishrani. Ukoliko puter zamenite maslinovim uljem, ili masnoću u potpunosti izbacite, a so upotrebite u razumnim količinama kokice i te kako mogu biti korisne.

Kako su po ukusu neutralne, kokice se mogu začiniti mlevenim origanom, ruzmarinom ili aroma mlevenom čili papričicom kao i belim lukom u prahu.

Zašto su kokice zaista dobre?

1. Imaju antioksidativno delovanje - Najvažniji aktivni sastojci u kokicama su polifenoli, jedinjenja koje se suprostavljaju slobodnim radikalima i štite krvne sudove.

2. Bogate su vlaknima - Cele žitarice i mekinje bogat su izvor vlakana, a kako kokica nastaje iz celog zrna kukuruza ne gubi njegove nutritivne vrednosti. Preporuke za dnevni unos vlakana su 20 – 35 grama po danu, a šoljica ispečenih kokica ima 2 grama vlakana.

3. Siromašne su kalorijama - Nezačinjene kokice imaju nisku kaloričnu vrednost. Ali, broj kalorija zavisi od načina pripreme pa sami možete da odlučite hoćete li imati "najdijetalniju" od svih mogućih grickalica ili nešto veći kalorijski zalogaj. Ukoliko nisu pripremljene na puteru imaju oko 90 kalorija po porciji koje se, zavisno od dodatih masnoća, mogu popeti do 300 kalorija.

4. Ne sadrže šećer - Upravo su zbog odsutnosti šećera idealne u ulozi grickalica. Keks, čokolade i ostali slatkiši trenutno pružaju energiju, ali je ubrzo i spuštaju( previše prostih hidrata) zbog čega bi ih trebalo izbegavati u slučaju kada treba na kratko "da zavarate želudac".

5. "Upijaju" pivo - Tu sposobnost sunĂ°eraste loptice imaju zbog visokog udela vlakana. Osim što se izvrsno nadopunjuju uz ovo penušavo piće, smanjuju negativni uticaj alkohola na digestivni trakt...

Prijatno!  ;)
« Poslednja izmena: Novembar 21, 2014, 01:55:27 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #1104 poslato: Novembar 21, 2014, 09:09:25 pre podne »

Kad nemamo slozene uh, da li je bolje da unesemo proste ili da ih uopste ne unesemo?

"Biti ili ne biti, pitanje je sad"...zavisi o kom izvoru hidrata se radi? "Čista" dekstroza? Voće? Slatkiši(koji)?

Jedino od cele negativne slike "odudara" fruktoza( voćni šećer) koja ima niži glikemički indeks, jer našem telu ipak treba vremena da je iskoristi,tj. da je pretvori u glukozu(dextrozu)...( svi ugljenih hidrati koje unosimo hranom se "svode" na nivo dekstroze)...

I sam znaš da su prosti hidrati, brzi hidrati...BRZ I NAGLI SKOK INSULINA, SVA GLUKOZA MUNJEVITO DOLAZI DO "CILJANIH TKIVA"...GLUKOZE "SKORO" I DA NEMA U KRVI...STIŽU SIGNALI "GLADI"...KREĆE ZAČARANI KRUG...

Neko će reći postepeno ih unositi, u manjim količinama..."lagana infuzija"...ali opet prosti hidrati su prosti hidrati...
Da li moze tipa oko 9h uvece da se unese 100g rise cake(razlog je taj sto idem u suficit  300-500cal, a nisam stigao pre toga da unesem)

Jedno od bitnih pitanje je i da li ti je to obrok pred spavanje?

Ako nije, može naravno, ali 100 gr rice cake "odjedared", mora da si bio mnogo gladan  :D

Nadam se da je uz "rice cake", "pao" i neki izvor proteina visoke biološke vrednosti i malo zdravih masti?

U obroku pred spavanje, odličan izbor ella i kikiriki( nadam se pečen, neslan)
Ja to uzivam dok jedem, lepse mi je to pojesti nego neku cokoladu i da nisam pred spavanje vec 2-3h pre a pred spavanje ela i kikiriki
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #1103 poslato: Novembar 21, 2014, 08:19:11 pre podne »

S vremena na vreme kukuruz iz konzerve ti neće kvariti formu, da razbiješ monotoniju. Kokice su samo loša navika, grickalica dok sa devojkom gledaš film. A ne kvalitetan izvor hidrata.
OK, hvala.
Za konzervu pitam, zbog "užine" na poslu u danima kada ne treniram, a za kokice više u smislu da li je OK, a ne kao primarni odabir UH kao obroka...
:)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #1102 poslato: Novembar 21, 2014, 07:58:16 pre podne »

Kad nemamo slozene uh, da li je bolje da unesemo proste ili da ih uopste ne unesemo?

"Biti ili ne biti, pitanje je sad"...zavisi o kom izvoru hidrata se radi? "Čista" dekstroza? Voće? Slatkiši(koji)?

Jedino od cele negativne slike "odudara" fruktoza( voćni šećer) koja ima niži glikemički indeks, jer našem telu ipak treba vremena da je iskoristi,tj. da je pretvori u glukozu(dextrozu)...( svi ugljenih hidrati koje unosimo hranom se "svode" na nivo dekstroze)...

I sam znaš da su prosti hidrati, brzi hidrati...BRZ I NAGLI SKOK INSULINA, SVA GLUKOZA MUNJEVITO DOLAZI DO "CILJANIH TKIVA"...GLUKOZE "SKORO" I DA NEMA U KRVI...STIŽU SIGNALI "GLADI"...KREĆE ZAČARANI KRUG...

Neko će reći postepeno ih unositi, u manjim količinama..."lagana infuzija"...ali opet prosti hidrati su prosti hidrati...
Da li moze tipa oko 9h uvece da se unese 100g rise cake(razlog je taj sto idem u suficit  300-500cal, a nisam stigao pre toga da unesem)
Popunjavaj kal. suficit uveče mastima, ne hidratima. Bar bih ja tako uveče.
Pa da, i ja se slažem
I lakše mu je mastima, 9 kcal po gramu u odnosu na 4 kcal iz hidrata.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #1101 poslato: Novembar 21, 2014, 07:57:14 pre podne »

Koliko je OK kukuruz iz konzerve kao izvor UH?
Ili su mozda bolja varijanta kokice (bez ulja)?!?
...ili ništa od navedenog...
:D
S vremena na vreme kukuruz iz konzerve ti neće kvariti formu, da razbiješ monotoniju. Kokice su samo loša navika, grickalica dok sa devojkom gledaš film. A ne kvalitetan izvor hidrata.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #1100 poslato: Novembar 21, 2014, 07:55:00 pre podne »

Kad nemamo slozene uh, da li je bolje da unesemo proste ili da ih uopste ne unesemo?

"Biti ili ne biti, pitanje je sad"...zavisi o kom izvoru hidrata se radi? "Čista" dekstroza? Voće? Slatkiši(koji)?

Jedino od cele negativne slike "odudara" fruktoza( voćni šećer) koja ima niži glikemički indeks, jer našem telu ipak treba vremena da je iskoristi,tj. da je pretvori u glukozu(dextrozu)...( svi ugljenih hidrati koje unosimo hranom se "svode" na nivo dekstroze)...

I sam znaš da su prosti hidrati, brzi hidrati...BRZ I NAGLI SKOK INSULINA, SVA GLUKOZA MUNJEVITO DOLAZI DO "CILJANIH TKIVA"...GLUKOZE "SKORO" I DA NEMA U KRVI...STIŽU SIGNALI "GLADI"...KREĆE ZAČARANI KRUG...

Neko će reći postepeno ih unositi, u manjim količinama..."lagana infuzija"...ali opet prosti hidrati su prosti hidrati...
Da li moze tipa oko 9h uvece da se unese 100g rise cake(razlog je taj sto idem u suficit  300-500cal, a nisam stigao pre toga da unesem)
Popunjavaj kal. suficit uveče mastima, ne hidratima. Bar bih ja tako uveče.
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #1099 poslato: Novembar 21, 2014, 06:36:08 pre podne »

Koliko je OK kukuruz iz konzerve kao izvor UH?
Ili su mozda bolja varijanta kokice (bez ulja)?!?
...ili ništa od navedenog...
:D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1098 poslato: Novembar 21, 2014, 01:10:16 pre podne »

Kad nemamo slozene uh, da li je bolje da unesemo proste ili da ih uopste ne unesemo?

"Biti ili ne biti, pitanje je sad"...zavisi o kom izvoru hidrata se radi? "Čista" dekstroza? Voće? Slatkiši(koji)?

Jedino od cele negativne slike "odudara" fruktoza( voćni šećer) koja ima niži glikemički indeks, jer našem telu ipak treba vremena da je iskoristi,tj. da je pretvori u glukozu(dextrozu)...( svi ugljenih hidrati koje unosimo hranom se "svode" na nivo dekstroze)...

I sam znaš da su prosti hidrati, brzi hidrati...BRZ I NAGLI SKOK INSULINA, SVA GLUKOZA MUNJEVITO DOLAZI DO "CILJANIH TKIVA"...GLUKOZE "SKORO" I DA NEMA U KRVI...STIŽU SIGNALI "GLADI"...KREĆE ZAČARANI KRUG...

Neko će reći postepeno ih unositi, u manjim količinama..."lagana infuzija"...ali opet prosti hidrati su prosti hidrati...
Da li moze tipa oko 9h uvece da se unese 100g rise cake(razlog je taj sto idem u suficit  300-500cal, a nisam stigao pre toga da unesem)

Jedno od bitnih pitanje je i da li ti je to obrok pred spavanje?

Ako nije, može naravno, ali 100 gr rice cake "odjedared", mora da si bio mnogo gladan  :D

Nadam se da je uz "rice cake", "pao" i neki izvor proteina visoke biološke vrednosti i malo zdravih masti?

U obroku pred spavanje, odličan izbor ella i kikiriki( nadam se pečen, neslan)
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #1097 poslato: Novembar 20, 2014, 10:20:19 posle podne »

Jedi slobodno :)
Hvala.
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #1096 poslato: Novembar 20, 2014, 10:19:53 posle podne »

Kad nemamo slozene uh, da li je bolje da unesemo proste ili da ih uopste ne unesemo?

"Biti ili ne biti, pitanje je sad"...zavisi o kom izvoru hidrata se radi? "Čista" dekstroza? Voće? Slatkiši(koji)?

Jedino od cele negativne slike "odudara" fruktoza( voćni šećer) koja ima niži glikemički indeks, jer našem telu ipak treba vremena da je iskoristi,tj. da je pretvori u glukozu(dextrozu)...( svi ugljenih hidrati koje unosimo hranom se "svode" na nivo dekstroze)...

I sam znaš da su prosti hidrati, brzi hidrati...BRZ I NAGLI SKOK INSULINA, SVA GLUKOZA MUNJEVITO DOLAZI DO "CILJANIH TKIVA"...GLUKOZE "SKORO" I DA NEMA U KRVI...STIŽU SIGNALI "GLADI"...KREĆE ZAČARANI KRUG...

Neko će reći postepeno ih unositi, u manjim količinama..."lagana infuzija"...ali opet prosti hidrati su prosti hidrati...
Da li moze tipa oko 9h uvece da se unese 100g rise cake(razlog je taj sto idem u suficit  300-500cal, a nisam stigao pre toga da unesem)
A oko 9 sam pojeo 100g rise cake, a evo sad cu elu i malo kikirikija, hvala na odgovorima
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #1095 poslato: Novembar 20, 2014, 09:42:51 posle podne »

Jedi slobodno :)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 207 208 [209] 210 211 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.05 sekundi sa 17 upita.