TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 01:29:36 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 243 244 [245] 246 247 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 708279 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #569 poslato: Septembar 05, 2014, 09:45:49 posle podne »

Slaviša je ostavio link (mislim da je u FORMULE....... postu) institucije koja (mislim) da bi mogla to da odradi...
:)

Ne radi se o postu, vec o temi...dakle antropometrija...

http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=202925.0

ANTROPOMETRIJSKA MERENJA – procena telesne strukture
Obuhvataju utvrĂ°ivanje dimenzija, proporcija i strukture ljudskog tela. Neophodnost poznavanja sopstvenih telesnih dimenzija prisutno je svuda – od sportske populacije, preko rekreativaca, dece i starih lica, pa do osoba koje pate od različitih akutnih i hroničnih oboljenja. Posebno su za sopstvene dimenzije zainteresovane gojazne osobe – važno je napomenuti da gojazan nije onaj ko ima višak kilograma već višak masnog tkiva u organizmu.
 
Oprema za antropometrijska merenja obuhvata – tradicionalne stadiometre, kalipere i antropometara , a tu je i multifrekventna bioimpedanca koja omogućava dobijanje podatka o telesnoj strukturi svakog telesnog segmenta.
Dakle dobijamo podatke o telesnom somatotipu, koliko imate telesnih masti i mišićne mase, koliki vam je stepen hidracije, da otkrijete da li imate više mišićne mase na levoj ili desnoj strani tela( lateralizacija)...
« Poslednja izmena: Septembar 05, 2014, 09:47:28 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #568 poslato: Septembar 05, 2014, 09:34:08 posle podne »

Slaviša je ostavio link (mislim da je u FORMULE....... postu) institucije koja (mislim) da bi mogla to da odradi...
:)
Ne postoji takav post... sad sam listao.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #567 poslato: Septembar 05, 2014, 09:24:26 posle podne »

Slaviša je ostavio link (mislim da je u FORMULE....... postu) institucije koja (mislim) da bi mogla to da odradi...
:)
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #566 poslato: Septembar 05, 2014, 09:21:14 posle podne »

Osim pracenja obima,ne bi bilo lose da pratis debljinu koznih nabora kaliperom i tako ces imati jos bolji uvid u procenat masti.
Marko vec sam razmisljao o tome, ali ne znam nigde u Pancevu gde to mogu uraditi. Zeleo bih tacan % BF-a da znam. Raspitacu se.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #565 poslato: Septembar 05, 2014, 09:01:52 posle podne »

Osim pracenja obima,ne bi bilo lose da pratis debljinu koznih nabora kaliperom i tako ces imati jos bolji uvid u procenat masti.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #564 poslato: Septembar 05, 2014, 08:58:50 posle podne »

Hvala Marko, zaista se nadam da je tako...
Sačuvana
Panta rei, panta res.
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #563 poslato: Septembar 05, 2014, 08:19:41 posle podne »

Da se nadovezem na moj post od pre nekoliko dana, da kilaza ne pada. Pocela je da pada ali ubrzo stala. Za 8 dana (koliko imam krojacki metar) kilaza je ostala ista 83kg a izgubio sam 5 cm oko pupka mereno i 3 cm oko kukova mereno. I dalje ne kapiram ali samo neka padaju obimi, imam jos 3 nedelje.
Nesto vam pada na pamet ?
Treningom hipertrofije dobijas na misicnoj masi,a kardio treningom gubis masti i obime sto je zapravo i cilj tih treninga.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #562 poslato: Septembar 05, 2014, 12:00:48 posle podne »

Dakle, pre nego ketonska tela stupe na scenu misici budu prvi na udaru...zato oprezno sa hidratima...i da, suplementacija tu moze biti od presudnog znacaja...ali gubici su neminovni...ali ih mozemo minimalizovati...
Ako kojim slučajem ne unesemo dovoljno UH i organizam počne da troši mišiće, koliko ih on potroši?
Mislim, ako unosimo dovoljno proteina za jedan dan, da li smo tog dana u plusu sa mišićima (makar i 10% recimo), ili smo na kraju dana sigurno u minusu što se mišića tiče?
I na kraju, što organizam skladišti mast kao rezervu, ako će kasnije mišiće trošiti...
O.o
:D

Eh sad koliko...tacnu racunicu nemamo...to ipak zavisi od intenziteta tvojih dnevnih aktivnosti, ishrane( unete energije, jer se uneti proteini direktno ili indirektno mogu iskoristiti u energetske svrhe, to vazi i za msti)...

A rast misicne mase na dnevnom nivou je opet nemoguce pratiti...za to je potrebno vreme, trening hipertrofije( 70-80% od 1MR), i naravno adekvatna ishrana...

E sad to je ono sto neko rece...nase telo je slepo za nas trud oko misicne mase...dakle, u "stanju gladi"( hipoglikemije)...sve dostupno se svodi na izvor energije...to je osnova naseg metabolizma, da u stanju energetskog suficita pravi rezerve, a u deficitu ih koristi...

Evolucija pocinje od pretpostavke kretanja...da je nase telo stalno u pokretu, ali "sedeci" nacin zivota je narusio taj sablon, kao i dovoljno hrane, tako da je homo sapiens od coveka lovca postao covek kome je sve dostupno,nema potrebe da lovi, krece se...da cuva energiju da bi imao rezerve kada nema dovoljno hrane( gladovanje)...

Dakle, savremeni covek, sedeci covek, mora da se pokrene... ;)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #561 poslato: Septembar 05, 2014, 11:53:35 pre podne »

Jao Srdjane kakva pitanja postavljas, pa na njih ni Milan Tarot ne zna odgovor :D

Jedan rekreativac kada napravi ^solidnu formu^ treba da zna i da je odrzi, a ne da bude u formi 1 mesec, a 11 meseci bure baruta. Tako da nagle secke, keto dijete i ostalo su nepotrebne.. i misici koji su steceni dugim i mukotrpnim radom ne mogu tek tako da se otope, to je proces i proces. Dakle po meni je pametnije drzati se manje vise lean neke forme, 10-12% tokom cele godine, nego biti 11 meseci 20%, a 1 mesec 5% i tako maltretirati telo. Za telo je i veliki napor da bude na jednocifreni bf indeks stalno (pricamo o naturalizmu i renesansi).
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #560 poslato: Septembar 05, 2014, 11:36:01 pre podne »

Dakle, pre nego ketonska tela stupe na scenu misici budu prvi na udaru...zato oprezno sa hidratima...i da, suplementacija tu moze biti od presudnog znacaja...ali gubici su neminovni...ali ih mozemo minimalizovati...
Ako kojim slučajem ne unesemo dovoljno UH i organizam počne da troši mišiće, koliko ih on potroši?
Mislim, ako unosimo dovoljno proteina za jedan dan, da li smo tog dana u plusu sa mišićima (makar i 10% recimo), ili smo na kraju dana sigurno u minusu što se mišića tiče?
I na kraju, što organizam skladišti mast kao rezervu, ako će kasnije mišiće trošiti...
O.o
:D
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #559 poslato: Septembar 05, 2014, 11:25:04 pre podne »

Da se nadovezem na moj post od pre nekoliko dana, da kilaza ne pada. Pocela je da pada ali ubrzo stala. Za 8 dana (koliko imam krojacki metar) kilaza je ostala ista 83kg a izgubio sam 5 cm oko pupka mereno i 3 cm oko kukova mereno. I dalje ne kapiram ali samo neka padaju obimi, imam jos 3 nedelje.
Nesto vam pada na pamet ?
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #558 poslato: Septembar 05, 2014, 11:04:24 pre podne »

Jos jedna bitna stavka je i "evoluciona zaostalost" naseg metabolizma...nasem telu treba "malo" vremena da pocne da koristi masti kao izvor energije...masne kiseline se razgradjuju do...ketonskih tela...

Ketonska tela su naziv za tri jedinjenja rastvorna u vodi koja nastaju kao nusprodukti koriscenja masnih kiselina za proizvodnju energije u jetri i bubrezima. Ketonska tela se koriste kao izvor energije u srcu i misicima...mozak se jako tesko navikava na ketozu.
Ketonska tela su aceton, acetosircetna kiselina, i beta-hidroksibuterna kiselina...

Dakle, pre nego ketonska tela stupe na scenu misici budu prvi na udaru...zato oprezno sa hidratima...i da, suplementacija tu moze biti od presudnog znacaja...ali gubici su neminovni...ali ih mozemo minimalizovati...

Sačuvana
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #557 poslato: Septembar 05, 2014, 10:51:57 pre podne »

Pecho kad se spremas za takmicenje moras da izgubis na obimima..Kad ne bi gubio na obimima, to znaci da bi gubio masne naslage i oslobadjao se potkozne vode,a istovremeno dobijao misicnu masu sto je izuzetno tesko.Sto kaze Slavisa, oni su pokretne apoteke, zato i jesu profesionalci.
Kontam sta si hteo da kazes.Da bi manje gubio na obimima, dijeta treba da bude duza, kilaza se spusta postepeno uz dosta antikatabolika(bcaa,glutamin..)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #556 poslato: Septembar 05, 2014, 10:36:57 pre podne »

Opet bih zamolio sve nas da manje citiramo "dostignuca" poznatih bodibildera, koji u svom arsenalu uspeha imaju previse nedozvoljenih supstanci, koje osim zeljenih efekata na sprecevanje misicnog katabolizma( i na najrigoroznijim dijetama), imaju i "tonu" sporednih efekata...

Dakle, izgradnja ciste misicne mase je jako tezak posao...pogotovu za pocetnike ili one koji nemaju dovoljno iskustva na ovom polju...

Hidrati su kljuc uspeha,osnovni preduslov za anabolizam ljudskog tela...ali treba dovoljno poznavati svoje telo da bi se nasla prava proporcija...proteina, hidrata i masti u ishrani...dakle, hidrati su tu da otvore put proteinima( amino kiselinama) do misica...

Za pocetak postovati preporuke...i opsta poznata i priznata pravila "dostiznog uspeha" jednog rekreativca...
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #555 poslato: Septembar 05, 2014, 10:32:45 pre podne »

Mislim da otprilike kontam sada...
Znači, fora je da se unesu UH toliko koliko organizmu treba da ne krene da koristi alternativne izvore energije...
Sačuvana
Stranice: 1 ... 243 244 [245] 246 247 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.074 sekundi sa 17 upita.