TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:23:44 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 253 254 [255] 256 257 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 708358 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #419 poslato: Avgust 25, 2014, 09:05:41 posle podne »

Dobro,šta onda želiš, bilo kakvu masu? Samo da kažeš da imaš više kg?
Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #418 poslato: Avgust 25, 2014, 03:12:44 posle podne »

Pitanje za Slavisu i jos neke iskusne clanove...
Ako bih ja hteo da se ugojim treba vise da se posvetim unosu UH nego unosu proteina, znaci ne skodi mi da se malo i zamastim...
Procitao sam ovaj post pa mi se takvo resenje namece, covek kaze da pojede samo 4jaja i 200-300gr mesa na dan a ostalo je sve UH: http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=189855.msg2855175#msg2855175

Pročitao sam šta je Alen napisao...

Unos proteina, ugljenih hidrata i masti( makronutrijenasa) treba prilagoditi potrebama organizma, tj. nivou fizicke aktivnosti...da bi izgradio "zavidnu" mišićnu masu potrebne su ti kalorije iz kvalitetnih izvora, tj. kaloriski suficit...kapa dole Alenu na svi dostignućima, ali smatram da je ovo previse restriktivno ZA VAS POČETNIKE, 4 jaja i 300 gr mesa...ajmo da izračunamo, 4 jaja otprilike imaju 28 gr proteina( 7 grama po jajetu), 300 gr pileceg belog ( na 100 gr ima 21 gr proteina),tj. 63 gr proteina...dakle, ukupno 91 gr proteina na dan za čoveka koji ima 120 kg, PREMALO...NEDOVOLJNO!

Sve vas bih zamolio da se manete praćenja ekstrema, i nekog "detinjeg senzacionalizma"...osnovno pravilo koje ća vam dati rezultate u "nabacivanju mase" je 2 - 2,5 gr proteina po kg tel. težine, a raspon hidrata prilagodite "željama", oko 4 gr/kg...

A sa druge strane koliko Alen ima mišićne mase, a koliko vi? On ima oko 120 kg, a vi?
Hm? Kako ćete izgraditi mišićnu masu ako ne hranom???

Acala , koliko ti imaš kg? Alen ima 120  ;)
Pa ja imam 72kg a hteo bih da dodjem do 77-78kg, posto sam mrsav ne bi mi skodilo ni da se zamastim, pa sam mislio da mi je lakse i bolje da povecam UH nego proteine a i jeftinije. Kontam ako moze on sto ne bih mogao i ja :D ? Treba imati i para za svaki dan pola kilograma mesa samo za dva obroka a sta je sa ostalim obrocima? Koliko tu jos ode para :D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #417 poslato: Avgust 25, 2014, 08:15:18 pre podne »

Pitanje za Slavisu i jos neke iskusne clanove...
Ako bih ja hteo da se ugojim treba vise da se posvetim unosu UH nego unosu proteina, znaci ne skodi mi da se malo i zamastim...
Procitao sam ovaj post pa mi se takvo resenje namece, covek kaze da pojede samo 4jaja i 200-300gr mesa na dan a ostalo je sve UH: http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=189855.msg2855175#msg2855175

Nije poenta da sad uzmeš i natrpaš u sebe bilo kakvu masu,  jer onda sebi praviš još jedan problem. Bitna je vrsta hrane koju unosiš i u kojim količinama.
« Poslednja izmena: Avgust 25, 2014, 09:04:39 posle podne od strane Miletić Dušan » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #416 poslato: Avgust 24, 2014, 04:04:03 posle podne »

Baš tako, čista arhitektonika ljudskog tela...

Osnovna energetska moneta u ljudskom telu je GLUKOZA...svi ostali izvori si alternativni...ili da to napišemo onako "u zidraskom stilu"...gradivne materije vašeg tela su amino kiseline( proteini), izvori "brzo dostupne" energije ugljeni hidrati, a masti su rezerve energije...dakle, dva termina, energija i izgradnja  ;D

Preduslov za izgradnju je da imamo dovoljno energije( suficit), dakle dobar odnos proteina i ugljenih hidrata...da se dragoceni proteini u procesu transaminacije i dezaminacije ne bi iskoristili u neke druge svrhe  ;D

A ako pogledamo "koncept stagnacije"...hm...unos proteina bedan, unos hidrata povišen? Taktika da se sačuva mišićna masa na račun povećanog ugljenohidratnog unosa? Dakle, višak hidrata bi trebalo da bude štit od proteinskog katabolizma, a ne način da se poveća mišićna masa  ;D
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #415 poslato: Avgust 24, 2014, 02:53:46 posle podne »

Ma ljudi godinama idu linijom manjeg otpora da im samo trebaju vece kolicine UH, zato tako i izgledaju. Mozemo se lagati do sutra, zna se sta pravi misice .. End of story. UH je vodja primarne energije, ne graditelj misicne mase !!
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #414 poslato: Avgust 24, 2014, 01:03:03 posle podne »

Pitanje za Slavisu i jos neke iskusne clanove...
Ako bih ja hteo da se ugojim treba vise da se posvetim unosu UH nego unosu proteina, znaci ne skodi mi da se malo i zamastim...
Procitao sam ovaj post pa mi se takvo resenje namece, covek kaze da pojede samo 4jaja i 200-300gr mesa na dan a ostalo je sve UH: http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=189855.msg2855175#msg2855175

Pročitao sam šta je Alen napisao...

Unos proteina, ugljenih hidrata i masti( makronutrijenasa) treba prilagoditi potrebama organizma, tj. nivou fizicke aktivnosti...da bi izgradio "zavidnu" mišićnu masu potrebne su ti kalorije iz kvalitetnih izvora, tj. kaloriski suficit...kapa dole Alenu na svi dostignućima, ali smatram da je ovo previse restriktivno ZA VAS POČETNIKE, 4 jaja i 300 gr mesa...ajmo da izračunamo, 4 jaja otprilike imaju 28 gr proteina( 7 grama po jajetu), 300 gr pileceg belog ( na 100 gr ima 21 gr proteina),tj. 63 gr proteina...dakle, ukupno 91 gr proteina na dan za čoveka koji ima 120 kg, PREMALO...NEDOVOLJNO!

Sve vas bih zamolio da se manete praćenja ekstrema, i nekog "detinjeg senzacionalizma"...osnovno pravilo koje ća vam dati rezultate u "nabacivanju mase" je 2 - 2,5 gr proteina po kg tel. težine, a raspon hidrata prilagodite "željama", oko 4 gr/kg...

A sa druge strane koliko Alen ima mišićne mase, a koliko vi? On ima oko 120 kg, a vi?
Hm? Kako ćete izgraditi mišićnu masu ako ne hranom???

Acala , koliko ti imaš kg? Alen ima 120  ;)
Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #413 poslato: Avgust 24, 2014, 11:57:54 pre podne »

Pitanje za Slavisu i jos neke iskusne clanove...
Ako bih ja hteo da se ugojim treba vise da se posvetim unosu UH nego unosu proteina, znaci ne skodi mi da se malo i zamastim...
Procitao sam ovaj post pa mi se takvo resenje namece, covek kaze da pojede samo 4jaja i 200-300gr mesa na dan a ostalo je sve UH: http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=189855.msg2855175#msg2855175
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #412 poslato: Avgust 21, 2014, 08:50:35 posle podne »

@Slavisa Stojic Ma ne plasim se nego svaki dan pecem meso na teflonu, uz to jedem paradajz, papriku, bareni brokoli...Ne znam jel smeta sto nisam mesecima nisam jeo nista kuvano vec samo na taj fazon se hranim :D Ne stoji mi se po 3 sata ispred sporeta a ovako kako sad spremam je sve gotovo za 20-30 min... Pa ono ne znam jel to ok o tome pricam

Brate, znam ja dobro kakav je zivot studenta u velikom gradu koji je prepusten sam sebi...razumem te u potpunosti...ja sam u tom periodu bas zbog svoje lenjosti(veruj mi da vremena ima i moze se naci) dosao do neke brojke od 120 kg zive vage...brza hrana, sve przeno na ulju...dakle, i zbog sebe i svog zdravlja moras zrtvovati malo vremena..."jedino ulaganje koje se uvek isplati je ulaganje u samog sebe"...

Pa dobro i ti si rekao da ti se sad vecina obroka zasniva na pecenju hranu u pekacu. Ako ja pecem meso na teflonu, i obarim grasak u vodi samo ili brokoli ili nesto slicno ne spada valjda to u junk food? A brzo se sprema... Ili nasecem svezeg povrca.

Naravno da to ne spada u junk food :) odličan način pripreme. Ja sam uvek i za sve vrste začina.
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #411 poslato: Avgust 21, 2014, 06:55:55 posle podne »

Meni je indijski i onako ukusniji :D
A citao sam i da je jedan od najboljih i ja njega uzimam :)
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #410 poslato: Avgust 21, 2014, 06:54:16 posle podne »

Onda ću indijski kupovati...
:)
Brazilski mi oko 200g traje nedelju dana...
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #409 poslato: Avgust 21, 2014, 06:48:41 posle podne »

@srdjan82
Ne preteruj sa brazilskim orahom, preporucuju da se uzima svega malo. Bolje uzmi bademe, indijski, pistace itd.
http://mondo.rs/a686618/Magazin/Zdravlje/Brazilski-orah-je-zdrav-ali-nemoj-da-navalis.html
« Poslednja izmena: Avgust 21, 2014, 06:52:01 posle podne od strane Miki91 » Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #408 poslato: Avgust 21, 2014, 06:46:55 posle podne »

Tek sad videh odgovore. Ma ja i hocu da se ugojim, pa bih radije u mleku nego u vodi, a i ukusnije je :D
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #407 poslato: Avgust 21, 2014, 06:33:36 posle podne »

Koliko je OK:
-Izvor zdravih UH-stvari od heljdinog brašna (bez mešanja sa drugim brašnom), i koliko tako nešto (recimo brašno i voda) ima UH na 100g?
-Pistaći i brazilski orah kao izvor zdravih masti?
Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #406 poslato: Avgust 21, 2014, 02:49:08 posle podne »

@Slavisa Stojic Ma ne plasim se nego svaki dan pecem meso na teflonu, uz to jedem paradajz, papriku, bareni brokoli...Ne znam jel smeta sto nisam mesecima nisam jeo nista kuvano vec samo na taj fazon se hranim :D Ne stoji mi se po 3 sata ispred sporeta a ovako kako sad spremam je sve gotovo za 20-30 min... Pa ono ne znam jel to ok o tome pricam

Brate, znam ja dobro kakav je zivot studenta u velikom gradu koji je prepusten sam sebi...razumem te u potpunosti...ja sam u tom periodu bas zbog svoje lenjosti(veruj mi da vremena ima i moze se naci) dosao do neke brojke od 120 kg zive vage...brza hrana, sve przeno na ulju...dakle, i zbog sebe i svog zdravlja moras zrtvovati malo vremena..."jedino ulaganje koje se uvek isplati je ulaganje u samog sebe"...

Pa dobro i ti si rekao da ti se sad vecina obroka zasniva na pecenju hranu u pekacu. Ako ja pecem meso na teflonu, i obarim grasak u vodi samo ili brokoli ili nesto slicno ne spada valjda to u junk food? A brzo se sprema... Ili nasecem svezeg povrca.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #405 poslato: Avgust 20, 2014, 10:06:12 posle podne »

Tu smo da sve razjasnimo...zajedno... ;D

Nije sramota ne znati, sramota je ne hteti pitati...pa zato i sluzi ovaj forum  ;D
Sačuvana
Stranice: 1 ... 253 254 [255] 256 257 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.054 sekundi sa 17 upita.