TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 02:03:44 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 252 253 [254] 255 256 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 708377 puta)
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #434 poslato: Avgust 26, 2014, 11:47:01 pre podne »

Jesam posvecen. I gazdarica me ovde na poslu gleda kao retarda kad izvadim kuvana jaja, ili jedem tunu bez hleba, juce sam i ovsene poneo na poslu :O :D
Jbg, trudimo se, i snalazimo sa raspolozivim sredstvima :)
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #433 poslato: Avgust 26, 2014, 11:44:00 pre podne »

Ja zaista mislim da je napredak moguc vecma za one sa "dubljim" dzepom. Ovako je mnooogo tesko. Bilo je situacija kada moji nisu imali ni za hleba, bukvalno ( znam da se ovde ne jede hleb, ali kontate sta hocu da kazem). :)

Tragikomedija nase svakodnevice...ali nada umire zadnja...mogu ti oduzeti sve, ali ako izgubis veru u sebe i snagu da se boris i istrajes sve pada u vodu..."volja za moc"...imas jasan cilj,resio si vec pola problema...dakle, istajnost, posvecenost...uspeh...
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #432 poslato: Avgust 26, 2014, 11:37:44 pre podne »

Ja zaista mislim da je napredak moguc vecma za one sa "dubljim" dzepom. Ovako je mnooogo tesko. Bilo je situacija kada moji nisu imali ni za hleba, bukvalno ( znam da se ovde ne jede hleb, ali kontate sta hocu da kazem). :)
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Na mreži Na mreži

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #431 poslato: Avgust 26, 2014, 11:04:37 pre podne »

Zile 18..veruj mi da znam ljude koji mogu skoro celu da smažu za veče ako baš to jako žele.Pa i pola je mnogo!
A isto tako pa ne moraju ni ellu pojesti celu odmah tako da veruj mi u tom primeru se ella više isplati.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #430 poslato: Avgust 26, 2014, 11:03:22 pre podne »

Zile sve to stoji, ali ovo je Srbija...mislim da bi ovo pitanje trebalo da se prosledi nadleznim drzavnim institucijama ili cemo samo reci, napredak je moguc samo za one sa dubljim dzepom? Sta misliite o tome???

Zivis da bi jeo ili jedes da bi ziveo? Tj. radis da bi "samo" jeo i ziveo?  ;D

Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #429 poslato: Avgust 26, 2014, 11:01:12 pre podne »

Ovo racunam za sebe recimo, jer sam tezak 85kg, sta da kazu ljudi koji su krupniji i tezi.

Znam šta kažu ljudi koji su sitniji i lakši...
 ;D

Nije poenta porediti samo DŽank-Fud... Piće+kafa u kafiću=belo meso celi dan da jedem...
A da ne spominjem koliko ljudi potroše para za izlaske vikendom, taksi, cigarete...
:D
Sačuvana
zile 018
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 204


SUCCESS - how bad do you want it?

« Odgovor #428 poslato: Avgust 26, 2014, 10:52:28 pre podne »

Ekonomizacija je majka opstanka :D

Salu na stranu.. Treba da se izdvoji dosta para, budimo realni.
Recimo da je potrebno 2gr proteina po kg za napredak, a potrebno je, to je manje-vise oko 6-8 jaja za dorucak, minimum 600gr piletine, za veceru Ella sir recimo, koji kod nas u Nisu pakovanje od 450gr kosta 170 dinara, a treba pojesti minimum 200gr, pomnozite na nedeljnom nivou, a zatim i na mesecnom.
Ovo racunam za sebe recimo, jer sam tezak 85kg, sta da kazu ljudi koji su krupniji i tezi.

Pa onda povrce i voce, pa zdrave masti (kostunjavo voce), svaki dan minimum 50 dinara za badem/lesnik/kikiriki...

Jbg, sve to kosta..
Cist primer koji mogu da navedem je da recimo kupim farmerice od 2000din, neverovatno sam srecan jer sam za tako male pare nasao farmerice, a onda razmisljam da li cu da imam za namirnice i prebacujem planirane pare u taj "kos" :D

@Zoltan

Jeste, ali Linoladu neces da pojedes to isto vece celo pakovanje, mislim sve je moguce, ali realno, namaze se 2-3 parceta hleba i razvlaci se tako nekih nedelju dana max...
Btw. daleko od toga da kazem da je junk jeftiniji, ali mislim da si napravio lose poredjenje.
Sačuvana
“Whether you think you can, or you think you can't--you're right.”  -Henry Ford
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Na mreži Na mreži

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #427 poslato: Avgust 26, 2014, 10:36:19 pre podne »

Pre neki dan sam baš u mojoj teretani vodio raspravu oko toga koliko šta košta sada i dokazao da junk food je uglavnom skuplja od kvalitetnih namirnica a evo i kako.
Jedan vežbač kaže da je moj večernji obrok skuplji od na primer nekog ko želi da uživa u nuteli,linoladi itd..
Pa evo proste računice koju sam izneo.
Jedan ella sir je trenutno kod nas 145din a linolada od 400gr oko 250din.

A meni je jedan ella od 450gr sasvim dovoljan za uveče pa vidite šta je isplatljivije.
Ovo je samo jedan od primera.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #426 poslato: Avgust 26, 2014, 10:28:40 pre podne »

Zdravlje nema cenu...a za zdravu i izbalansiranu ishranu ne treba nesto vise novca od "junk food-a"...stavite na papir i videcete sami...naravno, ne radimo ni svi na extremnom povecanju proteinskog unosa...niti treniramo na "profi nivou", tako da su modifikacije moguce...

A sto se tice Cutlerove konstatacije "Da, Slaviša, ali ako nema novca za ishranu, on ne može ništa drugo. Ja o tome baš govorim kako nemamo pare za ishranu zdravu i uravnoteženu i zato se ljudi mnogo češće razboljevaju od povišenog LDL-a, dijabetesa, itd... ", mislim jos nismo toliko ugrozeni da umiremo da gladi...dakle,dobra kombinatorika zdravih namirnica,ustede, i eto sasvim solidnog menija...
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #425 poslato: Avgust 26, 2014, 09:20:12 pre podne »

Ma ta govna ni ne jedem, ali mi je opet tesko da izdvojim za 150 grama( sto bi trebalo da je minimum) proteina dnevno. Hidrati su jeftiniji, nije strasno, ali i masti malo skuplje, jbg, takva situacija kod mene, snalazim se :).
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #424 poslato: Avgust 26, 2014, 09:10:05 pre podne »

Umesto viršli,pomfrita i bureka se uvek može pojesti hrpa povrća i jaja. Eto primera...
« Poslednja izmena: Avgust 27, 2014, 12:54:41 posle podne od strane Miletić Dušan » Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #423 poslato: Avgust 26, 2014, 08:56:11 pre podne »

Koje nisu jeftine uopšte...
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #422 poslato: Avgust 26, 2014, 08:03:59 pre podne »

Mnogo kvalitetnih-zdravih namirnica se može priuštiti ako se odreknemo drugih stvari u životu. Samo što mnogi stavljaju ishranu kao poslednju stavku prilikom raspodele sredstava.
+1

...ili trošimo pare na nezdrave namirnice...
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #421 poslato: Avgust 26, 2014, 07:50:44 pre podne »

Mnogo kvalitetnih-zdravih namirnica se može priuštiti ako se odreknemo drugih stvari u životu. Samo što mnogi stavljaju ishranu kao poslednju stavku prilikom raspodele sredstava.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #420 poslato: Avgust 25, 2014, 09:33:59 posle podne »

Pitanje za Slavisu i jos neke iskusne clanove...
Ako bih ja hteo da se ugojim treba vise da se posvetim unosu UH nego unosu proteina, znaci ne skodi mi da se malo i zamastim...
Procitao sam ovaj post pa mi se takvo resenje namece, covek kaze da pojede samo 4jaja i 200-300gr mesa na dan a ostalo je sve UH: http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=189855.msg2855175#msg2855175

Pročitao sam šta je Alen napisao...

Unos proteina, ugljenih hidrata i masti( makronutrijenasa) treba prilagoditi potrebama organizma, tj. nivou fizicke aktivnosti...da bi izgradio "zavidnu" mišićnu masu potrebne su ti kalorije iz kvalitetnih izvora, tj. kaloriski suficit...kapa dole Alenu na svi dostignućima, ali smatram da je ovo previse restriktivno ZA VAS POČETNIKE, 4 jaja i 300 gr mesa...ajmo da izračunamo, 4 jaja otprilike imaju 28 gr proteina( 7 grama po jajetu), 300 gr pileceg belog ( na 100 gr ima 21 gr proteina),tj. 63 gr proteina...dakle, ukupno 91 gr proteina na dan za čoveka koji ima 120 kg, PREMALO...NEDOVOLJNO!

Sve vas bih zamolio da se manete praćenja ekstrema, i nekog "detinjeg senzacionalizma"...osnovno pravilo koje ća vam dati rezultate u "nabacivanju mase" je 2 - 2,5 gr proteina po kg tel. težine, a raspon hidrata prilagodite "željama", oko 4 gr/kg...

A sa druge strane koliko Alen ima mišićne mase, a koliko vi? On ima oko 120 kg, a vi?
Hm? Kako ćete izgraditi mišićnu masu ako ne hranom???

Acala , koliko ti imaš kg? Alen ima 120  ;)
Pa ja imam 72kg a hteo bih da dodjem do 77-78kg, posto sam mrsav ne bi mi skodilo ni da se zamastim, pa sam mislio da mi je lakse i bolje da povecam UH nego proteine a i jeftinije. Kontam ako moze on sto ne bih mogao i ja :D ? Treba imati i para za svaki dan pola kilograma mesa samo za dva obroka a sta je sa ostalim obrocima? Koliko tu jos ode para :D

Mani se zamašćivanja...nego radi na kvalitetnoj mišićnoj masi...znam da je novac problem, ali bez kvalitetne ishrane( kvalitetni izvori proteina, ugljenih hidrata i masti) nema napretka...
Žao mi je što moram da budem bolno iskren, al bez dovoljno novca za kvalitetnu ishranu nema ni napretka...tužna istina od koje ne možeš pobeći...to zamašćivanje ti može ugroziti zdravlje, povišeni nivo triglicerida, holesterola, insulinska rezistencija( dijabetes)...dakle, bez zamašćivanja kao načina za povećavanje telesne mase!

KVALITET ISPRED KVANTITETA!
Sačuvana
Stranice: 1 ... 252 253 [254] 255 256 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.089 sekundi sa 18 upita.