TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 11:47:03 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 236 237 [238] 239 240 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 710534 puta)
vuk9
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 100


« Odgovor #674 poslato: Septembar 25, 2014, 08:14:41 pre podne »

samo pitam, onda cu da ubacim samo jedan keks. lakse pojedem ovsene  ;D
ako neznam red je da pitam, uvek sam citao kao plazma zdrava, lakse je da pitam nego da zivim u neznanju, nikada nisam ovako gledao na hranu kao sto vi godinama ucite!
hvala na odgovorima!
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #673 poslato: Septembar 25, 2014, 06:54:41 pre podne »

Koliko sam video te godži bobice su baš skupe. Ne znam kako stojiš finansijski ali bolje preusmeri lovu na hranu, čak i na suplemente pre nego na te bobice. Po meni se digla fama oko njih, ubačene su u prvi plan kao ''must have'' i skočila im i cena proporcionalno. Sad ih narod kupuje. Mislim da smo živeli lepo i bez njih.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #672 poslato: Septembar 24, 2014, 07:32:01 posle podne »

Ok je ujutru...ali npr. jedna banana ili do 30 gr dekstroze uz whey...

Vau, godži bobice...hm...svašta sam čitao o njima, leče sve i svašta...jačaju imunitet, poboljšavaju vid, cirkulaciju, štite jetru i bubrege, pozitivno utiču na ten, proizvodnju spermatozoida, mogu ublažiti nuspojave hemoterapije, dijabetesa, leče bolove u leĂ°ima, leče impotenciju, rak, sidu...raste na Himalajima, Tibetu i sl., iskreno mislim da je priča oko njih prenaduvana, lažni senzacionalizam na delu...koliko znam nema nijedne relevantne naučne studije koje potrĂ°uju "omnipotenciju" lekovitosti ovih bobica...

Ali ok, to je ipak moje mišljenje, tako ovu izjavu shvatite relativno  ;)
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #671 poslato: Septembar 24, 2014, 07:05:46 posle podne »

Pa, zar nije OK uzeti za doručak malo prostih šećera?
:)
Koliko su OK one godži bobice (ili šta već)...; našao sam samo sušene, mada kontam da su "žive" mnogo bolje...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #670 poslato: Septembar 24, 2014, 06:41:39 posle podne »

Vuče, ništa zlonamerno, ali mislim da smo više puta naglasili da su grickalice, slatkiši i sve varijante "junk food-a" najveći neprijatelj tvog napretka u postizanju "savršene figure"...to su sve PRAZNE KALORIJE, sa skoro nikakvom hranljivom vrednošću...dakle, loša navika, koju treba iskoreniti...

Plazma je najobičniji mit proizvoĂ°ača ove namirnice...previše prostih šećera...

Predlog koji si dobio po pitanju dijetnih vlakana je sasvim na mestu...vlakna će značajno poboljšati "rad tvojih creva"...PREPORUKA ZA OBAVEZNO ČITANJE NA TU TEMU - http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/znaaj-i-uloga-dijetetskih-vlakana-u-ishrani.html
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #669 poslato: Septembar 24, 2014, 05:53:24 posle podne »

zbog varenja, da nekazem zbog stolice
Za smoki i ostale junkove si dobio vise nego dobar odgovor, a za ovo pojacaj malo vlakna.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
pedjoni986
Gost
« Odgovor #668 poslato: Septembar 24, 2014, 05:32:22 posle podne »

A cekaj, sto nas onda pitas za misljenje ako si vec resio da jedes to sto jedes ? Ne razumem onda poentu. Ako ocekujes da cemo ti dati potvrdu da jedes smoki da ti bude lakse, to neces dobiti.. POnovo ponavljam, covek sam bira sta ce da jede, ali jednostavno grickalicama nema mesta u ovom sportu niti sta dobro za stomak ili bilo sta u telu donose.
Sačuvana
vuk9
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 100


« Odgovor #667 poslato: Septembar 24, 2014, 05:30:44 posle podne »

zbog varenja, da nekazem zbog stolice  :D ! kada mi nerpijatno u stomaku, zumem smoki i mislim da mi je posle lakse! 2-3 keksa uz tanjir ovsenih nece da skodi, to znam, i to plazme, ona je od sojinog prasna, a smoki je vrv bolji od cipsa! mislim eksremna dijeta moze da bude kratka! eto zato malo zacinim nekada!
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #666 poslato: Septembar 24, 2014, 05:27:57 posle podne »

Smoki ti prija za stomak ? :D Ovo sam prvi put u zivotu cuo, na koji to nacin ti prija  ? Sta osetis kad progutas smoki ? :D

Elem, mani se plazme, smokija i ostalih grickalica, tj mozes ti da ih jedes, ali nemoj da mislis da nesto korisno ce ti doneti, dakle razgranici to na vreme.
Sačuvana
vuk9
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 100


« Odgovor #665 poslato: Septembar 24, 2014, 05:24:23 posle podne »

ljudi par pitanja, smeta li par plazma keksa ujutru uz ovsene pahuljice, cisto da mi malo promeni ukus, uzivam uz malo secera! Ustvari kakva je plazma keks jel mnogo rizican za dijete, i smoki me interesuje, bas kada popizdim uzmem kesicu smokija, kao da mi prija za stomak. lupam ja glavu o tome duze vreme, citam sastav razmisljam? pa ono cisto vise mozgova je pametnije od jednog!
citam za zumanca nazad, ja milim da je meni bio holesterol bas od zumanaca! od kada sam izbacio sve je bolje!
« Poslednja izmena: Septembar 24, 2014, 05:28:37 posle podne od strane vuk9 » Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #664 poslato: Septembar 23, 2014, 10:17:33 pre podne »

I uvek svima ponavljam..Ono što vama daje rezultate nikako ne znači da će i nekome drugome jer svi smo različiti pa tako i oko ishrane.Neko se brže neko sporije masti od nekih namirnica,isto tako nekome nešto prija više,manje nekome uopšte itd..
Morate eksperimentisati na sebi i upoznati svoje telo a za to je potrebno vreme i naravno strpljenje.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #663 poslato: Septembar 22, 2014, 10:26:29 pre podne »

"Myth busters"...nesto nam svima treba, previse je zabluda, previse predubedjenja, previse losih interpretacija...a i malo pracenja strucne literature, "savemenih trendova" u oblasti nutricionizma i dijetetike, sablon dijeta i sl.,...sve se unapred "etiketira", uopstava...ali zato smo mi tu...  ;)

Umerenost je kljuc uspeha na svim poljima...ne pobedjuje ni hrabar, ni uporan, vec umeren  ;)

Neke stvari treba shvatiti relativno, uvek cuti vise razlicitih misljenja, ukljuciti logiku, i naravno naoruzati se neophodnim predznanjem...



Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #662 poslato: Septembar 22, 2014, 09:26:33 pre podne »

Pa jedi sine 10 belanaca dnevno ako imas love to da ispratis, i ako si na defku, ako si na masu jedi cela jaja, i neces imati problema, ne moras 5 , jedi 4
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #661 poslato: Septembar 22, 2014, 09:22:57 pre podne »

Pa sve je bolje od kese cipsa, nego da li je bolje jesti 10 belanca svakog dana i ubaciti 2~3 zumanca nedeljno, ili 5 celih jaja svakog dana.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #660 poslato: Septembar 22, 2014, 09:02:46 pre podne »

Većina tih ''strašnih'' priča o žumancima su na osnovu jako starih (loših) istraživanja, bapskih priča i mitova. A znamo da je naša zemlja jako pogodna sa prosipanje istih. Istraživanja u vezi nekih stvari nisu raĂ°ena decenijama. Budi umeren sa žumancima kao i sa svim ostalim i bićeš ok.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 236 237 [238] 239 240 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.074 sekundi sa 18 upita.