TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 12:33:13 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 232 233 [234] 235 236 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 708267 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #734 poslato: Oktobar 04, 2014, 12:22:59 posle podne »

Ishrana sredjena koliko toliko. Da sad sam na masi.
1. 100 ovsenih , merica i po whey. 20g badema 20g med omega 3, energizer
2. Banana posle 2h pa posle banane jedno pola h 150g b.meso i 150 pirinac i salate
3. 150g b meso i 150g pirinac kecap , posle 2h jabuka
4. 100g pirinac 100g b meso ili tuna (tuna svakog 3 dana) , kuvano povrce fitnes mix
5.  Ela 225g i 30g pecenog kikirikija

trening obicno izmedju 1 i 2 ili 2 i 3 obroka. Pwm whey dextroza vitamin c ... ovako sam poceo pre dve nedelje a pre je bilo isto samo bez 100g mesa i 100g pirinca. Sta dodati oduzeti zameniti poboljsati :D ?

Obrok 1...ok...neće ovaj med škoditi...

Obrok 2...banana je ok posle treninga( umesto dekstroze), nemoj je uz obroke...dakle samo pirinač, pileće belo i salata

ostalo je ok...Inače, koliko si visok, težak? % masnog tkiva? Zadovoljan si rezultatima?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #733 poslato: Oktobar 04, 2014, 12:17:39 posle podne »

Ehhhhhhhhh...

Bilo je raspravki ovde o tome da prosti hidrati "ubijaju hormon rasta",ja sam na to gledao onako prezrivo, kad evo istraživanja...

Kortizol je prijatelj vaših mišića? Zanimljivo...a ima čak i istraživanja koja ukazuju da je od svih anaboličkih hormona u našem telu...tj. testosteron, hormon rasta i insulin...zapravo insulin najjači...kad ono kortizol naš nasušni...  ;D

Dakle, dovoljno složenih hidrata pre i posle treninga...a ako imate 6 obroka...raspodelite "pametno" hidrate...a ne da "gorite"pankreas"... ;D
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #732 poslato: Oktobar 04, 2014, 12:16:00 posle podne »

Ishrana sredjena koliko toliko. Da sad sam na masi.
1. 100 ovsenih , merica i po whey. 20g badema 20g med omega 3, energizer
2. Banana posle 2h pa posle banane jedno pola h 150g b.meso i 150 pirinac i salate
3. 150g b meso i 150g pirinac kecap , posle 2h jabuka
4. 100g pirinac 100g b meso ili tuna (tuna svakog 3 dana) , kuvano povrce fitnes mix
5.  Ela 225g i 30g pecenog kikirikija

trening obicno izmedju 1 i 2 ili 2 i 3 obroka. Pwm whey dextroza vitamin c ... ovako sam poceo pre dve nedelje a pre je bilo isto samo bez 100g mesa i 100g pirinca. Sta dodati oduzeti zameniti poboljsati :D ?
Dodaj salte u svakom obroku kojem mozes, ovo meni deluje ok, nemam sad bas vremena da racunam, ali deluje fino :)
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #731 poslato: Oktobar 04, 2014, 12:11:34 posle podne »

Ishrana sredjena koliko toliko. Da sad sam na masi.
1. 100 ovsenih , merica i po whey. 20g badema 20g med omega 3, energizer
2. Banana posle 2h pa posle banane jedno pola h 150g b.meso i 150 pirinac i salate
3. 150g b meso i 150g pirinac kecap , posle 2h jabuka
4. 100g pirinac 100g b meso ili tuna (tuna svakog 3 dana) , kuvano povrce fitnes mix
5.  Ela 225g i 30g pecenog kikirikija

trening obicno izmedju 1 i 2 ili 2 i 3 obroka. Pwm whey dextroza vitamin c ... ovako sam poceo pre dve nedelje a pre je bilo isto samo bez 100g mesa i 100g pirinca. Sta dodati oduzeti zameniti poboljsati :D ?
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #730 poslato: Oktobar 04, 2014, 12:06:39 posle podne »

Trebalo bi da živimo još dva paralelna života, kako bi ispoštovali sva istraživanja...
;D
Hahahhahha, kidam se :D
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #729 poslato: Oktobar 04, 2014, 12:05:58 posle podne »

Trebalo bi da živimo još dva paralelna života, kako bi ispoštovali sva istraživanja...
;D
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #728 poslato: Oktobar 04, 2014, 12:04:05 posle podne »

Pa slavisa savetovao da je bolje uh za dorucak, obrok pre i posle treninga. Ako su za dorucak ovsene ostaje 2 obroka za pirinac,mada ja jedem u 3
Ne u tacno dva obroka, nego pre, i posle treninga, ti raspodeli kako ti odgovara...
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #727 poslato: Oktobar 04, 2014, 12:03:30 posle podne »

Ako su prvi obrok ovsene od uh, kako posle u samo dva obroka uneti 450g pirinca. Kad se skuva to je preko 1kg

Nisi mi odgovorio na pitanja...

Ja elu i kikiriki pojedem pola h h pred spavanje, a ako jedem to 2h pre, kad legnem vec sam gladan

Kako se inače hraniš? Koliko obroka dnevno imaš? Unosiš li dovoljno složenih ugljenih hidrata? Unos proteina?

Radiš "na masi"?

To je bazični predlog minumuma neophodnog unosa...dakle,pre i posle treninga je osnova svega...a bez hidrata pre spavanje( mada neki tvrde i suprotno)...


Evo jednog članka iz Mens Health

Nutricionista Džon Parker, predlaže da slobodno unosite ugljene hidrate i uveče jer oni predstavljaju put ka više mišića i manje sala.

Decenijama se priča da bi gomile ugljenih hidrata trebalo da unosimo na samom početku dana. Ukoliko pojedete ogroman doručak, natovaren ugljenim hidratima, to će pokrenuti vaš metabolizam i lakše ćete skinuti sve što pojedete za ostatak dana, bar tako tvrde takozvani stručnjaci.

Poslednja naučna istraživanja govore sasvim drugu priču. U suštini sve je potpuno suprotno, preskočite doručak, izbegavajte koliko možete ugljene hidrate u toku dana, a onda ih nakrcajte u obroku nakon treninga. Zašto se isplati? Skok insulina nahraniće vaše mišićne ćelije, a ostaviće gladne masnoće.

KORTIZOL VEZA

Kako bi razumeli kako sve ovo funkcioniše, morate da shvatite šta se dogaĂ°a u vašem telu dok spavate. Nivoi hormona stresa, kortizola, rastu u toku noći, što zapravo i nije toliko loša vest. Ugljeni hidrati se pretvaraju u glukozu (šećer), koji povećava nivo insulina. Kada kortizol deluje na vas bez povišenog nivoa glukoze (što će reći pre unosa ugljenih hidrata), on izaziva razgradnju štetnih triglicerida u slobodne masne kiseline. Drugim rečima, kortizol ubrzava proces sagorevanja masti izjutra, ali samo ako taj proces ne ugasite sa ugljenim hidratima.

SAGOREVAJTE MASTI, NEMOJTE DA IH SKLADIŠTITE

Ukoliko niste znali, vaše telo u večernjim satima takoĂ°e oslobaĂ°a i grelin ili "hormon gladi". Osim što stimuliše apetit, grelin takoĂ°e oslobaĂ°a i hormone rasta. Kada se to dogodi, vaše telo luči više masti, koje mogu da se koriste za energiju. Zauzvrat smanjuje se količina proteina koja se koristi za energiju i počinje da se koristi za rast mišića umesto toga.

Problem?
Insulin iz ugljenih hidrata stvara nove masne ćelije koje smanjuju nivo grelina i samim tim nivo hormona rasta, kojeg najviše ima neka dva sta nakon što ste se probudili. A to znači sledeće: Ukoliko ste se prejeli ugljenim hidratima ujutru, ostatak dana ćete provesti sa otežanim sagorevanjem masti.

REŠENJE

Kao što smo rekli na početku, preskočite doručak, uzimajte u toku dana protein i masti, a u večernjim satima, nakon treninga slobodno pojedite večeru sa ugljenim hidratima.

Nije da vas trolujem...ali ima tu još zanimljivih istraživanja...koja treba prihvatiti sa OGROMNOM REZERVOM!
Auuu, pa cekaj sad, da li ugljene hidrate uvece, ili kako, sada sam u totalnoj zabludi :O?
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #726 poslato: Oktobar 04, 2014, 12:03:28 posle podne »

450g pirinča raspodelim u šest obroka...
;D
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #725 poslato: Oktobar 04, 2014, 12:02:32 posle podne »

Pa ti možeš da imaš i više malih obroka, ne mora 450gr pirinča u 2 obroka.
Ne da moze, nego treba. Stalno si sit, a nikada se ne prejedas. A da ne pricamo o boljem iskoriscenju namirnica.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #724 poslato: Oktobar 04, 2014, 12:00:04 posle podne »

Pa ti možeš da imaš i više malih obroka, ne mora 450gr pirinča u 2 obroka.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #723 poslato: Oktobar 04, 2014, 11:59:20 pre podne »

Ako su prvi obrok ovsene od uh, kako posle u samo dva obroka uneti 450g pirinca. Kad se skuva to je preko 1kg

Nisi mi odgovorio na pitanja...

Ja elu i kikiriki pojedem pola h h pred spavanje, a ako jedem to 2h pre, kad legnem vec sam gladan

Kako se inače hraniš? Koliko obroka dnevno imaš? Unosiš li dovoljno složenih ugljenih hidrata? Unos proteina?

Radiš "na masi"?

To je bazični predlog minumuma neophodnog unosa...dakle,pre i posle treninga je osnova svega...a bez hidrata pre spavanje( mada neki tvrde i suprotno)...


Evo jednog članka iz Mens Health

Nutricionista Džon Parker, predlaže da slobodno unosite ugljene hidrate i uveče jer oni predstavljaju put ka više mišića i manje sala.

Decenijama se priča da bi gomile ugljenih hidrata trebalo da unosimo na samom početku dana. Ukoliko pojedete ogroman doručak, natovaren ugljenim hidratima, to će pokrenuti vaš metabolizam i lakše ćete skinuti sve što pojedete za ostatak dana, bar tako tvrde takozvani stručnjaci.

Poslednja naučna istraživanja govore sasvim drugu priču. U suštini sve je potpuno suprotno, preskočite doručak, izbegavajte koliko možete ugljene hidrate u toku dana, a onda ih nakrcajte u obroku nakon treninga. Zašto se isplati? Skok insulina nahraniće vaše mišićne ćelije, a ostaviće gladne masnoće.

KORTIZOL VEZA

Kako bi razumeli kako sve ovo funkcioniše, morate da shvatite šta se dogaĂ°a u vašem telu dok spavate. Nivoi hormona stresa, kortizola, rastu u toku noći, što zapravo i nije toliko loša vest. Ugljeni hidrati se pretvaraju u glukozu (šećer), koji povećava nivo insulina. Kada kortizol deluje na vas bez povišenog nivoa glukoze (što će reći pre unosa ugljenih hidrata), on izaziva razgradnju štetnih triglicerida u slobodne masne kiseline. Drugim rečima, kortizol ubrzava proces sagorevanja masti izjutra, ali samo ako taj proces ne ugasite sa ugljenim hidratima.

SAGOREVAJTE MASTI, NEMOJTE DA IH SKLADIŠTITE

Ukoliko niste znali, vaše telo u večernjim satima takoĂ°e oslobaĂ°a i grelin ili "hormon gladi". Osim što stimuliše apetit, grelin takoĂ°e oslobaĂ°a i hormone rasta. Kada se to dogodi, vaše telo luči više masti, koje mogu da se koriste za energiju. Zauzvrat smanjuje se količina proteina koja se koristi za energiju i počinje da se koristi za rast mišića umesto toga.

Problem?
Insulin iz ugljenih hidrata stvara nove masne ćelije koje smanjuju nivo grelina i samim tim nivo hormona rasta, kojeg najviše ima neka dva sta nakon što ste se probudili. A to znači sledeće: Ukoliko ste se prejeli ugljenim hidratima ujutru, ostatak dana ćete provesti sa otežanim sagorevanjem masti.

REŠENJE

Kao što smo rekli na početku, preskočite doručak, uzimajte u toku dana protein i masti, a u večernjim satima, nakon treninga slobodno pojedite večeru sa ugljenim hidratima.

Nije da vas trolujem...ali ima tu još zanimljivih istraživanja...koja treba prihvatiti sa OGROMNOM REZERVOM!
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #722 poslato: Oktobar 04, 2014, 11:56:26 pre podne »

Pa slavisa savetovao da je bolje uh za dorucak, obrok pre i posle treninga. Ako su za dorucak ovsene ostaje 2 obroka za pirinac,mada ja jedem u 3
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #721 poslato: Oktobar 04, 2014, 11:55:06 pre podne »

OK
Ne kontam, ali kao da kontam...
Mislim, danas sam bio u 08:00 u teretani, tako da bi oko 10:00 trebao da mi bude poslednji UH obrok?!?
Mislim da nije tako, a mozda i jeste...
:D
Mislio sam da se jaja sporo vare...
O.o
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #720 poslato: Oktobar 04, 2014, 11:51:29 pre podne »

Ako su prvi obrok ovsene od uh, kako posle u samo dva obroka uneti 450g pirinca. Kad se skuva to je preko 1kg
Sto u 2 obroka?
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Stranice: 1 ... 232 233 [234] 235 236 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.076 sekundi sa 18 upita.