TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394567 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 12:47:14 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 214 215 [216] 217 218 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 708270 puta)
darkrider
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 41

« Odgovor #1004 poslato: Novembar 13, 2014, 03:50:46 posle podne »

posto sam doruckovao ovsene i jaja za dorucak, posle treninga pirinac + proteine pa posle opet pirinac, jel mogu tipa oko 5-6h popodne uzeti opet 100g ovsenih, posto nemam druge hidrate ? a trebam uneti ukupno oko 350-400 ?

Možeš naravno...samo se nadam da nemaš "problema sa varenjem", koje veći unos ovsenih može kod "osetljivih pojedinaca" da izazove( pojačan sadržaj dijetnih vlakana) - grčeve, nadutost, gasove, čujnu "peristaltiku"...

P.S. ne zaboravi da dobrom organizacijom nekada možeš da postigneš dosta stvari...ranije ustajanje,priprema hrane za predstojeći dan...poneseš u adekvatnoj ambalaži nešto hrane i eto rešenja...

I da, možeš sa sobom da poneseš i čuveni "stiropor", kako popularno zovu pirinčane galete( preporuka, Benlian food, "zeleno pakovanje" ' integralni pirinač)...

Nemam problema sa varenjem, svako vece lezem u 10-11, ustajem u 7-8, kuvam pirinac spremam dorucak i sve, a sto se tice ovog rise cake, kod mene nema integralni trazio sam, ali vecinom oni obicni:D

Pogledaj malo bolje, obiĂ°i i prodavnice zdrave hrane...možeš ubaciti i heljdu, ražene pahuljice, ječam, spelta pšenicu,kinou(naravno, ako imaš mogućnosti, cena baš i nije bajna)...promene čine život lepšim, a i ishranu raznovrsnijom...prijatno  :D

izvinite sto ovde pitam, pogresno je mesto, ali ja dnevno pijem bas mnogo video preko 6l svakoog dana, moram da pijem iz velikih casa, ali ne pijem uopste na silu, uzivam dok pijem vodu, ali prvo sam se uplasio mislio da imam secer, ali vadio sam krv za srednju skolu pa je sve bilo super, da li ima veze do metabolizma ili nesto slicno ? cim ustanem moram litar da popijem, jedino je zeznuto kad idem popodne u skolu, popijem 3-4 litra pre 1h pa u busu kad me potera ufff
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1003 poslato: Novembar 13, 2014, 01:31:48 posle podne »

posto sam doruckovao ovsene i jaja za dorucak, posle treninga pirinac + proteine pa posle opet pirinac, jel mogu tipa oko 5-6h popodne uzeti opet 100g ovsenih, posto nemam druge hidrate ? a trebam uneti ukupno oko 350-400 ?

Možeš naravno...samo se nadam da nemaš "problema sa varenjem", koje veći unos ovsenih može kod "osetljivih pojedinaca" da izazove( pojačan sadržaj dijetnih vlakana) - grčeve, nadutost, gasove, čujnu "peristaltiku"...

P.S. ne zaboravi da dobrom organizacijom nekada možeš da postigneš dosta stvari...ranije ustajanje,priprema hrane za predstojeći dan...poneseš u adekvatnoj ambalaži nešto hrane i eto rešenja...

I da, možeš sa sobom da poneseš i čuveni "stiropor", kako popularno zovu pirinčane galete( preporuka, Benlian food, "zeleno pakovanje" ' integralni pirinač)...

Nemam problema sa varenjem, svako vece lezem u 10-11, ustajem u 7-8, kuvam pirinac spremam dorucak i sve, a sto se tice ovog rise cake, kod mene nema integralni trazio sam, ali vecinom oni obicni:D

Pogledaj malo bolje, obiĂ°i i prodavnice zdrave hrane...možeš ubaciti i heljdu, ražene pahuljice, ječam, spelta pšenicu,kinou(naravno, ako imaš mogućnosti, cena baš i nije bajna)...promene čine život lepšim, a i ishranu raznovrsnijom...prijatno  :D
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #1002 poslato: Novembar 13, 2014, 01:29:54 posle podne »

Možeš i obične, ja sam ih dugo jeo.
Sačuvana
darkrider
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 41

« Odgovor #1001 poslato: Novembar 13, 2014, 01:11:40 posle podne »

posto sam doruckovao ovsene i jaja za dorucak, posle treninga pirinac + proteine pa posle opet pirinac, jel mogu tipa oko 5-6h popodne uzeti opet 100g ovsenih, posto nemam druge hidrate ? a trebam uneti ukupno oko 350-400 ?

Možeš naravno...samo se nadam da nemaš "problema sa varenjem", koje veći unos ovsenih može kod "osetljivih pojedinaca" da izazove( pojačan sadržaj dijetnih vlakana) - grčeve, nadutost, gasove, čujnu "peristaltiku"...

P.S. ne zaboravi da dobrom organizacijom nekada možeš da postigneš dosta stvari...ranije ustajanje,priprema hrane za predstojeći dan...poneseš u adekvatnoj ambalaži nešto hrane i eto rešenja...

I da, možeš sa sobom da poneseš i čuveni "stiropor", kako popularno zovu pirinčane galete( preporuka, Benlian food, "zeleno pakovanje" ' integralni pirinač)...

Nemam problema sa varenjem, svako vece lezem u 10-11, ustajem u 7-8, kuvam pirinac spremam dorucak i sve, a sto se tice ovog rise cake, kod mene nema integralni trazio sam, ali vecinom oni obicni:D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1000 poslato: Novembar 13, 2014, 12:53:05 posle podne »

posto sam doruckovao ovsene i jaja za dorucak, posle treninga pirinac + proteine pa posle opet pirinac, jel mogu tipa oko 5-6h popodne uzeti opet 100g ovsenih, posto nemam druge hidrate ? a trebam uneti ukupno oko 350-400 ?

Možeš naravno...samo se nadam da nemaš "problema sa varenjem", koje veći unos ovsenih može kod "osetljivih pojedinaca" da izazove( pojačan sadržaj dijetnih vlakana) - grčeve, nadutost, gasove, čujnu "peristaltiku"...

P.S. ne zaboravi da dobrom organizacijom nekada možeš da postigneš dosta stvari...ranije ustajanje,priprema hrane za predstojeći dan...poneseš u adekvatnoj ambalaži nešto hrane i eto rešenja...

I da, možeš sa sobom da poneseš i čuveni "stiropor", kako popularno zovu pirinčane galete( preporuka, Benlian food, "zeleno pakovanje" ' integralni pirinač)...
« Poslednja izmena: Novembar 13, 2014, 12:54:40 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #999 poslato: Novembar 13, 2014, 12:05:51 posle podne »

Možeš, naravno.
Sačuvana
darkrider
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 41

« Odgovor #998 poslato: Novembar 13, 2014, 11:54:36 pre podne »

posto sam doruckovao ovsene i jaja za dorucak, posle treninga pirinac + proteine pa posle opet pirinac, jel mogu tipa oko 5-6h popodne uzeti opet 100g ovsenih, posto nemam druge hidrate ? a trebam uneti ukupno oko 350-400 ?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #997 poslato: Novembar 10, 2014, 10:25:38 posle podne »

U principu možda i jesu u pravu, bar to što se tiče katabolizma ali on nije nikakav problem već naprotiv. Samo ne funkcioniše to tako kako su zamislili. Ako je ozbiljan program u kataboličko stanje se prelazi već u prvih 15 min treninga, čak je i upotrebom AAS teško izbeći isto. Tako da praviti od katabolizma neko neprihvatljivo i nepoželjno stanje apsolutno nema smisla. Uostalom bez mišićnog katabolizma nema ni anabolizma to su procesi metabolizma koji su potpuno komplementarni.
Inače kao i sve u organizmu i katabolizam je hemijska reakcija kojoj je glavni okidač stres, a pošto je i trening stres...

Sa svim izrečenim se slažem...ali su to antagonistički procesi...a poenta priče je bila baš izazvati skok insulina kao jednog od najjačih anaboličkih hormona u našem telu( smatraju ga jačim "anabolikom" i od testosterona)...dakle, protivteža kortizolu( koliko-toliko)...mada tu je i sekrecija GH tokom treninga i sl., "kateholamini"... ipak mislim da ne treba da otvaramo previše tema i zadržimo se na osnovnom, a to je obezbediti što brži "refuel" mišićima posle treninga...na "talasu insulina"...

Ja sam uvek pre za jaja. Daleko je kompletniji tj. biološki vredniji protein od belog mesa + što ima i masti tj. holestelora koji je neophodan za ćelijsko apsorbovanje AK. Jer AK jedino ulaze u ćelije kroz lipo-splavove u samim membranama. Za UH je doviljan insulin ali za AK mora holesterol i O3.
Čak neki profi bb dodaju u PWM i malo ulje noćurka ili lana.

Odlično rečeno, slažem se i sa ovim...ipak da bi holesterol i omega-3 masne kiseline ostvarile svoje efekte na apsorpciju amino kiselina, potrebno je vreme...tačnije to zavisi od već prisutnih "inkorporiranih" omega-3 i holesterola koje normalno ulaze u sastav svake ćelijske membrane( osetljivost na insulin, "transportni mehanizmi")...dakle, redovna, kontinuirana suplementacija omega-3 i oko 200-300 mg holesterola, dnevno ( nije preporučljivo više od toga = 1-2 žumanca) imaju pozitivne učinke na "propustljivost" ćelijske membrane, kao i "obnovu ćelija"...

P.S. hvala na komentarima
« Poslednja izmena: Novembar 10, 2014, 10:29:42 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #996 poslato: Novembar 10, 2014, 06:55:00 posle podne »

Ja sam uvek pre za jaja. Daleko je kompletniji tj. biološki vredniji protein od belog mesa + što ima i masti tj. holestelora koji je neophodan za ćelijsko apsorbovanje AK. Jer AK jedino ulaze u ćelije kroz lipo-splavove u samim membranama. Za UH je doviljan insulin ali za AK mora holesterol i O3.
Čak neki profi bb dodaju u PWM i malo ulje noćurka ili lana.
Čuo sam ovako nešto relativno skoro pa sam zato i hteo da proverim. Hvala na obrazloženom odgovoru, kao i uvek. :)
I ja sam relativno skoro video clanak na za isto to.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Aziz Shavershian
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 419


Don't tell people your dreams, show them!

« Odgovor #995 poslato: Novembar 10, 2014, 04:26:31 posle podne »

Logicno je neko meso, nece da umre katleru ali ako upada u katabolizam koja je poenta treninga ;D
Pa neće od Elle u katabolizam da upadne, ne brini...
Mnogi ovde upadaju u katabolizam, jer jelte.. nemaština je, ali šta ćeš :)
I know that feel bro.. tako je to brate :x
Sačuvana
Go hard mate the gym lifestyle is the best ! train hard, eat well, party hard.
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #994 poslato: Novembar 10, 2014, 11:11:05 pre podne »

Ja sam uvek pre za jaja. Daleko je kompletniji tj. biološki vredniji protein od belog mesa + što ima i masti tj. holestelora koji je neophodan za ćelijsko apsorbovanje AK. Jer AK jedino ulaze u ćelije kroz lipo-splavove u samim membranama. Za UH je doviljan insulin ali za AK mora holesterol i O3.
Čak neki profi bb dodaju u PWM i malo ulje noćurka ili lana.
Čuo sam ovako nešto relativno skoro pa sam zato i hteo da proverim. Hvala na obrazloženom odgovoru, kao i uvek. :)
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #993 poslato: Novembar 10, 2014, 10:24:38 pre podne »

I ja sam kontao da su jaja bolja, zato što uvek meso za PWM jedem; a odavno sam upoznat sa tim da šta god radim, radim pogrešno...
;D
Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #992 poslato: Novembar 10, 2014, 10:04:16 pre podne »

Ja sam uvek pre za jaja. Daleko je kompletniji tj. biološki vredniji protein od belog mesa + što ima i masti tj. holestelora koji je neophodan za ćelijsko apsorbovanje AK. Jer AK jedino ulaze u ćelije kroz lipo-splavove u samim membranama. Za UH je doviljan insulin ali za AK mora holesterol i O3.
Čak neki profi bb dodaju u PWM i malo ulje noćurka ili lana.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #991 poslato: Novembar 10, 2014, 09:02:50 pre podne »

Šta je ''best of'' posle treninga kao čvrst obrok, nakon pwm-a?
Jaja ili belo meso (obe opciju uz UH naravno) ?? Msm ne bih da izmišljamo toplu vodu ovde ali me zanima...
Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #990 poslato: Novembar 10, 2014, 08:53:52 pre podne »

U principu možda i jesu u pravu, bar to što se tiče katabolizma ali on nije nikakav problem već naprotiv. Samo ne funkcioniše to tako kako su zamislili. Ako je ozbiljan program u kataboličko stanje se prelazi već u prvih 15 min treninga, čak je i upotrebom AAS teško izbeći isto. Tako da praviti od katabolizma neko neprihvatljivo i nepoželjno stanje apsolutno nema smisla. Uostalom bez mišićnog katabolizma nema ni anabolizma to su procesi metabolizma koji su potpuno komplementarni.
Inače kao i sve u organizmu i katabolizam je hemijska reakcija kojoj je glavni okidač stres, a pošto je i trening stres...
Sačuvana
Stranice: 1 ... 214 215 [216] 217 218 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.075 sekundi sa 19 upita.