TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 08:37:54 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 708335 puta)
Janni
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #4199 poslato: Januar 30, 2020, 02:22:55 posle podne »

Pozdrav, hteo bih da počnem sa rotacijom UH, sastavio sam neki raspored pa sam hteo da proverim sa vama ovde valja li čemu. Svaki savet i kritika su dobrosošli. Imam 80kg, visok sam 176cm, procenat masti mi je 19%. Radim 4-5 treninga nedeljno, uglavnom jedan kardio trening, 1 trening gde radim celo telo sa velikim težinama od po 6-8 ponavljanja, grudi,leđa, noge i ruke, svaka grupa mišića po 2 vežbe u 4 serije i dva kružna treninga, 8 vežbi, 4 kruga, sa minimalnim pauzama između vežbi. Ta dva treninga delim na treninge za gornji i trening za donji deo tela. U teretanu idem 3 godine sa čestim i prekidima, nikako da budem konstantan. Pre 2 meseca sam ponovo počeo posle pauze od 2 meseca. Što se tiče rotacije, hteo sam ovakav plan da napravim: bez-120-240-bez-120-120-240. Hvala na odgovorima unapred.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4198 poslato: Januar 16, 2020, 02:45:35 posle podne »

Da li je ovo pitanje ili "reklama" podeljenog sadržaja sa yt?

Na arginin iz ishrane se itekako može računati, da li je iko od nas tvrdio suprotno? Isto važi i za ostale amino kiseline...

Ako ciljaš na to da suplementacija nije potrebna...problem leži u prednosti suplemenata u pogledu, količine "aktivne supstance", brzine apsorpcije i sl., ali opet i bez suplementacije argininom se može :) Tako da ponovimo - tek kada smo regulisali ishranu, doveli treninge na zavidan nivo, tek tada možemo očekivati punu upotrebnu vrednost suplemenata...
« Poslednja izmena: Januar 16, 2020, 02:47:50 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
lonewolf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 120

« Odgovor #4197 poslato: Januar 16, 2020, 11:36:26 pre podne »

Arginin

Ima li stvarno koristi od arginina unesenog putem ishrane ?
« Poslednja izmena: Januar 16, 2020, 03:25:50 posle podne od strane Zoltan Kozma » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4196 poslato: Avgust 28, 2019, 03:36:20 posle podne »

Operacije? Postoperativni tok protekao bez komplikacija?

Vidi ne znam kakav je "konkretno" problem je u ishrani, ali ako mene pitaš uzalud svi suplementi ovog sveta ako nisi savladao osnove - dobro formulisan plan treninga i sređenu ishranu...

Dakle, svaka informacija detaljnije o treningu i ishrani poželjna...što nam više informacija daš, ogovor će biti precizniji...
Sačuvana
Unnamed89
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #4195 poslato: Avgust 28, 2019, 08:35:08 pre podne »

Oko godinu dana, sa pauzom od 3 meseca zbog operacije.
Znam da je to sa hranom malo komplikovano, citao sam vec o tome sto ste pisali za ishranu, ali iskreno malo mi je tesko da to sve ispostujem sa racunanjem, a i samom ishranom, ili se nisam dovoljno potrudio.

Grudi-triceps, ledja-biceps, noge-ramena, standardne vezbe da ih ne nabrajam ako nije potrebno? Tezina skoro maksimalna, sa po oko 10 ponavljanja.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4194 poslato: Avgust 28, 2019, 06:14:07 pre podne »

Koliko dugo vežbaš?

Nije poenta samo u tome šta si izbacio iz ishrane, već i šta je ostalo i u kojim odnosima...

To "naravno", "telesno remodelovanje" može biti jako težak posao, ako nisi savladao koliko čega unosiš...a i ako nemaš dovoljno iskustva...

A kako si formulisao taj "split trening"? Vežbe, serije, ponavljanja, doziranje opterećenja?
Sačuvana
Unnamed89
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #4193 poslato: Avgust 28, 2019, 06:05:18 pre podne »

Iskreno ne pratim, ali se trudim da jedem kvalitetnije i zdravije namirnice. Hleb, sokove i slatko sam "skoro" izbacio u celosti.
Cilj je, malo gubljenje telesne mase, a da to budu masne naslege uz dobijanje na misicnoj masi, naravno.  :)
Treninzi 3 dana misicne grupe uz kardio ili trbusnjake i jadan dan samo kardio i trbusnjaci.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4192 poslato: Avgust 27, 2019, 11:00:03 posle podne »

A kako ta tri obroka izgledaju( sastav obroka, odabor namirnica)? Pratiš li ciljani unos proteina, hidrata, masti?

Šta je cilj? Redukcija masnih naslaga?

Uz taj šejk pre počinka, bolje dodaj orašate plodove( kikiriki - pečen, neslan...orasi, bademi, lešinici)

Ne bih u obroku pre počinka dodavao izvore prostih hidrata...

Ma na tremu ishrane, obavezno pročitati... https://forum.pansport.rs/index.php?topic=250925.0

Kako ti izgledaju treninzi?
Sačuvana
Unnamed89
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #4191 poslato: Avgust 27, 2019, 08:20:41 posle podne »

Pozdrav.
Visok sam 189 cm, tezina 100 kg.
Dnevno imam tri obroka, a zadnji je u rasponu od 17h-19h.
Da li je ok da oko 20h-21h popijem sejk u koji stavim bananu i nesto od drugog voca, tipa breskva, sljiva, kruska... i dozu whey-a, ili je bolje da pipijem samo whey ili nesto trece?
Hvala.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4190 poslato: Jun 15, 2019, 02:02:32 posle podne »

Koliko si visok, težak? Koliko dugo vežbaš?

Ne zaboravi da mišiće koje smo dovoljno zamorili/stimulisali treningom moramo adekvatno da nahranimo i odmorimo da bi rasli...

Ako nismo dovoljno gradivnih materija iz kvalitetnih namirnica( dobro formulisani obroci) uneli iz osnovne ishrane, nema tog suplementa koji će to nadoknaditi!

Suplementi nisu "gumica za brisanje" naših grešaka na polju treninga i ishrane...već samo dodatak istoj!

Prosto rečeno - motor najbolje radi na kvalitetno gorivo :) Greškama na polju ishrane i treninga smo obezvredili upotrebu suplemenata...dakle, prvo se posvetimo osnovama da bi očekivali rezultate "dodataka" :)

Preporuke za čitanje...  https://forum.pansport.rs/index.php?topic=250925.0

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane

« Poslednja izmena: Jun 15, 2019, 02:08:22 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Klinac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #4189 poslato: Jun 15, 2019, 11:39:13 pre podne »

caos svima jedno glupo pitanje
ako se hranim lose , pod tim mislim da nakon treninga jedem pljeskavicu , dosta slatkisa itd itd , dali ce suplementi delovati onda , posebno mislim na protein i kreatin?
Sačuvana
mikas_sucic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #4188 poslato: Septembar 27, 2018, 01:59:30 pre podne »

https://forum.pansport.rs/index.php?topic=247497.new#new

Evo ga
Sačuvana
mikas_sucic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #4187 poslato: Septembar 27, 2018, 01:56:49 pre podne »

Malo sam zalutao jer sam se zbog ovoga i registrovao, ne snalazim se kako da je otvorim. Probacu opet
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4186 poslato: Septembar 26, 2018, 03:51:33 posle podne »

Pa s obzirom da smo tu na Forumu, naša dužnost je da pomognemo koliko smo u mogućnosti, ipak, PS tim ne čini 1 čovek, već tim ljudi koji bi trebalo da bude tu za naše forumaše...

Predložih da se otvori tema, gde se može detaljnije o svemu, ali ok, ako je i ovo bilo od koristi, odlično :)
Sačuvana
mikas_sucic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #4185 poslato: Septembar 26, 2018, 12:38:52 pre podne »

Ma nije to, nego se sve trudim da vam što manje vremena ukradem, nikome ovo nije zanimanje i niko nije dužan da pomogne, čak mi je bilo glupo i da pitam, da oduzimam nekome vreme. Bilo kako bilo, hvala Vam na savetima, ovo će mi biti osnova pa ću pratiti kako telo reaguje i u skladu sa tim nešto eventualno blagovremeno promeniti, valjda će se naći neko stručan za ishranu tamo u klubu kada odem. U svakom slučaju hvala, puno zdravlja i svako dobro
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.051 sekundi sa 18 upita.