TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396486 Teme od strane 25015 Članovi Poslednji član: girevik93

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 28, 2024, 07:16:37 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 7 8 [9] 10 11 12 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Prepone  (Pročitano 25304 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #57 poslato: Novembar 12, 2014, 09:33:31 pre podne »

potrebno je da napraviš pauzu dok se bolovi ne smire, inače možeš napraviti prilično komplikovanu povredu...
5-7 dana prekini teretanu tj sve vežbe koji pogadjaju preponu, tj sve dok imaš osećaj bola/neprijatnosti
program vežbi ćeš početi kad se smire tegobe...

dobićeš program za jačanje elementa prepone - potreban je pravilan balans u tom predelu....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #56 poslato: Novembar 12, 2014, 09:28:39 pre podne »

napravio si sindrom preopterećenja pripoja mišića u predelu prepone - sportska prepona
problem je ili sa trbušnim mišićima (pravim i kosim) ili sa primicačima...

Sačuvana
vozdovcanin88
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 117

« Odgovor #55 poslato: Novembar 10, 2014, 01:48:44 posle podne »

I da dodam sve mi je to pocelo pre 2 nedelje na fudbalu posle nekih pola sata osetio sam levi primicac kako me boli,posle tog fudbala upaljeni su mi bili i pripoji ti na donjim trbusnjacima ali skroz tu dole na dnu,i posle toga nisam igrao 2 nedelje smirilo se,vezbao sam normalno,onda juce sam opet igrao fudbal i ista prica i sad npr ako stanem na vratilo i krenem da radim donje trbusnjake boli me ceo taj donji deo trbusnih misica kao da je upaljen,i kada legnem na ledja  na pod i podizem i levu i desnu nogu bole me primicaci,tako da kapiram da je to sve povezano,i neko vreme cu da batalim taj fudbal,e sad gde da drzim led posto ne mogu da ga drzim tu na dnu stomaka mogu na primicacima?
Sačuvana
vozdovcanin88
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 117

« Odgovor #54 poslato: Novembar 10, 2014, 11:02:46 pre podne »

Istezem svaki dan posle treninga a i ponekad jogu radim,pa ne bole me samo kada radim sprinteve i sad ako radim donje trbusnjake,mada smirilo mi se od kad nisam igrao fudbal i sad opet mi se upalilo
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #53 poslato: Novembar 10, 2014, 10:49:44 pre podne »

Da li ima bola pri svakodnevnim aktivnostima/pokretima?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #52 poslato: Novembar 10, 2014, 10:47:42 pre podne »

Treba prekinuti opterećenja 3-5 dana, lokalno led 5min na mesto blla, posle leda lioton gel utrljaj...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #51 poslato: Novembar 10, 2014, 10:46:08 pre podne »

Da li radis istezanja tih mišića inače?
Sačuvana
vozdovcanin88
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 117

« Odgovor #50 poslato: Novembar 09, 2014, 04:41:33 posle podne »

E evo ja da se javim posle vise od 3 meseca 4 od kako sam pisao ovu temu,i tek sad vidim da sam se pogresno izrazio to nije bio bol u preponama nego u kukovima tacno ispod  al to je meni sve isto :D i radio sam dosta vise trbusnjaka i kosih i prestalo je,ali sad imam novi problem prvo vec 2 nedelje konstantno su mi upaljeni donji trbusni misici i recimo ako hocu nezagrejan da uradim donje trbusnjake boli me al tacno na dnu stomaka,a druga stvar na fudbalu sam nategao primicac i sada me boli ako radim sprinteve ili to cik cak trcanje,a  bol je tacno u mestu kuda ide crvena strelica u vasem textu o upali prepona,i npr ako sad legnem na pod i podizem levu nogu ravno tu me bas boli evo upravo sam se vratio sa fudbala a istegao sam ga pre 2 nedelje,i od tad nisam igrao fudbal radio sam samo svoje treninge (crossfit) i sta god da radim dal je to cucanj ili bilo sta nemam problema ali cim trcim duze od 15min a da su tu ukljuceni i sprintevi taj levi primicac me ubija,pa me zanima sta bih sad mogao da radim da li led i neka krema?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #49 poslato: Maj 08, 2014, 09:05:44 pre podne »

Da li imaš priliku da ideš na plivanje?
Bicikl - sobni ili outdoor?
Sačuvana
vozdovcanin88
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 117

« Odgovor #48 poslato: Maj 06, 2014, 09:22:43 pre podne »

Da li ima razlike ako radis trbusne na kosoj klupi - sa pravim ili povijenim ledjima?
Da li ima razlike, bola?
nema vise uopste razlike sve mi je isto,jedino sto eto i dalje se osecam kruto tu u kukovima kad god ustanem ujutru i recimo cucnem osetim blago zatezanje i krutost,a istezem se svaki dan a kao da slabo napredujem :D al nastavicu
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #47 poslato: Maj 05, 2014, 12:50:42 posle podne »

Da li ima razlike ako radis trbusne na kosoj klupi - sa pravim ili povijenim ledjima?
Da li ima razlike, bola?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #46 poslato: Maj 05, 2014, 12:48:19 posle podne »

Ok, dobro je da je bolje, nastavi istezanja, treniraj polako, bol ti je granica da smanjis opterećenje...
Obavezno istezanja na kraju treninga...
Javi ako bude neki problem.  Pozdrav
Sačuvana
vozdovcanin88
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 117

« Odgovor #45 poslato: Maj 02, 2014, 06:28:19 posle podne »

pa moguce,a sto je bolje odjednom me prosslo to zatezanje radio sam opet sve te trbusnjake i nista nisam osetio,jedino sto osetim je u tim neki vezbama istezanja kao npr to kada vucem koleno ka sebi ili ono kad sednem pa rasirim noge onako kao leptir i privlacim ka sebi onda dok sam ne zagrejan osecam blago boluckanje tu gde se spajaju noge i kuk i to je sve,sve ostalo je ok
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #44 poslato: Maj 01, 2014, 11:36:11 posle podne »

znaci tu gde mu pocinje sorc leva strana pa malo ispod tu osetim to zatezanje i blag bol pri tim trbusnjacima,zanima me koji je to tacno misic ili je neki pripoj? i da li tacno na to mesto da mazem taj gel i drzim led?
Moguće je da problem nisu prepone, nego iliopsoas misić i njegova tetiva...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #43 poslato: Maj 01, 2014, 11:33:43 posle podne »

Da li ima razlike ako radis trbusne na kosoj klupi - sa pravim ili povijenim ledjima?
Sačuvana
Stranice: 1 ... 7 8 [9] 10 11 12 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.274 sekundi sa 18 upita.