TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 07:22:16 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Savet  (Pročitano 13150 puta)
Pedja76
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #4 poslato: Maj 23, 2014, 01:05:46 posle podne »

Kostunjavo voce, koje i koliko?
Sačuvana
Pedja76
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #3 poslato: Maj 23, 2014, 09:01:56 pre podne »

Da, zaboravio sam da kazem da sam visok 198cm.  Hvala na savetima. Ako ima jos neki predlog, dajte slobodno.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #2 poslato: Maj 23, 2014, 08:12:09 pre podne »

Posto si krupan i treba ti visok kal.unos, lakse ce ti biti da kalorije rasporedis na 5 manjih obroka. Znaci, ne zbog one price kako vise obroka ubrzavaju metabolizam, vec je tako lakse. U obroku po ustajanju ti trebaju proteini i UH, UH iz ovsenih, ili int zitarica (int. hleb, tonus i sl.) a proteine iz jaja ili mesa. Za rucak treba meso koje je peceno ili kuvano, ne przeno, moze crveno meso, piletina, curetina ili riba, uz mnogo povrca i Uh iz krompira, ovsenih, int.hleba ili int. testenine. Za veceru,ako ti je ona posle treninga, unosis meso i Uh iz pirinca ili krompira. Jedan obrok lagan mozes da ubacis pred spavanje, da bude meso ili riba uz salatu, ili mladi sir ili kostunjavo voce. Jednu uzinu pojedes na poslu i u njoj ti trebaju proteini i vlakna,da te drze sitim. Sendvice,obicna testenina, mesne preradjevine, fast food, voce u vecim kolicinama i kasno uvece, mnogo mleka,soka ili punomasnog sira ,to sve treba da izbacis.
Sačuvana
Pedja76
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #1 poslato: Maj 22, 2014, 10:14:18 posle podne »

Postovana,

Potreban mi je savet vezan za ishranu. Naime, proslog januara sam krenuo u teretanu, posto sam se pricno zapustio. Imam 37 god i tada sam imao 114kg. Redovno sam isao u teretanu, tri puta nedeljno, delimicno promenio nacin ishrane - izbacio koka-kolu, smanjio beli hleb, povecao unos vode itd. Danas imam 103 kg i u mnogo sam boljoj fizickoj formi. Sadasnji nacin ishrane se sastoji od tri obroka dnevno, puno kafe.... Uglavnom kadustanem pre posla (8h) pojedem bananu, u 10 dorucak - omlet,sendvic isl. oko 16 h rucak - meso, salata, testenina , supa ... I oko 19h vecera - sendvic, testenina isl. Bar jednom nedeljno jedem ribu losos , orada isl.
Od suplemenata ne koristim nista, zeleo bih da skinem jos neki kilogram i da nabacim misicnu masu. Voleo bi da mi date predlog jelovnika po danu i obroku , kojeg bih se striktno pridrzavao u cilju daljeg napretka. Takodje, ako smatrate da treba dajte predlog suplementacije. Hvala unapred
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.04 sekundi sa 18 upita.