TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 10:33:32 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana u menzi i whey  (Pročitano 29693 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #94 poslato: Avgust 24, 2014, 04:11:51 posle podne »

Nisi dosadan, jer ovaj forum prate mnogi koji baš kao ti imaju "zent" da pitaju...pa samo čitaju...znam taj osećaj da te svi gledaju kao da si šenuo, zapravo to samo govori o tome koliko nam je svest o sopstvenom zdravlju i zdravim navikama na niskom nivou...danas se u medicini najveći akcenat stavlja na prevenciju..."bolje sprečiti, nego lečiti"...a i savet bi bio što manje restriktivnosti, cilj je da osećaš dobro, i da dobro izgledaš, a ne da ti sve ovo bude preveliki napor...( dobro sad moraš da se izboriš sa zavisnošću od preĂ°ašnjih loših navika, ali i to proĂ°e)...prva faza napretka ja da shvatiš da si živeo u zabludima...kao sa početka filma "matrix"( prvi deo)...posle sve ide lakše... ;D
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #93 poslato: Avgust 24, 2014, 02:24:54 posle podne »

Meni deluje kao da znas :D
Znam, trudim se dosta, i mnogo sam korigovao ishranu od kad "boravim" ovde sa vama :)
Moji me doduse malo gledaju kao da sam prolupao, ali sta oni, jadni, znaju kad im su im prioritet cigare :D
Pitam stalno, malo mi i glupo da ne budem dosadan :D
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #92 poslato: Avgust 24, 2014, 02:05:07 posle podne »

Ma ne planiram, nego sam od kad sam na forumu, uvideo koliko sam gresio u ishrani, i zasto na svojih 75 kila imam toliki visak % masti, pa vas ono sve slusam :D
Hvala jos jednom na odgovorima Sale :)

Jednom nedeljno možeš i da pogrešiš  ;D

"Ljudski je grešiti, ali je neljudski istrajati u tome"...dakle tu smo za sve što ti bude trebalo...i ja ne znam sve...zato uvek pitaj javno i čućeš više odgovora...ali uvek zdravlje na prvom mestu...promene u ishrani koje planiraš neće biti vidljive brzo...zato samo polako, istrajnost pobedjuje u ovoj borbi za bolji izgled...i ne zaboravi, ne izgradjujes samo svoje telo vec i duh...čitaj, pitaj, informiši se...možda nekoga nateramo da upiše medicinu zbog cele priče  :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #91 poslato: Avgust 24, 2014, 01:59:29 posle podne »

Nekog decembra pre koju godinu na pansport seminaru u ADAS prostorijama bilo je i jedno predavanje o dodacima ishrane sa vise razlicitih gostiju. Jedan od njih je bio takmicar u bb-u, koji se sada u pedesetim godinama, i izjavio je da je 2 godine unosio samo whey kao jedini izvor proteina! Imao je sponzora koji mu je davao neke nemacke proteine i zato nije trosio ni dinar na hranu. I u off sezoni i u pripremama. Za biohemiju krvi i ultrazvuk unutrasnjih organa ga nisam pitao. Opet neki ekstremi...


Da nisu neki beef proteini?  ;D

Mislim da bi pojednici trebali da povedu računa o svojim izjavama...dosta je mladih ljudi, neupućenih, koji se povode za svojim idolima...pa će onda logika zaključivanja biti - on je pio samo whey i vidi ga kako je uspeo i ja ću tako...

Zdrav razum, logika, informisanost, znanje...dakle, profesionalizam, ostavimo profesionalcima, ljudima sa iskustvom...naš fokus je na rekreativnom bavljenju svim ovim, zdravom načinu života, zdravim navikama...cilja nam nije da svoj telo uništavamo zbog rezultata ili profita ili samopromocije...naša telo trebaće nam za ceo život...a ne samo ovde i sada..."dodajmo život godinama"...
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #90 poslato: Avgust 24, 2014, 01:49:45 posle podne »

Ma ne planiram, nego sam od kad sam na forumu, uvideo koliko sam gresio u ishrani, i zasto na svojih 75 kila imam toliki visak % masti, pa vas ono sve slusam :D
Hvala jos jednom na odgovorima Sale :)
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #89 poslato: Avgust 24, 2014, 01:40:32 posle podne »

Nekog decembra pre koju godinu na pansport seminaru u ADAS prostorijama bilo je i jedno predavanje o dodacima ishrane sa vise razlicitih gostiju. Jedan od njih je bio takmicar u bb-u, koji se sada u pedesetim godinama, i izjavio je da je 2 godine unosio samo whey kao jedini izvor proteina! Imao je sponzora koji mu je davao neke nemacke proteine i zato nije trosio ni dinar na hranu. I u off sezoni i u pripremama. Za biohemiju krvi i ultrazvuk unutrasnjih organa ga nisam pitao. Opet neki ekstremi...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #88 poslato: Avgust 24, 2014, 01:39:40 posle podne »

Brate, znam da će me odmah napasti carb-watch straža   ;D ...ali , da li planiraš da u skorije vreme izlaziš na neko bb takmičenje? Imaš neki foto-sešn?
Milsim da ne...samo ću reći..umeri se...a što se alkohola tiče, evo jednog mog članka o tome dobro ga pročitaj...http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/alkohol-hrana-lek-ili-otrov.html
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #87 poslato: Avgust 24, 2014, 01:35:56 posle podne »

Eh, ja se taman ponadao :D
Onda cu nesto malo da cheatujem samo :)
A sta ako sam na rodjendanu, pa ono, nude sok, torta, pivo? Veceras recimo moram da idem :/
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #86 poslato: Avgust 24, 2014, 01:31:38 posle podne »

Znaci jedan dan da unesem i proste hidrate i ostale "zabranjene" stvari svakodnevnice? :)
A koja bi to kolicina trebala da bude, da ono, bas ne preteram :D?

Eh sad na scenu stupa diferencijalna dijagnoza cheat meal i cheat day......rećiću da je u prethodnom postu termin "cheat day" korišćen kako sinonim za povećan ugljenohidratni unos iz kvalitetnih izvora( punjenje)...a odlično što si pitao o ovome, to je bio i cilj  ;D

Junk food svih vrsta i oblika posmatram kao neku vrstu droge, od koje smo zavisni...cheat meal ili cheat day će tu zavisnost "povećati"...ono zavisniku u procesu odvikavanja daš malo "izazivača zavisnosti" i...  ;D

Eh , a kad se ventili "inhibicije" otvore, često se dešavaju bezpotrebna prejedanja..."naždrao sam se kao svinja"  :D ... a onda osećaj krvice...

A tu su i trans masti, aditivi, konzervansi...

Dakle, faza "punjenja hidratima"( kvalitet) je ok, to je "cheat day" iz mog prethodnog posta...cheat day sa slatkisima, gricaklicama, brzom hranom ne...ali po neki cheat meal je ok :-)

Ali opet nismo svi mi ultra giga-mega-profi sa bf ispod 5 , pa zato sve ovo shvatimo relativno  ;D

Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #85 poslato: Avgust 24, 2014, 01:18:28 posle podne »

Znaci jedan dan da unesem i proste hidrate i ostale "zabranjene" stvari svakodnevnice? :)
A koja bi to kolicina trebala da bude, da ono, bas ne preteram :D?
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #84 poslato: Avgust 24, 2014, 01:12:44 posle podne »

E sad Sale, enciklopedijo nasa, kazi mi, negde sam malopre na forumu procitao, lik kaze da je neki veliki poznavalac biohemije i naturopatije (sta god to bilo) , kaze da jednom nedeljno unosi oko 10000 kcal, jer je navodno organizmo potrebno to s vremena na vreme zbog lucenja nekih hormona. Koliko je to tacno?

Oko 7000 cal vise nego sto ti je potrebno= 1 kg masnih naslaga...Barem sam tako negde video
Ma i ja sam to procitao, a onda ovo, pa mi nije jasno :O

Jao, jao...ah ti ekstremi...jedan dan sa previše kalorija se može okarakterisati kao "cheat day", ali što je mnogo, mnogo je...

Inače, npr. kada ste npr. 6 dana u nedelji na keto dolazi do dizbalansa vaših hormona, tj. telo na smanjen ugljenohidratni priliv i kalorijski deficit reaguje "mehanizmom gašenja", tj. tako telo sebe čuva od nedostatka energije( neki to zovu i hibernacija metabolizma)...taj efekat se postiže smanjenjem nivoa hormona štitne želzde( kontrolišu brzinu metabolizma, tj. "sagorevanje")...e sad, kad se "lepo načitujete", povećate ugljenohidratni priliv, vaše telo je presrećno, hormoni šitite žlezde ( T3 i T4) "lete visoko" i da, nastaje paradoksalni efekat, uneli ste višak kalorija, a ubrzali ste metabolizam  ;D Male manipulacije hormonima...

Ali 10000 kcal je unikum :-) Preterivanje...
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #83 poslato: Avgust 23, 2014, 09:23:06 posle podne »

Oko 7000 cal vise nego sto ti je potrebno= 1 kg masnih naslaga...Barem sam tako negde video
Ma i ja sam to procitao, a onda ovo, pa mi nije jasno :O
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
CharonJr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 79


« Odgovor #82 poslato: Avgust 23, 2014, 09:17:02 posle podne »

Oko 7000 cal vise nego sto ti je potrebno= 1 kg masnih naslaga...Barem sam tako negde video
Sačuvana
Visina: 175 cm
Masa: 68 kg
Cilj: +2-3 kg ciste misicne mase
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #81 poslato: Avgust 23, 2014, 09:08:46 posle podne »

E sad Sale, enciklopedijo nasa, kazi mi, negde sam malopre na forumu procitao, lik kaze da je neki veliki poznavalac biohemije i naturopatije (sta god to bilo) , kaze da jednom nedeljno unosi oko 10000 kcal, jer je navodno organizmo potrebno to s vremena na vreme zbog lucenja nekih hormona. Koliko je to tacno?
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #80 poslato: Avgust 23, 2014, 08:57:21 posle podne »

Slavisa za predsednika!
Salu na stranu, svaka rec je na mestu, veliko postovanje i samo reci hvale
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.083 sekundi sa 19 upita.