TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 06:03:47 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: DIZMORFIČNI POREMEĆAJI I POSLEDICE !!!  (Pročitano 13439 puta)
alinata
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #35 poslato: Mart 24, 2015, 08:34:22 pre podne »

Odličan tekst, pronašlo se nas dosta, iskreno, ja kod mene samo mane i gledam, samo gledam šta fali, a uvek fali, i faliće!
Aj da se i ja ubacim u tu off temicu, ne bih voleo da budem životinja od preko 100kg, jer mislim da tu nema funkcije, ja volim fizičku spremnost, da čovek bude dobar u svemu, skoku, sprintu, svakom sportu.
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #34 poslato: Septembar 16, 2014, 11:51:39 posle podne »

Lepo izgleda, videcu samo jos koliko moze da mi se uklopi u skromni budzet :) .
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #33 poslato: Septembar 16, 2014, 11:18:01 posle podne »

OK, hvala.
:)
Videću sutra ako stignem da vidim da li ima taj multivitamin u ZR-u...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #32 poslato: Septembar 16, 2014, 11:13:53 posle podne »

Hvala na textu Slavisa! Bas se razmisljam da ga uzmem, i slazem se da je #1 ! :)

Miki moj savet je da uzmeš vitaminsko-mineralne kompekse, u kojima već imaš i vitamin D3...npr. http://www.pansport.rs/Vitaminsko-mineralni-kompleksi/Za-rekreativce-i-aktivne-ljude/NI325-My-Favorite-Multiple%C2%AE-Energizer.html, u ovoj kombinaciji imaš 400 i.j. vitamina D3( dnevne potrebe), tako da je ova varijanta isplativija, a i sadržajnija po pitanju svih mikronutrijenasa...

Pazarim onaj multivitamin sutra, a omegu cu kupiti za par dana kada popijem ulje (i platu dobijem).
Whey trenutno pijem Dymatize elit; kontam da je taj OK; razmišljao sam i o ISO, ali sam video ovde na forumu da meni ne bi značio, i da bi' samo dao više para...
:)
Kada da pijem multivitamin i omegu? (i koliko)
:)

"Energizer" multivitamin uzimaj jednom dnevno uz obrok....omega-3,(moja preporuka) 3 puta po jedna kapsula uz obrok...

Dymatize elite je odličan izbor...
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #31 poslato: Septembar 16, 2014, 01:12:06 posle podne »

Hvala na textu Slavisa! Bas se razmisljam da ga uzmem, i slazem se da je #1 ! :)
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #30 poslato: Septembar 16, 2014, 12:18:12 posle podne »

Pazarim onaj multivitamin sutra, a omegu cu kupiti za par dana kada popijem ulje (i platu dobijem).
Whey trenutno pijem Dymatize elit; kontam da je taj OK; razmišljao sam i o ISO, ali sam video ovde na forumu da meni ne bi značio, i da bi' samo dao više para...
:)
Kada da pijem multivitamin i omegu? (i koliko)
:)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #29 poslato: Septembar 16, 2014, 11:18:15 pre podne »

Miki da...podrzavam suplementaciju vitaminom D3...evo jednog mog teksta o ovom dragocenom vitaminu...

Под витамином Д се подразумева мешавина витамина Д2(ергокалциферол - биљна варијанта) и Д3(холекалциферол - најактивина форма у вашем телу). Он спада у витамине раствољиве у мастима, дакле, депонује се у ткивима, највише у кожи( има га и у јетри) у облику про-витамина ( 7-дехидрохолестерол, добија се из холестреола) из кога се под утицајем УВ-зрачења ( сунце) претвара у активни облик витамин Д3, даље се метаболише у јетри и бубрезима до своје "хипер-активне форме" - 1, 25- дихидроксихолекалциферол.
Дакле, "зли холестерол" има и неке корисне фунцкције? Зар не?

Основна улога витамина Д је одржавање нормалне концентрације калцијума и фосфата у плазми ( крви); витамин Д појачава ресоропцију калцијума и фосфата из дигестивног тракта; неопходан је за нормалан развој и јачину зуба и костију; има улогу у превенцију настанка остепорозе код жена.
Сматра се да витамин Д има супресивну улогу у развоју појединих врста карцинома - карцином дебелог црева, простате и карционома дојке.
Витамин Д има и кардио-протективни ефекат.
Нека истраживања показу ефекат у успоравању напредовања мултипле склерозе, јер учествује као модулатор имуног одговора код ове ауто-имуне болести.
Сматра се и "еликсиром вечите младости" јер код старијих особа повећава виталност , "физичку спремност" и губитак телесне масти;-)
Код старијих особа потребе за овим витамином се чак дуплирају!

Најбољи извори витамина су : контролисано излагање УВ зрацима ( пре 11h и после 18h, да би се спречио карциногени потенцијал сунчевог зрачења, 20 минута излагања сунцу - 3 пута недељно, је сасвим довољно. код сосба светлије пути), млеко и млечни производи, рибље уље, жуманце...

Дневне потребе за овим витамином су 400 и.ј. ( интернационалне јединице, мерна јединица за количине витамина Д )...дуготрајно, вишегодишење "предозирање" овим витамином, може да има токсичне ефекте, услед хиперкалцијемије, тј. таложења калцијума у бубрезима, панкреасу, јетри.

Велики број људи због савременог начина живота је у "ризичној групи" оних којима овај витамин недостаје ( дефицијенција), симптоми су кртост костију и зуба, болови у костима и зглобовима, слабост мишића и грчеви, преломи костију код минималних траума на кост, проблеми са видом, хроничне несанице, депресија...наравно недостатак у ранијој животној доби може да доведе до рахитиса ( видљиви деформитети поготову на костима ногу и грудног коша).

Ко се слаже да је витамин Д No.1?   :D

http://www.pansport.rs/Vitamini/NF1139-Vitamin-D-3.html
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #28 poslato: Septembar 16, 2014, 10:43:20 pre podne »

Sad imaš na popustu kombinaciju omega3 i Ripped fuel 5x i veoma je povoljna sa velikim popustom. Ako imaš nekog druga koji trenutno skida kilograme možete da kupite zajedno i ustedite jedan dobar deo para.
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #27 poslato: Septembar 16, 2014, 10:41:00 pre podne »

@Slavisa
Sta mislis, da li ima poente da uzmem vitamin D3? Citao sam da je neverovatno dobar, i pozeljan, a s obzirom je vreme trenutno takvo kakvo je, i da samo padaju kise, nema sunca, mozda ne bi bilo lose da kupim, zanima me tvoje misljenje, i zanima me ako znas kakve su cene?
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #26 poslato: Septembar 16, 2014, 10:32:47 pre podne »

Srdjane, odlican izbor je http://www.pansport.rs/Vitaminsko-mineralni-kompleksi/Za-rekreativce-i-aktivne-ljude/NI325-My-Favorite-Multiple%C2%AE-Energizer.html

Moja preporuka po pitanju suplemenata je whey,navedeni vitaminsko-mineralni kompleks i naravno gradivne masti sa 1001 pozitivnim efektom na tvoje zdravlje OMEGA-3! http://www.pansport.rs/Esencijalne-masne-kiseline/NI107-Omega-3-Fish-Oil-1000-mg.html

Svi odmah posegnu za kreatinom...a malo ko za omega-3...doduse ti vec koristis konopljino ulje koje je ok...ali da bi balans masnih kiselina preokrenuo u svoju korist, korist zdravlja i unapredjenje trenaznog procesa i oporavka preporucujem i obaveznu suplementaciju omega-3.

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #25 poslato: Septembar 16, 2014, 08:54:30 pre podne »

Da to bi svakako bila odlična stvar, vitaminsko mineralni kompleksi su nešto što bi trebao kupiti. Za kreatin sačekaj jos 2-3 meseca tek si počeo da treniraš i mislim da ti još uvek nije potreban.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #24 poslato: Septembar 16, 2014, 06:34:04 pre podne »

Super je da možeš da ubaciš whey posle treninga. Kreatin ti je svakako dobrodošao ali naravno nije neophodan sada, tek si krenuo sa vežbanjem.
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #23 poslato: Septembar 15, 2014, 11:19:14 posle podne »

Hehe.
Hvala.
Videću sutra kako budem stajao sa upalom...
:)
Do sada nisam uzimao ikakav lek protiv istih, jer mi je neko još kada sam bio mali rekao da se upala leči vežbanjem...
:)
Na kakve detalje misliš?
Otvorio sam sam temu tamo u Teretana, pošto da sam bilo gde šta pitao, otišli smo u off...
xD
Tamo sam napisao šta sam jeo i šta su mi rekli da radim...
Kontam da mi i dalje fale UH...
:/
Što se suplementacije tiče, ne znam da li da kupim kreatin; whey imam, i mislio sam da kupim vitamine/minerale na S nešto koje si mi onomad preporučio...
:)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #22 poslato: Septembar 15, 2014, 10:18:46 posle podne »

Odlično Srdjane...ovo je mali korak za bodybuilding, ali veliki za tebe...samo napred!  ;)

Potrudi se da "muški izdržiš period upale"...nemoj uzimati NSAIL( nesteroidni anti-inflamatorni lekovi), tipa brufen, andol, diklofen, naproksen i sl., pusti upalu da sama proĂ°e...neko reče, "upala se upalom leči"...drži se osnovnih vežbi bez rasplinjavanja i gubljenja vremena na detalje...

Dobrodošao u svet "zdrave narcisoidnosti"...

I ne zaboravi...eat, sleep, train, repeat :-)

Nadam se da ćeš ispoštovati sve preporuke koje smo ti dali do sada oko ishrane, treninga, suplementacije...polako, ali sigurno, korak po korak...ništa se ne dešava preko noći, zato se naoružaj strpljenjem, čeličnom voljom...i naravno, sve što ti bude zatrebalo vezano za ishranu, trening, suplementaciju...tu smo!

Budi naše "Pansportovo čudo"...  ;D
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #21 poslato: Septembar 15, 2014, 06:20:49 posle podne »

Aj pa sa srecom :D

Hvala...
:D

Ma kako nećeš, čim kreneš da rasteš, tako i nezadovoljstvo raaste, uvek ćeš zeleti da budeš veći, bar je kod mene tako, nikad nisam zadovoljan :)

Pa, ne znam...
Rekao sam da nemam neki cilj i sliku kako bi' želeo da izgledam...
:)
Tj. ne bi' voleo da imam masne naslage (kao da imam ženski mozak... xD).
Videću kako ću napredovati, pa možda i poželim da budem što veći, mada ne verujem.
U suštini, zadovoljan sam sa sobom, tako da me svaki napredak čini srećnim; sve zavisi kako se postaviš i kako gledaš stvari...
:D
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.109 sekundi sa 19 upita.