TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395158 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 02:13:24 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 19 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Prvi dan u teretani...  (Pročitano 41689 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #221 poslato: Decembar 10, 2015, 11:35:32 posle podne »

U pravu si, ali ja sam svaki dan u kontaktu i radim sa ljudima u teretani koji nisu baš stručni sa izrazima i ne razlikuju snagu, silu i ostalo pa sam vremenom shvatio i znam na šta misle kad nešto pomenu, tako da sam se ja odmh prebacio na to.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #220 poslato: Decembar 10, 2015, 11:28:35 posle podne »

Kakva visina Srđane, šta konkretno hoćeš da dobiješ na masi, da pojačaš gordnji ili donji deo grudi ?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #219 poslato: Decembar 10, 2015, 11:27:19 posle podne »

Iskreno drago mi je kad se pokrena neka ovakva rasprava jer razbija monotoniju ( koliko g kreatina, šta jesti za doručak i slično), i voleo bi da pokreneš nekoliko tema za koje ti misliš da bi bile zanimljive i mogle da podstaku malo dužu diskusiju, kao što je na primer neko pokrenuo temu o mastima za doručak.
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #218 poslato: Decembar 10, 2015, 11:26:27 posle podne »

Verovatno...
:)
Savet za grudi?
:D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #217 poslato: Decembar 10, 2015, 11:24:20 posle podne »

Mislim na One-repetition maximum, do cele  zabune je došlo jer ja na vreme nisam napisao ono što sam pošao a to je da ovde ne govorimo o snazi već o sili, a da je SrĂ°an ja sam odmah pretpostavio jer većina kad pominje snagu u teretani zapravo misli na silu.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #216 poslato: Decembar 10, 2015, 11:16:19 posle podne »

Kada su te stvari oko snage,sile, brzine i ostalog to mi je svakodnevnica jer studiram energetiku.

Pa eto, znači ako želiš više moraš brže. Samo, brzina hipertrofije mišića nije jednaka adaptaciji i tetiva, posebno periosta, tako da čuvaj se. Najlakše su takve povrede, kad na brzaka zapneš 100%.

Zanm i sam i već sam iskusio posledice toga, jedostavno snaga( sila) je u mom slučaju rapidno porasla. Ja sam za tačno mesec i 5 dana( po prvi put pre porede) na čučnju od 4-5x80kg jedva izvučenih čučnuo 1x157,5kg na takmičenju. Ista stvar samo još brži napredak je bio i posle povrede, snaga jako brzo raste ali tetive to teško podnose.
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #215 poslato: Decembar 10, 2015, 11:14:47 posle podne »

misliš da raste prema napred a ne gornji tzv. klavikularni snopovi? :) Ako sam te uopšte razumeo...
Da rastu kao bradavice kada rastu...
;D
Ne znam kako drugačije da opišem...
Jedino da nacrtam...
:D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #214 poslato: Decembar 10, 2015, 11:12:05 posle podne »

Iskreno ja nisam video te jake mrsave a visoke. Ono što sam ja na početku hteo da kažem je da kod ovih vežbi kao što je SrĂ°an pomenuo bench press gde se kod tog maksimalnog ponavljanja računa sila, utiče tip mišićnih vlakana, zar ne ?
Kod maksimalnog ponavljanja na akmičenju gleda se smao koliku si kilažu podigao, niko ne gleda brzinu.
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #213 poslato: Decembar 10, 2015, 11:08:42 posle podne »

OK, hvala.
Još ako bi mogli da mi odgovorite što se grudi tiče...
:)

...i što se grudi tiče...
Koja je vežba za iste da rastu u visinu (u pravcu ka kojem gledam); pošto sam primetio da su mi dosta otišle u visinu (pravac ka vratu).
...ili to sve na kraju dodje na svoje mesto...
:)
:)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #212 poslato: Decembar 10, 2015, 11:06:53 posle podne »

Kada su te stvari oko snage,sile, brzine i ostalog to mi je svakodnevnica jer studiram energetiku.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #211 poslato: Decembar 10, 2015, 11:02:33 posle podne »

Malopre sam krenuo to da napišem i zaboravio sam, mi ovde ne govorimo o snazi već o sili kada je jedan RM u pitanju, barem kod ovih vežbi kao što su čučanj, bench i slične vežbe....
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #210 poslato: Decembar 10, 2015, 10:51:19 posle podne »

Ja i ti se negde razilazimo u pitanjima i odgovorima. Ok razumem ja to u vezi poprečnog preseka i teorijske snage mišića, ali stvar je u tome da neki maratonac sa istim poprečnim presekom mišića koji učestvuju u pokretu i ja koji se bavim powerliftinog nećemo podići isti maksimum na čučnju na primer( on sporije a ja brže), već će njegov maksimum biti znatno manji koliko god on to u glavi želeo ikoliko god psihostimulansa uzeo.

Tako da sama struktura mišića kod nas ljudi u praksi ima veliku ulogu, kao i sam trening i zbog toga dolazi da ovoga što SrĂ°an kaže. Jer ti ljudi koje on pominje ne da ne žele da rade već jednostavno ne mogu( tresu im se ruke guraju 10sec ali teg se ne kreće na gore), jer snagu treba trenirati.
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #209 poslato: Decembar 10, 2015, 10:49:14 posle podne »

Pa, ne znam, zato pitam...
:D
A ne znam što rade sa manjim težinama, ali deluju da se muče i rade oko 8 ponavljanja, pa kontam da ne mogu više...
;D
...i što se grudi tiče...
Koja je vežba za iste da rastu u visinu (u pravcu ka kojem gledam); pošto sam primetio da su mi dosta otišle u visinu (pravac ka vratu).
...ili to sve na kraju dodje na svoje mesto...
:)
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #208 poslato: Decembar 10, 2015, 10:40:53 posle podne »

A ljudi na steroidima; mislim da li su i njihovi mišići jaki, ili samo krupno deluju...?!?
Znam da se ne priča o tome ovde, ali koliko kontam, ne priča se o njihovoj nabavci i doziranju...
Ne ide mi u glavu konkretno, kako ja radim sa težinama većim od nekih ljudi koji su dosta krupniji od mene...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #207 poslato: Decembar 10, 2015, 10:36:00 posle podne »

Nisam siguran da smo se baš najbolje razumeli. Sa ovim se slažem, sve je u glavi i od tebe zavisi koliko ćeš procenata iskoristiti.
Mene zanima šta je sa različitim tipovima mišićnih vlakana, koja su određenja genetski a i koja se treniraju na različiti način i kako se to uklapa u tvoju priču. Kad već raspolažeš tolikim stručnim znanjem eto da iskoristim priliku i razjasnis mi neke stvari.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 19 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.098 sekundi sa 17 upita.