TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:29:56 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Savet oko suplementacije  (Pročitano 8714 puta)
paunica35
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #40 poslato: Decembar 09, 2015, 02:59:54 posle podne »

Evo ovako
Ponedeljak: noge sa fokusom na gluteus, cucanj 20kg 2x15, 40kg 1x10, 50 kg 3x10, kabl 4x12, hip trust 4x12, sumo cucanj na smitu 4x10, deadlift za zadnju lozu 4x10, na kraju hodajuci iskorak sa tegovima 4serije ili dok ne zaklecaju kolena
Utorak:biceps, triceps, otprilike po 3 vezbe za svaki. Uglavnom 4 serije za svaku vezbu i ne vise od 10 ponavljanja, zatim cardio 20 min
Sreda: ili odmor ili cardio bez opterecenja i par vezbi za grudi
Cetvrtak: ramena, ledja, cardio 20 min
Petak: noge, gluteus, uglavnom razne vrste iskoraka sa opterecenjem, 5 vezbi uglavnom sa max 10 ponavljanja u 4 serije
Ponedeljkom i petkom ne radim cardio
Subota, brzi hod a nedelja odmor
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #39 poslato: Decembar 09, 2015, 02:56:49 posle podne »

Taman posla, samo da ona ukapira i da napravi rezultat :)

Kad rece blazi preworkout ne znam zasto neko do sad nije izbacio lajt varijantu no-a, tipa za zene, to bi bio boom :)

No, da ne idem u off, savet devojci da napise ovde svoj jelovnik kada ga sredi, trening, pa da pravimo rezultate :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #38 poslato: Decembar 09, 2015, 02:50:55 posle podne »

Ma opusteno Nenade...daleko od toga da sam hteo da repliciram...ipak, svi imamo isti cilj da pomognemo drugima...mozda nekada imamo razlicita misljenja ali cilj nam je isti...i uvek treba da se cuje vise misljenja i stavova...i svakako da si kompetentniji sa nekih aspekata, tako da...  ;)

Doduse zbog moguce iritacije digestivnog trakta unos "solo" kofeina je ok uz obrok, ali ako se radi o kompeksnijim saforevacima masti, ili ako je tu dodatak taurina, uzimanje na prazan zeludac je bolje resenje...

Eh, da eto jos jednog predloga za "blazi" preworkout booster - kofein sa taurinom...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #37 poslato: Decembar 09, 2015, 02:47:34 posle podne »

Kada su u pitanju treninzi napisi kojim danima koje vezbe radis,kojim redosledom i napisi broj ponavljanja i serija.
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #36 poslato: Decembar 09, 2015, 02:43:02 posle podne »


Bitna stvar je dobro titriranje doze kofeina, a kofein mozes uzeti i uz obrok, radice sigurno, veruj mi...  ;) Moj predlog za pocetnu dozu kofeina je oko 100 mg istog...



Da ne dodje do zabune ili da sam pogresno savetovao, naravno da kofein moze da se pije uz obrok, ali u njenom slucaju, tj kada taj obrok predhodi treningu onda ne.
Razlog je taj sto kofein treba popiti najvise 20 min pred trening, a tada nije pravo vreme za obrok.

Da devojka ne pomisli da je jedan savetuje ovako, drugi onako pa da pomisli svasta :) Dakle slazem se, ali da napravi razliku kada ide uz obrok, a kada ne :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #35 poslato: Decembar 09, 2015, 02:40:39 posle podne »

@ paunica35

Onda mislim da ce ti preporuceni tekst oko unosa hidrata dosta pomoci...

A evo i nekih stvari sumarno( ukratko - DOVOLJNO TESKIH TEGOVA I KVALITETNE HRANE... ), OBAVEZNO PROCITAJ...iste stvari vaze i za pripadnice lepseg pola...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najee-greke-u-radu-na-poveanju-miine-mase.html

NAJBOLJI GEJNER JE KVALITETNA ISHRANA, a BCAA , glutamin, proteinski suplementi su samo dodatak osnovi...

Kakvi su ti treninzi?
« Poslednja izmena: Decembar 09, 2015, 02:42:16 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #34 poslato: Decembar 09, 2015, 02:39:52 posle podne »

Pravis istu gresku kao i veliki broj pocetnika,pozurila si sa kupovinom suplemenata a nisi ishranu dovela u red.
Sačuvana
paunica35
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #33 poslato: Decembar 09, 2015, 02:26:16 posle podne »

Ja bih da poradim na misicnoj masi, pijem bcaa u toku treninga, protein posle treninga i pred spavanje glutamin. Meso bas i ne volim ali ga zacinim pa ga nekako i pojedem. Jedem 5 puta otprilike. Ja se posle 6 sati sna budim naspavana ali ponekad na pola treninga mi energija opadne. Korigovacu ishranu definitivno. Ja sam imala dobro iskombinovan dorucak i do sada ali u pogresno vreme ocigledno
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #32 poslato: Decembar 09, 2015, 02:16:18 posle podne »

Kada najbolje treniramo? Onda kada smo se naspavali i osecamo se odmorno...

Sta su ti trenutni ciljevi? Redukcija masnih naslaga?

Kao i obrok pre treninga i obrok posle treninga bi trebalo da sadrzi proteine i slozene hidrate u razumnom odnosu...ali obrok posle treninga bi trebalo da bude "jaci" po sastavu da tako kazem...

Ako ti je cilj redukcija masnih naslaga bilo bi preporucljivo da unos prostih hidrata bude limitiran u ovom periodu, jer svakako da ne zelimo burne insulinske skokove sa svim konsekvencama istih...

Moj predlog ide za pirinac i pilece belo meso, kao i salata od svezeg povrca...

Da li imas mogucnosti za neki proteinski suplement?

Ako ti je cilj povecanje misicne mase... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolji-prijatelji-miine-mase-uljeni-hidrati.html

Unos zdravih masti preporucujem u svim ostalim obrocima...

Po pitanju pocetne doze kofeina, preporuka je ista...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #31 poslato: Decembar 09, 2015, 02:04:13 posle podne »

Posle treninga mozes na primer neko meso ili jaja u kombinaciji sa krompirom ili pirincem.
Sačuvana
paunica35
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #30 poslato: Decembar 09, 2015, 02:01:00 posle podne »

Dnevno popijem jednu kafu, zeleni caj povremeno, nikakve energetske napitke, kao ni tablete ne pijem. Nemam zdravstvenih problema, spavam otprilike 6 sati. Vampir 🙂
Kakav treba da mi bude dorucak posle treninga?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #29 poslato: Decembar 09, 2015, 01:46:45 posle podne »

@ paunica35

Bitna stvar kod uzimanja kofeina je i osetljivost na isti...da li redovno pijes kafu? Cajeve( zeleni, crni caj)? Energetske napitke? Neke lekove protiv bolova koji sadze kofein( oldon, panadol ekstra...)? Imas li nekih zdravstvenih problema? Pijes li neke lekove?

Kako spavas? Tj. da li dovoljno spavas?

Bitna stvar je dobro titriranje doze kofeina, a kofein mozes uzeti i uz obrok, radice sigurno, veruj mi...  ;) Moj predlog za pocetnu dozu kofeina je oko 100 mg istog...

Prvi jutarnji obrok nikako ne preskaci..."dorucak pojedi sam, rucak podeli, veceru pokloni"( staro pravilo vaznosti obroka ;) )

Pre treninga uvek preporucljiva kombinacija proteina visoke bioloske vrednosti i slozenih hidrata( moj predlog), npr. ovsene pahuljice i belanca ili jos bolje, ako imas mogucnosti, izblednas zajedno ovsene sa mericom neke proteinske mesavine( Power protein)...akcenat je da neobilnosti obroka, vec sat vremena posle lakseg obroka mozes krenuti na trening...i ne zaboravi da ti je obrok i posle treninga jako bitan...

Inace, nekada mozes i da malo modifikujes dnevni ritam...pa da trening bude i malo kasnije, a ne da po svaku cenu "na vrat, na nos" odradis trening, tek onako da kazes da si odradila isti...


« Poslednja izmena: Decembar 09, 2015, 01:50:52 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
paunica35
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #28 poslato: Decembar 09, 2015, 12:28:11 posle podne »

Javljam se uskoro 🙂 Hvala jos jednom!
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #27 poslato: Decembar 09, 2015, 12:26:56 posle podne »

Upravo tako, ucinilo mi se da si rekla uz dorucak kofein pa sam zato hteo da ispravim. Javi ima li razlike, tj sigurno ce je biti :)
Sačuvana
paunica35
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #26 poslato: Decembar 09, 2015, 12:23:31 posle podne »

Ne znam da li gresim, ali prvo dorucak i kasnije pre treninga kofein?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.083 sekundi sa 18 upita.