TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 03:04:25 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 13 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pocetak saradnje sa Pansport-om  (Pročitano 38551 puta)
Nenad Glisovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 412


« Odgovor #129 poslato: Novembar 29, 2014, 09:19:35 pre podne »

Posto je dosta pitanja o NO reaktorima zelim da kazem svima da ako nemate osnovne suplemente i hranu dzaba uzimate reaktor,jer kada napumpate i prokrvite misice tada je vreme za unos vaznih aminokiselina koje ce biti dnpremljene gde treba,popraviti ostecenja i omoguciti novi misicni rast.To je osnovna i najbitnija karakteristika reaktora da prosiri krvne sudove i tako ak lakse dovede do treniranog misica.Nemojte misliti da cete nesto napraviti jer imate dobru pumpu tokom treninga ako tu pumpu ne iskoristite za dobar PWM.
Dakle prvo obezbedite osnovno pa tek onda NO buster.

Sačuvana
Nenad Glisovic
Nenad Glisovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 412


« Odgovor #128 poslato: Novembar 23, 2014, 04:40:11 posle podne »

Nizak nivo testosterona dovodi do prevremene smrti

Vise od 30% muskaraca starosti preko 60god ima nizak nivo testosterona,sto moze da dovede do gubitka misicne i kostane mase,gojaznosti,nedostatka energije,depresije,losih seksualnih performansi.Britanska studija sprovedena nad grupom od skoro 1000 ljudi koji pate od oboljenja koronarne arterije pokazala je da je nizak testosteron povecao rizik od smrti usled bolesti srca za 127%!Efekti terapije dopune hormona na dugovecnost kod srcanih bolesnika ostaju nepoznati.Drugi faktori koji uticu na prevremenu smrt usled srcanog oboljenja ukuljucuju i disfunkciju leve pretkomore(povecanje 285%),terapiju aspirinom(smanjenje 37%) i terapiju beta blokatorima(smanjenje 55 %).
Sačuvana
Nenad Glisovic
Nenad Glisovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 412


« Odgovor #127 poslato: Novembar 19, 2014, 01:00:32 posle podne »

Mlecni kalcijum i vitamin D podsticu smanjenje telesne tezine

Studije objavljene pre 6 godina pokazuju da ljudi koji konzumiraju najvise mlecnih proizvoda imaju 80% manji rizik od gojaznosti,kao i manji indeks telesne mase.Industrija mlecnih proizvoda nije mogla da kupi ovakav publicitet,vec je organizovala kampanju koja eksploatise ovo istrazivanje.Nakon pazljive analize podataka,naucnici nisu nasli dokaze u prilog tvrdnji da suplementi kalcijuma i veliki unos mlecnih proizvoda podstice smanjenje telesne tezine,tako da je FDA naredila obustavu ove kampanje.Medjutim,to nije kraj svih kontroverzi.Tokom dvogodisnje studije,naucnici u Izraelu,Nemackoj i na Harvardu utvrdili su da je povecani unos dijetetskog kalcijuma i povecana koncentracija vitamina D u vezi sa gubitkom telesne tezine.Ljudi koji su unosili najvecu kolicinu kalcijuma i koji imaju vecu koncentraciju vitamina D bili su 48% skloniji tome da izgube 5kg tokom izvodjenja ove studije.Ovo je bila velika i dobro kontrolisana studija tako da mozda ipak ima nesto u toj teoriji.(American Journal of Clinical Nutrition 2010)
Sačuvana
Nenad Glisovic
Nenad Glisovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 412


« Odgovor #126 poslato: Novembar 18, 2014, 12:27:11 posle podne »

Ne znam za melatonin iskreno nisam ni probao,a sto se tice ZMB6 odlican suplement,2 kapsule pola sata pre spavanja i osecam se odmornije i svezije  sledeceg jutra..
Sačuvana
Nenad Glisovic
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #125 poslato: Novembar 18, 2014, 07:53:57 pre podne »

Ja melatonin bukvalno nisam osecao, i sad kad uzimam jedino me onako uspava kad uzmem 4-5 tabletica odjednom. A kakav je zma, jel ''jaci'' ?
Pa preporučena doza melatonina (po raznim forumima) i jeste 3-5 mg, odnosno 3-5 tabletica.
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #124 poslato: Novembar 18, 2014, 03:51:00 pre podne »

Ja melatonin bukvalno nisam osecao, i sad kad uzimam jedino me onako uspava kad uzmem 4-5 tabletica odjednom. A kakav je zma, jel ''jaci'' ?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #123 poslato: Novembar 17, 2014, 09:12:54 posle podne »

PotvrĂ°ujem, ZMA jeste odličan suplement. Konkretno, u našoj ponudi imamo Scitec ZMB6. Pio sam ga u više navrata. Za mene je mnogo bolji suplement od njegovog roĂ°aka - Melatonina.
Sačuvana
Nenad Glisovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 412


« Odgovor #122 poslato: Novembar 17, 2014, 12:37:43 posle podne »

Problemi sa spavanjem povecavaju rizik od gojaznosti
Neadekvatno spavanje je vazan faktor rizika od gojaznosti-prema nalazima naucnika sa Univerziteta u Kopenhagenu u Danskoj,izvedenih na osnovu proucavanja postojece literature.Manjak sna izaziva povecano oslobadjanje hormona hrelina,koji podstice apetit i usporava metabolizam.Rezultujuci umor jos vise otezava upraznjavanje zdravijeg zivotnog stila koji ukljucuje vezbanje.Mi jos uvek ne razumemo u potpunosti kako dobar san podstice bolju kontrolu telesne tezine,ali moguce je da lose navike u spavanju doprinose epidemiji gojaznosti.Ozbiljni sportisti moraju da obezbede sebi zdrav nocni san.
Ukoliko imate problema sa spavanjem moj savet je da probate sa ZMA suplementom,provereno odlicna stvar..
Sačuvana
Nenad Glisovic
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #121 poslato: Novembar 16, 2014, 06:09:15 posle podne »

Sto se mene tice uvek prvo najzahtevnije vezbe sa velikim kilazama,cucanj,mrtvo,benc press,veslanja itd, pa tek onda neku izolacionu jer mi tako najvise odgovara ..
Slazem se, ali cini mi se da mnogo ljudi to ne uvidaju :)
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Nenad Glisovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 412


« Odgovor #120 poslato: Novembar 16, 2014, 05:22:23 posle podne »

Sto se mene tice uvek prvo najzahtevnije vezbe sa velikim kilazama,cucanj,mrtvo,benc press,veslanja itd, pa tek onda neku izolacionu jer mi tako najvise odgovara ..
Sačuvana
Nenad Glisovic
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #119 poslato: Novembar 13, 2014, 09:38:51 posle podne »

I one koji ne rade čučanj, mrtvo haha
Da, ili ih rade kao poslednju vezbu :)
Pa dobro, to u suštini nekad i nije loše. Ne znam da li si probao... Baš ono osetiš noge, nema onog ega, već samo kontrakcija :)
Ma ne mogu najzahtevniju vezbu da radim na kraju, kad je vec celo telo umorno :)
Nije to onda to :D
Pa skoro si me pitao zasto radim DL na pocetku treninga jer vuce mnogo snage.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #118 poslato: Novembar 13, 2014, 09:17:41 posle podne »

I one koji ne rade čučanj, mrtvo haha
Da, ili ih rade kao poslednju vezbu :)
Pa dobro, to u suštini nekad i nije loše. Ne znam da li si probao... Baš ono osetiš noge, nema onog ega, već samo kontrakcija :)
Ma ne mogu najzahtevniju vezbu da radim na kraju, kad je vec celo telo umorno :)
Nije to onda to :D
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #117 poslato: Novembar 13, 2014, 08:44:28 posle podne »

I one koji ne rade čučanj, mrtvo haha
Da, ili ih rade kao poslednju vezbu :)
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #116 poslato: Novembar 13, 2014, 01:47:46 posle podne »

Cesta pitanja vezana su za redosled vezbi tokom treninga.Najveci broj bildera radi visestruke vezbe za zglobove na velikim misicnim grupama,pre nego sto predju na izolacione vezbe za pojedinacne misicne grupe,to je tehnika poznata pod imenom priority method(PR).Ljudi su snazni samo onoliko koliko je jaka njihova najslabija karika.Manji,slabiji misici,zamoreni vezbama za pojedinacni zglob ce spreciti vece,snaznije misicne grupe da postignu svoj puni potencijal tokom intenzivnijih visestrukih vezbi za velike misice.
Istrazivaci u Brazilu su uporedili program treninga u kojem se najpre vezbaju veliki misici pa nakon toga mali i obrnuto.Veci su dobici u snazi nastali tokom treninga koji pocinje sa velikim misicima.Medjutim treniranje najpre manjih misica je ipak dobro ukoliko oni predstavljaju prioritet u vasem vezbanju.
Zakljucak-Vezbajte prvo velike misicne partije na osnovnim vezbama sa velikim kilazama(6-8pon),a izolacione vezbe neka posluze kao zavrsni pump sa nesto vise ponavljanja.
Ee, ovo je jako dobar text za ove nove vezbace koji stalno postavljaju pitanja oko redosleda vezbi i slicno :)
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Nenad Glisovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 412


« Odgovor #115 poslato: Novembar 13, 2014, 01:10:50 posle podne »

Cesta pitanja vezana su za redosled vezbi tokom treninga.Najveci broj bildera radi visestruke vezbe za zglobove na velikim misicnim grupama,pre nego sto predju na izolacione vezbe za pojedinacne misicne grupe,to je tehnika poznata pod imenom priority method(PR).Ljudi su snazni samo onoliko koliko je jaka njihova najslabija karika.Manji,slabiji misici,zamoreni vezbama za pojedinacni zglob ce spreciti vece,snaznije misicne grupe da postignu svoj puni potencijal tokom intenzivnijih visestrukih vezbi za velike misice.
Istrazivaci u Brazilu su uporedili program treninga u kojem se najpre vezbaju veliki misici pa nakon toga mali i obrnuto.Veci su dobici u snazi nastali tokom treninga koji pocinje sa velikim misicima.Medjutim treniranje najpre manjih misica je ipak dobro ukoliko oni predstavljaju prioritet u vasem vezbanju.
Zakljucak-Vezbajte prvo velike misicne partije na osnovnim vezbama sa velikim kilazama(6-8pon),a izolacione vezbe neka posluze kao zavrsni pump sa nesto vise ponavljanja.
Sačuvana
Nenad Glisovic
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 13 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.131 sekundi sa 17 upita.