TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 04:36:56 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: kreatin i trening celog tela  (Pročitano 6142 puta)
Nenad Glisovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 412


« Odgovor #21 poslato: Decembar 18, 2015, 08:04:40 posle podne »

Koristi se i u danima pauze 5g ujutru cim ustanes
Sačuvana
Nenad Glisovic
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #20 poslato: Oktobar 20, 2015, 02:47:57 posle podne »

Pozdrav,
imam jedno pitanje u vezi uzimanja kreatina u danima kada ne treniram? Prvo zanima me da li se tad uopste uzima, a ako se uzima kad treba da treba da ga unesem? Unapred,hvala.

Pozdrav i tebi. Dobro nam došao. :)

Koji kreatin koristiš?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #19 poslato: Oktobar 20, 2015, 01:24:35 posle podne »

Uzimaj 5g  ujutru, ili izmeĂ°u obroka,na primer  nekih 30-40 min pre jela.
Sačuvana
nemanya33
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #18 poslato: Oktobar 20, 2015, 01:08:44 posle podne »

Pozdrav,
imam jedno pitanje u vezi uzimanja kreatina u danima kada ne treniram? Prvo zanima me da li se tad uopste uzima, a ako se uzima kad treba da treba da ga unesem? Unapred,hvala.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #17 poslato: Decembar 01, 2014, 12:18:35 posle podne »

Pozdrav svima. Evo da iznesem utiske. Dakle,koristio sam scitec nutrition 100% creatine. Koristio sam ga sa fazom punjenja(sve po ps) i posle toga jos tri nedelje. Postovao sam preporuceni unos vode a ishrana mi je bila uredjena ajde da kazem nekih 80%. Na zalost,whey je izostao ovog puta,samo glutamin je bio zastupljen od supsa. Nisam dobio ni grama na tezini niti sam imao nadutost sto me je izuzetno obradovalo. Tezina mi je inace konstantna ali kais stezem sto jel znaci da se struk suzava  ;D,dok su se misici malcice uvecali i istonirali. Sistem terninga nisam menjao. Povecanje snage je bilo za nekih 20ak %. Po prestanku uzimanja nisam izgubio steceni tonus vec primecujem dalji napredak u izgradnji iako osecam mali pad snage. Sve u svemu, dobro iskustvo. Ostalo mi je jos kreatina tako da cu probati i bez faze punjenja a kasnije planiram promenu brenda i sigurno sa wheyom.

drago mi je što si zadovoljan :)

Prvo, što se tiče kreatina i famoznog zadržavanja vode, za to je više odgovoran visok unos ugljenih hidrata (pogotovo u kombinaciji sa velikom količinom soli) nego sam kreatin.  Dakle i sa i bez kreatina bi povukao puno vode ako unosiš veliku količinu ugljenih hidrata. Ali to nije bio slučaj, dakle pretpostavljam da zaista paziš na njihov unos.  Monohidrat je "klasičan" i proveren kreatin i osetio si njegovo dejstvo.

Whey bi bilo dobro svakako da ubaciš čim budeš u mogućnosti, a glutamin kao plus će uvek dobro doći. Whey je ipak odličan sklop svih amino kiselina koje brzo po ispijanju dospevaju u krvotok i "hrane" "gladne" mišiće.

Drugo, težina - manje bitna stavka. Ogledalo - bitnija :)   to stezanje rupa na kaišu i bolji vizuelni izgled govori više nego brojka na vagi tako da samo napred!
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #16 poslato: Novembar 30, 2014, 07:14:54 posle podne »

Pozdrav svima. Evo da iznesem utiske. Dakle,koristio sam scitec nutrition 100% creatine. Koristio sam ga sa fazom punjenja(sve po ps) i posle toga jos tri nedelje. Postovao sam preporuceni unos vode a ishrana mi je bila uredjena ajde da kazem nekih 80%. Na zalost,whey je izostao ovog puta,samo glutamin je bio zastupljen od supsa. Nisam dobio ni grama na tezini niti sam imao nadutost sto me je izuzetno obradovalo. Tezina mi je inace konstantna ali kais stezem sto jel znaci da se struk suzava  ;D,dok su se misici malcice uvecali i istonirali. Sistem terninga nisam menjao. Povecanje snage je bilo za nekih 20ak %. Po prestanku uzimanja nisam izgubio steceni tonus vec primecujem dalji napredak u izgradnji iako osecam mali pad snage. Sve u svemu, dobro iskustvo. Ostalo mi je jos kreatina tako da cu probati i bez faze punjenja a kasnije planiram promenu brenda i sigurno sa wheyom.
Mozes nastaviti kreatin 3 do 5 g pre i nakon treninga.Mozes povecati unos kalorija iz slozenih ugjenih hidrata za 400 kalorijanarocito u obroku pre i nakon treninga.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #15 poslato: Novembar 29, 2014, 07:05:04 posle podne »

Odlično, baš mi je drago što si zadovoljan. Sledeći put obavezno podupri kreatin i proteinom pa će biti boljih rezultata :)
Sačuvana
zileutd
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #14 poslato: Novembar 29, 2014, 05:48:40 posle podne »

Pozdrav svima. Evo da iznesem utiske. Dakle,koristio sam scitec nutrition 100% creatine. Koristio sam ga sa fazom punjenja(sve po ps) i posle toga jos tri nedelje. Postovao sam preporuceni unos vode a ishrana mi je bila uredjena ajde da kazem nekih 80%. Na zalost,whey je izostao ovog puta,samo glutamin je bio zastupljen od supsa. Nisam dobio ni grama na tezini niti sam imao nadutost sto me je izuzetno obradovalo. Tezina mi je inace konstantna ali kais stezem sto jel znaci da se struk suzava  ;D,dok su se misici malcice uvecali i istonirali. Sistem terninga nisam menjao. Povecanje snage je bilo za nekih 20ak %. Po prestanku uzimanja nisam izgubio steceni tonus vec primecujem dalji napredak u izgradnji iako osecam mali pad snage. Sve u svemu, dobro iskustvo. Ostalo mi je jos kreatina tako da cu probati i bez faze punjenja a kasnije planiram promenu brenda i sigurno sa wheyom.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #13 poslato: Oktobar 04, 2014, 09:07:56 posle podne »

Roberte,nisam ranije koristio monohidrat. Tvoja koleginica mi je savetovala da probam sa tri kapsule kre alkalina zbog tezine ali pakovanje je bilo vec pri kraju pa sam preporuku ostavio za sledeci ciklus.

Marko,treninzi mi se sastoje iz tri dana. Izmedju svakog je dan pauze,ponekad dva. Traju od 45 do 60 min. Pocinjem sa laganim zagrevanjem i zatim vezba. 7-9 vezbi,obuhvataju svaku grupu misica,svaki dan ima razlicite vezbe. Vezbe radim od 8 do 12 ponavljanja po tri serije. Uglavnom pocinjem sa tezim vezbama pa krecem prema laksim. Tezinu ne dodajem tokom treninga vec smanjim ponavljanja ako mi nije dan tj ako osetim da mi snaga manjka. Nadam se da sam dobro opisao,a bio kratak ;D.

archix,ne ocekujem cuda,nikako. Jednostavno bih probao i zanima me samo jer nisam naisao do sada na netu da neko ima iskustva sa monohidratom i treningom sjicnom mom. A pricao sam sa drugarima koji su vec dugo u bb i kazu da zaista vredi, samo moj trening ipak nije bb.

U svakom slucaju,ishranu planiram da dovedem na najbolji moguci nivo, da kombinujem whey,glutamin,kreatin i dexterozu pa cemo videti. Vama svima veliko hvala na savetima. Rezultat javljam.
Intezitet tj opterecenje treba da bude 80% od 1RM.U svakom slucaju keratin ce ti pomoci ukoliko uz ovaj trening imas I adekvatnu ishranu.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 03, 2014, 07:20:43 posle podne »

Roberte,nisam ranije koristio monohidrat. Tvoja koleginica mi je savetovala da probam sa tri kapsule kre alkalina zbog tezine ali pakovanje je bilo vec pri kraju pa sam preporuku ostavio za sledeci ciklus.

Ako ostanu neke nedoumice u vezi sa korišćenjem monohidrata, može ti biti od pomoći ovaj tekst. :)
http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=130281.0

Sačuvana
archix
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


« Odgovor #11 poslato: Oktobar 02, 2014, 05:00:31 posle podne »

Nije bitno da li je bb trening, ili neki drugi tip treninga snage, kreatin je tu da pomogne. Pored whey-a je najpopularniji suplement u svim sportovima. Samo uzmi, nećeš pogrešiti. ;) Čekamo utiske. :)
Sačuvana
"Bite off more than you can chew, then chew it. Plan more than you can do, then do it."
zileutd
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #10 poslato: Oktobar 02, 2014, 11:02:58 pre podne »

Roberte,nisam ranije koristio monohidrat. Tvoja koleginica mi je savetovala da probam sa tri kapsule kre alkalina zbog tezine ali pakovanje je bilo vec pri kraju pa sam preporuku ostavio za sledeci ciklus.

Marko,treninzi mi se sastoje iz tri dana. Izmedju svakog je dan pauze,ponekad dva. Traju od 45 do 60 min. Pocinjem sa laganim zagrevanjem i zatim vezba. 7-9 vezbi,obuhvataju svaku grupu misica,svaki dan ima razlicite vezbe. Vezbe radim od 8 do 12 ponavljanja po tri serije. Uglavnom pocinjem sa tezim vezbama pa krecem prema laksim. Tezinu ne dodajem tokom treninga vec smanjim ponavljanja ako mi nije dan tj ako osetim da mi snaga manjka. Nadam se da sam dobro opisao,a bio kratak ;D.

archix,ne ocekujem cuda,nikako. Jednostavno bih probao i zanima me samo jer nisam naisao do sada na netu da neko ima iskustva sa monohidratom i treningom sjicnom mom. A pricao sam sa drugarima koji su vec dugo u bb i kazu da zaista vredi, samo moj trening ipak nije bb.

U svakom slucaju,ishranu planiram da dovedem na najbolji moguci nivo, da kombinujem whey,glutamin,kreatin i dexterozu pa cemo videti. Vama svima veliko hvala na savetima. Rezultat javljam.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 01, 2014, 08:59:21 posle podne »

I svako ima nekog "drugara koji je nabacio 5-10 kg mišića od kutije kreatina".   Najpopularniji suplement za ekspresnu masu. :D
Sačuvana
archix
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


« Odgovor #8 poslato: Oktobar 01, 2014, 08:32:41 posle podne »

Sve zavisi od toga šta su ti očekivanja. Često čujem ljude kako pričaju o tome da će da kupe kreatin i odma' budu jači i da se napucaju, budu veliki i sl. :D Lično, od monohidrata očekujem brži oporavak od treninga i ono što je vezano s tim da mi olakša poslednja ponavljanja i to radi više nego dobro... sad sam već neko vreme bez istog i treninzi postaju teži. :D
Sačuvana
"Bite off more than you can chew, then chew it. Plan more than you can do, then do it."
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #7 poslato: Oktobar 01, 2014, 08:22:19 posle podne »

Ocigledno da ti nedostaje nesto kvalitetnih kalorija i to iz slozenih hidrata ili je trening niskog inteziteta.Opisimalo detaljnije kako ti izgleda trening?Sto se kreatina tice mozes ici 5g pre I nakon treniga,danima kada ne vezbas 5g ujutru.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.112 sekundi sa 18 upita.