TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395185 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 07:22:07 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako sacuvati ono sto je "Bogom dato"  (Pročitano 21829 puta)
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #19 poslato: Oktobar 27, 2014, 10:30:46 pre podne »

Dušane, Ă°avole  ;)
Sačuvana
Darling
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16


« Odgovor #18 poslato: Oktobar 27, 2014, 10:30:22 pre podne »

MightyMO,  hvala puno. Suština je u promeni ishrane,  čak i uz moju veliku volju da više treniram,  samo da mogu da jedem :D
E sad jedno drugo pitanje,  uz sve te jake mišiće,  ipak iz ranog detinjstva vučem skoliozu i iskreno,  malo me je strah da radim sa velikim opterećenjima,  zbog toga sam izbegavala teretanu,  a ne zato što mislim da ću se nabildovati kao većina neukih devojaka.
 Dušane,  moj avatar sam ja :D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #17 poslato: Oktobar 27, 2014, 10:26:23 pre podne »

Ako želiš okači neke slike da vidimo kako trenutno izgledaš :D
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #16 poslato: Oktobar 27, 2014, 10:15:12 pre podne »

Ako već imaš takvu genetiku šteta je da ne središ ishranu malo...kakve kiflice i čokoladice...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #15 poslato: Oktobar 27, 2014, 10:13:32 pre podne »

Iskoristi dobru genetiku :)  Uz korigovanu ishranu sigurna sam da možeš puno da postigneš!!!  ali promene po tom pitanju su nezaobilazne, samo je pitanje koliko to želiš :)
Sačuvana
Darling
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16


« Odgovor #14 poslato: Oktobar 27, 2014, 10:11:22 pre podne »

Auuuu,  Slaviša,  sramota me da pišem  :-\ Nemam nikakav program ishrane,  ne znam koliko kalorija unosim,  jedem on što ima. Jedino čime mogu da se pohvalim da ne jedem je suhomesnato,  majonez,  kečap,  hleb,  paštete ( ali kiflice i slično,  ne mogu da odbijem),  ne pijem sokove,  a vodu pijem 2 do 3 litre dnevno. Slatkiši su mi porok. Kada i koliko jedem,  ni to ne mogu da kažem,  jer sam uvek gladna,  ljudima je čudno kako toliko mogu da pojedem,  a da se ne ugojim. Visoka sam 164cm, imam 56kg, i sve je odlično rasporeĂ°eno,  nemam puno masog tkiva,  da li  izražene vene po rukama govore tome u prilog ( pozavideli bi mi mnogi bilderi)  :p
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #13 poslato: Oktobar 27, 2014, 09:54:04 pre podne »

Marko,  nisam nikada imala takvu vrstu treninga. Na samom početku se nisam precizno izrazila što se tiče ishrane. Samo sam nabrajala. Doručak: izmeĂ°u ostalog,  jaja, mleko,  jogurt,  musli,  ovsene i banana,  laneno seme... Uvek smutim neki zdrav doručak. Ali ishrana u toku ostatka dana je sačuvaj Bože,  za fitnes standarde.  Uzgred,  da li rad sa opterećenjima povlači obavezno korišćenje suplemenata?  Mislim prvenstveno na protein.


Pozdrav Darling :)

mislim da bi trebalo da kreneš korak po korak...   savete korisne si već dobila iznad. Ono što mogu da ti potvrdim 100% provereno je da jedino treningom u teretani možeš da ostvariš lep tonus mišića, fino oblikovano telo i uz korigovanu ishranu manji procenat masti. Tako da ako se odlučiš na redovan trening u teretani nećeš sigurno zažaliti.

Što se tiče ishrane, probaj da se orijentišeš na zdraviji izbor namirnica, a da na primer, ono što jako voliš - slatkiše, čokoladu, peciva i druge loše navike koje su deo tvog svakodnevnog života, umanjiš na npr. 1-2 puta nedeljno.  To je već velika promena na nedeljnom, mesečnom i godišnjem nivou.  5 dana zdrave ishrane i 1-2 "grešnih" dana :)   i onda smanjiš npr na 1 dan.... videćeš već.

Korak po korak je najbrži put - kaže jedna izreka.

Što se suplementacije tiče ne moraš žuriti, ono što bih ti ja savetovala kao i svakoj devojci je kompleks vitamina i minerala poput Natrol Energizer, a uz to Omega-3 riblje ulje koje je dobro i za kožu kosu nokte....   whey protein nije obavezan ako unosiš dovoljno proteina putem hrane, ali bi ti svakako dobro došao nakon treninga za brži oporavak.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #12 poslato: Oktobar 27, 2014, 02:33:41 pre podne »

Pozdrav dobri ljudi!
Imam 21 godinu, prirodno sam misicava( mezomorf ), nikada nisam imala oscilacije u kilazi, i zadovoljna sam. E sad, sto se tice vezbanja, ne mogu da se pohvalim da redovno vezbam, ali nisam ni mrcina, tu su aerobik, roleri, trcanje uz stepenice, duge setnje, ali nista od toga nije kontinuirano. Volela bih da mi neko kaze sta je najbolje za odrzavanje tonusa misica, ali da to nije striktno regulisana ishrana? Dorucak mi je zdrav, jedem voce i povrce, ne jedem posle 9 ( s obzirom da idem da spavam posle 12), ali jedem i slatkise, peciva... Da naglasim da bih pre vise vezbala, nego izbacila cokoladu. :/
Hvala u napred :)

Haos u ishrani=haos u izgledu( "tonusu mišića")...

Ma koliko imala "dobru genetiku" bez korekcije ishrane i stručno voĂ°enog treninga nema uspeha...

"Trbušnjaci se prave u kujni, ne u teretani"...

Mišić je sam po sebi "definisan", jedini problem je "izolacija" koja ide preko njega, a sastoji se od sala( masnog tkiva) i potkožne vode...dakle, "skineš" izolaciju kroz "razumnu" korekciju ishrane( "kalorijski deficit"), "trening hipetrofije" i kardio trening u željenoj zoni( i dovoljnog obima) i eto rezultata na "tonus", tj. zategnutost tela...

Ajmo sada, još jednom...kako se hraniš po obrocima...kao izgleda tvoj dnevni meni?

Ne zaboravi, dovoljno proteina visoke biološke vrednosti , složenih ugljenih hidrata i zdravih masti je neophodno na dnevnom nivou...tj. na dnevnom nivou( TDEE), 50% "energije" iz ugljenih hidrata, 35% iz proteina i 15% iz zdravih masti...sve to podeljeno u 4-6 "manjih" obroka...mada sve zavisi i od tvojih stvarnih potreba, nivoa fizičke aktivnosti i sl.

Po kom principu sastavljaš svoje obroke? Neki plan? Kalorije? Grami proteina, ugljenih hidrata, masti...po kg telesne težine?

Koliko vode piješ u toku dana?

Reci NE proizvodima od belog brašna, slatkišima, grickalicama, brzoj hrani...prženju na ulju...

« Poslednja izmena: Oktobar 27, 2014, 02:38:21 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Darling
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16


« Odgovor #11 poslato: Oktobar 26, 2014, 11:10:30 posle podne »

Ljudi moji,  toliki sam gurman i uživam u hrani,  znate kako mi teško pada. :D Potrudiću se koliko mogu. Svesna sam da ne treba da uzimam genetske predispozicije zdravo za gotovo, red je da se disciplinujem :) Hvala vam Dušane i Pecha
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #10 poslato: Oktobar 26, 2014, 10:35:37 posle podne »

Imas jako puno tekstova o ishrani na ovom forumu. Posveti par sati citanja o istom, znacice ti. Imas i nabrojane namirnice koje iskljucivo treba da koristis, napisao je Slavisa Stojic bar u svakoj drugoj temi o ishrani... Suplementi ti ne trebaju dok ne sredis ishranu, trening, odmor i uopste ne udjes u ovu pricu tj. u ovaj nacin zivota. Posle mozes uzeti whey za posle treninga ako imas volje da nastavis trening i fin. sredstva. Kao sto ti rece Katler, iskoristi to sto mozes da jedes puno i zadrzis formu maximalno !
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #9 poslato: Oktobar 26, 2014, 10:11:13 posle podne »

Moja preporuka ti je trening sa opterećenjem 3-4x nedeljno.Sad što se tiče ishrane trebala bi da se potrudiš koliko možeš i imaš volje. Ako neke stvari jednostavno ne želiš da izbaciš ili ubaciš u  ishranu, barem da one koje konzumiraš najbolje rasporediš u toku dana :)
Sačuvana
Darling
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16


« Odgovor #8 poslato: Oktobar 26, 2014, 10:01:53 posle podne »

Hvala svima,  divni ste :)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #7 poslato: Oktobar 26, 2014, 09:49:20 posle podne »

Suplementi su dodaci ishrani,akcenat treba da bude na ishrani i treningu.trening sa opterecenjem je resenje za tebe ,odnosno put do tog zadatog cilja.Potrebno je da odes u neki fitnes centar,da dobijes opste instrukcije za vezbanje ili da unajmis personalnog trenera.3 puta nedeljno je minimum da bi trening imao efekat .
Sačuvana
Darling
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16


« Odgovor #6 poslato: Oktobar 26, 2014, 09:44:19 posle podne »

Marko,  nisam nikada imala takvu vrstu treninga. Na samom početku se nisam precizno izrazila što se tiče ishrane. Samo sam nabrajala. Doručak: između ostalog,  jaja, mleko,  jogurt,  musli,  ovsene i banana,  laneno seme... Uvek smutim neki zdrav doručak. Ali ishrana u toku ostatka dana je sačuvaj Bože,  za fitnes standarde.  Uzgred,  da li rad sa opterećenjima povlači obavezno korišćenje suplemenata?  Mislim prvenstveno na protein.
« Poslednja izmena: Oktobar 26, 2014, 09:45:55 posle podne od strane Darling » Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #5 poslato: Oktobar 26, 2014, 09:22:46 posle podne »

Pozdrav dobri ljudi!
Imam 21 godinu, prirodno sam misicava( mezomorf ), nikada nisam imala oscilacije u kilazi, i zadovoljna sam. E sad, sto se tice vezbanja, ne mogu da se pohvalim da redovno vezbam, ali nisam ni mrcina, tu su aerobik, roleri, trcanje uz stepenice, duge setnje, ali nista od toga nije kontinuirano. Volela bih da mi neko kaze sta je najbolje za odrzavanje tonusa misica, ali da to nije striktno regulisana ishrana? Dorucak mi je zdrav, jedem voce i povrce, ne jedem posle 9 ( s obzirom da idem da spavam posle 12), ali jedem i slatkise, peciva... Da naglasim da bih pre vise vezbala, nego izbacila cokoladu. :/
Hvala u napred :)
Sto se treninga tice,potrebno je bar 3 puta nedeljno da radis trening sa opterecenjem ,bilo sopstvena tezina,sprave ili tegovi.Trening snage i hipertrofije zahteva 3 do 4 serije po vezbi 8 do 12 ponavljanja intezitetom 70% od 1RM (repetativni maksimum).Da li si nekada vezbala u teretani slicnu vrstu treninga?
Ishrana je losa,mozes jesti i posle 9 ali izbor nutritijenata pocev od dorucka je pogresan.Dorucak mora da bude bogat proteinima uz nesto slozenih hidrata,za uzinu ide voce,rucak proteini i slozeni hidrati,a vecera uglavnom proteinska.Dnevni unos kalorija se odredjuje na osnovu tvog bazalnog metabolizma i sobzirom da zelis da odrzis tonus taj unos treba da bude nesto malo iznad 1600 cal(okvirno) ,50% iz slozenih ugljenih hidrata,35% proteina i 15% zdravih masti.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 17 upita.