TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 04:07:44 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 14 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Suplementacija saveti  (Pročitano 41210 puta)
spale90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #185 poslato: Jul 21, 2015, 10:48:41 pre podne »

Ajde i ja da pitam nesto na mojoj temi.
Treba mi pomoc oko plana ishrane a konkretno mislim na rotaciju uh.
Sta ? Kako ? Kada ?
Cilj mi je prvenstveno skidanje masnih naslaga sa stomacne regije a ujedino i dodavanje na misicnoj masi. Treniram 4x nedeljno visok sam 186 tezak 90kg. Visak masti imam samo u stomacnoj regiji. Od suplemenata koristim whey,kreatin,glutamin,bcaa,dex,no reaktor,multi komplex omega3 i zma.
Hvala na pomoci
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #184 poslato: Jun 13, 2015, 02:14:54 pre podne »

Dobro Slavisa pusti decka neka radi sta zeli, i neka podeli to sa nama. Vidis da npr. Funtu zanima. Decko se pomirio sa tim, i inace ne lozi se, da nije profi vec rekreativac. A iz one jedne slike koju je ubacio, gde je akcenat bio na 180-200kg na mrtvom :D, rekao bih i da je necuralac. Ne zeli da pravi nikakve forme i sl. tako da je totalno razumljivo ovo sto radi.

Ja da nisam cist endo i da ne gojim vrlo lako, prvi ne bih pazio sta jedem. Samo bih pazio da unosim dovoljno grama proteina i to je to. Zdrao bih hleb, ne pirinac kao uh. Ko jos voli da kuva pirinac i da se smara sa sl. stvarima ? Odem ujutru u radnju i dam 80din za 2 hleba i resim problem. Ne bih se drndao da ljustim povrce i pravim salate sa svakim obrokom itd. Najiskrenije...

E u tome je i poenta...sistem nije unverzalan i ne radi za sve...a kada nešto promovišeš kao dobro, računam da je dalo rezultate na "samom sebi"...izvinjavam se ako sam tražio previše, bar neki dokaz "delotvornosti sistema" na ličnom primeru...sećam se jedne teme gde je pitanje bilo - šta je bolje keto ili fasting? ...i pogodite kakav je odgovor dat...  ;D Fasting...  ::)

Retko ko "promoviše" sličan stav...zato i insistiram na nekim činjenicama...

Naravno da treba pratiti net, ono što "se priča", ali sa malo više "rezerve" i uvida u neke stvari...koliko je sve to uopšteno primenjivo...kolika je korist tj. šteta od primene nekog sistema...

A to šta kaže Arnold, Katler...žika, mika, pera...ostavimo kao argument za neke "naivnije priče"...ipak, setimo se, "pravi majstor nikada ne odaje svoje tajne"...verovatno, je to i ovde slučaj...tako da...ok je...još jednom IZVINI HATERU, što smo sumnjali u tebe!  ;)
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #183 poslato: Jun 13, 2015, 01:04:14 pre podne »

Dobro Slavisa pusti decka neka radi sta zeli, i neka podeli to sa nama. Vidis da npr. Funtu zanima. Decko se pomirio sa tim, i inace ne lozi se, da nije profi vec rekreativac. A iz one jedne slike koju je ubacio, gde je akcenat bio na 180-200kg na mrtvom :D, rekao bih i da je necuralac. Ne zeli da pravi nikakve forme i sl. tako da je totalno razumljivo ovo sto radi.

Ja da nisam cist endo i da ne gojim vrlo lako, prvi ne bih pazio sta jedem. Samo bih pazio da unosim dovoljno grama proteina i to je to. Zdrao bih hleb, ne pirinac kao uh. Ko jos voli da kuva pirinac i da se smara sa sl. stvarima ? Odem ujutru u radnju i dam 80din za 2 hleba i resim problem. Ne bih se drndao da ljustim povrce i pravim salate sa svakim obrokom itd. Najiskrenije...
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #182 poslato: Jun 12, 2015, 10:44:03 posle podne »

Napisao sam sve sto sam imao u vezi teme i objasnio toliko od mene. To koje ti slike hoces da vidis to nema veze sa ovom temom ovde i ja ti nisam tu da ti ispunjavam zelje.

I kako to ide? Mozes molim te da mi napises ishranu za jedan dan, msm kontam da jedes sve, ali voleo bih da vidim kako to izgleda... Kako masa, kako definicija, kako sa mastima(sigurno mnogo nezdravih masti, da li ih racunas)? Izgleda mi komplikovanije od clean ishrane...

Drzi se toga sto radis kad vec ide extra. Jedem isto kao Hodgetwins-i pogledaj na kanalu "Fasting Twins" klipove. Samo uneses dovoljno proteina i kalorija na dan i ostalo ce samo upasti. A definiciju rade samo 500kcal manje i ide polako. Ja licno nikad do sada definiciju nisam radio jer mi nedostaje jos 4 kg. A to nece uskoro.

Duboko se izvinjavam dragi Hateru, nije mi bila namera da te uvredim, niti da te na bilo koji način potcenim...samo sam želeo da vidim "in flesh"( na ličnom primeru), kako deluje IIFYM, ipak bi nam svako iskustvo dosta značilo...sećam se da si bio dosta striktan po pitanju prednosti " intermittent fasting" u odnosu na sve ostale "dijetetske režime"...svaki informacija dosta znači, dragocena je...budi drug, podeli svoj napredak i iskustva sa nama...pradlažem da otvorimo temu, ili najbolje da ti to uradiš u podforumu ishrana?!

Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #181 poslato: Jun 12, 2015, 08:53:28 posle podne »

Napisao sam sve sto sam imao u vezi teme i objasnio toliko od mene. To koje ti slike hoces da vidis to nema veze sa ovom temom ovde i ja ti nisam tu da ti ispunjavam zelje.

I kako to ide? Mozes molim te da mi napises ishranu za jedan dan, msm kontam da jedes sve, ali voleo bih da vidim kako to izgleda... Kako masa, kako definicija, kako sa mastima(sigurno mnogo nezdravih masti, da li ih racunas)? Izgleda mi komplikovanije od clean ishrane...

Drzi se toga sto radis kad vec ide extra. Jedem isto kao Hodgetwins-i pogledaj na kanalu "Fasting Twins" klipove. Samo uneses dovoljno proteina i kalorija na dan i ostalo ce samo upasti. A definiciju rade samo 500kcal manje i ide polako. Ja licno nikad do sada definiciju nisam radio jer mi nedostaje jos 4 kg. A to nece uskoro.
Skontao sam da ih pratis, posto si jednom objavio njihov video. Odgledao sam neke njihove klipove, ali ne mogu vise da gledam jer se razvaljuju od ukusne brze hrane , pa onda i meni dodje. :D
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #180 poslato: Jun 12, 2015, 08:51:57 posle podne »

Zanimljiva ishrana, javi funta kakvi su rezultati ako testiras nekad. A cini mi se da je ovakva ishrana donekle prihvatljivija kad se radi na masi,  ko zna kakva bi to definicija bila ako bi se dopunjavale kalorije sladoledima.
Od prvog jula pocinjem, posto leti, nemam ni vremena ni volje da spremam i brinem previse oko ishrane. Leto je, redji obilniji obroci, videcu samo da poklopim dnevni unos i videcemo kako ce da utice na formu.
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #179 poslato: Jun 12, 2015, 06:50:15 posle podne »

Napisao sam sve sto sam imao u vezi teme i objasnio toliko od mene. To koje ti slike hoces da vidis to nema veze sa ovom temom ovde i ja ti nisam tu da ti ispunjavam zelje.

I kako to ide? Mozes molim te da mi napises ishranu za jedan dan, msm kontam da jedes sve, ali voleo bih da vidim kako to izgleda... Kako masa, kako definicija, kako sa mastima(sigurno mnogo nezdravih masti, da li ih racunas)? Izgleda mi komplikovanije od clean ishrane...

Drzi se toga sto radis kad vec ide extra. Jedem isto kao Hodgetwins-i pogledaj na kanalu "Fasting Twins" klipove. Samo uneses dovoljno proteina i kalorija na dan i ostalo ce samo upasti. A definiciju rade samo 500kcal manje i ide polako. Ja licno nikad do sada definiciju nisam radio jer mi nedostaje jos 4 kg. A to nece uskoro.
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #178 poslato: Jun 12, 2015, 06:05:38 posle podne »

Zanimljiva ishrana, javi funta kakvi su rezultati ako testiras nekad. A cini mi se da je ovakva ishrana donekle prihvatljivija kad se radi na masi,  ko zna kakva bi to definicija bila ako bi se dopunjavale kalorije sladoledima.
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #177 poslato: Jun 12, 2015, 01:15:34 posle podne »

Hvala puno... Tek sada shvatam kako ovi likovi sto nemaju pojma o ishrani i jedu kao svasta izgledaju prilicno dobro... I jasnije mi je zasto moji formu na kvare cesci cheat obroci nego jednom nedeljno.
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #176 poslato: Jun 12, 2015, 01:00:02 posle podne »

I kako to ide? Mozes molim te da mi napises ishranu za jedan dan, msm kontam da jedes sve, ali voleo bih da vidim kako to izgleda... Kako masa, kako definicija, kako sa mastima(sigurno mnogo nezdravih masti, da li ih racunas)? Izgleda mi komplikovanije od clean ishrane...

Pre nego nas drug Hater okaci najzad svoje slike da vidimo tu formu naseg novog "guru-atlete" i ispise svoj siguran sam impozantan meni...ja cu ukratko o sustini IIFYM...

"IIFYM je zapravo filozofija o hrani koja govori kako je ishrana u sustini znatno fleksibilnija nego što se smatra i kako ravnoteža iste ne mora isključiti nijednu namirnicu.
  
 IIFYM je akronim za "if it fits your macros" što u doslovnom prevodu znači "ako se uklapa u makronutrijente". Reč je o relativno novom pristupu prehrani koji je vrlo fleksibilan, pobija mnoge zastarele zablude i u mnogome olakšava mukotrpne dijete, ttako da se može primeniti i na ostale načine ishrane.
 
IIFYM se razlikuje po tome što ne zahteva strog režim prilikom dijete, što se prvenstveno odnosi na izbor odreĂ°enih namirnica koje druge dijete strogo zabranjuju, već je jedino važno zadovoljiti unos zacrtanih makronutrijenata čiji je unos odreĂ°en prema željenom cilju i potrebama pojedinca.
 
U suštini, jedino ono što IIFYM od vas traži jest da vodite računa o količini makronutrijenata koju jedete - računanje kalorija, dok je izbor namirnica sporedna stvar. Brza hrana, slatkiši i grickalice mogu biti deo vaše svakodnevne ishrane. Mnogi fitness entuzijasti i bodybuilderi slede ovaj princip ili se vode barem nekim njegovim smernicama...
 
Važno je naglasiti kako bih IIFYM ipak preporučio već bolje upućenim rekreativcima, koji bolje poznaju neke osnove o hrani i imaju donekle organizovanu ishranu.
 
Makronutrijenti i kalorije
 
Ponovimo kako su makronutrijenti; proteini, ugljeni hidrati i masti, "slozena hemijska jedinjena" koje unosimo hranom kako bi naš organizam funkcionirao. Količina i odnosi njihovog unosa zavisi od mnogih faktorima kao npr. težine, nivoa aktivnostimi, brzine metabolizma i dr.

Kalorija je merna jedinica koja izražava energetsku vrednost makronutrijenata. Ako jedemo više kalorija (energije) nego što potrošimo, mi ćemo se "gojiti" i obrnuto - to je glavna pretpostavka prema kojoj se vodi IIFYM pristup kada govorimo s aspekta mršavljenja i debljanja. Najjednostavnije rečeno; odnos proteina, ugljenih hidrata i masti u našoj ishrani treba prilagoditi cilju i potrebama, dok je isto tako važno pratiti ukupan unos kalorija kako bi regulisali povećanje ili smanjenje telesne mase.

Računanje
 
Ako već do sada niste pratili unos kalorija, postoje razne formule i fitness aplikacije pomoću kojih možete izračunati broj kalorija koji vam je potreban za "održavanje"- unos je jednak potrošnji pa nema oscilacija u kilaži. Niti jedan od tih proračuna vam neće dati tačan rezultat, već tu procenjenu brojku uzmite kao okvirnu vrednost, pa pratite promene u kilaži i kroz nekoliko nedelja ćete doći do brojke održavanja.
 
Nadalje, kada znate koliko vam je tačno hrane potrebno da održavate odreĂ°enu kilažu, imate vrlo lak posao- smanjiti ili povećati unos kako bi ostvarili željeni cilj. Ako trenirate u teretani i cilj vam je povećati mišićnu masu tada je potrebno, osim većeg unosa proteina, povećati ukupan unos nutrijenata , za oko 300-500 kcal, a ako želite izgubiti masne naslage, isto u tom "promeru" se preporučuje smanjenje unosa kalorija. Naknadno se po potrebi dodatno smanjuju ili povećavaju kalorije zavisno o rezultatu.
 

Ovaj pristup od vas jedino zahteva da se pobrinete za unos zadate količine nutrijenata; vreme u koje jedete nije bitno; namirnice koje jedete nisu bitne; kombinacija hrane nije bitna. Istraživanja pokazuju kako telo ne zna radi li se o "junk" hrani ili "zdravoj" hrani, ono koristi potrebne nutrijente i energiju na isti način iz sve hrane, pa kako nema razlike u reakciji hormona usporedivši uticaj "zdravih" i "nezdravih" obroka. Termodinamika govori kako je 500 kalorija u obliku brze hrane i 500 kalorija iz nekog obroka, koji se smatra "zdravim", u potpunosti ista količina energije. Vodeći se tim novim saznanjima ovaj pristup govori kako možete pojesti bilo koju namirnicu, u bilo koje vreme, dok god nju računate i pratite u ukupnom unosu makronutrijenata, odnosno kalorija. Hamburger ili belo meso s integralnom rižom? Nema razlike.
 
A šta je sa zdravljem?
 
IIFYM takoĂ°e zahteva da pazite na unos mikronutrijenata; vitamina i minerala, te vlakana, tako da su voće i povrće još uvek nezaobilazne namirnice koje su važne za održavanje zdravog organizma.
 
Primera radi, osoba koje trenira i teska je 80 kg, želi da izgubi na težini, trebalo bi da ograniči unos kalorija na oko 2000 kCal dnevno (ovo je samo primer, brojka može varirati). Ako je tokom dana već zadovoljen unos od 1500 kalorija meĂ°u koje spada adekvatan unos proteina, mikronutrijenata i vlakana, ostatak od približno 500 kcal može biti uneto iz namirnica kao što su sladoled, pizza, čokolada i sl. Ovakav režim ishrane doneće rezultate jer će osoba zbog kalorijskog deficita gubiti masne naslage, a "junk" hrana uneta u tim okvirima neće uzrokovati nikakvu štetu, kako na mršavljenje, tako ni na zdravlje uopsteno.
 
"If it fits your macros" je zapravo filozofija o hrani koja govori kako je ishrana u sustini mnogo fleksibilnija nego što se smatra i kako ravnoteža iste ne mora isključiti niti jednu namirnicu.  Ako ste na dijeti ne znači da ne možete pojesti omiljenu čokoladicu ili da pak morate strogo izbjegavati odlaske u restorane brze prehrane. S druge strane greška je ići u krajnost i bazirati svoju ishranu isključivo na namirnicama slabog ili nikakvog nutritivnog sastava, ali odreĂ°eni iznos kalorija koje se unose svakodnevno može biti iz bilo koje hrane, dok god je ona dio dobro osmišljenog  plana.
"

Ne odobravam gore naveden nacin ishrane...kvalitetan suficit daje kvalitetan napredak...ende...tako da ovo navodim cisto kao informaciju za naseg Funtu...
« Poslednja izmena: Jun 12, 2015, 01:01:54 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #175 poslato: Jun 12, 2015, 01:47:10 pre podne »

I kako to ide? Mozes molim te da mi napises ishranu za jedan dan, msm kontam da jedes sve, ali voleo bih da vidim kako to izgleda... Kako masa, kako definicija, kako sa mastima(sigurno mnogo nezdravih masti, da li ih racunas)? Izgleda mi komplikovanije od clean ishrane...
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #174 poslato: Jun 11, 2015, 09:17:05 posle podne »

"Na kvalitetno odradjenom treningu covek ne istrosi ni 50% energije."

Ono kako ja radim u teretani a trebali bi svi jer to za sve vazi, jeste da se trenira na ivici aerobnog praga. Znaci da se intenzitetom (raznim nacinima, vec sam pisao kako se to radi) podigne puls do ivice tako da ti ne otkazu ponavljanja zbog njega a da pritom bude visok dotok energije. Sa takvim treningom kazem ne istrosi se ni pola. I takav trening trosi vise energije nego treninzi o kojima pricamo.

8 godina sam trenirao rukomet od toga poslednje 3 godine isao uporedno i u teretanu. Dva puta nedeljno iz teretane pravo na trening isao bez ikakvih problema. I vec godinu ipo dana kao prvotimac superlige NFL-a sredom posle treninga idemo pravo ja i QB na ramena/ruke.

Ovde se cak i ne radi o treninzima prvotimaca nego o skolici fudbala.
Nisam znao da mi imamo NFL Superligu u Americkom fudbalu :D Btw koju poziciju igras?
OT;
Sto se treninga AF tice,nikako se ne bih slozio da su slicni po pitanju visine pulsa u teretani,barem ne u Dukesima.
Mozda bi vi u plavim zmajevima trebali da poradite malo na tome ako je to stvarno istina,salim se naravno  :D

DE; Svaka cast protiv Vukova. :)
Kad krene sezona moracemo da se druzimo i na terenu i ovde :)

Nego hejteru ti si na IIFYM ishrani?

Taj nacin ishrane :)
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #173 poslato: Jun 11, 2015, 06:59:48 posle podne »

Nego hejteru ti si na IIFYM ishrani?
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
spr1te
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 139


« Odgovor #172 poslato: Jun 11, 2015, 04:04:00 posle podne »

"Na kvalitetno odradjenom treningu covek ne istrosi ni 50% energije."

Ono kako ja radim u teretani a trebali bi svi jer to za sve vazi, jeste da se trenira na ivici aerobnog praga. Znaci da se intenzitetom (raznim nacinima, vec sam pisao kako se to radi) podigne puls do ivice tako da ti ne otkazu ponavljanja zbog njega a da pritom bude visok dotok energije. Sa takvim treningom kazem ne istrosi se ni pola. I takav trening trosi vise energije nego treninzi o kojima pricamo.

8 godina sam trenirao rukomet od toga poslednje 3 godine isao uporedno i u teretanu. Dva puta nedeljno iz teretane pravo na trening isao bez ikakvih problema. I vec godinu ipo dana kao prvotimac superlige NFL-a sredom posle treninga idemo pravo ja i QB na ramena/ruke.

Ovde se cak i ne radi o treninzima prvotimaca nego o skolici fudbala.
Nisam znao da mi imamo NFL Superligu u Americkom fudbalu :D Btw koju poziciju igras?
OT;
Sto se treninga AF tice,nikako se ne bih slozio da su slicni po pitanju visine pulsa u teretani,barem ne u Dukesima.
Mozda bi vi u plavim zmajevima trebali da poradite malo na tome ako je to stvarno istina,salim se naravno  :D
« Poslednja izmena: Jun 11, 2015, 08:12:59 posle podne od strane spr1te » Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #171 poslato: Jun 11, 2015, 02:00:41 posle podne »

Samo nisam ja bodybuilder, Atleta se kaze :)
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 14 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.056 sekundi sa 17 upita.