TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 12:44:49 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 14 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Suplementacija saveti  (Pročitano 41299 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #170 poslato: Jun 11, 2015, 12:30:18 posle podne »

"Na kvalitetno odradjenom treningu covek ne istrosi ni 50% energije."

Ono kako ja radim u teretani a trebali bi svi jer to za sve vazi, jeste da se trenira na ivici aerobnog praga. Znaci da se intenzitetom (raznim nacinima, vec sam pisao kako se to radi) podigne puls do ivice tako da ti ne otkazu ponavljanja zbog njega a da pritom bude visok dotok energije. Sa takvim treningom kazem ne istrosi se ni pola. I takav trening trosi vise energije nego treninzi o kojima pricamo.

8 godina sam trenirao rukomet od toga poslednje 3 godine isao uporedno i u teretanu. Dva puta nedeljno iz teretane pravo na trening isao bez ikakvih problema. I vec godinu ipo dana kao prvotimac superlige NFL-a sredom posle treninga idemo pravo ja i QB na ramena/ruke.

Ovde se cak i ne radi o treninzima prvotimaca nego o skolici fudbala.

No comment...

Novi bb guru...novi osnovi fiziologije sporta...samo napred momce,pred tobom je svetla buducnost...  ;) Bravo!
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #169 poslato: Jun 11, 2015, 11:15:32 pre podne »

Sve se to da lako proveriti nošenjem pulsmetra u toku treninga :)

Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #168 poslato: Jun 11, 2015, 10:39:10 pre podne »

Hejteru ni ja se ne bih slozio. Trenirao sam fudbal skoro 14 godina, puls nije ni blizu i mnogo su tezi treninzi.
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #167 poslato: Jun 11, 2015, 06:19:17 pre podne »

"Na kvalitetno odradjenom treningu covek ne istrosi ni 50% energije."

Ono kako ja radim u teretani a trebali bi svi jer to za sve vazi, jeste da se trenira na ivici aerobnog praga. Znaci da se intenzitetom (raznim nacinima, vec sam pisao kako se to radi) podigne puls do ivice tako da ti ne otkazu ponavljanja zbog njega a da pritom bude visok dotok energije. Sa takvim treningom kazem ne istrosi se ni pola. I takav trening trosi vise energije nego treninzi o kojima pricamo.

8 godina sam trenirao rukomet od toga poslednje 3 godine isao uporedno i u teretanu. Dva puta nedeljno iz teretane pravo na trening isao bez ikakvih problema. I vec godinu ipo dana kao prvotimac superlige NFL-a sredom posle treninga idemo pravo ja i QB na ramena/ruke.

Ovde se cak i ne radi o treninzima prvotimaca nego o skolici fudbala.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #166 poslato: Jun 10, 2015, 09:57:57 posle podne »

Hater molim za pojašnjenje, detaljno obrazloženo, citiraj Draškovića?! On je jako dobro znao šta priča, a tvoja konfuzija u načinu izražavanja je tu misao UNIŠTILA!

Hateru, pričamo o dinamičkim aktivnostima, sportovima izdržljivosti, aerobnim aktivnostima...isti puls kao i kod nas u teretani?!
« Poslednja izmena: Jun 10, 2015, 10:05:14 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #165 poslato: Jun 10, 2015, 12:57:59 posle podne »

Da pitamo Draskovica da li je ta njegova recenica konfuzna.

MightyMo je napisala bas ono sto ja mislim kad se treba obavezno koristiti i kad od toga ima koristi, odnosno kad ce ta energija koja se popije stici da se iskoristi.

Treninzi fudbala traju sat vremena sa visinom pulsa kao i nas u teretani, takodje kao i treninzi kosarke, rukometa NFL-a i ostalo.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #164 poslato: Jun 10, 2015, 10:55:42 pre podne »

Što se tiče Isostara i velikih napora,  možda u bodibildingu Isostar jeste nebitan... ali ko je vozio duže maratone, trčao na duge staze zna o čemu pričam. 

Ja sam vozila maraton od po 6-8 sati, voda, Isostar, gelovi, energetski barovi... to je nešto bez čega se ne ide.



Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #163 poslato: Jun 10, 2015, 12:15:31 pre podne »

Nema potrebe da raspravljamo o nekim stvarima...ipak, izbor je na vama...naše je da ponudimo najbolje moguće rešenje...

Inače, naš prijatelj hejter kao da zaboravlja da je pitanje bilo vezano za treninge fudbala, a ne treninge u teretani?! Kao i dužinu treninga...a i ovo oko energije, jako konfuzno...

A koliko kilometara se u proseku pretrči na jednom fudbalskom treningu, utakmici? Hm? Maraton? Polu-maraton?  :D

A tu su i plus povišene temperaure kod osoba koje nisu doživele aklimatizaciju, a još je u pitanju i "vulnerabilni" mlaĂ°i uzrast...beduni u pustinjama malo drugačije reaguju na povišene temperature od osoba koje ne žive u "toplijim" podnevljima...ima tu više mehanizama adaptacije( oni se mere decenijama života u takvim uslovima, a ima podataka i o "genetskoj osnovi")...a i nisam primetio da previše "pikaju" fudbalicu  ;D

Ipak smo mi u drugom svetu...drugom tipu treninga...  ;)

A koji secer je u pitanju kod njih, posto vidim da na litar napitka bude 70g secera?
Prosti... msm da su pretezno dex i maltodex.
Evo vam ljudi mnogo jeftiniji izo drink ako se lozite na to - popijes 1 tabletu vitaminsko mineralnog kompleksa i zalijes sa pola l vode u koju stavis kasiku i po - dve dexa/ili matodexa (moze i pola pola) sa ukusom, malo morske soli. moze i kasika meda domaceg i to je to. mnogo mnogo bolje nego vec ovi napravljeni sokici koji sluze sa otimanje para.

Ranije nije bilo "gotovih" izotoničnih napitaka, tako da ima istine u ovome što je izrečeno( ali bez ovih vitaminsko/mineralnih tableta, dakle, morska so, kuhinjska so, čista kalijumova so, eventualno magnezijum...svega toga ima u bolje snabdevenim apotekama , čak prodavnicama zdrave hrane)...ali većinu ljudi zamara sama pomisao da meša, dodaje, meri, premerava, uklapa( ipak je potreban i dobar odnos sastojaka, inače eto problema, nije sve smućkaj ,gutaj i to je to - proporcija je bitna! )...i sve bi na gotovo - i eto, još jednog benefita isotoničnih napitaka...

 :D
« Poslednja izmena: Jun 10, 2015, 12:28:24 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #162 poslato: Jun 10, 2015, 12:02:12 pre podne »

A koji secer je u pitanju kod njih, posto vidim da na litar napitka bude 70g secera?
Prosti... msm da su pretezno dex i maltodex.
Evo vam ljudi mnogo jeftiniji izo drink ako se lozite na to - popijes 1 tabletu vitaminsko mineralnog kompleksa i zalijes sa pola l vode u koju stavis kasiku i po - dve dexa/ili matodexa (moze i pola pola) sa ukusom, malo morske soli. moze i kasika meda domaceg i to je to. mnogo mnogo bolje nego vec ovi napravljeni sokici koji sluze sa otimanje para.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #161 poslato: Jun 09, 2015, 11:53:50 posle podne »

A koji secer je u pitanju kod njih, posto vidim da na litar napitka bude 70g secera?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #160 poslato: Jun 09, 2015, 11:28:39 posle podne »

Niko ne kaže da su obavezni i da se ne može bez njih ali nisu toliko skupi a deluju osvezavajuće za organizam i meni lično prija kad ih pijem tokom treninga.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #159 poslato: Jun 09, 2015, 11:25:41 posle podne »

Eh kad bi sve bilo kao sto je po knjizi... Nvm, evo ja ne znam nikoga ko koristi te izotonicne napitke pa se opet niko ne zali.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #158 poslato: Jun 09, 2015, 10:49:53 posle podne »

Preporuke za čitanje na temu "Pansporta" u pustinji  ;)

http://www.researchgate.net/profile/Gulshan_Khanna/publication/7805670_Supplementary_effect_of_carbohydrate-electrolyte_drink_on_sports_performance_lactate_removal__cardiovascular_response_of_athletes/links/00b49533bfe907a06c000000.pdf

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1113/expphysiol.1996.sp003981/abstract

http://www.jissn.com/content/10/1/2
Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #157 poslato: Jun 09, 2015, 02:38:00 posle podne »

Fora je sto u jednom treningu covek ne istrosi ni 50% svoje energije. A ono sto je glavna stvar je da ti popijes taj napitak sa vodom u toku treninga, i da bas ta voda i taj napitak se vezu sa secerima, i stvore energiju da se bas ona stigne iskoristiti. Not gonna happen  ;)
Jedino ako se covek trosi do kraj tipa maraton da trci tad ce ta energija doci na red na kraju.

I sta ce da promeni to?  :)
ahahahah buraz :D eno ja cuo i ovi sto zive u sahari pa na sat izbace skoro 1l tecnosti iz sebe, obavezno piju izotonicne napitke jer kazu da im voda nije dovoljna :D direkt iz ps-a narucuju

Baki i na lasti pise lasta pa ne leti :D
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #156 poslato: Jun 09, 2015, 02:00:25 posle podne »

I sta ce da promeni to?  :)
ahahahah buraz :D eno ja cuo i ovi sto zive u sahari pa na sat izbace skoro 1l tecnosti iz sebe, obavezno piju izotonicne napitke jer kazu da im voda nije dovoljna :D direkt iz ps-a narucuju
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 14 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 17 upita.