TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395161 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 05:23:35 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: ISHRANA vs. SUPLEMENTACIJA  (Pročitano 26040 puta)
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #63 poslato: Decembar 05, 2014, 10:49:10 pre podne »

Ma, znam da je bila šala...
Mislim, svi tvoji postovi do sada su bili protiv suplementacije, pa tako i wheya...
:)
Što se tiče prostih UH i masti, nisam ih preterano puno jeo ni pre što sam otkrio ovaj forum.
Recimo, svaku flašu ulja sam bacao jer joj je istekao rok; pomfrit sam jeo jednom u pola godine (najveći razlog je što me je mrzelo da ribam tiganj posle... :D ); čips nisam voleo baš iz razloga što je mastan; drug mi je radio  u hamburgeriji, i uvek sam tržio samo da mi ispeče samo somun i stavi prelive i salatu. Najveći problemi su mi bili što sam doručkovao pet puta mesečno, par dana se desi da jedem samo jednom (i tada se prejedem) i što sam redovno jeo pre spavanja.
Mesa mogu baš dosta da pojedem, ali UH ne.
:)
Mada, napredujem... sa 60g pirinča sam dogurao na 90-10...
:D
U ZR-u su zatvorili Mek, a nisam stekao naviku da se hranim po kioscima, jer sam pre od para za užinu kupovao cigare i palice za bubnjeve...
:)
U suštini, sve sam ovo već znao, mada mislim i oni koji nisu, neće sigurno prestati da jedu džank i početi u školu da nose plastične posude sa zdravom hranom...
Bila je neka žena nutricionista kod mene na poslu da održi tribinu o zdravoj ishrani; u publici su bile uglavnom debele žene koje su čekale da im ova da magičan recept kako će oslabiti za pet dana, ili kako će im ova dati zeleno svetlo za izgovore koje ove imaju jer su takve. Naprotiv, ova ih je non-stop pljuvala, tj. način na koje se ove hrane i njihove izgovore.
Kada se tribina završila, prišle su joj par vegeterijanki i počeli da je ubedjuju kako ne treba jesti meso na šta im je ova rekla:
-Da li uzimate nešto od suplementacije?
-Da!
-Aminokiseline neke?
-Da!
-Komplekse vitamina?
-Da!
-Minerale?
-Da!
-Cink, magnezijum?
-Da!
-Pa, vi ste budale...
Okrenula se i otišla...
xD
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #62 poslato: Decembar 05, 2014, 10:01:24 pre podne »

Toliko para nemam...
Ako mi se žena zaposli biće valjda...
:D
Ne plašim se da ću se zamastiti, nego stvarno izgleda imam neki problem sa UH...
Torte i kolače za 30+ godina nisam ni kilu pojeo; marmelade, pekmez... nisam ni teglu; sećam se još kada sam u zabavište išao, kada smo za užinu imali hleb+med-pekmez-eurokrem da  su meni davali parče hleba bez ičega.
Nisam se obazirao na to, mada sada kontam da stvarno imam neki problem što se UH tiče...
O.o
:D
To je bila šala za 2 merice wheya  :D :D

Što se tiče UH, dosta muškaraca u Srbiji je slično tebi. Svi se radije okrećemo masnoj i začinjenoj hrani, jer nam treba manja količina zalogaja da bi postigli osećaj sitosti. Svi pričaamo kako je fast food loš zato što je fast food, i to se obično priča završava. A pravi razlog se jako retko iznosi, a to je što svaki fast food ima preveliku količinu MASTI (i prostih UH) koja u jednom obroku daleko prebaci optimalni unos za jedan dan. Svaka pizza parče na svetu ima na sebi najviše punomasnog sira - više masti=više kalorija (1g uh/p=4kcal, 1g m=9kcal, jel). Svaki hamburger ima tonu masti. Mast je tajni sastojak svakog svetskog giganta fast-fooda, i na tom tajnom sastojku su izgradili imperije. 

Nije zdrava hrana toliko skuplja kod nas, koliko je potrebna veća količina zdrave hrane u odnosu na fast food, da bi se zadovoljile potrebe organizma i postigao osećaj sitosti. I onda mnogi kad batale lošu hranu, i preĂ°u na zdravu, brzo smršaju, jer NE MOGU da natrpaju u sebe tu količinu kalorija kroz zdravu hranu. Još ako hranu prestanu da PRŽE, tek onda salo leti, jer NEMA SILE da unesu ni duplo manje masti koliko su unosili dok je bio makar jedan fast food dnevno.

Fast food 21. veka je DOPING za naša čula: veštački zaslaĂ°ivači, mononatrijum glutaminat-pojačivač ukusa (E621), pojačivači ukusa: acesulfam, aspartam, izomalt, neohesperidin... Sve se to dešava u ustima na nivou prvog zalogaja svake pljeske, pizze, palačinke, bureka, suhomesnatih proizvoda. Kad imaš takvu artiljeriju pojačivača ukusa, potpuno je NORMALNO da je ta hrana daleko ukusnija od zdrave hrane + treba manje da žvaćeš, dostupna je na svakom ćošku, i treba ti manje para da bi bio sit svaki dan. 

E sad, sve ovo što sam napisao malopre, SVI VEĆ ZNAJU. A ustvari, 90% ljudi ne kapira kako stvari funkcionišu, iako im sve stoji pred očima, i dalje stoje kao krave ispred šarenih vrata. Doping u sportu je mali problem naspram problema ishrane koji imaju naša deca, i koji je već pre nekoliko godina alarmantan. Država nema para ni vremena da obrazuje niti da se bavi ovim stvarima, ali pre će biti da bilo koga na vlasti boli k**** da o ovom razmišlja.

Gojaznost u Srbiji raste, vlasnici franšiza fast fooda broje šuške, otvaraju stalno nove restorane, a omladina sve češće sa šećerom, srčanim oboljenjima i nekim novim bolestima za koje nikad nismo čuli. Jel znaš koliko ima McDonalds restorana u Beogradu? 14 !!! (U srbiji ima 22 ukupno). U Bgd imaš 8 Big Pizza restorana, 7 restorana Caribic pizza... a gde su tek pekare, index sendvič, hamburgerije, roštilji, ćevabdžinice, palačinkarnice. U celoj Srbiji imaš oko 7.000 pekara! KOje btw prave 95% proizvoda od belog brašna. Tržište fast food-a u našoj zemlji se iz godine u godinu udvostručuje. 

već sam napisao roman  :D :D nadam se da si saznao nešto novo iz svega ovoga (kao i ostali što prate temu), i da će te to ohrabriti da promeniš neke loše navike u ishrani koje si možda imao ili imaš  ;) uzdravlje

p.s. nacija - suplementacija  :D sjajno  ;D :D

Sačuvana
Arbeit macht frei.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #61 poslato: Decembar 05, 2014, 12:02:55 pre podne »

Pa prisetimo se čuvene afere oko THG( tetrahidrogestrinon, još jedan iz porodice "derivata progesterona"), našli "sasvim slučajno" bočicu sa "malko ostatka"...žalosno je da se nekada profi sport svede na to ko ima bolju opciju "maskiranja metabolita dopinga", evolucija dopinga ka nivou "stelta"...

A tu su i "doping lobiji" velikih i razvijenih zemalja, "nemate jaka leĂ°a" i eto vas kao "žrtvenog jarca" u celoj priči, setimo se Olimpijade 1988. i jamajčanskog atletičara Bena Džonsona...

Ali ipak to su profi sportisti...koliko je "etički" doping u profi sportu u to ne želim da ulazim, ali da je nemoralno o toj temu "samo i pričati" kada su u pitanju mladi nezreli ljudi, koji sve idealizuju...dno dna...

"Čuo sam da se od proteina dobijaju mišići"..."čuo sam da kreatin radi mnogo dobro"...pa onda,  "moj drug uzimao ovo, pa ono( iz porodice derivata testosterona) i ništa mu nije bilo", čemu sve to vodi? Niko ne razmišlja o svom telu kao o "najsavršenoj prirodnoj mašini" koja treba da ga služi ceo život...efekti svih tih "stvarčica" se sumiraju...većina njih uzme, pa ode "jedna kura", pa druga, pa ispadne - "vidi, pa još sam živ", i zaključak, pa nije ovo tako opasno...i malo, po malo, sumarni štetni efekti nadvladaju "mehanizme oporavka tela" i nastaju problemi...srce, bubrezi, jetra...

Pogledajte info o uzroku smrti većine poznatih bodibildera - hroničina bubrežna insuficijencija i "koronarni uzroci" uglavnom...

Cilj svega je trajati, istrajati, uživati u životu, radovati se malim stvarima, voditi ispunjen život smislom...a ne sva interesovanja posvetiti nečemu što nema budućnost...čemu sva ta snaga, sav taj savršen izgled, ako ste iznutra šuplji...doping ne treba da bude vaša emotivna štaka za životne poraze, "lek za komplekse"...cenite prave stvari, prave vrednosti...lažni sjaj je ipak lažni i prolazni sjaj...

Što se tiče izbora namirnica, menjate, stalno menjate kvalitetne stvari...sećam se jednog druga iz teretane, koji mi je "kukao", "smuči mi se ova piletina", eto "red piletine, red ćuretine"...ćuretinu nazivaju i "zdravijom zamenom" govedini...

Inače, bata Srle, a važi i za sve ostale...http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=203765.0  evo jedne teme u kojoj možete navesti o čemu bi voleli da čitate kada je u pitanju "resor" ishrane u okviru tekstoteke našeg sajta, tako da ćete imati prilike da do detalja pročitate sve ono što vas zanima o nekoj namirnici, ipak smo mi u službi naših formuša... ;)

Kritkujte nas, hvalite, predlažite, potrudićemo se da sve unapredimo...
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #60 poslato: Decembar 04, 2014, 11:02:42 posle podne »

Cela je nacija suplementacija...
;D
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #59 poslato: Decembar 04, 2014, 09:25:02 posle podne »

Cela je nacija reprezentacija  :D :D evo jedan doping vikiliks link. Nažalost video nije dostupan sa IP van Nemačke, ali na ovom linku je transkript na engleskom http://www.allthingsgym.com/german-documentary-systematic-russian-doping/
Sačuvana
Arbeit macht frei.
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #58 poslato: Decembar 04, 2014, 09:12:10 posle podne »

A ti Srle moraš da jedeš, kad god možeš samo trpaj u sebe!
Trpam...
:D
Dobro je što imam sliku, pa ću za koji mesec uporediti napredak (ako ga ima...)...
:)
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #57 poslato: Decembar 04, 2014, 09:06:05 posle podne »

Opet se slazem sa tvojom konstatacijom, Djape.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #56 poslato: Decembar 04, 2014, 08:33:44 posle podne »

Ljudi prosto je. Ako si na hemiji, jebem mu mater bar izgledaj onda kao da si na toj hemiji, nemoj da izgledas kao neko ko dnevno jede po 2 bureka!
Ako si natural, daj sve od sebe da izgledaš maksimalno dobro i kao natural.
A ti Srle moraš da jedeš, kad god možeš samo trpaj u sebe!
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #55 poslato: Decembar 04, 2014, 04:49:04 posle podne »

To je klasicna recenica momka kojeg su vrbovali da predje na drugu stranu. Eto postoji, ja sam naturalac treniram od 2006 sa nekim pauzama, sa 80% rekreativnih hemicara( ne takmicara) mogu da stanem i ispoziram,i naravno zaklopim a i kecevi mi nisu nimalo naivni, pa ajde nam detaljnije malo objasni kako onda mi to kakimo ?
Ja ne osporavam ljude koji uzimaju hemiju i odrade se za sve pare skidam kapu, ali vecina uzima hemiju i izgleda ko vreca govana i ne zna sta radi. A i najvise mrzim kada se tako ulazi ofrlje u diskusiju o hemiji sa zamenama teza, hemicari pricaju kao zavisnici od heroina i tako vrbuju ljude na drugu stranu. Zato ovaj sport prelazi u njesra sa napaljenim klincima koji imaju vecu metandzijsku ruku od svojih nogu i sa pravljenjima solo kure ili neke debilne sa fejk steroidima i nabacivanjem salshtine i nekontrolisane vodurine. Metan+burek+metan budi sretan.
Pedja slazem se skroz sa svim napisanim, ali samo da ti kazem da me niko nije vrbovao. Na ovom forumu se stalno prica o naturalizmu i to se propagira. Ja samo realno posmatram sta se dogadja u teretani i svetu oko nas. :)


80% klinaca je na hemiji, to svi znamo, a i nisam protiv hemije kao sto rekoh ako se neko pametno odradi i zna u sta ulazi.. Svakako cemo mozda i mi jednog dana uci u to planiranje kada zadjemo u odredjene godine, zato nikad ne reci nikad. Ali ja kada planiram u to uci, uci cu sa fondom odredjenog novca i ispratiti od A do SH sve kako treba, necu da se prcam glupostima i pravim budalu od sebe. Kad se brate cepas, neka se to vidi, izdominiraj ;)
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #54 poslato: Decembar 04, 2014, 04:19:58 posle podne »

To je klasicna recenica momka kojeg su vrbovali da predje na drugu stranu. Eto postoji, ja sam naturalac treniram od 2006 sa nekim pauzama, sa 80% rekreativnih hemicara( ne takmicara) mogu da stanem i ispoziram,i naravno zaklopim a i kecevi mi nisu nimalo naivni, pa ajde nam detaljnije malo objasni kako onda mi to kakimo ?
Ja ne osporavam ljude koji uzimaju hemiju i odrade se za sve pare skidam kapu, ali vecina uzima hemiju i izgleda ko vreca govana i ne zna sta radi. A i najvise mrzim kada se tako ulazi ofrlje u diskusiju o hemiji sa zamenama teza, hemicari pricaju kao zavisnici od heroina i tako vrbuju ljude na drugu stranu. Zato ovaj sport prelazi u njesra sa napaljenim klincima koji imaju vecu metandzijsku ruku od svojih nogu i sa pravljenjima solo kure ili neke debilne sa fejk steroidima i nabacivanjem salshtine i nekontrolisane vodurine. Metan+burek+metan budi sretan.
Pedja slazem se skroz sa svim napisanim, ali samo da ti kazem da me niko nije vrbovao. Na ovom forumu se stalno prica o naturalizmu i to se propagira. Ja samo realno posmatram sta se dogadja u teretani i svetu oko nas. :)
Sačuvana
Panta rei, panta res.
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #53 poslato: Decembar 04, 2014, 03:40:03 posle podne »

E, da, za ćuretinu...
To uvek kupim kada naletim.
Mada, koliko je skupa, mislim da i piletina radi posao....
:D
Ćale mi je dovukao pre neki dan dve guske i pola svinje...
:D
Kontam da je i guska OK...
:)
Sačuvana
murbi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 89


« Odgovor #52 poslato: Decembar 04, 2014, 03:05:34 posle podne »


koliko vas zna nešto o kvalitetu ćuretine i njenom značaju kao jednom od najkvalitetnijih izvora proteina?

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/uretina-1-na-1.html


Kupio 5 curaka na prolece i dao babi i dedi kes da ih ocuvaju, cak i svaki drugi dan dobijale busen koprive koju vrlo rado jedu a puni ih nutrijentima, gvodzdjem npr. Sad pun zamrzivac do vrha... :)
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #51 poslato: Decembar 04, 2014, 01:42:28 posle podne »

Toliko para nemam...
Ako mi se žena zaposli biće valjda...
:D
Ne plašim se da ću se zamastiti, nego stvarno izgleda imam neki problem sa UH...
Torte i kolače za 30+ godina nisam ni kilu pojeo; marmelade, pekmez... nisam ni teglu; sećam se još kada sam u zabavište išao, kada smo za užinu imali hleb+med-pekmez-eurokrem da  su meni davali parče hleba bez ičega.
Nisam se obazirao na to, mada sada kontam da stvarno imam neki problem što se UH tiče...
O.o
:D
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #50 poslato: Decembar 04, 2014, 01:34:10 posle podne »

mora bre Srle ta kloakica kod tebe da se malo raširi - samo manĂ°aj, snaga ulazi na usta, čim vidiš hranu ti navali  ;D zakleti si ekto, neće tu kod tebe da se vata neka mast, ako se toga plašiš. Do novaka da nabacaš makar 5 kila mesa - uzimaj dve merice wheya ;D
@slaviša
kod mene nije lako naći kvalitetnu ćurku da nije zaleĂ°ena... Što se tiče savetovanja, najbolji su mi saveti za metan kad kažu smanji cuganje dok uzimaš, sjebaćeš jetru hohohoho  :D :D izbaciš rakiju, ostaviš pivo i jetra ko kod amebe  :D :D
Sačuvana
Arbeit macht frei.
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #49 poslato: Decembar 04, 2014, 01:22:40 posle podne »

@Slaviša
Pretpostavljam da iz tog razloga ljudi i ne mogu da te dodaju za prijatelja...
:D
Pa, jedem koliko mi želudac daje...
:D
Mislim, teoriju sam savladao, ali mi praksa ne ide od ruke...
Jedino da oslabim još 20kg, pa mi neće biti problem 4-5g UH po kilogramu...
:)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.117 sekundi sa 18 upita.