TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 18, 2024, 11:26:50 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kreatin . izbor  (Pročitano 12372 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #29 poslato: Mart 06, 2015, 10:35:25 posle podne »

Cedevita - najobičniji "šećerni" sokić sa najmanje potrebnih vitamina i minerala...

Nesquik...ako si mlaĂ°i od 10 godina ok...

Belanca u prahu...nije loš izbor, ali bih se pre odlučio za neki protein iz ponude "Pansporta", naravno u obzir uzevši cenu, kvalitet i "svarljivost"... npr. http://www.pansport.rs/PS252-Power-protein.html

Jaja - kuvana najbolje...ne preterivati sa žumancima...kao lekar, preporučujem "dominaciju belanaca"...1-2 žumanca dnevno je ok, sve ostalo belanca...naravno, sigurno da ima i drugih mišljenja...

Uvek termička obrada, bez živih jaja...na tu temu DETALJNO PROČITAJ - http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/zabluda-ispijanja-ivih-jaja.html
« Poslednja izmena: Mart 06, 2015, 10:37:56 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Marko()
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 54

« Odgovor #28 poslato: Mart 06, 2015, 10:18:05 posle podne »

Mislio sam na proizvode od meda, a ne mlecne, greska izvinjavam se :D al nema veze, dali ste mi potrebne odgovore :D
Sad mi evo padaju na pamet i ostale stvari, koje sam malopre zaboravio :D tako da me jos interesuje misljenje za cedevitu, nesquik,belance u prahu i jaja(koliko se preporucuje dnevno- kuvanih i przenih i da li je dobro jesti belanca ziva, bez obrade, posto sam cuo da kad ih dobro izmutimo i dobijemo kao penu dodamo malo secera i to bude lepa poslastica, e sad koliko je to dobro zbog salmonele?) ??
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #27 poslato: Mart 06, 2015, 09:55:28 posle podne »

Ok, a hteo sa da pitam i za med i mlecne proizvode ?
Cuo sam za neke varijante da se pad ustanemo ujutru popije casa mlake vode sa cimetom i kasicicom meda ili tokom hladnijeg vremena takodje ujutru na kocku secera stavimo malo propolisa, sta mislite o tome ??
I konjsko meso- koliko je preporuceno uzimati, jer sam cuo da je mnogo energetski jako ?

Moju preporuku po pitanju mlečnih proizvoda si već dobio...jogurt, kefir, sir, eventualno kiselo mleko...

Nutritivna vrednost konjskog mesa je sledeća: 100 g mesa ima 133 kcal, proteina ima 21 g, masti 5 g, gvožĂ°a 3,8 mg, natrijuma 53 mg, holesterol 52 mg. Konjsko meso je bogato gvožĂ°em i preporučuje se malokrvnim, anemičnim osobama. Kao i svako drugo meso i konjsko sadrži holesterol, pa ni u njemu ne treba preterivati.

Dakle, "ništa specijalno" po pitanju energetske jačine...i da, ima i onih konstatacija - "čuo sam da u konjskom mesu ima kreatina" - da, na 1 kg mesa oko 5 gr kreatina  ;D

Konjsko meso je dobar izbor po pitanju "crvenog mesa"...naravno, neki ga ne vole zbog ukusa i sl.( mada to više zavisi od načina pripreme i "starosti grla")...

Nema nekih ograničenja po pitanju unosa...ali raznovrsnost u izbor mesa poželjna...akcenat na ribu- svežu - skuša, pastrmka, losos, oslić - izvori zdravih masti( omega-3) i kvalitetnih proteina, mnogih značajnih vitamina, minerala( joda npr.)

"Ukus konjskog mesa je slatkast i podseća na kombinaciju srnetine i teletine. Meso mladih konja je svetlije boje, dok staro konjsko meso ima tamniju boju, baš kao i kod drugih životinja. Konjsko meso veoma dobro može da zameni teletinu, junetinu, svinjetinu, ovčetinu, srnetinu i drugu divljač, a u receptima se termički priprema nešto kraće nego recimo teletina i svinjetina. Konjsko meso je uglavnom nemasno i mekano. Kod većine drugih životinja mlado meso je mekše što je mlaĂ°e, dok je kod konja upravo suprotno – što je konjsko meso starije, to  je mekše."

Cimet i med su ok( anti-bakterijska svojstva, kod infekcija mokraćnih puteva dobar izbor, smanjuje bolove kod artritisa, pomaže zdravlje desni i zuba, poboljšava varenje...)...propolis takoĂ°e( imuno-stimulator)...
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #26 poslato: Mart 06, 2015, 06:28:54 posle podne »

Oznaka "proteina" na pakovanju Twinlab kreatina se odnosi na kreatin koji je i sam "derivat" amino kiselina...bilo je dosta zabuna ovog tipa kod kupaca...ali nista strasno, kreatin je ipak samo kreatin  ;D

Jasna stvar.  Zbog ovoga sam često slušao priče vežbača: "Kupio sam kreatin. Ima i proteina u sebi" (oduševljenje).  I onda šalju i njihove drugare, koji, opet, traže "kreatin sa proteinom u sebi". :)
Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #25 poslato: Mart 06, 2015, 05:43:48 posle podne »

nije to doping pregled vec naj obicniji. Vid, sluh, kod zubara, dajes urin i krv zbog krvne slike, ides na razgovor kod psihologa i to ti je to otprilike :D
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #24 poslato: Mart 06, 2015, 04:03:39 posle podne »

Ako imas vezu mozes biti i na testu...ako je nemas bolje batali... :P ;)
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Marko()
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 54

« Odgovor #23 poslato: Mart 06, 2015, 03:17:44 posle podne »

I jos nesto, posto na Kriminalistici imaju detaljni zdravstveni pregledi, da li bi mi koriscenje kreatina bilo neki minus ?
Sačuvana
Marko()
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 54

« Odgovor #22 poslato: Mart 06, 2015, 02:49:24 posle podne »

Ok, a hteo sa da pitam i za med i mlecne proizvode ?
Cuo sam za neke varijante da se pad ustanemo ujutru popije casa mlake vode sa cimetom i kasicicom meda ili tokom hladnijeg vremena takodje ujutru na kocku secera stavimo malo propolisa, sta mislite o tome ??
I konjsko meso- koliko je preporuceno uzimati, jer sam cuo da je mnogo energetski jako ?
« Poslednja izmena: Mart 06, 2015, 03:51:29 posle podne od strane Marko() » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #21 poslato: Mart 06, 2015, 02:34:59 posle podne »

Cokoladno mleko...Ograniceno posle treninga je ok...dosta secera...

Domace mleko( prokuvano) i sir( mlad sir) su odlican izbor...procenat mlecne masti je "malo veci"...ali malo mlecne masti iz domaceg mleka te nece toliko zamastiti u "negativnom kontekstu"...samo dovoljno termicke obrade i nema frke! CLA( najzdravija trans mast) je bitan sastojak mlecne masti i gubi se "industrijskom obradom mleka"...a tu je i malo omega-3...kalcijum, fosfor, magnezijum, vitamin A i D...

Mada sam vise za fermentisane mlecne proizvode - jogurt ili kefir zbog prisustva probiotskih kultura( zdrav digestivni trakt i poboljsano varenje) i bolje tolerancije mlecnog secera...



« Poslednja izmena: Mart 06, 2015, 02:36:52 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Marko()
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 54

« Odgovor #20 poslato: Mart 06, 2015, 02:20:02 posle podne »

onda ovde :D interesuje me misljenje za cokoladno mleko, zatim razlika izmedju domaceg i kupovnog sira i mleka i jos neke namirnice, al sad mi je stao mozak, napisacu naknadno kad se setim :D bitno mi je za cokoladno, posto ga dosta pijem
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #19 poslato: Mart 06, 2015, 02:07:35 posle podne »

Gde god ti odgovara...ali ako javno pitas imaces prilike da cujes vise misljenja...nekada je bolje cuti savete vise ljudi koji su se na razlicite nacine izborili sa slicnim problemom...mnogi me smatraju ekstremnim po pitanju zabrane "dobrocudnog junk kalorijskog suficita"...tako da...budi spreman na kritike svake vrste...  ;D

"Bolje spreciti, nego leciti"...

"Primum non nocere"- osnovno je ne naskoditi  ;D
Sačuvana
Marko()
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 54

« Odgovor #18 poslato: Mart 06, 2015, 02:03:17 posle podne »

Inace Slavisa, procitao sam one tekstove i nasao dosta korisnih stvari :D hvala :D
Sad me interesuje vase misljenje vezano za nekoliko namirnica, pa da li postavim ovde ili da vam posaljem u privatnoj poruci ?
Sačuvana
Marko()
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 54

« Odgovor #17 poslato: Mart 06, 2015, 02:01:25 posle podne »

Ok :D al izgleda da cu morati da uzmem Universalov, jer u Valjevu nema trenutno Twinlab, jeste da je skuplji al trebalo bi da je zbog toga i kvalitetniji  :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #16 poslato: Mart 06, 2015, 01:58:34 posle podne »

Oznaka "proteina" na pakovanju Twinlab kreatina se odnosi na kreatin koji je i sam "derivat" amino kiselina...bilo je dosta zabuna ovog tipa kod kupaca...ali nista strasno, kreatin je ipak samo kreatin  ;D
Sačuvana
Marko()
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 54

« Odgovor #15 poslato: Mart 06, 2015, 01:58:05 posle podne »

E hvala ti, to me interesovalo, jer vidim da nije logicno :)
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.093 sekundi sa 18 upita.