TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396339 Teme od strane 25013 Članovi Poslednji član: Dule2812

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 23, 2024, 09:04:51 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 18 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: povreda ramena  (Pročitano 28830 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #62 poslato: April 07, 2015, 02:28:43 posle podne »

kad radim rotatore posle treninga osecam tkz pump u ramenu i radio sam povlacenje na gore za balonima bode to mi isto pomaze secam sutra stabilnost u ramenu a kad radim letenja dok samu vezbu izvodim nekako m smeta pri vrhu i pri negativnom spustanju u donjem delu pokreta radicu sad ove vezbe jedno vreme pa cu krenuti sa bodyweight vezbama jedno 3-4 meseca pa cu onda krenuti u gym mislis dadobro postupam?

nisam siguran da sam razumeo
- pumpu u ramenima osećaš posle podizanja balona sa vodom (5-6kg?), to je vežba po tipu bočnog letenja?
- sa kojom težinom se javlja bol pri spuštanju bučica pri bočnom letenju?
- šta je pumpa? (pulsiranje ili otok...?)?
- šta podrazumevaš pod bodyweight vežbama tačno?

... bolje bi bila teretana sa umerenim težinama - bolja je kontrola pravilnog izvodjenja vežbe/doziranja opterećenja/naprezanja mišića...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #61 poslato: April 07, 2015, 02:10:22 posle podne »

U terapiji za rame umesto hlaĂ°enja ledom pre lioton 1000 dali može da posluži zeleni konjski gel ili bio friz jer i oni imaju ulogu hlaĂ°enja.
ne, treba led tj nešto iz zamrzivača (to može biti npr grašak i sl...).... 5-7 minuta
Sačuvana
bbahtijarevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 126

« Odgovor #60 poslato: April 06, 2015, 11:54:41 pre podne »

U terapiji za rame umesto hlaĂ°enja ledom pre lioton 1000 dali može da posluži zeleni konjski gel ili bio friz jer i oni imaju ulogu hlaĂ°enja.
Sačuvana
Zoran SW
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 62


« Odgovor #59 poslato: April 03, 2015, 01:35:39 posle podne »

probaj brt da istezes rame u toku dana i radi vezbe kao vrtenje ruke da ti udje krv meni je to pomoglo i kad ti ojaca malo rame pocni da radis rotatore sa gumom
Sačuvana
bbahtijarevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 126

« Odgovor #58 poslato: April 03, 2015, 08:55:26 pre podne »

Povreda traje već dugo. Čak ni sklekove nemogu da uradim ako su ruke u širem stavu od širine ramena. Do širine ramena moguda radim i benč. Juče sam bio kod ortopeda, snimio rame i sve je u redu. Rame je na svom mestu. Dao mi je da mažem bio friz gel, navodno istegao sam tetive. NNapominjem da povreda traje dosta dugo i verovatno sam dodao i novu povredu iako vodim računa o pokretima u toku vežbe  i to samo male težine su u pitanju. Rame i dalje boli i u stanju mirovanja.
Sačuvana
Zoran SW
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 62


« Odgovor #57 poslato: April 01, 2015, 08:32:29 pre podne »

kad radim rotatore posle treninga osecam tkz pump u ramenu i radio sam povlacenje na gore za balonima bode to mi isto pomaze secam sutra stabilnost u ramenu a kad radim letenja dok samu vezbu izvodim nekako m smeta pri vrhu i pri negativnom spustanju u donjem delu pokreta radicu sad ove vezbe jedno vreme pa cu krenuti sa bodyweight vezbama jedno 3-4 meseca pa cu onda krenuti u gym mislis dadobro postupam?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #56 poslato: Mart 31, 2015, 11:03:37 posle podne »

da li se bol javlja samo kad radiš rotatore ili i kad radiš letenja (prednje/srednje/zadnje rame)?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #55 poslato: Mart 31, 2015, 11:02:40 posle podne »

vežbe sa bučicama radi na drugi/treći dan...
ako se javlja bol, napravi malo veću pauzu...
ne bi trebalo da sa 1-2kg bude bolova
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #54 poslato: Mart 31, 2015, 11:00:15 posle podne »

probaj bučice 4 kg prednje/srednje/zadnje, rotatore ostavi na 2kg (zatim 6/4, zatim 8/4, zatim 8/6, zatim 10/6kg - kad to budeš stigao bez problema, možeš raditi program u teretani...)
Sačuvana
Zoran SW
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 62


« Odgovor #53 poslato: Mart 31, 2015, 09:17:10 posle podne »

da radio sam rotatore u pauzama nekad se bol pojavi drugi dan en nekad u jednom ramenu drugi put niz biceps radim za zadnje rame radim istezanje svaki dan povreda je nastala polako u teretani jedan dan me malo bolelo nisam znao sta je i z apar dana je bas bolelo da nisam mogao ruke duci ,ne sad me nista ne boli ni kad okrecem nista okey je ali se bojim kad se vratim u gym da se ne vrati...vezbe i istezanje radim redovno eo samd ima par dana nisam vezbao rotatore i nema boli i nelagodnosti sve normalno ali opet kazem bojim se da se ne vrati da mogu trenirati u kontinuitetu bz prekida...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #52 poslato: Mart 31, 2015, 02:23:45 posle podne »

pogledajte txt  o lečenju povreda ramena
http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/program-za-leenje-povrede-ramena.html

javite kako napredujete...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #51 poslato: Mart 31, 2015, 02:19:48 posle podne »

Lečenje povreda ramena
Za početak potreban je prekid svih aktivnosti i bilo kakvih opterećenja ramena. Lokalno se lagano hladi rame 3x na dan bolno mesto po 7min sa ledom ili hladnim gelom (pakovanjem). Posle terapije ledom utrljava se lioton ili hepatrombin gel. Prekid aktivnosti je neophodan da se smiri i zaleči povreda. Ovaj početni period lečenja traje 5-7 dana, do prestanka bolova u ramenu – kako u miru, tako i pri većini pokreta. Ova faza je završena i može se preći u sledeću fazu kada je rame obezboljeno tj kada se bol u ramenu od povrede smanjio 80-90%.
- prekid opterećenja i mirovanje
- led lokalno na mesto bola 3-5x na dan po 7min
- posle leda utrlja se lioton gel

U ovoj fazi dolazi u obzir i primena kineziotejpinga i fizikalne terapije (struje, magneti...)
« Poslednja izmena: Mart 31, 2015, 02:22:40 posle podne od strane Ognjen Pedja Tutorov » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #50 poslato: Mart 31, 2015, 02:18:33 posle podne »

Povrede mišića rotatora ramena Mišići rotatorne manžetne kontrolišu pokrete rotacije ramena. Ovi mišići trpe veliki stres kod ponavljanih pokreta ruke iznad glave, kod podizanja velikih težina, kao u bodibildingu i weightliftingu. Povreda rotatorne manžetne može biti entenzitis, tendinitis (upala tetive i pripoja tetive na kosti) ili ruptura (delimično ili potpuno pucanje tetive rotatora). Većina ovih povreda praćeno je oticanjem burze, što dodatno pojačava tegobe. Mišić supraspinatus prelazi preko glave humerusa, a ispod akromiona (koštani produšetak lopatice koji čini krov ramena. Zategnutost tetiva i nepravilni pokreti (kao kod nestabilnosti ramena) dovode do pojačanog trenja izmeĂ°u tetiva i kosti.
Nestabilnost ramena posledica je slabosti mišića rotatora ramena ili podizanje preambicioznih težina i nepravilne tehnike!!!
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #49 poslato: Mart 31, 2015, 02:13:42 posle podne »

Rotatorna manžetna ramena (rotator cuff) predstavlja zajedničku anatomsku strukturu koju formiraju mišići rotatori ramena, čije tetive obavijaju glavu ramene kosti (humerusa) i pripajaju se na njoj. Rotatornu manžetnu čine četiri mišića koji imaju različite uloge u pokretu ramena. Osnovna funkcija mišića rotatora ramena je da stabilizuju rameni zglob pri pokretima ramena!!! Oni sprečavaju pokrete glave ramene kosti preko granica zgloba i nastanak povrede ramena. Pri vežbama sa tegovima (benčpres, potisci iznad glave, propadanja...) nepravilna tehnika dovodi do prekomernih pokreta zgloba ramena i nastanka povreda u ramenom zglobu što predstavlja veliki problem u treningu.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #48 poslato: Mart 31, 2015, 02:04:49 posle podne »

vežbe za srednje rame sa bučicama?
Sačuvana
Stranice: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 18 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 18 upita.