TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 06:15:18 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 10 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: redukcija masnih naslaga i skidanje slaufa  (Pročitano 27691 puta)
mackolino
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 95

« Odgovor #132 poslato: Januar 22, 2016, 03:37:35 posle podne »

da odmah sam krenuo sa punom dozom, sto? pa i meni je to bilo smesno ali reko da pitam... a mlrko je pozeljno, ja jedem ovsene ujutru sa mlekom, to kad idrm u skolu ponesem ujutru sest kuvanih jaja, sest belanaca pojedem i zumance jedno i mleko i ovsene, ali mleko je domace, pa sa_ne nam dal je to veliki problrm mozda zbog procenta masnoce? isto tako imam i domaceg mladog sira, ali kupujem kraj njega nemasni mladi sir... e i sad u februaru cu imati BCAA i whey protein i ovaj NO reaktor, ali taj protein i BCAA mogu popiti odmah posle treninga, jel to daje kao gazda teretane uz clanarinu, i sad da popijem ovaj NO reaktor pre treninga i Whey i BCAA da smuckam posle treninga, sta mislis o tome?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #131 poslato: Januar 22, 2016, 03:29:44 posle podne »

M.P.ACT nema potrebe da uzimas u danima odmora...odmah si krenuo sa "punom dozom"?

Hm, a ja sam cuo da je za masu dobra i surutka u prahu...ali...  :)

Ne veruj svemu sto cujes a da o tome nisi logicno promislio? Sve je to skrob, a skrob je ugljeni hidrat, a previse hidrata i los tajming unosa vode...u...  ::)

Mleko...hm...zavisi u kojoj kolicini...mada koliki je udeo proteina na 100 ml mleka? Hm...  ;)

Sačuvana
mackolino
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 95

« Odgovor #130 poslato: Januar 22, 2016, 03:21:43 posle podne »

uzeo sam sad No reaktor M.P.ACT od Dymatize nutrition i pio sam ga dva dan pred trening i stvarno radi, a jel pijem ja njega u danima odmora? i cuo sam nesto za "kacamak", mleko i kukuruzno brasno, kao da je dobar za masu, dal je to istina ili je glupost ziva kao sto ja mislim? ahaha
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #129 poslato: Decembar 24, 2015, 12:39:11 pre podne »

Znaš kako, dobra organizacija rešava sve probleme...možeš i ubaciti ribu( skuša, pastrmka, losos, sardela) sa salatom od povrća ili neko meso( manje masno - posna govedina, pileće belo, ćuretina) + jezgrasti plodovi....

Iskreno i "manji"( ograničen) unos složenih hidrata( + vlakna) neće biti neki drastični problem...

Probaj da ranije odeš na trening tako da sve može da bude po ps-u...ako baš zeliš da se maximalno uklopiš u preporuke... ili da kasnije ležeš...
Sačuvana
mackolino
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 95

« Odgovor #128 poslato: Decembar 23, 2015, 05:25:04 posle podne »

pa obrok posle treninga mi je ovaj peti, tj kikiriki i sir, ali ja mislim da treba da bude obrok sa malo vise proteina i hidrata ? Jel mi je trening u sedam i traje do osam i dvadeset minuta i onda u devet jedem to i na spavanje, e sad to je ja mislim slab obrok za posle treninga,tj PWM
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #127 poslato: Decembar 23, 2015, 12:04:20 pre podne »

ja imam pet obroka dnevno, ali trening mi pada izmedju cetvrtog i petog, tj trening mi je od 19h do 20:20h otprilike, a peti obrog mi je onaj pred spavanje, e sad ja znam da obrok posle treninga treba da bude bogat proteinima i ugljenih hidrata, a taj moj peti obrok je sir i kikiriki ili orasi mesto kikirikija, jel to ne valja, ali ne mogu to nikako da iskombinujem jel nemogu pre da treniram a taj obrok oko 21h mi je poslednji u danu... e sad jel lose sto mi je obrok posle trsninga samo sir i kikiriki ?

Nije da ne valja...pogotovu ako želiš da poradiš na redukciji masnih naslaga...

A kako ti izgleda PWM? Imaš li tu bar malo hidrata? ( prostih)
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #126 poslato: Decembar 22, 2015, 06:23:30 posle podne »

Onda zameni sa drugim ili trecim obrokom, a posle treninga jedi uh... Ako ti ne prija onda jedi ovako kako si do sad.
Sačuvana
mackolino
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 95

« Odgovor #125 poslato: Decembar 22, 2015, 06:19:29 posle podne »

ja imam pet obroka dnevno, ali trening mi pada izmedju cetvrtog i petog, tj trening mi je od 19h do 20:20h otprilike, a peti obrog mi je onaj pred spavanje, e sad ja znam da obrok posle treninga treba da bude bogat proteinima i ugljenih hidrata, a taj moj peti obrok je sir i kikiriki ili orasi mesto kikirikija, jel to ne valja, ali ne mogu to nikako da iskombinujem jel nemogu pre da treniram a taj obrok oko 21h mi je poslednji u danu... e sad jel lose sto mi je obrok posle trsninga samo sir i kikiriki ?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #124 poslato: Decembar 19, 2015, 12:57:36 pre podne »

Eh, prženje na ulju nije rešenje...

Preporuke...

Poširanje( u sopstvenom soku)...kuvanje na pari, kad smo kod toga...

"Natrljajte ribu začinima, iseckanim biljkama, Ă°umbirom, belim lukom i ljutom papričicom, kako bi upila sve te ukuse tokom kuvanja.

Odaberite posudu u kojoj svako parče celom površinom leži na dnu i obavezno je poklopite.

Ribu kuvajte na pari dok voda ne provri. Posle deset minuta proverite da li je riba skuvana.
"

Dobro rešenje je i pečenje( rerna), kao i gril varijanta...

Sačuvana
mackolino
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 95

« Odgovor #123 poslato: Decembar 18, 2015, 10:19:16 posle podne »

kod mene je pretezan saran przen na ulju :(
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #122 poslato: Decembar 18, 2015, 12:04:18 pre podne »

Dimljenje ne bih preporučio kao idealan oblik za "pripremu namirnica"...nisam neki ljubitelj šarana ( po pitanju preporuka) - više sam za morsku ribu - skuša, losos, sardela...od rečne - pastrmka...

Šaran spada i u tzv. "tovnu vrstu ribe"...a u tovu se najčešće koriste žitarice što menja odnose omega-3 / omega-6...

Oslić ne spada u vrstu ribe koja je "bogata" omega-3...mada je veći problem od svega prženje "na ulju"...  ;)

« Poslednja izmena: Decembar 18, 2015, 12:33:32 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #121 poslato: Decembar 17, 2015, 11:25:53 posle podne »

Sačekaj sa njim ipak je to napredniji trening program i treba ga izgurati do kraja. Obično ljudi odustanu posle prve faze :)
Sačuvana
mackolino
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 95

« Odgovor #120 poslato: Decembar 17, 2015, 11:09:10 posle podne »

ne mogu da kazem da nisam zadovoljan, ide sve polako i kako treba, dobio sam i lepezu, i desni trapez mi je sad skoro kao levi hehe sve kako treba, e jedino sto me nervira sad su kvadricepsi i noge, dok sam se bavio na mrsavljenju u opste nisam radio noge, i sad su mi noge mnogo mnogo lose, ali sad radim i noge, to mi je najgore kad mi dodje trening nogu ali odradim :D ima i oslica a ima i sarana :D ok Dusane kako ti kazes, tako cu i da radim, gledao sam i onaj GVT ali neka njega nek saceka jos malo :D
Sačuvana
leevu
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 603


« Odgovor #119 poslato: Decembar 17, 2015, 11:06:54 posle podne »

Kakva je dimljena riba, ja sam na nekoj slavi cepao masnog dimljenog sarana(?) msm do jaja je ukus, ali ono ne znam koliko je kvalitetan saran kao riba i koliko je dobar taj nacin pripreme, pitam vise informativno nisam planirao da na tome zasnivam ishranu :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #118 poslato: Decembar 17, 2015, 10:55:24 posle podne »

Ok...dakle, napretka ima?  ;) Onako sumarno? Zadovoljan si?

Koja je to riba bila na slavskom meniju?  ::) Oslić? Pržena riba?  ;)
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 10 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.108 sekundi sa 17 upita.