TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 03:39:50 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: BOLOVI I UPALE MISICA  (Pročitano 35813 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #16 poslato: Januar 20, 2007, 04:28:21 posle podne »

Andol je isto što i aspirin..
Uzmi Acetisal pH8.. to je puferovan Aspirin (nije kiseo pa ne oštećuje sluznicu želuca)
Sačuvana
P-Rex
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1677

Aj, aj, doĂ°i ako smeš!

« Odgovor #15 poslato: Januar 20, 2007, 03:46:56 posle podne »

moj drug je neadvno imao gastrtis. Imao krv u stolici , bolove u stomako ...
Sada je dobro ... mada ga nisam pitao sta je jeo
Ali su mu doktori rekli da ne jedem zacinjneu hranu ... bla bla bla ;D
Sačuvana
Ja još nisam video da je neko koga su dobro istabanali to zaboravio, ali sam sto puta video da ljudi zaboravljaju i najlepse savete i pouke.
Ivo Andrić

There ain't nothing to it but to do it.


Tvoj život je možda nečiji san
Lokk1
Gost
« Odgovor #14 poslato: Januar 20, 2007, 03:19:18 posle podne »

Fanatiče.. neko ima slabiju a neko jaču sluznicu da tako kažem.. nekome je dovoljan jedan aspirin, nekome nedelje, nekome meseci dok ne prokrvari iz sluznice želuca..
Ono što će se svi složiti je da acetil salicilna kiselina oštećuje sluznicu želuca, jel tako?
Zato ne možeš porediti svoj želudac sa tuĂ°im.. možda ti samo imaš sreće da te (za sad) ne boli stomak tj da nemaš gastritis.
Znam nekoliko primera opasnog krvarenja iz želuca zbog upotrebe ovakvih lekova.. i zato sam veoma veoma oprezna po tom pitanju...
Ono što može da se proba je Acetil pH osam kome je korigovana kiselost..
       

ja shta sam sve prochitao o aspirinu je strashno .. ljudi se igraju sa lekovima .. bilo je i smrtnih sluchajeva..kuci vec pola godine nemam aspirin.. eventualno andol i to pri jaaaakim upalama .. ali kontam da ovo nije uobichajeno stanje dobijati(takve ) upale svaki trening .. sav sam se najzio .. to je meni ravno smrti ..  :-\ :-\   ako mu mi nemozemo pomoci mozda da odesh kod doktora , mozda je to samo posledica , ne daj boze , veceg problema ... nemoj da vrachamo i nagadjamo ..

hahah sad sam se setio gavranca i problema sa stomakom .. kad je ishao kod babe sa teglom ..
jel to sad ok ?? jel skinula  chini   ;D ;D
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #13 poslato: Decembar 20, 2006, 06:12:39 posle podne »

Tako je Mare.. suština je u uscepanim vlaknima i lokalnoj zapaljenskij reakciji (kao da ste se udarili pa je oštećeno tkivo)...
L karnitin pomobljšava sagorevanje masti te na taj način može da smanji nakupljanje mlečne kiseline
Sačuvana
Mare_01
sieg heil! :)
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3459

PANTA REI

« Odgovor #12 poslato: Decembar 19, 2006, 10:40:30 posle podne »

ali opet, podsecam da je iznesena nova teorija koja baca u drugi plan tu teoriju da zbog talozenja mlecne kiseline nastaje upala tako da mogu da kazem da je svakako bez potpuno verodostojnih informacija tesko doneti ispravne zakljucke.
Sačuvana
(\__/)
(='.'=)  Ovo je zeka. Kopirajte i zalepite zeku u vas
(")_(")  potpis kako bi mu pomogli da zavlada svijetom.
beli
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162

« Odgovor #11 poslato: Decembar 19, 2006, 10:28:42 posle podne »

Cuo sam da L-carnitin pomaze kod upala,navodno da sprecava stvaranje mlecne kiseline u misicima koja je uzrok upale!  ;)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #10 poslato: Decembar 09, 2006, 07:45:00 posle podne »

Fanatiče.. neko ima slabiju a neko jaču sluznicu da tako kažem.. nekome je dovoljan jedan aspirin, nekome nedelje, nekome meseci dok ne prokrvari iz sluznice želuca..
Ono što će se svi složiti je da acetil salicilna kiselina oštećuje sluznicu želuca, jel tako?
Zato ne možeš porediti svoj želudac sa tuĂ°im.. možda ti samo imaš sreće da te (za sad) ne boli stomak tj da nemaš gastritis.
Znam nekoliko primera opasnog krvarenja iz želuca zbog upotrebe ovakvih lekova.. i zato sam veoma veoma oprezna po tom pitanju...
Ono što može da se proba je Acetil pH osam kome je korigovana kiselost..
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #9 poslato: Decembar 09, 2006, 01:23:03 posle podne »

Aspirin na prazan stomak (a on to jeste posle triniga) pa makari u vodi je loš za želudac!

Dakle, ne nikako! Tako se dobija gastritis i čir!

Upala mišića nastaje zbog ekscentrične kontrakcije.. pokušaj da smanjiš obim pokreta.
Ako ni to ne pomaže smanji serije..
Ako ni to ne pomaže... ne znam.. jel tako bilo oduvek ili je bio period kad toga nije bilo?

 

E vidis sada je to vec jako diskutabilno pitanje sto se aspirina tice, a zasto?
Zato sto u mojoj familiji inace su vecinom doktori i to kardiolozi i specijalisti koji rade u kamenici.Mnogo puta dolazili su doktori(raznih profila)  kod nas u kucu jer su oni svi povezani i naravno zbog svog izgleda i sportom kojim se bavim ja sam uvek bio meta glavne teme.Mnogo puta sam ih pitao sta je najbolje za upale i svi su mi rekli aspirin.E sada budi pametan! Ali meni pomaze i to mnogo.A jel stetan ili nije...hm...pa sta danas nije stetno kada je sve zagadjeno i ozrceno i sta ti ja znam vec.
Sačuvana
DrugacijiOdOstalih
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 206

« Odgovor #8 poslato: Decembar 08, 2006, 08:03:56 posle podne »

Hvala vam na pomoci.Sada cu pokusati da odgovorim na vasa pitanja da bi ste mogli mozda da me bolje posavetujete.Sto se ishrane tice dnevno popijem minimum 2l mleka ili jogurta za rucak uglavnom jedem pohovano belo meso i da ne pricam dalje mislim da nije problem u ishrani.Vec sam navaeo da kad treniram grudi uradim samo 6 serija benc presa i mozda jos 4-5 na kosoj klupi i slozicete se da to nije obiman ni puno tezak trening,i ostale misicne partije treniram obicno sa oko 2 vezbe jedino ledja treniram sa 4 vezbe i to izadje na nekih17 serija ali to je samo za ledja.Dnevno se jako puno odmaram i spavam dobro.I da na kraju kazem da to traje vec oko par godina i mogu vam reci da mi je napredak u tih istih par godina patetican sa mog gledista.Sto se preparata tice ne koristim nista,sto bi se reklo treniram na suvo.
Sačuvana
Been constantly so frustrated i've moved mountains with less ! When i channel my hate to productive i don't find it hard to impress !!!
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #7 poslato: Decembar 08, 2006, 06:35:51 posle podne »

Aspirin na prazan stomak (a on to jeste posle triniga) pa makari u vodi je loš za želudac!

Dakle, ne nikako! Tako se dobija gastritis i čir!

Upala mišića nastaje zbog ekscentrične kontrakcije.. pokušaj da smanjiš obim pokreta.
Ako ni to ne pomaže smanji serije..
Ako ni to ne pomaže... ne znam.. jel tako bilo oduvek ili je bio period kad toga nije bilo?

 
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #6 poslato: Decembar 08, 2006, 03:02:21 posle podne »

ne razredjuje krv vec imaju antitrombogeno dejstvo,produzavaju vreme koagulacije krvi

Samim tim sto je vreme koagulacije krvi produzena, laicki se moze reci da je krv razredjena.U sustini svodi se na  isto.
Sačuvana
liquid speed
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1527


To weird to live,To rare to die

« Odgovor #5 poslato: Decembar 08, 2006, 02:32:37 posle podne »

ne razredjuje krv vec imaju antitrombogeno dejstvo,produzavaju vreme koagulacije krvi
Sačuvana
Balls-to-the-wall trainig.You sweat.You push.It hurts.In here,there's no room for crybabies,no place for talking trash.Just raw lifting.This is real deal.This is Animal.Can you handle it?
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #4 poslato: Decembar 08, 2006, 02:21:53 posle podne »

Veruj mi da sam ja svaki dan vec godinama pod nekom upalom.Zbog mojih jakih treninga to je kod mene postala svakodnevnica.One su ponekad slabije ponekad jake ali vremenom sam navikao da zivim sa njima.
Ono sto ti savetujem da uradis je sledece:
Uzmi jedan, eventualno dva aspirina odmah posle treninga, rastopi ih u veliku kasiku i popi sa dosta vode.Jako je bitno da se oni rastope pa tek onda da ih popijes jer tako sprecavas da ti strada zeludac.Ovo ce ti sigurno ublaziti upale misica.
Samo nemoj ovo cesto da radis jer aspirin razredjuje krv, sto opet nije dobro.
Sačuvana
P A J S E R
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1233

« Odgovor #3 poslato: Decembar 07, 2006, 08:42:10 posle podne »

Ma nema to veze sa kreatinom.kratin je mala stvar,koja malo deluje,a ne tako drasticno.Problem moze da lezi u :
-losoj ishrani
-losem nacinu treninga
-losoj kondiciji,
-ili jednostavno prevelik zamor uzrokovan poslom,ili nekim drugim aktivnostima.

Najcesce je to kombinacija svih pomenutih faktora,nekog vise,nekog manje.Ajde napisi kako se hranis,ako uopste obracas paznju na to,i treniras li sta drugo i kakav ti je program u teretani.Mene kao i vecinu,upala malo uhvati,ali obicno posle duze pauze sa teretanom,ali traje najvise dan dva,nekad tri,cetiri ako su noge ili grudi u pitanju.Kasnije bolovi skoro da ne postoje.
Sačuvana
Kashichica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 298

« Odgovor #2 poslato: Decembar 07, 2006, 05:31:54 posle podne »

Jel koristis kredzu? ako koristis onda je promeni, a ako ne koristis onda uzmi...
Kreatin bi trebao da spreci upalu ako je dobar...
Sačuvana
If it doesn`t make me stronger, I am not INTERESTED!!!
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.083 sekundi sa 18 upita.