TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 08:17:59 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: BOLOVI I UPALE MISICA  (Pročitano 35810 puta)
Decky_Nis
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 596

No limit

« Odgovor #46 poslato: April 19, 2007, 03:34:05 posle podne »

Imam manji problem vec vise od mesec dana, naime bol u laktu je nestao ali imam bol u podlakticama. Rekao sam bratu da me boli neka "zila" sa spoljasne strane pogotovo prilikom vucenja sajli i na skotovoj klupi, on mi je rekao da je to neka kost koja boli a ne "zila" kao sto sam mislio. Da napomenem da mi misici podlaktice nisu napredovali kao ostali delovi ruke mada podlakticu i ne treniram posebno (vidi se i na slici).
Sačuvana
Don't settle for average!
DrugacijiOdOstalih
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 206

« Odgovor #45 poslato: April 18, 2007, 08:00:25 posle podne »

I majka mi je rekla da treba da pijem vise tecnosti kad je videla rezultat mada ja je dosta pijem a kreatin ne koristim i nikad ga nisam koristio.HVALA na pomoci i na angazovanju u vezi ovog mog problema koji sam izlozio. :) :) :)
Sačuvana
Been constantly so frustrated i've moved mountains with less ! When i channel my hate to productive i don't find it hard to impress !!!
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #44 poslato: April 17, 2007, 04:24:32 posle podne »

PO ovimn nalazima mišići su ti ok, samo si malo dehidriran.. verovatnoo od kreatina.. pij više tečnosti tj vode
Sačuvana
DrugacijiOdOstalih
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 206

« Odgovor #43 poslato: April 04, 2007, 06:47:24 posle podne »

Danas sam dobio u ruke rezulat i sve je u redu osim sto je S-karbamic(ureja) 6,8 (2,7-6,0) ,S-kreatinin 108 (36-80), i trombociti(PLT) su 140.Pitala si me za S-LDH i to je 239 (<460).
Sačuvana
Been constantly so frustrated i've moved mountains with less ! When i channel my hate to productive i don't find it hard to impress !!!
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #42 poslato: April 03, 2007, 05:15:39 posle podne »

Pitam te zbog upala mišića odkle je koliko se sećam cela priča i počela
Sačuvana
DrugacijiOdOstalih
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 206

« Odgovor #41 poslato: April 02, 2007, 08:04:08 posle podne »

Kod mene je uradjen tada test na hepatitis c i negativan je a za ovo ldh cu ti javiti kad uzmem rezultat mada je mojoj majci receno da je sve u redu samo ne znam da li je radjen ldh cak ne znam ni sta je to mada nije bitno u svakom slucaju javicu.
Sačuvana
Been constantly so frustrated i've moved mountains with less ! When i channel my hate to productive i don't find it hard to impress !!!
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #40 poslato: April 01, 2007, 08:25:01 posle podne »

Pa svakako je super ako je to sve ok..
Ipak povišenje transaminaze kao i niski trombociti po meni bi bili indikacija da se uradi test na hepatitis C virus i kod tebe.
naravno ova transaminaza može biti i iz drugih izvora.. da li si uradio LDH?
Sačuvana
DrugacijiOdOstalih
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 206

« Odgovor #39 poslato: Mart 31, 2007, 06:01:13 posle podne »

Evo i mene da se ovde javim posle uradjenih kompletnih analiza krvi.Pre oko 10 dana sam morao da dam krv zato sto mi je majka dobila hepatitis c preko transfuzije pa sam kao clan porodice morao i ja da radim proveru na to zbog neke papirologije ne znam tacno,u svakom slucaju nemam to ali trombociti su mi ispod normale i jedna transaminaza koja treba da bude ispod 41 kod mene je bila 59.Posto mi je majka zdravstveni radnik iskoristio sam to da bih pre par dana kod nje uradio kompletnu krvnu sliku i ostale analize krvi mislim da se to sve ostalo zove jonogram nisam siguran.Moja majka se cula sa njenom koleginicom kod koje su rezultati i ona joj je rekla da je sve sada normalno.Nemam papir u rukama uzecu ga za par dana ali pretpostavljam da je tako kako ona kaze.Radjen je pored i ostalog c reaktivni protein koji mi je Daniela rekla da radim i on je koliko cujem isto ok,inace majka mi je objasnila da je on prvi pokazatelj ako postoji neka viremija u organizmu.E sad me zanima iskljucivo misljenje Daniele o svemo tome posto su mi sve analize ok.Sportski pozdrav i unapred hvala !
Sačuvana
Been constantly so frustrated i've moved mountains with less ! When i channel my hate to productive i don't find it hard to impress !!!
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #38 poslato: Mart 03, 2007, 03:38:01 posle podne »

Imaš lep šlanak o upalama mišića na Novo i zanimljivo...
Ali mala upala me ne bi zabrinjavala.. ipak i svakom slučaju proveri da li ispravno radiš vežbe ako se upale nastave i akd budeš u boljoj kondiciji
Sačuvana
Dzony
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 219


« Odgovor #37 poslato: Mart 02, 2007, 01:29:21 posle podne »

Pitam zato sto sam pre 3 godine radio po dva puta nedeljno svaku misicnu partiju i nikad nisam imao ovakvu vrstu upale , a sad samo radim jednom nedeljno svaku misinu partiju .
 Znaci da tako treba ok.
Sačuvana
Mi bilderi nismo zgodni , ali smo zato nezgodni !!!
Mare_01
sieg heil! :)
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3459

PANTA REI

« Odgovor #36 poslato: Mart 02, 2007, 10:13:51 pre podne »

pa to se ni ne spaja ukoliko zelis kvalitetne i noge i ramena.

A Dzoni sto da nemas upale na svakoj partiji koju si radio? da nemas znacilo bi da nisi dobro radio.
Sačuvana
(\__/)
(='.'=)  Ovo je zeka. Kopirajte i zalepite zeku u vas
(")_(")  potpis kako bi mu pomogli da zavlada svijetom.
crazy_boy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 71


« Odgovor #35 poslato: Mart 02, 2007, 12:23:28 pre podne »

Ramena i noge. Ja to nikad nisam spajao
Sačuvana
Never give up until u made it!!!
Dzony
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 219


« Odgovor #34 poslato: Mart 02, 2007, 12:11:59 pre podne »

Tri nedelje kako treniram i to ovako

ponedeljak - grudi biceps
utorak - odmor , kardio
sreda - ledja triceps
cetvrtak - odmor kardio
petak - ramena noge
subota - odmor kardio
nedelja - odmor

Zasto imam upale misica  na svakoj misicnoj partiji  posle svakog treninga , ali nisu to toliko jake upale nego one blage upale, znaci osrednja neka upala .

 

Sačuvana
Mi bilderi nismo zgodni , ali smo zato nezgodni !!!
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #33 poslato: Januar 31, 2007, 05:22:11 posle podne »

Sve je ok :) Mi ovde i izbegavamo stručne izraze jer smo raznih fela ;)
Sačuvana
Dr Mihailo Gavrilovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 89


« Odgovor #32 poslato: Januar 31, 2007, 01:11:46 pre podne »

Hvala i vama na komplimentima i interesovanju.  :)

   Naravno, nemam nista protiv da tekst stavite u posebnu rubriku ako smatrate da je dovoljno kvalitetan i da ce ostale zanimati, stavise bice mi drago, mada pretpostavljam da ce mu biti potrebna neka vrsta recenzije - nije bas pisano naucno popularnim stilom a i imam kao uspomenu na srednju skolu naviku da se nekada pismeno izrazavam sa nepotrebnom epskom opsirnoscu. Tako da ostavljam na volju da tekst sredite po svom nahodjenju.


    Hvala i za dopunu, potpuno se slazem i to je upravo bilo ono sto je i trebalo da bude deo nekog zakljucka koji ja nisam uspeo da najbolje formulisem. Uzroci zeludacnih tegoba su mnogi i u pitanju je jedan dinamican sistem koji prakticno svakodnevno prolazi kroz cikluse ostecenja i oporavka, na mikro i na makro nivou. Najveci broj lekova, posebno analgetika izaziva takve promene, ali u tome nisu jedini jer postoji mnostvo drugih stetnih uticaja o kojima treba voditi racuna.
 
   
« Poslednja izmena: Januar 31, 2007, 01:13:32 pre podne od strane mikele » Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.05 sekundi sa 18 upita.