TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:49:57 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: BOLOVI I UPALE MISICA  (Pročitano 35806 puta)
X FRAME
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 300


« Odgovor #61 poslato: April 21, 2007, 09:59:31 posle podne »

Upala je razlog velikog odmora izmedju  istih misica koji se treniraju.Misic se previse odmori , te za njega na sledecem treningu proces pocinje iz pocetka . Kada bi se odmor smanjio rezultati bi bili bolji , kao i broj setova naravno .
Sačuvana
bodybuilding forever
Mare_01
sieg heil! :)
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3459

PANTA REI

« Odgovor #60 poslato: April 21, 2007, 08:00:14 posle podne »

prodje nedelju dana . setova ne radim uvek isto ali bude od 15-20 za vece grupe.
Sačuvana
(\__/)
(='.'=)  Ovo je zeka. Kopirajte i zalepite zeku u vas
(")_(")  potpis kako bi mu pomogli da zavlada svijetom.
X FRAME
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 300


« Odgovor #59 poslato: April 21, 2007, 07:41:51 posle podne »

zato i kazem da je neophodno pravilno prehraniti misic, ali nikada nisam uspeo da kolika god da mi je bila dobra ishrana i suplementacija, da ako sam odradio neki drugaciji i novi trening dobro, ne dobijem upalu. mozda i nisam bio spreman za taj veci napor ali promene su neophodne za prelazak na sledeci nivo..
Naravno da ne raste misic instant, nije testo.
I svakako da ce dobiti upalu ko nije u snazi, tek pocinje a odradi nesto previse za sebe i tako jake upale nisu dobre. ali ja osecaj zategnutosti bez blage upale tesko da osetim.
   
   koliko vremena prodje da treniras ponovo isti misic , i sa koliko setova ga opteretis na treningu ?
Sačuvana
bodybuilding forever
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #58 poslato: April 21, 2007, 02:05:50 posle podne »

upala misica nije pokazatelj jer zavisi od nacina treninga , mozes raditi ecentricna ponavljanja a neces dobiti upalu ali ce misic rasti . vecinom kod visokog nivoa volumena u treningu se dobija upala
Sačuvana
Ogi
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 249

« Odgovor #57 poslato: April 21, 2007, 11:49:47 pre podne »

Lazicu, mislim da si u pravu a kada vidim ovu tvoju sliku shvatam da nema razloga da ti ne verujem.  ;D Vrlo je moguce da upalu dobijam jako cesto bas zbog lose ishrane i slabe suplementacije... to je cinjenica, nema tu sta da se prica, ne hranim se dovoljno dobro i tacka... nemam vremena za tako nesto, para, a bogami ni fizickih predispozicija jer sada treniram cisto rekreativno jer zbog svojih mnogobrojnih povreda i pauza ne mogu da treniram kao nekada.

Medjutim, i meni se desava da se ujutru probudim (jer se tada i osecam najveci) i da osecam napumpanost i zategnutost misica iako nemam upalu. Ali, kad' imam upalu onda se ipak najbolje osecam... sto kaze Mare, ipak se osecaj napumpanosti i zategnutosti najbolje oseti kada se ima upala... :)
Sačuvana
Mare_01
sieg heil! :)
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3459

PANTA REI

« Odgovor #56 poslato: April 21, 2007, 11:27:38 pre podne »

zato i kazem da je neophodno pravilno prehraniti misic, ali nikada nisam uspeo da kolika god da mi je bila dobra ishrana i suplementacija, da ako sam odradio neki drugaciji i novi trening dobro, ne dobijem upalu. mozda i nisam bio spreman za taj veci napor ali promene su neophodne za prelazak na sledeci nivo..
Naravno da ne raste misic instant, nije testo.
I svakako da ce dobiti upalu ko nije u snazi, tek pocinje a odradi nesto previse za sebe i tako jake upale nisu dobre. ali ja osecaj zategnutosti bez blage upale tesko da osetim.
Sačuvana
(\__/)
(='.'=)  Ovo je zeka. Kopirajte i zalepite zeku u vas
(")_(")  potpis kako bi mu pomogli da zavlada svijetom.
Lazic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 489


ExYu-fitness
« Odgovor #55 poslato: April 21, 2007, 10:54:11 pre podne »

Kako se to stresira??Kako to raste, nije testo?Znaci da bi neko napredovao mora da dobija upale.Onda ja i mnogi vezbaci gresimo?
Nemamo tako ceste upale..Moram da priznam da nisam imao upalu godinu dana od kako sam vezbao neki milosev trening, malo sam se precenio..ali evo taj samo jaci trening radim stalno i upala nema.Bacim peglu ali nema upale..Dobijam efekata takvog treniga ali nema upale..

Da je to bas sve tako,kako mislite  svi mi bi bili veliki.

Zar ne mislis da je veca verovatnoca da dobijes upalu ako nisi u fizickoj kondiciji i snazi..
Sada kada bi istrcao maraton ja bi dobio upalu, mozda i umro,ali to ne znaci da sam dobro istrcao maraton, ali dok sam radio kao specijalac imao sam marseve i po 50-100km
i kada se zavrsi to normlano bi radio..Nista bas ozim nekog zulja..
Jer 90% vezbaca se unisti na treningu preko svojih fizickih mogucnosti  i posle treniga, misicu da malo hrane i dobije upalu sutra, zasto sutra ili prekosutra, jer je ne prehrani kako treba..Da odradi oporavak i "zakrpu "misica odmah posle treniga upale ne bi ni bilo i svi bi vi shvatili da je upala nikakav pokazatelj..
Sta vise ako je previse bolna mora da nesto nevalja..
Eh, kada bi ja cekao da "vreme" odmara misice ja ne bi nikada napredovao..
Vreme je ljudi da se menja pristup svemu..
Znaci bitnije je da ujutru ustanes nakon takvog treninga, budes zategnut, da imas osecaj napumpanosti u misicima..Da se pogledas u ogledalu misic izgleda kao i juce na trenigu..
To ti je pravi pokazatelj da si dobro trenirao..A ne osecaj da nesto boli i da ti to onemogucava da taj misic koristis 3 dana..
Daleko smo mi jos u razmisljanjima..Ja sam poceo da se interesujem za ovaj novi moderni BB pre tacno godinu dana.Za tih godinu dana sam napravio napredak bez AAS kao sto mi je ranije trebalo 2-3 godine sa AAS.
I to sam krenuo do debeljana sa 95 kg i dosao na 105-110 kg mnogo kvalitenijih misica..
Zasto , zato sto sam slusao neka pravila koju postavljaju mnogo pametniji od nas i eliminisao ono sto mi nije odgovaralo, medju tim pravila je i jaka suplementacija, koja mi omogucava brz oporavak..
Tako da mislim da je potrebno da svako od vas podigne svoje iskustvo i znanje na visi nivo...Tako ces i znati o cemu pricam..
I ne bi se oslanjao na upalu misica..
Sačuvana
Mare_01
sieg heil! :)
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3459

PANTA REI

« Odgovor #54 poslato: April 21, 2007, 10:32:42 pre podne »

kadgod sam dobar trening odradio i osetio da sam bas dobro radio, nekolika upala ga je sigurno pratila sutradan.
kako koju teoriju? misic se na treningu stresira i u odmoru raste ukoliko mu se pruzi dovoljno odmora i nutrijenata kako bi se spremio za buduce napore ukoliko je na pravilan nacin stresiran na treningu.
Sačuvana
(\__/)
(='.'=)  Ovo je zeka. Kopirajte i zalepite zeku u vas
(")_(")  potpis kako bi mu pomogli da zavlada svijetom.
Lazic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 489


ExYu-fitness
« Odgovor #53 poslato: April 21, 2007, 10:02:15 pre podne »

bravo Markoni.
moras imati upalu, to znaci da teras misic da se prilagodjava za buduci stres a on to radi rastom, a to ti je i cilj - hipertrofija zar ne?
ako nemas upalu znaci da misic nije doziveo "nista novo" i nece rasti u obimu.  ako dodje do tako necega, moras malo ga "izbaciti iz koloseka".

Veoma diskutabilno!!!!Sve zavisi sta neko i smatraju upalom misica i koju teoriju zastupas o misicnom rastu....Ja ne dobijam bolne upale, nekada i nikavke(osim osecaja napumpanosti kada ustanem ujutru i zategnutosti) i to meni nije nikakav pokazatelj da li sam ili nisam dobro trenirao ili napredujem.
Sačuvana
Mare_01
sieg heil! :)
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3459

PANTA REI

« Odgovor #52 poslato: April 21, 2007, 09:49:05 pre podne »

bravo Markoni.
moras imati upalu, to znaci da teras misic da se prilagodjava za buduci stres a on to radi rastom, a to ti je i cilj - hipertrofija zar ne?
ako nemas upalu znaci da misic nije doziveo "nista novo" i nece rasti u obimu.  ako dodje do tako necega, moras malo ga "izbaciti iz koloseka".
Sačuvana
(\__/)
(='.'=)  Ovo je zeka. Kopirajte i zalepite zeku u vas
(")_(")  potpis kako bi mu pomogli da zavlada svijetom.
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #51 poslato: April 20, 2007, 10:18:26 posle podne »

Je l' si ozbiljan ili ironican, nisam siguran sta da mislim?  ;D


Inace, zaboravio sam da kazem da kada radim grudi obavezno imam i upalu prednjeg ramena i to isto obozavam! :) Kada radim ramena, uglavnom dobijem upalu i nekih misica koji se nalaze ispod miske, dakle sa strane, preko rebara...

dobra je upala , nisam ironican , to znaci da se desavaju neke stvari , opterecenje i da se sada organizam , misic prilagodjava pretrpljenom strsu dozivljenom na treningu a organizam reaguje tako sto vrsi promene u  misicima , tetivama itd.
Sačuvana
Ogi
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 249

« Odgovor #50 poslato: April 20, 2007, 10:13:07 posle podne »

Je l' si ozbiljan ili ironican, nisam siguran sta da mislim?  ;D


Inace, zaboravio sam da kazem da kada radim grudi obavezno imam i upalu prednjeg ramena i to isto obozavam! :) Kada radim ramena, uglavnom dobijem upalu i nekih misica koji se nalaze ispod miske, dakle sa strane, preko rebara...
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #49 poslato: April 20, 2007, 10:01:49 posle podne »

dobra je upala
Sačuvana
Ogi
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 249

« Odgovor #48 poslato: April 20, 2007, 09:59:27 posle podne »

Postovanje svima!  :)


I ja sam jedan od onih koji imaju upalu misica posle skoro svakog treninga, nekada slabiju, nekada jacu. Ako cesce treniram, ona je logicno slabija ili je nema. Na primer, kada radim grudi, posle 9 od 10 treninga imacu upalu... isto tako i za ruke... ranije sam veoma cesto imao i upalu ledja ali od kako sam posle pauze krenuo da treniram pre nekih mesec i po dana, slabo je nesto imam i mogu da vam kazem da sam zabrinut zbog toga.  ;D Poenta moje price je da ja to VOLIM ! Dakle, zar nije dobro da se ima upala? Zar to ne znaci da je misic extra dobro pogodjen? Ja kad' nemam upalu, ja se lose osecam, kao da nisam ni bio u teretani otprilike... ne bukvalno, osecam napumpanost nekada i kada nemam upalu ali kada je imam onda je to definitivno TO... obozavam taj "bol"... ja to uopste ne dozivljavam kao problem...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #47 poslato: April 19, 2007, 03:36:35 posle podne »

Meni zvuči kao da je pritisnut živac.. preporučujem masažu
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.054 sekundi sa 19 upita.