TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 24, 2024, 12:11:53 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 18 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: IRONMAN Trening za danas  (Pročitano 35636 puta)
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #268 poslato: April 27, 2017, 09:51:40 pre podne »

Oduvek mi je Paulini bio sumnjiv  :D :D :D
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #267 poslato: April 27, 2017, 09:36:12 pre podne »

@дуле
Планови су рехабилитација и рад на опоравку леве руке... можда још нешто до краја године, видећемо како дозволе породичне и пословне обавезе. Сада нећу дотаћи чучањ и мртво једно 2-3 месеца сигурно. То ће ми помоћи да се залече ови болући бицепси од чучња. Значи сада пумпашки тренинзи и ту и тамо бенч, јачање леђа, задњег рамена, тереса, лата... па да видим како ће све то утицати на опоравак бенч преса. То ми је главни акценат, јер ту губим сигурно 30-40кг на тоталу.

@ехе
хвала на честикама. Резерва је видљива, чувамо се за даље, поготово у овим позним годинама :D ГПЦ и Војводина/Београд тешко да могу у једну реченицу :D Свако је најјачи у свом крају ;) питали су ме да организујем нешто, али тренутно немам ни времена ни воље да то радим. Ако ти имаш неку жељу, сад кад је Паулини отишао на одмор, можда можеш тај Петровац ВУАП који је био пребацити као ГПЦ Нови Сад такмичење. Ови из ГПЦ би те дочекали као озебли сунце ;)
Sačuvana
Arbeit macht frei.
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #266 poslato: April 26, 2017, 11:31:09 posle podne »

Cestitke celom timu :) od Milana sam ocekivao da ce ici bar na Bencu da pruje xD

Vidi se da imas rezervu i na cucnju i na mrtvom :) tako da 300+ uskoro :)

Sto se organizacije takmicenja tice bilo bi lepo imati neko gpc takmicenje na severu ali predpostavljam da to nece biti uskoro. Sto se tice IPF-a koliko vidim svi mi iz nsa smo ga zaobisli xD A petrovca vise nece biti koliko sam cuo :/
A za spotere tesko je naci 4-6 ljudi koji su voljni da spotuju celo takm... Iskreno wuap u Madjarskoj je sa tog aspekta bio dobro organizovan posto je neki lik velicine Bulatovica stojao iza svima a i side spoteri su bili ljudi koji imaju iskustva (sto se ne moze reci i za sudije xD) Ismejah se ovo za bb inace :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #265 poslato: April 26, 2017, 09:53:05 posle podne »

Ironman  kakvi su planovi za dalje, koje takmicenje je u planu ?
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #264 poslato: April 25, 2017, 10:01:40 pre podne »

ма јасно све, ови воркери су Бразилци што раде селидбе, први пут у животу виде шипку, гледају у тегове ко теле у шарена врата...
Bas gledam na Bulajinom "neuspelom" cucnju spotere i razmisljam da li su ih pokupili sa nekog fizikalisanja nakon utucene gajbe piva.
Sreca te su Jovicu na 341kg bili iskusniji momci, jer ovi ko da beze od sipke kad vide problem.
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #263 poslato: April 25, 2017, 09:19:41 pre podne »

ма јасно све, ови воркери су Бразилци што раде селидбе, први пут у животу виде шипку, гледају у тегове ко теле у шарена врата... Ајде нек иде и нека позитивна реч за организатора да су на већим килажама прискакали искуснији такмичари и организатори да спотују. Ја да сам био на 300 сам са Бразилцима остао би доле док се не сете да повуку тег, или не дај Боже нешто пукне такмичару, тег од 300+ кила иде силом гравитације доле и оде све дођавола... https://www.youtube.com/watch?v=sc30qFXgquA EВо овде нпр. Белкина на овом задњем такмичењу на 360 чува 6 искусних људи. Белкин је Белкин, али код спотера мора да буде вођа екипе, и најамање 2 искусна. Вођа екипе говори шта се ставља од плоча, и проверава килажу, чисти шипку... Опет, услови у којима се ради без тог чувеног учешћа у финнасирању са државне сисе тј. из Спортског савеза Србије, тешко је обезбедити 3 искусна човека у месту такмичења које није домаћи терен (пут, смештај, дневнице, храна) - то онда пада на организатора и локалце, који не мора бити искусан у организацији, као у овом случају конкретно итд..

Дефинитивно је организација такмичења далеееееко тежи посао од излажења на такмичење, исто тако је и спотовање 3 пута теже од самог дизања. Док сам био у савезу радили смо протоколе, рајдер листе, сатнице, логистику, судије, спотере, засписнички, стриминг који некад ради некад не ради, зависи јел покрива 3г/4г или еџ- и на та 3 такмичења која смо организовали и даље смо се уигравали и било је пропуста. Кад не организујеш такмичење у свом граду мораш да се ослониш на опрему за загревање и салу коју у другом граду обезбеђује организатор-клуб, на то не можеш пуно да утичеш, јер и нема пуно опција на располагању. А не можеш да вучеш све са собом, јер би ти онда требала 2 комбија - замисли који су ту трошкови. Овако смо вукли само такмичарски сет и то се са свим пратећим стварима је био пун до крова.... итд итд...

Све у свему, ја сам као такмичар раније више видео лоше ствари на такмичењу, вероватно као већина такмичара, али тек кад сам био у улози организатора сам схватио колико ту посла има и да то што сам раније радио није било баш фер. Сигурно 2 дана пре такмичења се као организатор распаднеш, само такмичење убивен, и онда још 1-2 дана после док распремиш и да се одмориш... Нема тих пара које би данас покриле да то поново радим верујте. Сви ти организатори који и зараде од котизације већину тих пара упуцају на тону невидљивих трошкова типа дневница, хране, закупа, горива, најма... то што им претекне су неке паре које нацеде од општине и спонзора, од државе се неће нико пара напасти то је сигурно, макар не у овом спорту који је ултра напоран и досадан за гледање широким народним масама. Остаје та љубав према овом спорту, и оних 20% људи негде доле које сам спомињао, као такмичаре или организаторе, што из љубави учествују и гурају овај путујући циркус од паврлифтинга, и на томе ће увек остати  ;) мени лично доста  8)     
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #262 poslato: April 24, 2017, 02:15:13 posle podne »

Ja sam na par takmicenja stojao kao spoter i mogu reći da je jako težak posao i više to ne bih  radio. Psihicki jako zahtevno jer moraš biti sve vreme koncentrisan a i fizicki je nezahvalan zbog mogućih povreda ( mislim i na sitne povrede zgloba,ramena,lakta.

Taj posao zahteva da taj neko bude dobro placen zbog odgovornosti koju nosi, a obicno se za to nadju klinci iz teretane koji ce to raditi za besplatnu clanarinu :D
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #261 poslato: April 24, 2017, 01:53:57 posle podne »

хвала момци ;) биће здравља па да се опорави још мало рука, ићи ће то боље :)

шта је скидао кад је остао 3 у плусу за категорију  :D

Булаја је баталио ИПФ после нашег заједничког покушаја да га изгурамо на Еворпско у Данској, где савез није имао жељу да плати котизацију, а спонзор све остале трошкове. Ту је ИПФ прича дефинитивно завршена што се нас тиче...

Тачно је то што кажеш за стаж испод шипке, било је ту доста индијанаца, а индијанци су били и спотери  :D тако да дође на један путујући циркус Монти Пајтона  :D шалу на страну, 80% такмичара је дошло ту по медаљу или пехар, било је и наших познатих представника бб који су довели своје пулене и бунили се што нема пехара за сваку категорију...

колико пратим и тај наш срећни ИПФ, ни тамо ништа није боља ситуација, штавише ови из ГПЦ имају како-тако бољу опрему за такмичење, и суђење полако иде на боље. Овај савез је тренутно најбројнији у Србији, самим тим је и конкуренција већа него у осталим савезима. На крају, пл је пл, дисциплине су исте, бандаже илли стезници, ми који волимо овај спорт знамо да одвојимо жито од кукоља, а сам спорт неће бити никад мега популаран нити нешто значајно популарнији од андерграунда који представља како код нас, тако и на светском нивоу  ;) 
Znam da je imao 110+ par dana pred takmicenje , mada mnogi ne razmsljaju kao recimo ja i ti...ja bih uvek izasao sto puniji ...ne bi me interesovala kategorija a drugi skidaju ne bi li imali bolji relativ ,lakse rivale i sl. Ljudi misle nadjes 4 fizikalca i das im da budu spoteri...Ne shvataju da te mogu obogaljiti ili u najboljem slucaju sjebati sav trud koji si utrosio u recimo zadnja tri meseca..Sudjenje je bilo dosta dobro. Svidja mi se sto se trazilo probijanje paralele .
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #260 poslato: April 24, 2017, 01:09:02 posle podne »

хвала момци ;) биће здравља па да се опорави још мало рука, ићи ће то боље :)

шта је скидао кад је остао 3 у плусу за категорију  :D

Булаја је баталио ИПФ после нашег заједничког покушаја да га изгурамо на Еворпско у Данској, где савез није имао жељу да плати котизацију, а спонзор све остале трошкове. Ту је ИПФ прича дефинитивно завршена што се нас тиче...

Тачно је то што кажеш за стаж испод шипке, било је ту доста индијанаца, а индијанци су били и спотери  :D тако да дође на један путујући циркус Монти Пајтона  :D шалу на страну, 80% такмичара је дошло ту по медаљу или пехар, било је и наших познатих представника бб који су довели своје пулене и бунили се што нема пехара за сваку категорију...

колико пратим и тај наш срећни ИПФ, ни тамо ништа није боља ситуација, штавише ови из ГПЦ имају како-тако бољу опрему за такмичење, и суђење полако иде на боље. Овај савез је тренутно најбројнији у Србији, самим тим је и конкуренција већа него у осталим савезима. На крају, пл је пл, дисциплине су исте, бандаже илли стезници, ми који волимо овај спорт знамо да одвојимо жито од кукоља, а сам спорт неће бити никад мега популаран нити нешто значајно популарнији од андерграунда који представља како код нас, тако и на светском нивоу  ;) 
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #259 poslato: April 24, 2017, 12:19:30 posle podne »

Omasih sa 5 kg  :D...svaka cast...pa ti pij pivo sledeci put  :D
Inace Aca je tezi od tebe ail se on ispraznio verovatno pred takmicenje a ti napunio  :D..gledao sam strim , dobra borba. Iskustvo i tehnika na tvojoj strani  i rekao bih i bez benca dosta veci luft nego kod Ace .Svaka cast za treci pokusaj na sq , treba imati petlju za to bez obzira na feil. Da si isao siguricu imao bi 15-20 vise sigurno. Jel Bulaja sprema nesto u ipf pa je isao bez bandaza ili mu tako vise prija.Bulatovic se izdigao na jedan visi nivo...odlican ...steta za Vuckovica sto se povredio. Sto se tice takmicenja druga federacija ali ista prica. Mislim da se na ovaj nacin na koji pristupaju sve federacije nece omasoviti pl vec naprotiv jos vise podeliti i spustiti na nize grane ...ako je to uopste moguce...Pod hitno treba uvesti nominacije za takmicare.Gledao sam par takmicara sto muskih sto zenskih i sva sreca da su ostali zivi i prosli bez povreda.Po meni je bolje da bude 30 takmicara ali pravih nego 100 od kojih 50 ima 3 meseca staza u teretani....znam treba uzeti lovu na kotizacijama....da ne palamudim dalje o pl kad nam je drzava u jos vecem k .....jos jednom bravo za rezultat  ;) 8)
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #258 poslato: April 24, 2017, 12:12:08 posle podne »

Odlicno, svaka cast. Na sledećem takmicenju bice najmanje  300kg i na čučnju i na mrtvom :)
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #257 poslato: April 24, 2017, 11:39:36 pre podne »

Такмичење готово, оборио сам 3 лична рекорда, у чучњу, мртвом и тоталу. Освојио 2. место у кат.-110 опен са тоталом 715кг, 280-150-285.

Мерио се код куће пре пута имао 104.3кг и то је нека реална килажа, успут смо тали у Мрак у Нишу, попили брдо пива и појели богтепита колко овала и стигли на мерење у Врање око 17ч. На мерењу 107.2кг :D

Тај дан кренула нека кијавица, мало ме промена времена упуцала, цури нос, боли глава... исто и данас се наставља. Елем, био сам на добрим дозама Ц витамина, диклофнеак редовно за бицепсе на бенчу, и још кафетин колд да заустави мало цурење.

План отварање је био 260-140-260, то сам и урадио без пуно проблема. Друге су ишле 280-150-275, и то је све излетело. Треће 300-155-285, и фејлујем чучањ и бенч, мртво је било простора можда и за 300, али 295 сигурно. Чучањ је било 290 највероватније, али сам хтео да окинем 300 па нек иде живот  ;D али изненадила ме килажа, јер ни 280 нисам никад држао на леђима, снаге има али ЦНС није наштелован још. Бенч на 155 фејл, јер лева рука једноставно стане, то је већ познат проблем с тренинга, и са овим сам задовољан јер сам и рекао да све преко 150 ће бити изузетан успех. То је то: 7/9 успешних, с тим што сам можда требао мењати покушаје за чучањ и мртво, и имао би још неких 15-20кг већи тотал  ;)

ДА закључим: повећан лични на чучњу са 250 са стезницима на 280 бандаже, мртво са 260 на 285, и тотал са 685 стезници на 715 бандаже. Изузетан успех за мене лично са озбиљном повредом вратног нерва коју сам имао пре годину дана.

Момак који је освојио 1. место је имао исти тотал, али био лакши. Била је добра борба између нас двојице, јер је он вукао задњи 290 и то му је било за победу :) добро зезање, све позитива.

Екипа Три главе остварила следеће резултате: Булаја 1. место 300-210-300 (стезници) у кат.-125, Булатовић 1. место апсолутно и релативно најјачи 350-235-340 у кат.-140, Вучковић 3. место у кат.-140: 200-180-320 (имао повреду квада па не ради чучањ још како треба)

https://www.youtube.com/watch?v=iqhyuOkWUHY
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #256 poslato: April 20, 2017, 06:57:18 posle podne »

хвала Дуле, идемо назад јачи и спремнији него прошле године  ;D
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #255 poslato: April 20, 2017, 10:26:48 pre podne »

Srećno, nadam se da  vratni deo neće praviti problema i da će bench biti bolji od onoga što očekuješ :)
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #254 poslato: April 20, 2017, 09:14:59 pre podne »

фала маћори, чујемо се с неким вестима за који дан  ;)
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Stranice: [1] 2 3 ... 18 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.211 sekundi sa 17 upita.