TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 01:56:09 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kofein posle treninga ??  (Pročitano 13999 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #68 poslato: Septembar 01, 2017, 01:55:36 posle podne »

Što se tiče taurina...

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18171928

https://pdfs.semanticscholar.org/527c/615133f2bbc930265e6baeca490a59871d2f.pdf

I ja često volim da za isti da kažem da je "blag sedativ", ali ne u toj meri kao "zepami"...ljudima čim se pomenete GABA, GABA-receptori( a i b), receptore glicina prvo pomisle na sedativ( meganizam dejstva taurina je se može vezati za pomenuto), ali mehanizam dejstava je prefinjeniji - ja bih ga nazvao "modulatorom ekscitiranosti"( neuromodulator)...dakle, "ohladiće" vas kad treba uz kofein i sl. stimulanse( bez potiranja efekta)...a opustiće vas kad treba bez stimulanasa...  ;)

Btw, smatra se i inhibitornim neurotransmiterom uz GABA i glicin...

Onako najbolje izdvojeno najbitnije... https://examine.com/supplements/taurine/

EDIT - kofein smanjuje "oslobađanje" GABA, a taurin se vezuje za receptore GABA, hm...jasnije?
« Poslednja izmena: Septembar 01, 2017, 01:58:35 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Aleksandra Aranitovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1140


« Odgovor #67 poslato: Septembar 01, 2017, 11:56:57 pre podne »

Naravno, slazem se sa Slavisom...ali hocu da kazem koliko njih ne zeli da zna posledice prekomernog uzimanja anabolika, i sl. Jednostavno rade na svoju ruku i kada ih neko upozori i objasni kako i sta... Ne znam kako to spreciti. U teretani u kojoj radim vidjam to svakodnevno nazalost...
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #66 poslato: Septembar 01, 2017, 06:34:51 pre podne »

Slažem se sa Doktorom, trebalo mi mladima pojasniti sliku oko anabolika. Sećam se kada sam počeo da čitam po Forumima, pitam, neke osnove tipa whey sa mlekom ili vodom posle treninga, koliko glutamina u pwm itd... pa te kojekakvi gurui, ex-yu bilderi i generali sprdaju a obavezno imaju 10ak pratilaca koji su im uvučeni u pozadinu pa to tako ide u nedogled.
...elem, čitah skoro post jednog BB-a kako taurin ima umirujuće/uspavljujeće dejstvo i da ga je najbolje uzimati pred spavanje...i onda stavi label od C4 i ne mogu da se setim kojeg još reaktora, uz naznaku da ljudi ne bacaju pare na reaktore koji imaju taurin jer umanjuju dejstvo kofeina...pa sad da vidim da li dotični štiti svog sponzora ili je čovek u pravu...ako može Slaviša, hvala :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #65 poslato: Avgust 31, 2017, 09:52:51 posle podne »

Potrudiću se da u jednom od narednih tekstova za našu tekstoteku dam osvrt na AAS, peptide, nelegalne sagorevače masti i sl., naravno kao zabrinuti lekar...

Trebalo bi otvorenije pričati o ovim stvarima i na ovom Forumu( ipak to je moje mišljenje, subjektivno), naravno, sa akcentom na neželjene efekte, posledice, uzročno-posledične odnose i sl., a ne odmah "zabrana - mi ne pričamo o tome" i ban...pa "deca" odu na neke druge forume gde ih prvo ponižavaju zbog neznanja( to nekada i zasluže stavom), a onda krene čitanje, pa samosastavljanje "kura" i začarani krug neželjenih efekata..."igranje vatrom bez cilja, svrhe i znanja"...ZNANJEM PROTIV DOPINGA!

Malo etika, malo farmakologija, malo interna medicina, malo biohemija i sve će biti jasnije...upozoriti nekoga na posledice nije promocija dopinga...niko nije kriv što je mlad, nezreo, tvrdoglav, buntovan( pa to je karakteristika mladosti)...ali naučiti mladog čoveka pravim vrednostima, usmeriti ga na pravi put je NEPROCENJIVO! Spasili smo jednu "izgubljenu dušu"...

Šta mislite koliko mejlova ili poruka dobijam sa pitanjama o svemu tome...zaštitama, kurama i sl.?

« Poslednja izmena: Avgust 31, 2017, 10:09:26 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #64 poslato: Avgust 31, 2017, 08:32:18 posle podne »

Zalosno je, jer znam ovde u Zrenjaninu dosta njih koji jos nisu navrsili ni 18god.a vec koriste razne anabolike. I sto je najgore, ko vise konzumira svega i svacega taj je veca 'faca'.
Nadam se da ce na vreme shvatiti sta rade.

Neće nikad shvatiti, oni sa manje volje prestaće da treniraju čim prestanu da uzimaju a ovi koji nastave da treniraju povećavaće doze dok i oni ne odustanu od vezbanja. A da shvate neke stvari i prestanu sa tim a nastave da treniraju bez ičega to se sigurno neće desiti.
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #63 poslato: Avgust 31, 2017, 10:52:24 pre podne »

Kafu ne pijes??? Pa tebe ce da radi i caj od nane onda :P Sta mi da kazemo sto pijemo po 15kafa dnevno? Mene retko koj buster radi....iskreno...malo kao nesto u pocetku i to je to...ma ja sam rekao sto se tice supsa samo osnova sto se uzima za dijetu i za masu nista vise...
Sačuvana
Aleksandra Aranitovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1140


« Odgovor #62 poslato: Avgust 31, 2017, 10:38:40 pre podne »

Jeste, to je taj.
Izbegavam NO,ali sam pocela da ga uzimam eto jer kafu ne pijem. Ali zasigurno cu uzeti kofein i taurin. ;D
Mladja populacija u nenormalnim kolicinama koristi razne suplemente, iako im nije potrebno i koriste ih iako ni ne znaju cemu sta sluzi. Zalosno je, jer znam ovde u Zrenjaninu dosta njih koji jos nisu navrsili ni 18god.a vec koriste razne anabolike. I sto je najgore, ko vise konzumira svega i svacega taj je veca 'faca'.
Nadam se da ce na vreme shvatiti sta rade.
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #61 poslato: Avgust 31, 2017, 08:50:41 pre podne »

Ako ponovo budem isla na Arnold classic, tamo je sajam suplemenata pa cu videti da uzmem neki. Ove godine ne idem,ali sledece verovatno. Bila sam prosle godine i uzela bad ass reaktor, nema ga kod nas..jaaako je jak..morala sam da bacim peglu(kad moram tako da se izrazim)odmah posle koriscenja. Nesto mi nije odgovaralo vrvt od sastojaka, ali je odradio posao  8)
Hvala Slavisa za savet.
jel to ovo?
https://www.bodylab24.de/bad-ass-by-fa-nutrition/bad-ass-pre-500-g-59924
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #60 poslato: Avgust 31, 2017, 06:15:19 pre podne »

Umerenost sa NO je definitivno potrebna o bilo kojem da je rec.Nisu NO suplementi bas za igranje jer zaista i sebi vecinom imaju svega i svacega.
Naravno to im daje prednost u odnosu na vecinu suplementacije pogotovu kod mladje populacije cak i ovde gde sam sada pogotovu jer novac ovde nije problem.
Piju se suplementi i to u velikim dozama sto je meni prosto bilo u pocetku neverovatno.
Svi nesto mute u sejkerima (lako sam se ovde uklopio)  :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #59 poslato: Avgust 29, 2017, 02:44:23 posle podne »

Tu je ono čuveno pravilo za sve NO-reaktore - ne prekoračujte propisane doze, obratite pažnju na stimulativne sastojke (kofein, teofilin, teobromin, sinefrin) – neki reaktori po dozi mogu imati veće doze pomenutih sastojaka (do 350 mg kofeina, 20 mg sinefrina i sl.), pa bi bilo preporučljivo krenuti sa „pola merice“ do utvrđivanja „tolerancije“...

Polako...

U ponudi "Pansporta" je ranije bio i solo sinefrin, uzeh ja tako 30 mg odjedared i bilo je slično, "bacanje pegle", palpitacije...uh...
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #58 poslato: Avgust 29, 2017, 08:39:40 pre podne »

Taj je bio baš preterano jak  :D
Još mi se nije desilo da bacim peglu ali za sve postoji prvi put.
Sačuvana
Aleksandra Aranitovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1140


« Odgovor #57 poslato: Avgust 28, 2017, 11:20:28 pre podne »

Ako ponovo budem isla na Arnold classic, tamo je sajam suplemenata pa cu videti da uzmem neki. Ove godine ne idem,ali sledece verovatno. Bila sam prosle godine i uzela bad ass reaktor, nema ga kod nas..jaaako je jak..morala sam da bacim peglu(kad moram tako da se izrazim)odmah posle koriscenja. Nesto mi nije odgovaralo vrvt od sastojaka, ali je odradio posao  8)
Hvala Slavisa za savet.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #56 poslato: Avgust 27, 2017, 07:40:18 pre podne »

Moracu onda isprobati  8) Sve sto je dobro i novo, dobro dodje ;D

Jedino da se nađe sa strane jer sumnjam da će to kod nas ikada biti na tržištu zbog jačine i sastava.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #55 poslato: Avgust 26, 2017, 04:55:57 posle podne »

Uvek bi trebalo obratiti pažnju na oblik magnezijuma u suplementima...magnezijum oksid i sulfat su niskoapsortivni oblici, a i najčešći...bačena para!

Helatno vezani magnezijum je najbolje rešenje...dakle, magnezijum citrat, magnezijum glicinat...

Od skora se na tržištu pojavio i magnezijum hlorid u obliku "rastvora", "magnezijum ulje"( transdermalna apsorpcija, dakle aplikuje se preko kože)...lokalni i sistemski efekat... http://www.cnelm.com/NutritionPractitioner/Issues/Issue_11_1/Articles/7%20Transdermal%20Mg%20revised2.pdf
Sačuvana
Aleksandra Aranitovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1140


« Odgovor #54 poslato: Avgust 26, 2017, 09:33:38 pre podne »

Moracu onda isprobati  8) Sve sto je dobro i novo, dobro dodje ;D
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.084 sekundi sa 18 upita.