TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 12:30:36 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Upotreba kreatina  (Pročitano 9363 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #41 poslato: Jun 16, 2016, 12:35:53 pre podne »

Polako, polako...bez nepotrebnog dramatizovanja nekih stvari...

Mnogi faktori utiču na stvaranje kamena u bubregu:

- Genetska predispozicija
- Često pominje i način ishrane, što je jako diskutabilno (preveliki unos proteina animalnog porekla i natrijumovih soli, a premalo svežeg voća i povrća, uzimanja preparata kalcijuma, nedostatka vitamina B6).
- Smanjen unos vode i dehidratacija
- Infekcija mokraćnih kanala( ponavljanje infekcije...nelečne infekcije...)
- UroĂ°ene mane mokraćnih puteva
- Delovanja klimatskih faktora( dehidratacija, znojenje...)
- Nedovoljno kretanja
- Dijabetes

Vezano za ishranu pomenimo da nekada i način ishrane diktira sastav samog kamena, npr. neke namirnice sadrže više oksalata (spanać, paradajz, celer, čokolada), neke više fosfata (meso, bob, grašak, pasulj), neke više urata (meso, pivski kvasac). Promena ishrane donekle pomaže...dakle i ovde je u prvom plan kvalitetna, raznovrsna i izbalansirana ishrana...

Moguće da si za vreme suplementacije kreatinom unosio dovoljno vode, tako je "klinička slika bila nema", čim si se vratio ustaljenom "ritmu" gde nisi unosio dovoljno tečnosti( vode) nastao je problem...

Dok se problem sa "kamenjem, peskom" ne reši ne savetujem uzimanje kreatina...
Sačuvana
Nemanja Gušić
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 128

« Odgovor #40 poslato: Jun 15, 2016, 01:22:57 posle podne »

p.s Momci ja se izvinjavam, ne znam kako ni zasto udjem na ovaj profil, zapamti  mi samo sifru i samo mi udje u ovaj profil, moj nickname na pansportu je Vendeta. Ja se izvinjavam ako sam ukrao slucajno ili usao na neciji profil, ali evo samo me zanima odgovor na pitanje ispod i izlogovacu se, jer kad god mi ne upamti moj nickname i pass mene prebaci na ovaj ovde. Hvala, poz
Sačuvana
Nemanja Gušić
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 128

« Odgovor #39 poslato: Jun 15, 2016, 01:20:09 posle podne »

Da li je uraĂ°en UZ abdomena i urotrakta skorije?

Pomenuti lab.nalazi?

Ne bavimo se hipotetikom, već na osnovu dostupnih informacija zaključimo da li ima realnog razloga za brigu...

Slatkiši su izvori prostih hidrata koji ako dominiraju u ishrani, mogu dovesti do niza "neželjenih efekata", od povećanja telesnih masti, skoka trglicerida do insulinske rezistencije...( najkraće)

Detaljnije... http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/klju-vaeg-uspeha-poveajte-osetljivost-na-insulin.html

Slavisa, izvini sto se ubacujem, ali da ne bi koristio drugi topic, zanima me s obzirom da sam koristio kreatin od 500gr jedan ipo mesec, dva, nebitno, i posle sam prestao nekih mesec dana, jednog jutra me je zaboleo jako lumbalno desno i otisao sam u hitnu naravno, tamo su me prikacili na infuziju i to sve, pa me zanima da li je moguce da kreatin izaziva kamen, pesak u bubrezima, zato sto sam ja uradio eho abdomena i vidi se pesak u bubrezima, a pre toga nisam imao to, tj nisam ni znao da li imam, ali me nije bolelo toliko kao taj jedan put, i naravno cesto sam osecao peckanje pri mokrenju. Sada nisam koristio kreatin nekih mesec dana, pa me zanima da li smem ponovo da se vratim koriscenju kreatina, i normalno uzimao sam 2l i vise vode na dan. Hvala
Sačuvana
Stefanpipin
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60


« Odgovor #38 poslato: Maj 20, 2016, 10:05:55 pre podne »

Razmisljam svejedno da kupim gejner neki ili neku aminokiselinu, kazu aminokiseline regenerisu misice posle treninga, od toga necu dobiti masu?  Zasta je to onda?



Za masu je za tebe synthol brale... javi mi se na ovaj br kad resis 0631456373
Sačuvana
Nemanja Gušić
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 128

« Odgovor #37 poslato: Maj 19, 2016, 08:01:16 posle podne »

 Razmisljam svejedno da kupim gejner neki ili neku aminokiselinu, kazu aminokiseline regenerisu misice posle treninga, od toga necu dobiti masu?  Zasta je to onda?
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #36 poslato: Maj 19, 2016, 03:17:02 posle podne »

Izbegavaj teretanu....idi na balet :D
Sačuvana
Nemanja Gušić
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 128

« Odgovor #35 poslato: Maj 19, 2016, 03:12:23 posle podne »

Ok...  Iz toga razloga ne kupujem nista u pansportu. 
Niti cu gejner da kupim ni kreatin u pansportu pogotovo.  Mogu misliti onda kakvi se u jos gori u prodavnici kada ovde ne zelite da pomognete. 
Izbegavam pansport. Hvala!
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #34 poslato: Maj 19, 2016, 02:22:08 posle podne »

Ja ne znam zasto moderatori ovo tolerisu, ovo je blam za forum.
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #33 poslato: Maj 19, 2016, 02:14:46 posle podne »

Zar nisi rekao da ja treba da ucim sta je sta i da pitam google kad sam glup...necu ti rwci da si glup ali pitaj google
Sačuvana
Nemanja Gušić
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 128

« Odgovor #32 poslato: Maj 19, 2016, 01:13:45 posle podne »

Zdravo svima.  Nikako ne mogu da upamtim lozinku i sifru.  Ovde sam Petarka.  Budala najveca .

Kako god. 

Pio sam pre mesec dana kreatin,  ne znam sada sta da uzmem?  Amino kiseline, proteini?  Iligejner?

Ne mogu da verujem koja sam budala,  vise od godinu dana idem u teretanu i ne znam sta je sta (suplimentacija).
Ne mogu da verujem!
Uzeo bih nesto za povecanje misicne mase, ne znam sta,  kreatin sam uzimimao dobijem vise izdrzljivost nego kilazu.
Da uzmem gejner?

Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #31 poslato: Maj 03, 2016, 10:12:09 posle podne »

Taman tako....

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #30 poslato: Maj 03, 2016, 09:57:44 posle podne »

Gas za smejanje? Oh, da nećemo možda da pričamo o anesteticima...  ;D  :D  ;)  ::)

Ma opušteno, vidim da naš drugar ima čudan smisao za šalu, tako da nema potrebe da ulazimo u polemike...samo opcija ignore...  ;)
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #29 poslato: Maj 03, 2016, 01:56:44 posle podne »

Inace da se podsetimo starijih postova...

Ne znam sta je najbolje, ni ne razumem se ni za sta se kupuje ni sta je protein,  sta kreatin,  za stasluzi dekstroza, whey. 
Kreatin monohidrat obicni pijem.  Neki kazu 300eura da kosta bodybilding?
Za cokoladu pitam jer je secer,  a secer brze provodi kreatin do misica?  Jer nemam tu desktrozu. 
Ako ne cokolada onda jednu kasikicu rafinisanog secera pomesam sa otprilike 500ml vode i 5g kreatina?

Sada se pitanje postavlja da li je i kod ostale suplimenttacije isti efekat?  Ne razumem se bas,  kod proteina,  amino kiselina,  whey-a,  i sl?
Da bar ostane kilaza a da snaga opadne ili obrnuto da snaga ostane a kilaza opadne?

Da li mi neko moze napisati sada lepo zasto sluze proteine tj za kilazu ili za... ? Kreatin je za snagu?  Aminokiseline su za izdrzljivost?  Whey je?  Hvala. 

Samo sam pitao koju suplimentaciju da uzmem a vi o ishrani?
Gejner ili kreatin sta je bolje? Ili ima nesto drugo? Hocu bas masu da nabacim, nemojte da pridikujete o ishrani. Jednostavno kada je suplimentacija u pitanju -sta -da -ku-pim?

Gejner ili kreatin???!!! Za masu!!!!?Huh Bas me briga,nemate pojma, pitacu prodavca! Ae uzdravlje. :-)

Od kreatina se moze da dobije bolest bubrega najvise i nista vise. 
Ne postoji dokaz da kreatin pomaze,  sve je u glavi.

Uradicu sve preglede.
Jedva cekam da potrosim sav kreatin,  primetio sam da me oci bole odnosno da me uspavljuje kreatin kad ne pijem dovoljno vode.
Hvala,  kada budem uradio sve nalaze napisacu rezultate.

Ovo su inace samo neke od njegovih pametnih izjava tako da kada mi covek kao on kaze da sam glup to mi dodje kao pohvala...
U svakom slucaju vise me trosim vreme na tako pametnog decka i sve mu najbolje zelim...
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #28 poslato: Maj 03, 2016, 01:35:23 posle podne »

Dragane zamoliću te da ne vreĂ°aš ostale članove. Ako već pominješ neke stvari i misliš da si u pravu onda to dokazi argumentima :)


Druze, ako cemo pravo i Miladin njega vredja tako sto pominje spricanje, nemoj da ste licemerni drugari :)
Inace taj lik koji to pise je smarac i trolcina i prosipa vec dugo vremena ovde razne buve zato mu to i pisem jer je glup i zbunjuje neke normalne mladje clanove....
Sačuvana
Stefanpipin
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60


« Odgovor #27 poslato: Maj 03, 2016, 01:17:06 posle podne »

Dragane zamoliću te da ne vreĂ°aš ostale članove. Ako već pominješ neke stvari i misliš da si u pravu onda to dokazi argumentima :)


Druze, ako cemo pravo i Miladin njega vredja tako sto pominje spricanje, nemoj da ste licemerni drugari :)
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.101 sekundi sa 18 upita.