TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 01:23:10 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 13 14 [15] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko suplemenata i treninga  (Pročitano 29609 puta)
ivan85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104

« Odgovor #9 poslato: April 03, 2016, 10:08:27 posle podne »

E ovako danas sam bio na visokom unosu hidrata, cilj je 250-300 UH i oko 100 proteina. Dorucak u 9:30h, 100g ovsenih, jedna casa kefira 0,9%, 2 cela jaja i 5 belanaca. Uzina u 11h banana, u 14h integralni pirinac 100g, 200g belo meso, uzina u 16h (blender), 100g ovsene, 30g badema, malo mlevenog lana, 100ml mleka 1,5%, u 18:30 cufte (cista junetina) oko 150g i zelena salata. Danas nisam trenirao i nisam pio whey.
Sačuvana
Ја не причам и не пишем, ја завијам. Не завијам што ме је страх, не завијам што сам бесан. Завијам да би ме Чопор чуо мој, да би ме чули Вукови, да би ме чуле Вучице, да би ме чули Вучићи, да би се окупио Чопор мој! А, када се окупи Чопор мој, бојте се пси!
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #8 poslato: April 03, 2016, 01:40:29 posle podne »

Da li možeš detaljnije da opišeš trening, koje vežbe radiš kojim danima, broj serija i ponavljanja ?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: April 03, 2016, 03:29:49 pre podne »

Polako sa kreatinom...za kreatin ima vremena...

Moja preporuka vezano za omega-3 ide Natrolovom, Omega-3 Fish Oil 1000 mg, sadrži prečišćeno MEG-3® riblje ulje, pri čemu su destilaciom odstranjeni pesticidi, teški metali i PCBs( polihlorovani bifenili), ovo je potvrĂ°eno od strane US Pharmacopeia, a tu je i dodatak limunovog ulja koje povoljno utiče na rad pankreasa, žučne kese i jetre, a doprinosi i boljem varenju...

http://www.pansport.rs/Esencijalne-masne-kiseline/NI107-Omega-3-Fish-Oil-1000-mg.html

Molim da mi ukratko ispišeš, onako po obrocima šta si imao na meniju( npr. danas) sa osvrtom na odabir, količinu, gramažu namirnica u obrocima, kao i koji si zaplaniran unos proteina, hidrata, masti imao za cilj na dnevnom nivou?
« Poslednja izmena: April 03, 2016, 04:09:13 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
ivan85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104

« Odgovor #6 poslato: April 02, 2016, 02:38:10 posle podne »

Nisam ja samouveren, zato se i obracam za pomoc strucnjacima! Koju dijetu mi ti preporucujes i kako na dalje da se vodim oko unosam UH, proteina i masti? Poslusacu sve  ;D. Koristio sam kretin 100% monohidrat scitec. Da li da kupim omega 3 od nekog proizvodjaca suplemenata ili da kupim bilo koji u apoteci?
Sačuvana
Ја не причам и не пишем, ја завијам. Не завијам што ме је страх, не завијам што сам бесан. Завијам да би ме Чопор чуо мој, да би ме чули Вукови, да би ме чуле Вучице, да би ме чули Вучићи, да би се окупио Чопор мој! А, када се окупи Чопор мој, бојте се пси!
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: April 02, 2016, 12:29:03 posle podne »

Sto se tice toga kako dici kalorije...hm, neko ce reci za 10-15% na nedeljnom nivou da pribliznog TDEE( dominantno na racun hidrata)...( cak i blazi suficit), naravno to shvatiti kao koristan orijentir...

Problemi sa rastvaranjem kreatina, hm, koristio si neki mikronizovani kreatin?

Ako imas problem sa fobijom od tvz. "kreatinske nadutosti" preporuka za krealkalin...

Mozes i na Pansportov BCAA i glutamin...

http://www.pansport.rs/Amino-kiseline/BCAA/PS895-Power-BCAA-211.html

http://www.pansport.rs/Amino-kiseline/Glutamin/PS052-Power-Glutamin.html

Malo korisnih smernica oko "reversa"...http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/povratak-otpisanih-ili-kako-uraditi-reverse.html

Ne preteruj sa suplementima...mozes kupiti sve moguce u ponudi, ali ako trening i ishrana nisu na zavidnom nivou, uzalud je sve...
« Poslednja izmena: April 02, 2016, 12:30:43 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: April 02, 2016, 12:23:41 posle podne »

Eh, lepo je biti tako samouveren, ali moramo obratiti paznju na to sto se stvarno racuna...

Npr. proteini biljnog porekla, zasigurno imaju manju biolosku vrednost od proteina animalnog porekla...sasvim sigurno imaju energestku vrednost, ali koliko zasluzuju da se "racunaju", veliko je pitanje...isto vazi i za sadrzaj vlakana, koja su po prirodi slozeni hidrati( polisaharidi), ali nisu svarljivi( energetski konvertibilni), tako da se ne racunaju...

Zdrave masti imaju niz bitnih funkcija za nas organizam, od hormonskog balansa, gradivne funkcije do kardiovaskularnog zdravlja...

Molim za detaljno citanje... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/masti-u-ishrani-istine-i-zablude.html

Ne obracanje paznje na unos masti - velika greska!

Svi preporucuju tu dijetu...? Zanimljivo, ima i zagovornika drugih dijetnih pristupa koji su efikasni, a i laksi za pracenje...

Vezano za suplemenatciju omega-3...moja preporuka je 1-2 g dnevno EPA+DHA...tj. 3-6 kapsula omega-3( po kapsuli od 1000 mg, 180 mg EPA i 120 mh DHA - obratiti paznju na ukupan sadrazaj EPA+DHA)...rasporediti u toku dana uz obroke...

Preporuka za citanje na temu omega-3... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/trio-omega-omega-3-6-9-odnosi-u-ishrani-i-suplementima.html

Sačuvana
ivan85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104

« Odgovor #3 poslato: April 02, 2016, 11:22:50 pre podne »

Nasao sam kalkulator na netu "tablica kalorija". Sad vec napamet znam nutritivne vrednosti za namirnice koje svaki dan koristim! Na masti ne obracam paznju zato sto u ishrani koristim, ovsene, integralni pirinac, jaja, belo meso, ribu, junetinu, ponekad batak bez koze, povrce zamrznuto, bananu ponekad posle treninga, bademe, orahe, jogurt sa 0 % popijem dnevno100ml ili mleko 1,5%, kako kad. Ponekad pojedem palentu posle treninga 60-70g. Od salata tu su zelena salata, kupus.... To je to otprilike. Do pocetka dijete jeo sam malo hleba bez belog brasna, kada sam u Srbiji to je tonus hleb. Na dijeti sam vec 10 dana, do pocetka dijete nisam striktno merio UH i proteine ali sam bio oko 200-300 UH nekad i manje i oko 200g proteina i za par meseci sam smrsao 10kg i zgubio dosta sala i dobio na misicima. Ovu dijetu sam nasao na netu, svi je preporucuju. Poceo sam sa dijetom zato sto sam stao sa mrsavljenjem a i dalje imam masnih naslaga na stomaku. Pijem kompleks vitamina svaki dan posle dorucka a omega 3 ne pijem vec neko vreme. Kupicu i omega 3. Koliko da pijem omega 3? Kada sam pio poslednji put pio pise da je preporucena doza jedna tableta dnevno a po netu vidim da se pije po 3-4 dnevno! Koliko da podignem kalorije, na koliko da drzim UH i proteine i masti, koliko vremena? Da li da prekinem sa dijetom? Kupicu onda samo whey izolat, bcaa i glutamin! Da li mogu i kretin da pijem kad odradim pauzu od dve nedelje ili jos uvek ne? Mislio sam sad da kupim labradin kre-alkalyn posto imam problema sa rastvaranjem monohidrata a i citao sam da ovaj daje bolje rezultate?! Od kog proizvodjaca da kupim bcaa i glutamin? Do sad sam koristio whey izolat scitec zeleni, da nastavim sa njim?
Sačuvana
Ја не причам и не пишем, ја завијам. Не завијам што ме је страх, не завијам што сам бесан. Завијам да би ме Чопор чуо мој, да би ме чули Вукови, да би ме чуле Вучице, да би ме чули Вучићи, да би се окупио Чопор мој! А, када се окупи Чопор мој, бојте се пси!
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: April 02, 2016, 01:53:53 pre podne »

Kao što već rekoh u prethodnom javljanju, mnogo komplikovanja za nekoga ko je na početku priče...

Kada nemamo dovoljno informacija i iskustva, sebi možemo naneti više štete, nego li koristi...

Elem, krenimo od osnova...kako si došao do proračuna oko unosa proteina, hidrata, masti? Neki kalkulator? A koliko masti imaš na dnevnom nivou?

Zašto baš ova dijeta? Pronašao si je na netu?

Koliko dugo je već sprovodiš?

Polako sa suplementima, jer ako imaš, kao što već rekosmo kardinalne greške na polju treninga i plana ishrane, eto problema...a sa BCAA, glutaminom, whey izolatom( što si naveo u prehodnom obraćanju, "temi"), nema greške...a tu su i vitaminsko-mineralni kompleksi, kao i obavezne omega-3 esencijalne masne kiseline...

Posle 12-16 nedelja, pojava platoa u "dejstvu dijete" je neizbežna...

Ako si pročitao tekst koji smo predložili... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-dijete-mogu-usporiti-metabolizam.html

...jasno je o čemu se radi...

Predlažem da lagano digneš kalorije, konsoloduješ treninge( tu će Dušan i Nenad najbolje pomoći), i neko vreme bez drastičnih restrikcija, da se "poništi metabolička šteta" naneta loše voĂ°enom dijetom...

Ne idealizuj suplemente, oni nisu gumica za propuste na polju ishrane i treninga, već samo dodatak osnovi - dobro formulisanom planu treninga i sreĂ°enoj ishrani...bez toga si obezvredio upotrebnu vrednost suplemenata...
Sačuvana
ivan85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104

« Odgovor #1 poslato: April 01, 2016, 11:26:25 posle podne »

Pozdrav svima. Imam 31g,192cm, 96kg. Treniram vec 6-7 meseci. Kada sam krenuo u teretanu imao sam 107 kg. Poslednja 3-4 meseca sam sredio ishranu, ubacio whey izolat i kreatin, smrsao sam 10kg. Sad sam u periodu stagnacije, poslednjih mesec dana kilaza stoji a jos uvek imam masnih naslaga na stomaku. Zato sam resio da probam sa rotacijom UH. Radim tri dana 50UH i 200g proteina, dva dana 150gUH i 150g proteina i dva dana 300g UH i 75g proteina. Smrsao sam dva kg ali cini mi se da gubim na misicima a ne u masnim naslagama, snaga mi se drasticno smanjila i na treninzima sam iscrpljen. Ne znam da li da nastavim sa ovim programom?? Kardio sam za ovo vreme radio kako kad ali sve u svemu nedovoljno. Resio sam da pocnem vise da radim kardio da bih skinuo stomak. Hocu da skinem stomak i onda da krenem sa programom za masu. Inace radim treninge dva dana pa jedan dan odmora. Radim grudi i biceps, ledja i triceps, ramena i noge. Trbusnjake i kardio ubacim ponekad u slobodnim danima. Sa kretinom pauziram naredne dve nedelje jer sam popio 500g scitec. Ponestaje mi wheya, ovih dana cu kupovati suplemente pa mi pomozite sta da kupim i od kog proizvodjaca. Ja sam razmisljao da kupim whey izolat, bcaa, i mislio sam da uzmem neki  pre-workout. Sta predlazete?
Sačuvana
Ја не причам и не пишем, ја завијам. Не завијам што ме је страх, не завијам што сам бесан. Завијам да би ме Чопор чуо мој, да би ме чули Вукови, да би ме чуле Вучице, да би ме чули Вучићи, да би се окупио Чопор мој! А, када се окупи Чопор мој, бојте се пси!
Stranice: 1 ... 13 14 [15] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.09 sekundi sa 18 upita.