TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395224 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 30, 2024, 02:57:32 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 15 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko suplemenata i treninga  (Pročitano 29722 puta)
ivan85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104

« Odgovor #159 poslato: Jul 20, 2016, 08:54:08 posle podne »

Vrhunski članak. Necu preterivati sa proteinima.
Sačuvana
Ја не причам и не пишем, ја завијам. Не завијам што ме је страх, не завијам што сам бесан. Завијам да би ме Чопор чуо мој, да би ме чули Вукови, да би ме чуле Вучице, да би ме чули Вучићи, да би се окупио Чопор мој! А, када се окупи Чопор мој, бојте се пси!
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #158 poslato: Jul 19, 2016, 11:27:20 posle podne »

Uračunaj i neki cijani deficit od TDEE, ali bez krajnosti...

Ne idi ekstremno sa proteinima...neko bi to nazvao problem glikoneogeneze  ;)

Jedan lep članak( o "graničnom unosu hidrata"  ;), o proteinima, mastima)... https://authoritynutrition.com/5-most-common-low-carb-mistakes/

Sačuvana
ivan85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104

« Odgovor #157 poslato: Jul 19, 2016, 05:59:42 posle podne »

Ja bih isao malo vise sa unosom hidrata...hm , kako bese po "definiciji" 50-150 gr hidrata...

A koliko si sada tezak? Visina?

Koliko % od TDEE na hidrate je planirano? Proteini? Masti? 20 - 35 - 45 ?


Visok sam 191-2cm, tezak 89kg, ostalo je jos malo naslaga na stomaku. TDEE mi je 3100kCal. Sa ovim planom ishrane sam u malo vecem kalorijskom deficutu ali tako je bilo i na rotacijama. Pa sta znam, po ovome sto sam napravio ispada UH 10%, proteini 45%, masti 45%. Pretpostavljam da to ne valja?! Vodio sam se logikom da sam na rotacijama bio (0-100-150-50-100-150-200) na 750 UH nedeljno a sada na low carb idem od ponedeljka do subote 50UH i nedeljom punjenje od 300UH= 600UH... Malo manje nego na rotacijama.
Sačuvana
Ја не причам и не пишем, ја завијам. Не завијам што ме је страх, не завијам што сам бесан. Завијам да би ме Чопор чуо мој, да би ме чули Вукови, да би ме чуле Вучице, да би ме чули Вучићи, да би се окупио Чопор мој! А, када се окупи Чопор мој, бојте се пси!
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #156 poslato: Jul 19, 2016, 10:40:33 pre podne »

Ja bih isao malo vise sa unosom hidrata...hm , kako bese po "definiciji" 50-150 gr hidrata...

A koliko si sada tezak? Visina?

Koliko % od TDEE na hidrate je planirano? Proteini? Masti? 20 - 35 - 45 ?

« Poslednja izmena: Jul 19, 2016, 10:42:15 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
ivan85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104

« Odgovor #155 poslato: Jul 19, 2016, 07:36:19 pre podne »

Na osnovu TDEE i dosadasnje dijete. Znaci da malo pojacam obroke ili da ubacim ios jedan obrok?
Sačuvana
Ја не причам и не пишем, ја завијам. Не завијам што ме је страх, не завијам што сам бесан. Завијам да би ме Чопор чуо мој, да би ме чули Вукови, да би ме чуле Вучице, да би ме чули Вучићи, да би се окупио Чопор мој! А, када се окупи Чопор мој, бојте се пси!
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #154 poslato: Jul 18, 2016, 10:49:46 posle podne »

Hm?

Na osnovu čega si procenio svoje potrebe za makrosima?

TDEE?

Ne plaši se crvenog mesa i nešto češće na meniju( svi ti proteini, gvožĂ°e, cink...)  ;)
Sačuvana
ivan85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104

« Odgovor #153 poslato: Jul 18, 2016, 04:56:13 posle podne »

Ok oprezno... Evo mog plana ishrane!

Ponedeljak, subota
7:30 animal cats

Obrok 1. (blender) 8h                    
Power blend                          
Badem 30g.
Mix crveno voce 20g                      
Put.  kikiriki 30g.                
Belanci 2+2 Cela                        
Vitamini.  
Omega 3  3 kapsule
                                      
Suplementacija 9h pre treninga
Bcaa 15g.                            
Glutamine 15g
NO storm 15g
 
Pwm         11h
Whey merica.            
Glutamin.   15g
Bcaa.         15g
Storm.        15g

Obrok 2. 12:30h      
B. Meso 200g.                                             Ovsene 40g.                  
Salata sa maslinovim uljem          
Kuvano povrce

Animal cats 17h

Obrok 3 18h.      
Crveno meso  200g (par puta nedeljno, ostalim danima belo meso)                    
Salata sa maslinovim uljem
Kuvano povrce
Vitamini  
Omega 3. 2 kapsule
                                              

Obrok 4    21h
Ella sir.  100g.                    1        12
Riba.     100g                               20.         10.    
Orasi.     40                        4        6            26    
                                     =.  5        38          36        
Glutamin 10g        
Zmb6 dve kapsule
                        
              UH- 49   Prot.- oko 220.  Masti- oko 100
Da li je ovo dobro, jel treba nesto da izbacim ili nesto da dodam?





 

« Poslednja izmena: Jul 18, 2016, 04:58:28 posle podne od strane ivan85 » Sačuvana
Ја не причам и не пишем, ја завијам. Не завијам што ме је страх, не завијам што сам бесан. Завијам да би ме Чопор чуо мој, да би ме чули Вукови, да би ме чуле Вучице, да би ме чули Вучићи, да би се окупио Чопор мој! А, када се окупи Чопор мој, бојте се пси!
ivan85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104

« Odgovor #152 poslato: Jul 18, 2016, 07:44:18 pre podne »

Bas tako....
Keto moze samo u zavrsnom periodu a rotacija ce ici prva....ali za sada udaramo u novoj teretani sa novim ljudima na masi upravo danas obavezan ugovorom na 2godine :)
Srecno!!
Sačuvana
Ја не причам и не пишем, ја завијам. Не завијам што ме је страх, не завијам што сам бесан. Завијам да би ме Чопор чуо мој, да би ме чули Вукови, да би ме чуле Вучице, да би ме чули Вучићи, да би се окупио Чопор мој! А, када се окупи Чопор мој, бојте се пси!
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #151 poslato: Jul 17, 2016, 10:17:19 posle podne »

Bas tako....
Keto moze samo u zavrsnom periodu a rotacija ce ici prva....ali za sada udaramo u novoj teretani sa novim ljudima na masi upravo danas obavezan ugovorom na 2godine :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #150 poslato: Jul 17, 2016, 09:45:43 posle podne »

@ ivan85

Oprezno sa brojkom 50  ;)

@ Miladin

Što se tiče ishrane sve deluje ok..vidim ja da neće više biti keto-pristupa priči...  ;)

A i "šteta" odmorom nije prevelika...taman restart za telo i um...sezona teških tegova te čeka ;)





Sačuvana
ivan85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104

« Odgovor #149 poslato: Jul 17, 2016, 09:03:16 posle podne »

Ah, zašto uživamo da komplikujemo sebi život...ah...  ;)

Vidim ja da ćeš posle low-carb preći na keto...i onda...ah...reverse...

Ali kreni sa iscprpnim čitanjem...

Jedna zanimljiva tema koja će ti dati uvid u varijacije "low-carb" pristupa... http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=216557.0

Pomoć oko odabira namirnica... http://authoritynutrition.com/low-carb-diet-meal-plan-and-menu/

Malo o mogućim greškama u toku low-carb... http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=182655.0


Citao sam sve clanke oko ishrane i kao i uvek, gadjas pravo u centar :)! Uvek se vracam na tekstove da utvrdim gradivo :). Vidim da vise ne ide kako treba, zato menjam. A mislim i da je vreme. Do sad sam prezadovoljan, bas sam se iznenadio rezultatima. Posle low carba necu ici na keto. Icicu ili na masu ako low carb odradi posao ili na lagani restart pa na novu turu rotacija. Ja sam mislio da od ponedeljka do subote budem na 50 UH, 200g proteina i 100 g masti. Nedeljom bih radio punjenje od 300g UH. UH bih uzimao uvek posle treninga a u danima pauze ujutru! Imam dosta antikatabolika, suplementiram se sa vitaminima tako da mislim da ce sve biti kako treba.
Sačuvana
Ја не причам и не пишем, ја завијам. Не завијам што ме је страх, не завијам што сам бесан. Завијам да би ме Чопор чуо мој, да би ме чули Вукови, да би ме чуле Вучице, да би ме чули Вучићи, да би се окупио Чопор мој! А, када се окупи Чопор мој, бојте се пси!
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #148 poslato: Jul 17, 2016, 06:51:24 posle podne »

Pozdrav ljudovi.... :)
Dakle posle 4nedelje ne treniranja i jedenja svega i svacega uzivanja na moru, vracamo se treninzima i konsolidovanju ishrane....
Cilj mi je nabiti kvalitetnu masu do nove godine i posle toga bih lagano uz rotacije krenuo na rezanje i posle pred sam rok opalio keto....


Dakle plan prvo ishrane izgleda ovako:
Obrok 1: 100gr ovsenih u blender sa dozom whey-a + mleko, Omega 3
Obrok 2: 200gr (mesa- piletina, svinjsko, govedina, riba), 300gr krompira + Povrce + Maslinovo ulje, Omega 3
Obrok 3: 4 Jaja + 100gr pirinca, Omega 3
Obrok 4: Sir + Povrce + Maslinovo ulje, Omega 3

U uzini posle treninga 1Banana, Whey i cimet

Voda 4l

Od suplemenata Whey+Bcaa+Omega 3

Tipa da bi posle jos dodavao uh i manipulisao sa njima....

A plan treninga izgleda ovako:

Ponjedeljak: Ledja, Z.Loza
Mrtvo dizanje, Lat ispred, Usko Veslanje sipkom, Kotur, Lat uski
Mrtvo ispruzenim nogama, Nordic, Pregib podkolenice lezeci

Utorak: Ramena
Zadnje razvlacenje, Prednji potisak sedeci, Letenje, Navlacenje sajle na cello
Sleganje ramena, Navlacenje sipke na vrat

Sreda: Noge
Listovi na trenazeru stojeci, Listovi na trenazeru sedeci
Sutevi, Cucanj (sirina ramena), Cucanj (siroki), Presa, Iskorak

Cetvrtak: Slobodno


Petak: Grudi
Kosi potisak(K.Kosi), Ravni potisak, Razvlacenje sajlama niska (Koso razvlacenje na klupi) , Propadanje
Trbusnjaci

Subota: Ruke
Dvorucni pregib ravnom sipkom, Cekic sedeci, Koncetracioni pregib sedeci
Opruzanje lezeci kosom, Jednorucna triceps opruzanja, Lat opruzanja , Obrnuta obaranja-lat

Svi kometari su dobrodosli....

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #147 poslato: Jul 17, 2016, 03:54:04 posle podne »

Ah, zašto uživamo da komplikujemo sebi život...ah...  ;)

Vidim ja da ćeš posle low-carb preći na keto...i onda...ah...reverse...

Ali kreni sa iscprpnim čitanjem...

Jedna zanimljiva tema koja će ti dati uvid u varijacije "low-carb" pristupa... http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=216557.0

Pomoć oko odabira namirnica... http://authoritynutrition.com/low-carb-diet-meal-plan-and-menu/

Malo o mogućim greškama u toku low-carb... http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=182655.0

Sačuvana
ivan85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104

« Odgovor #146 poslato: Jul 17, 2016, 11:06:37 pre podne »

Razmisljao sam i odlucio da ipak od sutra predjem na low carb! Treba mi pomoc... Koliko uh da unosim u toku nedelje, kada da radim punjenje?
Sačuvana
Ја не причам и не пишем, ја завијам. Не завијам што ме је страх, не завијам што сам бесан. Завијам да би ме Чопор чуо мој, да би ме чули Вукови, да би ме чуле Вучице, да би ме чули Вучићи, да би се окупио Чопор мој! А, када се окупи Чопор мој, бојте се пси!
ivan85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104

« Odgovor #145 poslato: Jul 15, 2016, 08:27:06 posle podne »

Znao sam da će ti se dopasti, da si kupio attack bio bi malo muke jer je baš prejakog ukusa.
Ma dobro, nemam ja problema sa ukusima, popijem na brzinu i cao. Ali svakako prija kad je lep ukus. Pre ovog power bcaa (bez ukusa) pio sam scitec xpres od jabuke i on mi je bio bas onako osvezavajuc ali ovaj ukus je jos bolji :)!
Sačuvana
Ја не причам и не пишем, ја завијам. Не завијам што ме је страх, не завијам што сам бесан. Завијам да би ме Чопор чуо мој, да би ме чули Вукови, да би ме чуле Вучице, да би ме чули Вучићи, да би се окупио Чопор мој! А, када се окупи Чопор мој, бојте се пси!
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 15 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.109 sekundi sa 19 upita.