TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 09:34:23 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 8 9 [10] 11 12 13 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Suplementi, sagorevači...Ili ne?  (Pročitano 27533 puta)
uzunovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 72

« Odgovor #46 poslato: Avgust 28, 2016, 08:36:34 posle podne »

Da.. Što se ishrane tiče to stoji svakako! To je na prvom mestu i o tome uvek
može i mora da se vodi računa bez obzira gde se čovek nalazi. (Osim ako ne završi
na nekom pustom ostrvu ili na ručku kod tašte ;D )

Prosto sam postavio pitanje, jer način života u periodu ispitnih rokova
ili nekih konferencija ili sličnog ne dopušta dovoljno vremena za redovne treninge
bilo u teretani bilo da stazi za trčanje... (pogotovo akos su seminari neki u pitanju,
i to zimi, često se desi da ne postoji način za bilo kakvo ozbiljnije vežbanje).
Tako da će se sigurno javiti neki periodi kada neće biti mogućnosti za treninge...
A budući da suplementaciju nisam koristio ranije, moram da pitam... :)

Pa da, tako sam i zaključio. Ako je period bez treninga, nema potrebe uzimati BCAA ili
glutamin ili čak i whey... A vitamini i masti su potrebni za svakodnevno funkcionisanje organizma,
ako sam dobro razumeo...

Živi bili!
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #45 poslato: Avgust 28, 2016, 08:14:31 posle podne »

Molim bez nepotrebnog opterećivanja...najbolje bi bilo da tog perioda pauze nema i da postoji kontinuitet u treningu, što je mnogo bitnije od informacija o suplementaciji u periodu bez treninga...

PoĂ°imo od neke osnovne definicije...

Uopšteno gledano, dijetetski suplementi ili dodaci ishrani su proizvodi čija je namena dopuna ishrane sa ciljem zadovoljavanja potreba za mikro i makronutrijentima, kao i drugih važnih sastojaka u cilju očuvanja zdravlja, pravilnog razvoja tela, postizanja boljeg izgleda i eventualnog unapreĂ°enja performansi, kako sportista, tako i rekreativaca.

Dakle, nema "povećanih potreba"...u periodu bez treninga, koji je ujedno i najbitnija karika u "pocesu"...tako da...  ;)

Naravno, akcenat staviti na kvalitetnu, raznovrsnu i izbalansiranu ishranu...( kojoj čak i u tim "mirujućim uslovima" mogu nedostajati omega-3, kao i neki vitamini i minerali...)
Sačuvana
uzunovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 72

« Odgovor #44 poslato: Avgust 28, 2016, 06:35:52 posle podne »

Pa u principu Whey, Glutamin, BCCA, Vitaminsko-mineralni kompleks i Omega 3.
Pa tako ću onda i da uradim, i onda sigurno 3 meseca redovnog treninga..
A kažite mi (ili ako ima link ka nekom tekstu, može i to), kada je u pitanju period
bez treninga, onda suplementacija ne bi trebalo da se uzima (osim vitamina recimo i omega 3)?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #43 poslato: Avgust 28, 2016, 03:34:25 posle podne »

Slažem se sa Dušanom...

Mada...

Omega-3 i vitaminsko-mineralni kompleks možeš uzimati i u tom periodu od 7 dana "bez treninga"...neće biti nikakvih negativnih interakcija...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #42 poslato: Avgust 28, 2016, 10:42:15 pre podne »

Zavisi od toga šta od suplemenata kupiš, ali generalno da sam na tvom mestu  ja bih sačekao da se vratim sa puta i onda da krenem sa suplementima i ozbiljnjim treningom.
Sačuvana
uzunovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 72

« Odgovor #41 poslato: Avgust 28, 2016, 10:35:40 pre podne »

Pozdrav ljudi, jedno pitanje samo...
Otvorila mi se mogućnost da ranije uzmem suplementaciju, tj. već početkom septembra,
ali neću biti u mogućnosti da vežbam bar jedno 7 dana, jer neću biti u državi, pa me zanima
da l' je bolje da sačekam da se vratim i tek onda da uzmem, da ne pravim tu pauzu od 7
dana ili ta pauza nema nikakve veze?

Pozdrav
Sačuvana
uzunovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 72

« Odgovor #40 poslato: Avgust 19, 2016, 10:44:47 pre podne »

Važi, hvala!
Kad doĂ°e vreme da uzmem, pisaću ako budem imao pitanja, da ne smaram sad.

A sad odo' da odradim poslednji jak trening s tegovima pred pauzu  8)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #39 poslato: Avgust 19, 2016, 12:01:38 pre podne »

Možeš naručiti i preko interneta( sajta)... http://www.pansport.rs/kako-naruciti-putem-interneta.html

http://www.pansport.rs/internet-prodavnica.html

Možeš i preko telefona... http://www.pansport.rs/kako-naruciti-putem-telefona.html

A možeš se informisati ako pomenutih suplemenata ima "na stanju" u nekoj radnji( prodajnom objektu)... http://www.pansport.rs/pansport-prodavnica/

A to koliko će pomenuti suplementi trajati zavisi od doziranja...

Možda omege bude i za mesec dana ili manje...moja preporuka bi bila da uzmaš bar 3 x 1 kapsulu uz obroke...

I da, možeš pratiti i akcije... http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=154911.0;topicseen
« Poslednja izmena: Avgust 19, 2016, 12:04:10 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
uzunovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 72

« Odgovor #38 poslato: Avgust 18, 2016, 08:38:30 posle podne »

Uf, jutros beše dobro... Jedva sam se popeo do stana...  8)

Hvala za predloge! Ovo ću da uzmem u obzir čim legne neka kinta posle 15og idućeg meseca.
Ako dobro kontam, ovo je otprilike neka količina koja traje najmanje 2 meseca? (bcaa, omega3 i protein i još duže ako nisam životinja)

Je l' bi trebalo prvo da pozovem neku radnju u Bg ili bi trebalo da ovo već imaju na stanju?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #37 poslato: Avgust 18, 2016, 10:25:22 pre podne »

Vezano za predloge oko whey( pomenuti mix WPC + izolat)... http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/SN483-100-Whey-Protein-Professional.html

Vezano za vitaminsko-mineralni kompleks... http://www.pansport.rs/Vitaminsko-mineralni-kompleksi/Za-rekreativce-i-aktivne-ljude/NI325-My-Favorite-Multiple%C2%AE-Energizer.html

Po pitanju omega-3... http://www.pansport.rs/Esencijalne-masne-kiseline/NI107-Omega-3-Fish-Oil-1000-mg.html

Vezano za BCAA... http://www.pansport.rs/Amino-kiseline/BCAA/PS895-Power-BCAA-211.html

Po pitanju glutamina... http://www.pansport.rs/Amino-kiseline/Glutamin/PS954-Power-Glutamine.html

Ajmo, ajmo, tegove u sake :)
Sačuvana
uzunovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 72

« Odgovor #36 poslato: Avgust 18, 2016, 09:57:12 pre podne »

Moje DA, imaš za neki kvalitetniji vitaminsko-mineralni kompleks, omega-3, proteinski suplement( mix whey koncentrata - WPC + izolata whey), BCAA + Glutamin...

Vezano za sagorevače masti, dobro preispitaj sebe o relnoj upotrebnoj vrednosti suplemenata iz ove kategorije?!

http://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/sagorevai-masti-istine-i-zablude.html

Posveti se redovnosti treninga i kvalitetne ishrane( i kvalitet i kvantitet u skladu sa ciljem) i uspeh neće izostati...


Tako nekako i ja razmišljam, jer se za to "mnogoumim". Dosadašnji "rezultati", ako ih tako mogu nazvati su sasvim korektni bez ikakve suplementacije. Nešto se razmišljam da sa time sačekam još tamo do proleća čak ako bude potrebe...
Je l' imaš neke preporuke za konkretne proizvode kod vas ili...?
Pošto sam ja svašta nešto čitao, ali ništa konkretno nisam skontao.
Tipa koji whey, koji vitaminsko mineralni-kompleks itd...

A sad odo' da odradim trening... :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #35 poslato: Avgust 17, 2016, 09:55:42 posle podne »

Moje DA, imaš za neki kvalitetniji vitaminsko-mineralni kompleks, omega-3, proteinski suplement( mix whey koncentrata - WPC + izolata whey), BCAA + Glutamin...

Vezano za sagorevače masti, dobro preispitaj sebe o relnoj upotrebnoj vrednosti suplemenata iz ove kategorije?!

http://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/sagorevai-masti-istine-i-zablude.html

Posveti se redovnosti treninga i kvalitetne ishrane( i kvalitet i kvantitet u skladu sa ciljem) i uspeh neće izostati...

Sačuvana
uzunovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 72

« Odgovor #34 poslato: Avgust 17, 2016, 03:24:47 posle podne »

Pozdrav ljudi, evo mene posle nekog vremena. Uskoro se vraćam za Beograd, ispiti i ostale gluposti, tako da ću praviti sigurno neku pauzu sa treningom u teretani (možda za 10ak dana odradim 2, 3 kružna treninga).
Htedoh da proverim kol'ko grešim najpre kad je trening u pitanju:

Dakle radim po dole navedenom principu i otprilike ove vežbe:
pon: leĂ°a i zadnje rame (isto kao što sam naveo dole, samo sam sad ubacio i mrtva dizanja i veslanje, pa kombinujem)

sre: grudi i srednje rame
*obično odradim propadanja par serija s malo ponavljanja za zagrevanje
-benč
-kosi benč
-razvlaćenje sa bućicama na ravnoj klupi
-neke dve varijante razvlačenja sa sajlama (jedna gde su noge paralelne, druga sa iskorakom blagim)
-letenje sa bučicama
-sedeći potisak sa šipkom (ili bućicama, zavisi kako mi doĂ°e)

čet: noge
-čučnjevi sa dvoručnim tegom
-presa
-ekstenzija za kvadriceps
-ležeći nožni pregibi
-iskorak sa bućicama

pet: ruke
*ponekad radim i propadanja za triceps
-potisak sa čela za triceps
-povlačenje na lat mašini
-ekstenzija sa sajlom
-pregib sa dvoručnim tegom
-pregib na kosoj klupi
-i još neka verzija pregiba ako imam snage, ovde čovek može da bude maštovit kol'ko 'oće...

I otprilike je to to... Vreme trajanja bude uglavnom izmeĂ°u 50 i 90min. Trudim se da odradim kardio visokog intenziteta utorkom i subotom i ponekad posle treninga ubacim i klasičan džoging ili basket neki ako bude... Eto. Pa šta tu da popravljam ili menjam?

Otprilike bih ovako nešto i zadržao od septembra kad mi proĂ°e rok ispitni, s tim što će tad biti moožda kinte, sredinom meseca,
i za neku suplementaciju: omega 3, vitamini, whey, možda bcaa i glutamin i možda dodam i neki sagorevač. Mada ova prva tri možda uzmem i čim doĂ°em u Beograd, ali smaraću vas dodatno još oko toga... :D

Što se ishrane tiče, i dalje je prilično slična kao što sam dole naveo, i donekle sam uspeo da spustim s početnih 97kg od 10. maja na ispod 85kg (ne znam tačno, digitalna vaga mi je u Bg, a ovde ova laže čim zine -.-').

Pozdrav do idućeg kuckanja..
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #33 poslato: Avgust 01, 2016, 07:55:02 posle podne »

Nema nekih specijalnih gresaka, svi delovi ledja pogodjeni stim sto ce za sirinu trebati jos kako bude odmicalo vreme.

Zgibove na pocetku batali ako ne mozes posto ces se povrediti i to bas gadno.

Prednje rame, eh prednje, pa ja bi rekao nikad iskreno, e sad ne znam da li ti je ono dominantan deo ramena ili ne pa ne smem sa sigurnoscu da kazem, ali 99% sam siguran da je tako.

Srednje uz grudi svakako :)
Sačuvana
uzunovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 72

« Odgovor #32 poslato: Avgust 01, 2016, 02:59:52 posle podne »

Ja uvek kazem ljudima ne ne pisem plan treninga zato sto smatram to zastarelim. Licno ja nemam isti trening koji ponavljam nego iz treninga u trening planski rotiram vezbe, brojeve ponavljanja, tempo izvodjenja, hvatove itd, itd.

Ako bi ti napisao plan onda bi ti to radio par meseci i telo bi ti se brzo naviklo na taj sistem, automatski prestalo da reaguje dobro na sve to jer se zasitilo jednog te istog sistema.

Najlakse je da ti napisem prvi dan ledjnjaci, pa mrtvo, veslanje u pretklonu, t-bar, testera, sve po 4 serije 10-12 ponavljanja i teraj, ali nije trening samo to, vec umetnost kako da se iznenadi misic. Dobro porazmisli o ovome, sam skroji neki plan jer ces tako i dobiti na iskustvu.

Ne idi utabanim stazama vec napravi svoje, a ja cu pomoci sta god da treba naravno :)


Ova logika mi se sviĂ°a :D

Evo npr danas sam radio leĂ°a i zadnje rame, sad osetio sam se jako dobro za vreme i posle treninga, al' sad da vidim da l' sam radio išta kako valja...
Elem, raido sam ovako:
zagrevanje prvo, i pokušao sam da uradim koji zgib, al posle trećeg umrem, tako da će to morati još malo da sačeka.

LEĂDA:
-povlačenje na lat mašini (napred)
-povlačenje na lat mašini (iza leĂ°a)
-veslanje ono na lat mašini, nikad da zapamtim kako se to zove (seated cable row valjda)
-jednoručno veslanje sa tegom (to je valjda one-arm dumbbell row)
-leĂ°njaci bez opterećenja (4x10)

U principu radio sam po 4 serije (12, 10, 8, 12) sa povećanjem opterećenja i na poslednjoj sam vratio na početno opterećenje.

ZADNJE RAME:
tu sam odradio samo dve vežbe, nisam imao snage za više, a iskreno i ne znam mnogo vežbi za pogaĂ°anje tog mišića
-letenje u pretklonu (al' na klupi, da se ne bih krivio)
-vežba sa navlačenjem kanapa, to ne znam kako se zove

Serije isto kao gore..

i dodao sam (ne znam što me to uhvatilo) na kraju vežbu za trapez na spravi za listove.. :O

na kraju po jedna serija trbušnjaka za gornji i donji stomak i to je to, sve Ă°uture nekih sat vremena, malo jače možda.

Mrtvo dizanje i veslanje u pretklonu nisam, jer nisam siguran da znam kako pravilo da radim, pa da se ne povredim. (možda iduće nedelje)
p.s. kad da ubacim prednje rame?

Gde grešim? :)
« Poslednja izmena: Avgust 01, 2016, 03:44:48 posle podne od strane uzunovic » Sačuvana
Stranice: 1 ... 8 9 [10] 11 12 13 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.103 sekundi sa 18 upita.