TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 12:14:40 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 13 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Suplementi, sagorevači...Ili ne?  (Pročitano 27549 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #166 poslato: Oktobar 07, 2019, 09:46:37 pre podne »

I ja sam se prvi put zabrinuo kad sam otvorio pakovanje ali sve je ok, kao što kažu kolege možeš ga slobodno koristiti tako treba da izgleda :)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #165 poslato: Oktobar 03, 2019, 09:13:42 posle podne »

Da dešava se skoro uvek. Nema razloga za brigu sve je ok sa proizvodom i slobodno ga koristi.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #164 poslato: Oktobar 03, 2019, 03:48:04 posle podne »

Koliko znam te "flekice", oblačići, nisu znak "kvaljivosti" i dodira sa vlagom/vazduhom već tako jednostavno izgledaju zbog sastojaka...( esktrakti i sl.)

Ako je suplement u roku trajanja, čuva se u originalnom pakovanju "na suvom i hladnom mestu" problema neće biti( osim ukoliko ambalaža nije "kompromitovana")
Sačuvana
uzunovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 72

« Odgovor #163 poslato: Oktobar 03, 2019, 03:33:36 posle podne »

Jasno. Hvala vam ljudi. :)

Inače za one koji su koristili Animal Flex.. Je l' vam se dešavalo da se na nekim tableticama pojave žućkaste/tamne mrlje.
Meni liči prosto na dodir sa kiseonikom, ali možda bolje da pitam?
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #162 poslato: Oktobar 01, 2019, 09:35:05 posle podne »

Ja sam prešao nedavno na cink monomethionine. Citao sam neke studije za isti i dosta pozitivnih komentara vezanih za ovaj oblik cinka sam pročitao. Trenutno koristim 50 mg ujutru i 50mg pred spavanje. Preporucujem takodje upotrebu bakra uz cink, na svakih 15 mg cinka ide 1 mg bakra, kako bi ta dva elementa u tragovima bili u balansu.

Jako se tesko predozirat. Ne treba naravno ni ici iz krajnosti u krajnost l.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #161 poslato: Oktobar 01, 2019, 03:23:15 posle podne »

Ali to nije elementarni cink :) Tako da si daleko od rizika overdose cinkom, ne brini!

Dakle, računajmo ono što je bitno - realni sadržaj cinka u nekom obliku istog...npr. 220 mg cink-sulfata sadrži 50 mg elementarnog cinka, a apsorpcija je oko 15% tako da je jasno koliko cinka dobijamo? Zar ne? Nisu svi obici cinka visokoapsorptivni ;)

Vitaminima B grupe teško da ćeš se predozirati, ipak su rastvorljivi u vodi i sav višak ode urinom, jedina "opasnost" od hronične konzumacije više od 50 mg vitamina B6 dnevno( meseci)...


« Poslednja izmena: Oktobar 01, 2019, 03:53:46 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
uzunovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 72

« Odgovor #160 poslato: Oktobar 01, 2019, 03:17:48 posle podne »

Prva stvar koja je bitna za realno sagledavanje RDA za neki mineral je pitanje na koje malo ko odgovara...da li su potrebe za nekim mineralom sagledane u elementarnom ili vezanom obliku? A druga bitna stvar je apsorpcija? Mislite da naše telo apsorbuje sav cink iz unetog suplementa? ;)

40 mg cink glukonata ne sadrži 40 mg cinka zar ne?

Sve u svemu ne bih išao više od 40 mg dnevno :)

Detaljnije... https://www.healthline.com/nutrition/zinc-supplements#safety-and-side-effects

Jasno. Hvala na odgovoru. Moram pogledati kako stoji stvar i sa Selenom, Manganom i drugim što vitaminima, što mineralima...
Svakako raznih Vitamina B ima na svakom ćošku -.-'  :)
Trenutno, ovde ima 37.5g cinka (Flex+Energizer+Easy C), dakle manje od 40 :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #159 poslato: Oktobar 01, 2019, 02:55:18 posle podne »

Prva stvar koja je bitna za realno sagledavanje RDA za neki mineral je pitanje na koje malo ko odgovara...da li su potrebe za nekim mineralom sagledane u elementarnom ili vezanom obliku? A druga bitna stvar je apsorpcija? Mislite da naše telo apsorbuje sav cink iz unetog suplementa? ;)

40 mg cink glukonata ne sadrži 40 mg cinka zar ne?

Sve u svemu ne bih išao više od 40 mg dnevno :)

Detaljnije... https://www.healthline.com/nutrition/zinc-supplements#safety-and-side-effects
« Poslednja izmena: Oktobar 01, 2019, 02:57:25 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
uzunovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 72

« Odgovor #158 poslato: Oktobar 01, 2019, 02:38:05 posle podne »

Nalaz D25OH je svakako korisan orijentir...dobro bi bilo odraditi ga i pre početka suplementacije D3 da bi se "koliko-toliko" procenilo stanje, a i doziranje...

Jedno od jako bitnih pitanja tiče se i oblika suplemenata vitamina D3...

Nažalost, nema skoro nikakve šanse da odradim to pre Nove godine :/ Eventualno možda početkom Novembra, ali onda sam u fazonu, možda bolje sve lepo u Januaru.

Inače stigli su i Flex i D3.
Nego, samo jednu nedoumicu imam... Gledam sad iMy Favorite Multipe Energizer i Easy-C, sad i Flex imaju cink, te još po koje vitamine i minerale... Gde bih mogao pouzdano da iskopam te "gornje granice", da ih ne pređem slučajno... Naravno, na suplementaciju treba uvek dodati i ishranu...
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #157 poslato: Septembar 25, 2019, 06:56:24 posle podne »

Ja imam iskustva sa Animal Flexom u kesicama.
Imao sam probleme sa zglobovima od jakih treninga i borbi u armwrestlingu. Ono što je važno jeste da zaređaš minimalno dve kutije zaredom i biće efekta.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #156 poslato: Septembar 24, 2019, 11:08:59 posle podne »

Hm, većini i nisu jasni simptomi "nedostatka" vitamina D3, pa to pripisuju "vremenu", stresu i sl. ; ne zaboravimo i "zimski depresiju" ( opet uticaj D3 i manjka UV, ali i fluktuacijama serotonina i dopamina ) :)

Nalaz D25OH je svakako korisan orijentir...dobro bi bilo odraditi ga i pre početka suplementacije D3 da bi se "koliko-toliko" procenilo stanje, a i doziranje...

Jedno od jako bitnih pitanja tiče se i oblika suplemenata vitamina D3...

Što se tiče pomenutih suplemenata, oba rade, pa čak i Animal Flex powder, ne bi se trebalo toliko stresirati oko toga...ipak to su samo pomoćna sredstva sa ograničenom učinkovitošću...
« Poslednja izmena: Septembar 24, 2019, 11:13:57 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #155 poslato: Septembar 24, 2019, 10:05:19 posle podne »

Koleginica ti je savjetovala da to u vezi vitamina D provjeris na proljece, tako da imas vremena. Mada ne brini, neces se predozirati siguran sam :)

Ja sam Animal Flex koristio u kesicama.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
uzunovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 72

« Odgovor #154 poslato: Septembar 24, 2019, 09:27:16 posle podne »

Ne bi bilo lose tamo negde na prolece da proveris nivo vit D.
Ili jos bolje, sada pre suplementacije, pa tamo u martu, prosto da imas uvid u rezultate i ucinkovitost suplementa

Bukvalno pre januara to neću moći da uradim, jer nisam trenutno u Srbiji, a to ovde košta previše, jer nijedan lekar neće da da uput, ako nije problem sa zdravljem. Tj. jasni simptomi nedostatka vitamina D.
Videću da uradim taj jedan generalni pregled, pa sa njim onda i vitamin D.

Back to joint suplemente.
Ovaj Animal Flex powder ima još i ekstra kolagen. Sad sam stvarno zbunjen šta uzeti. Mislim da ću definitivno da probam Animal Flex. Sad samo da li pills ili powder, tu je dilema.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #153 poslato: Septembar 24, 2019, 06:37:52 posle podne »

Ne bi bilo lose tamo negde na prolece da proveris nivo vit D.
Ili jos bolje, sada pre suplementacije, pa tamo u martu, prosto da imas uvid u rezultate i ucinkovitost suplementa
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #152 poslato: Septembar 24, 2019, 04:51:10 posle podne »

5000iu D3 je vec nesto, osjetices benefite posebno u hladnijim danima koji nam dolaze. Cesto bol u zglobovima bude povezan sa nedostatkom vitamina D3.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 13 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 18 upita.