TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 04:39:39 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: testosteron i hormon rasta  (Pročitano 15375 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #75 poslato: Mart 01, 2017, 12:01:04 pre podne »

Ne, nisi razumeo bas najbolje, zelim da imam misice kao i svi mi hahah logicno(kao sto sam rekao2-6kg misica ide godisnje).. Mislio sam da nema potrebe to naglasavati, ako se macujem s proteinima i trudim oko ishrane i svega toga.. Mislim iskreno da se povecamo fizicki u svakom smislu, po snazi i velicini.. I napisao sam verovatno usput da ubacim dekstrozu cisto za vise kalorija da dobijem tezinu malo brze, iako su mi kalorije u suficitu.. I na kraju, mislim da ne mogu neke rezultate da vidim za mesec dana, prvenstveno zato sto uzimam i kreatin pa sad tesko je izracunati koliko sam vode dobio, a koliko gaina.. Koristim kreatin jos mesec dana, pa cu da javim kada mi izadje voda i napisacu ishranu ako je potrebno..


Mnogo nepotrebnih dilema, mnogo nejasnoća koje se tiču osnovnih stvari vezanih za formulisanje plana ishrane i treninga...

Vratimo se na početak teme i čitanje predloženih članaka i naših komentara...

Osnove su iste za sve - ispoštuj, primeni i napredak neće izostati, u protivnom...  ;)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #74 poslato: Februar 28, 2017, 11:58:10 posle podne »

S obzirom da su kvalitetan neisprekidan san i ustaljen počinak faktor u lučenju hormona rasta, zanima me kad se najviše luči hormon rasta?
Jel to od 22h do 2h? :D
Pitam pošto sam čuo da je san u tom periodu najznačajniji.

Ima istine, ali uopšteno govoreći, najintenzivnije se luči u prvim satima spavanja, neki kažu da se najviše oslobaĂ°a u prvom delu noći, pa je veoma bitno da odemo na spavanje u adekvatno vreme (pre ponoći, najbolje do 23h)..naravno, tu je i indirektni uticaj melatonina...

Mada malo je naivno fokusirati se samo na hormon rasta, ipak je ovaj naš hormon samo jedna karika u lancu hormonske ravnoteže kao preduslova našeg napretka( testosteron "u zrak", obuzdavanje koritizola, poštovanje melatonina, kontrola T3 i T4)...

Najkraće rečeno...

- dovoljno stimulativan trening sa opterećenjem( "trening snage"...kao i intervalni trening, naravno trening mora biti dobro doziran - u protivnom eto problema sa kortizolom - pretreniranost),

- kvalitetna, raznovrsna i izbalansirana ishrana... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/hormon-rasta-i-ishrana

- dovoljno odmora( izmeĂ°u dva treninga + kvalitetan san - nema zamena noći za dan),

- "kontrola stresa"( koliko je to realno moguće)

U globalu... https://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/hormonski-status-i-napredak

Sačuvana
NVK
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 110

« Odgovor #73 poslato: Februar 28, 2017, 10:48:24 posle podne »

S obzirom da su kvalitetan neisprekidan san i ustaljen počinak faktor u lučenju hormona rasta, zanima me kad se najviše luči hormon rasta?
Jel to od 22h do 2h? :D
Pitam pošto sam čuo da je san u tom periodu najznačajniji.
Sačuvana
x3s2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #72 poslato: Februar 26, 2017, 10:13:32 posle podne »

Ne, nisi razumeo bas najbolje, zelim da imam misice kao i svi mi hahah logicno(kao sto sam rekao2-6kg misica ide godisnje).. Mislio sam da nema potrebe to naglasavati, ako se macujem s proteinima i trudim oko ishrane i svega toga.. Mislim iskreno da se povecamo fizicki u svakom smislu, po snazi i velicini.. I napisao sam verovatno usput da ubacim dekstrozu cisto za vise kalorija da dobijem tezinu malo brze, iako su mi kalorije u suficitu.. I na kraju, mislim da ne mogu neke rezultate da vidim za mesec dana, prvenstveno zato sto uzimam i kreatin pa sad tesko je izracunati koliko sam vode dobio, a koliko gaina.. Koristim kreatin jos mesec dana, pa cu da javim kada mi izadje voda i napisacu ishranu ako je potrebno..
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #71 poslato: Februar 26, 2017, 09:03:04 posle podne »

Cekaj jel nas trolujes ili si stvarno ozbiljan. Dosao si na sportski forum da trazis savet kako da dobijes 10 kg masti? I mislis ako navuces deset kila sala bices jaci? Na osnovu cega je tvoja logoka zakljucila da ces biti jaci ako budes navukao deset kila sala? Pa zasto imas imas 5-6 dobrih obroka ako zelis da dobijes deset kila sala?Lepo sam ti rekao da vidis koji je tvoj cilj pa da prema tome i pocnes da se hranis....ili nas zajebavas ili si glup ili totalno nemas pojma sta radis.
Znam unapred sta ces napisati u tvm sledec postu...Kazes mesec dana je malo da se vide rezultati?Da li si siguran?
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
x3s2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #70 poslato: Februar 26, 2017, 08:31:51 posle podne »

Pa imam dobru ishranu, pre mesec dana sam krenuo ponovo da treniram pa ne mogu ni da ocekujem rezultate odmah..
Samo da ne dodje do zabune, mislio sam 10kg masti da dobijem, da se povecam malo i da dobijem na snazi, kao da nisam svestan da godisnje mozemo dobiti 2-6 kg :D Isto demant, mislio sam jednom dnevno posle treninga da lupim dex toliko, jer toliko ima i u gainerima (i to da kazem u onima koji su ma dobrom glasu) Sad razumem da gainer treba imati sto manje secera, ali delimicno svi imaju ovo npr serious mass ima to i pise 250g uh .. I naravno jos jedan demant nisam mislio da to bude zamena za obrok.. Uglavnom, shvatio sam da nema nista od toga, guram ovako s dobrom ishranom!
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #69 poslato: Februar 26, 2017, 08:15:57 posle podne »

Sad sam vratio postovo malo dole da ne lupim neku glupost...ali bio sam u parvu...Ti bi da dobijas misice na prostim secerima....tesko...dijabetes i probleme sa pankreasom mozda i mozes da dobijes sa ovom logikom...Bices jaci od toliko secera? Souuuu  :D. Imao si kandidu i hvatas se za secere? Ti ides u suprotnom smeru od onoga kojim bi trebalo da se kreces. Ajde da radis pet teskih serija cucnja na 200 kila pa da stavis recimo sa proteinom 50-ak grama dexa da te vrati malo u zivot , ali ti koji verovatno i nzs kako se trenira da popijes par puta dnevno po 300 gr dexa? Neverovatno...msilim mozes da se ljutis ali si takvu glupost smislio da  covek mora ovako odreagovati.....ajde da ti uprostim.
Nema nista za dz. Moras uloziti u sebe ako ocekujes rezultate.Broj jedan zdravlje.Kandida je zajebana i vraca se cesto. Ne trpi ni najmanje secera. Da sam an tvom mestu ne bih gram uneo godinama. Baziraj se na cvrstim obrocima.Lepo pise za suplemente da su to dodaci ishrani...Napravi cilj i prema tome baziraj trening i ishranu. Ako zelis da izgledas kao sumo rvac onda mozda tvoja logika i ima smisla...ubacis jos malo testenina i za godinu dve postao si sumo rvac.Kazes imas 5-6 odlicnih obroka , a nista se ne desava? Jesi li siguran da onda jedes kako treba?Batice zdravlje na prvom mestu.Toliko prostog secera moze samo da iritira pamkreas i da ti pravi nagle skoove insulina ali isto tako i padove..Pa nisu ovi sto jedu pirinac i ovseene ludi da zvacu to kad bi mogli sa dextrozom da rese svoj problem....Ukljuci mozak  ;)
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
x3s2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #68 poslato: Februar 26, 2017, 07:20:13 posle podne »

Da, mass gainer ima oko 300 g maltodekstrina u 350g
maltodekstrin=dekstroza
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #67 poslato: Februar 26, 2017, 07:10:41 posle podne »

Jesi ti ovo dobro napisao 200-300 gr dexa? :(
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
x3s2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #66 poslato: Februar 26, 2017, 06:53:27 posle podne »

Imao sam ranije kandidu tako da znam dosta, sada je sve u redu
Imam dobru ishranu, 5-6 puta dnevno, samo sam razmisljao da uvedem nakon treninga uz protein 200-300g dekstroze, cisto da dobijem 1000 kalorija, da pomognem povecavanje procenta masti koji je trenutno jako nizak..
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #65 poslato: Februar 26, 2017, 03:59:19 posle podne »

Većina gejnera jeste "nafilovana" prostim hidratima( dekstroza, fruktoza, saharoza, maltodekstrin), mada ima i onih kvalitetnijih - vitargo, "skrob"( kukuruzni skrob)...

Npr. https://www.pansport.rs/povecanje-telesne-tezine-misicne-mase/muscle-fusion-0?sku=27

Mada prosti hidrati su uvek tu  ;) ( manje ili više)

Vezano za anti-kandida dijetu... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/anti-kandida-dijeta

Kada je u pitanju kandida svakako bih bio oprezan kada su u pitanju prosti hidrati, pa i oni iz gejnera...a tu su i skrobne namirnice...dakle, bez gejnera...  ;)

A zašto sebe "šikati" tolikom količinom dekstroze? Eh svi ti pikovi insulina...

Još jedan-dva obroka više - najbolje  ;)
« Poslednja izmena: Februar 26, 2017, 04:01:03 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 16687


« Odgovor #64 poslato: Februar 26, 2017, 03:34:44 posle podne »

Nisu bas svi gejneri napunjeni samo dekstrozom, ima i onih malo kvalitetnijih. Druga stvar koji sam ja primetio medju vezbacima je to da im gejner deluje kao povoljniji i jefitniji izadje skoro 1000dinara po kilogramu, a protein jer bar 2-2.5x skuplji. A sastav ko sastav proizvoda  rekreativci retko kad gledaju.
Sačuvana
x3s2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #63 poslato: Februar 26, 2017, 02:32:11 posle podne »

Dakle, kao sto sam i mislio, dekstroza
Sada imam jos samo dva pod pitanja koja me jako zanimaju pa bih voleo da cujem odgovor ako moze
Prvo, zasto ljudi uzimaju gejnere i tako uzimaju po 300g dnevno kada mogu da uzmu toliko grama dekstroze i ispadne mnogo jeftinije
Drugo, da li dekstroza utice na razmnozavanje kandide gledano da se 'brzo' vari da kazem
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #62 poslato: Februar 05, 2017, 12:58:17 pre podne »

Hteo sam da vas pitam koji su sastojci maltodekstrina ?
Citao sam da su to kao povezani lanci secera i tako dalje, ali konkretno nigde ne pise koji seceri, citao sam da su gaineri vecinom od toga (ono sto pise ugljeni hidrati), jesu li to dekstroza i maltoza ili ? I ako jeste tako, zasto ljudi ne bi uzimali protein i to umesto gainera koji ispadne dosta skuplji ? Naravno malo vece doze oko 200-300 g posle treninga kao sto pise na gaineru. Inace krenuo sam u gym pre neki dan i kupio scitecov protein 3,4 kg bude sa onim gratisom i pobrinuo sam se za ishranu. ps dobio sam i casopis uz to i dobro ste ispali na slici Slavisa :D

Neki gejneri su baš na "tu foru" - protein + maltodesktrin...  ;)

Mislim da smo detaljno opisali šta izaziva "višak prostih šećera"...a GI dekstroze i maltodekstrina je tu negde "oko 100"...dakle, skoro istom brzinom kao dekstroza podiže nivo šećera u krvi...  ;)

A sastoji se od više povezanih molekula dekstroze  ;) ( dobija se iz skroba parcijalnom hidrolizom)...a maltoza se sastoji od 2 "spojena" molekula dekstroze( glukoze)...dakle, u svakom slučaju na kraju dolazimo do dekstroze  ;)

Pa hvala  ;)
« Poslednja izmena: Februar 05, 2017, 01:07:15 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
x3s2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #61 poslato: Februar 04, 2017, 11:33:47 posle podne »

Hteo sam da vas pitam koji su sastojci maltodekstrina ?
Citao sam da su to kao povezani lanci secera i tako dalje, ali konkretno nigde ne pise koji seceri, citao sam da su gaineri vecinom od toga (ono sto pise ugljeni hidrati), jesu li to dekstroza i maltoza ili ? I ako jeste tako, zasto ljudi ne bi uzimali protein i to umesto gainera koji ispadne dosta skuplji ? Naravno malo vece doze oko 200-300 g posle treninga kao sto pise na gaineru. Inace krenuo sam u gym pre neki dan i kupio scitecov protein 3,4 kg bude sa onim gratisom i pobrinuo sam se za ishranu. ps dobio sam i casopis uz to i dobro ste ispali na slici Slavisa :D
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.064 sekundi sa 17 upita.