TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 08:43:17 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: testosteron i hormon rasta  (Pročitano 15385 puta)
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #15 poslato: Septembar 06, 2016, 06:12:03 posle podne »

Pocetnici ne rade jedan dan jedan misic, tebi je samo redosled bio los, to treba da se promeni i dovede u red. :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #14 poslato: Septembar 06, 2016, 09:20:47 pre podne »

Ako se pitamo šta bi trebalo da nam bude u prvom planu kada je unos vode u pitanju, onda je to svakako "čista voda", eventualno, izotonični napici...

Više nije bolje kada je kreatin u pitanju, ni kada je doziranje u pitanju( čuvena dilema koliko je to 5 gr kreaina  ;) ), a ni kada je dužina uzimanja u pitanju...čim se "mišiće zasite" kreatinom, efekat "izostaje"...

Što se tiče oporavka, često kažemo da pored stavki koje se tiču trajanja, intenziteta treninga, kao i učestalosti treninga, bitna stvaka su i nadoknada vode i elektrolita, "obnova" glikogena, a tu su i nezaobilazne BCAA( akcenat na leucin), glutamin, i naravno proteinski suplementi( idealno whey protein)...dakle, kvalitetan opravak započinjemo neposredno posle treninga, već sa pwm...
« Poslednja izmena: Septembar 06, 2016, 10:29:40 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
x3s2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #13 poslato: Septembar 05, 2016, 12:12:37 posle podne »

Dobro uzecu bademovo ulje da probam. Da, koristio sam dosta vode, preko raznih sumecih tableta (vitamina) unosio sam bar 5 litara dnevno i jos u teretani litar. U to vreme radio sam fazu punjenja tako da sam sav kreatin izbacivao jer sam pio dosta tecnosti. Nakon mesec dana sam opet radio fazu punjenja (po 15 grama dnevno) i onda sam od tad uzimao po 5 pa sam pravio pauzu 20 dana otprilike od 20. avgusta do 15. juna. Uzimam monohidrat, prvo  sam uzimao bio tech, zatim dymatize koji je uradio mnogo bolji posao. Plasim se da su mi izasle strije u dodnjem delu ledja bas od treninga. Gore sam se bas prosirio pa mi je nelogicno da su bas dole izasle. Kreatin pijem 3-5 grama dnevno 30 minuta pre treninga, danima kada nemam trening ne uzimam. Uzimacu jos desetak dana pa cu da napravim pauzu. Moguce da sam preterao sa treningom, a i kasno sam lezao (uglavnom oko 3-4 sam isao da spavam i ustanem oko 13, 14, 15) Sada je skola pa ce to da se popravi :D Da probam da promenim trening, recimo da svaki dan radim jedan misic? Samo grudi ramena zajedno, biceps, triceps, ledja, noge odvojeno? Ili da radim ledja biceps, noge, grudi triceps?  Jel treba raditi ruke, jer svaki put kad radim neku vezbu koristim ruke, mozda ne mogu da se regenerisu kako treba? Kako vi radite? Ocigledno ste bolji od mene :D
« Poslednja izmena: Septembar 05, 2016, 12:26:56 posle podne od strane x3s2 » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #12 poslato: Septembar 05, 2016, 08:38:58 pre podne »

Kreatin koristiš 4 meseca u kontinuitetu?

Kako ga doziraš? Monohidrat?

Suplementacija kreatinom je najčešće praćena i povišenom vrednošću kreatinina...dakle, kreatin se iz tela izlučuje u obliku kreatinina - više kreatina = više kreatinina...

A šta uraditi...pa napravi pauzu sa kreatinom, jer se posle "odreĂ°enog vremena" depoi kreatina u telu "zasite"( mišiće se "prezasite" kreatinom) tako da efekta nema...moj predlog kreatin uzimati 6-8 nedelja, posle toga bar 4 nedelje pauze od istog...

Što se tiče uree, pre će biti da se pilo "malo više" vode, verovatno zbog konzumacije kreatina...

A niska vrednost uree zbog "sinteze proteina" će pre biti prisutna kod trudnica ili u ranom detinjstvu...ali i kod smanjenog unosa proteina ili pak kod teških oštećenja jetre...

Što se tiče sprečavanja nastana strija...

– Tečnost – unositi dosta tečnosti i hidrirati organizam. Potrebno je piti dosta vode (oko 2,5 - 4l), jer se na taj način koža održava mekom i elastičnom, a to sprečava pojavu strija.

– Fizička aktivnost i vežbanje

– Pravilna ishrana – bez junk-food i industrijski preraðene hrane

– Vitamini, minerali, omega-3 – treba uzimati hranu koja sadrži cink, vitamine A i C (šargarepa, sir, jaja, riba, lešnici, meso…)

– Kreme protiv strija – postoje razne kreme, losioni, ulja i raznorazni komercijalni preparati koji obećavaju glatku i meku kožu bez strija .Treba imati u vidu da ovi preparati bez obzira na sastojke nisu magični, te će eventualno ublažiti postojeće strije ili sprečiti pojavu novih u onoj meri u kojoj bi se javile bez date kreme. Kreme koje sadrže kolagen štite od strija. Dobri su i prirodni voskovi, ši i kakao buter i pčelinji vosak.

– Prirodna, biljna i eterična ulja – daju zadovoljavajuće rezultate kod strija. Naročito se preporučuju bademovo ulje. Osim njega na strije deluju ruzmarin, lavanda, plod divlje ruže, jojoba, noćurak, neven, kamilica, aloja, avokado, neki kao biljna neki kao eterična ulja.

– Tretmani za strije – pokazali su se uspešni hemijski pilinzi, dermoabrazija i laserski tretmani.

A što se tiče broja ponavljanja...nekada možemo govoriti i o "znacima" pretreniranosti... http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/oprez-sindrom-pretreniranosti.html
Sačuvana
x3s2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #11 poslato: Septembar 04, 2016, 10:12:32 posle podne »

Nisam razumeo sad, da li je bolje da imam 1 dan 1 misic ili da radim kao do sad samo da promenim misice?

I kad sam vec ovde da postavim jos par pitanja na koje verujem da znate odgovor (izvinite ako smetam :D )
1. Strije? Kada izadju gotovo je, ali pre toga sta mazati da ne izadju? (cuo sam da trudnice to rade)
2. Kreatinin - koristim kreatin bar 4 meseca, nakon 3. meseca nisam ga uzimao 20 dana, urea mi je 2.8 , kreatinin nisam radio ali verovatno je povisen, poslednji put (pre 2 meseca) bio je 99. Mada citao sam da urea moze biti niska od povisene sinteze proteina i ostalog (a gledano na suplemente koje koristim verovatno je to) , nigde nisam procitao da su bubrezi bolesni ako je urea niska. A negde sam procitao da kreatinin moze biti visok jer izbacujemo stetne materije i kreatin iz tela, nesto tako.. Sta uraditi? I zasto jedan dan mogu da uradim recimo 12 zgibova na pocetku treninga, a onda za 3 dana sa istom ishranom mogu samo 8?
« Poslednja izmena: Septembar 04, 2016, 10:14:21 posle podne od strane x3s2 » Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #10 poslato: Septembar 04, 2016, 09:41:20 posle podne »

Tu je Nenad samo je nedelja a i ja imam dusu jelte :)

Savet kao pocetniku je da vezujes odredjene manje partije za vece npr grudi i triceps :)

Da imas poseban dan za noge dok ces kasnije da ga razdelis na dva dela kad krenes u ozbiljnije treninge :)

Da treniras jako i da se edukujes po pitanju treninga a mi cemo ovde pomoci :)

Nema lako dobijenog misica i nema lako zaradjenih poena :) ima da se pogine za svako vlakno i zato se spremi za voznju ako zelis dobar izgled :)
Sačuvana
x3s2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #9 poslato: Septembar 04, 2016, 07:16:05 posle podne »

Dobro, dobri su saveti, potrudicu se .. hteo sam da cujem i Nenadove savete, ali izgleda da nije tu. Hvala na pomoci, javljam se za koji mesec da kazem rezultate!
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Septembar 04, 2016, 03:56:28 posle podne »

NEMA UŽINA....ima samo manje obilnih obroka( nešto hrane možeš uvek poneti sa sobom u adekvatnoj ambalaži)...okani se "bebi plazmice"...vežbaj kao muškarac, jedi kao muškarac, izgledaj kao mušakarac!

Ubaci bar uz whey jezgraste plodove...ili najbolje, malo se pokreni, ne budi lenj, pripremi svoj obrok blagovremeno...skuvaj jaja prethodne večeri, stavi u frižider, konzumiraj ujutru...

Ili ustani ranije...

Pre bih se plašio pottreniranosti...  ;) Šta misli Nenad o tome?  :D

Okani se toga - ne mogu, mrzi me...živim na šejkićima...jelo drži telo! EAT, TRAIN, SLEEP, REPEAT! Bolje se ogranizuj!

Sačuvana
x3s2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #7 poslato: Septembar 04, 2016, 03:46:32 posle podne »

Razumem sad:D

Znaci za veceru kad se vratim s treninga 3-4 jajeta ( zavisi koliko mogu da pojedem .. ) jogurt i sir.
Drugi put neki plodovi i sir, mozda malo mleka.
Za dorucak ovsene, whey i mleko, jaja..
Samo problem je sto uvek idem ujutru u skolu pa ne mogu da blendiram ujutru, ni da spremam jaja ili neki drugi dorucak. Mozda da popijem samo whey? Ali onda sta jesti za uzinu?
Za rucak neka salata, krompir i meso (govedina, piletina)
Kako da promenim trening? Da radim samo jedan misic dnevno? Da bi mogli misici da se regenerisu?
Sta predlazete za uzinu? Do sad sam jeo samo kiki riki i plazmu, neko voce uz to :D

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Septembar 04, 2016, 03:22:31 posle podne »

Ajmo malo logike...

Da li upoznat sa značanjem termina kompletni, nekompletni proteini? Esencijalne amino kiseline?

Da skratim - meso, riba, sir( + fermentisani mlečni proizvodi - jogurt, kefir, kiselo mleko), jaja su ono što bi trebalo da ti bude u prvom planu...kada su proteini u pitanju

Propuštaš logiku "procesa"...okanimo se banana, bobica, kikirikija, banana, suplemenata...uĂ°imo u suštinu...

Za hormon rasta - san, glad, trening, visokoproteinska ishrana

Za testosteron - zdrave masti( jezgrasti plodovi, riba, riblje ulje...extra virgin maslinovo ulje...), crveno meso(govedina, teletina, junetina, konjsko meso )  - izvor cinka, izvori magnezijuma, vitamini B-grupe, nizak BF( % telesnih masti), bez industrijski preraĂ°ene hrane...

O doručku... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/doruak-najvaniji-obrok-u-toku-dana.html

Za večeru proteini + zdrave masti( + vlakna)...možeš i posniji sir( ella) + jezgraste plodove...
« Poslednja izmena: Septembar 04, 2016, 03:24:06 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #5 poslato: Septembar 04, 2016, 03:19:55 posle podne »

Ovde se ozbiljne zabune desavaju :) malo me i brinu delovi ikreno :)

Prvo ne bi ti ni voda ostala da uzmes to djubre :) dakle pusti price :)

Proteine racunas iz mesa i belanaca kao najpozeljnije a zatim i iz ribe i posnog sira naravno :) da je protein iz kikirikija racunljiv da se tako izrazim ljudi bi ga jeli u velikim kolicinama tj bilderi :) kao oni momci koji unose protein iz semenki i imaju 62 kg :) pusti to zna se sta pravio posao :)

Trening je jako los :) izvini na grubosti ja to zbog tebe :) moras da razdelis te partije posto ovim neces nista napraviti :)

OOoooooouuu suplemeni i hormon rasta :) mislim da naravno ali u praksi to bas i nije tako :) drzi se osnovne suplementacije i ne tupi mozak nepotrebnim stvarima na pocetku :) moj savet :)

Ove sejkove ces da batalis :) a sto se tice vecere mozes proteine uz zdrave masti :) to predlazem i za dorucak :)

Da li smo na istoj talasnoj duzini tj da li razumes na koju stranu trebas da ides i cime da se upravljas :)
Sačuvana
x3s2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #4 poslato: Septembar 04, 2016, 03:05:44 posle podne »

Imam 17 godina, nisam od onih mladih koji zele sve i odmah.. Da mi je bio cilj da dobijem kilazu odmah uzeo bih danabol na par nedelja, upropastio bih se i ostala bi mi voda.. Prilicno sam zadovoljan sa dobijenih 16 kg gledano da sam pravio pauze na svaka 2 meseca ( nije bilo do mene )
Cilj mi je da imam normalnu tezinu jer sam 1,90 naravno da nabacim misicnu masu, znam da to nije ni malo lako, trebace par godina, ali gledano da sam u pubertetu testosteron tek treba da se poveca tako da ocekujem malo manje vremena.
Mislio sam da ova 2 suplementa mogu da udare neki boost iako sam u pubertetu, ali nisam bio siguran, dobro je sto sam pitao.
Znam za nezeljena dejstva kod hormona, ali citao sam da ne moze nista da bude ako se povecava prirodnim putem, ako je i to istina.
Dobro ovde sam ipak procitao da kiki riki deluje na povecanje testosterona, ima zdravih masti, a procitao sam i da utice na hormon rasta malo. Na kesi pise da ima 27gr proteina u 100gr, mozda mislite da je nekvalitetan izvor prote?
Od ovih namirnica koje sam procitao jedem - kupus, beli i crni luk, sargarepu, papriku ( nesto od toga svaki dan ), gljive ne volim, od voca jedem jabuke i banane (bar jednu dnevno), od plodova kiki riki, badem .. Jako sam izbirljiv kad je u pitanju hrana, ali trudim se da jedem sto vise. Popijem oko pola litara mleka dnevno. Ribu ne jedem, samo lignje.
Kako vezbam - radim grudi ramena, sledeci dan ledja noge, sledeci biceps triceps zglobovi, pa pauza jedan dan.
Ako mi suplementi koji uticu na hormon rasta i test ne pomognu, kako ce mi pomoci hrana u kojoj se oni nalaze?

Hrana bogata setotoninom (koji se konvertuje u melatonin) može da poveća proizvodnju hormona rasta čak oko 157 %.
Jel ovo vazi i za mene gledano da sam u pubertetu? Da jedem vise banana dnevno?
Od ugljenih hidrata jedem krompir, pahuljice, kao sto sam rekao banane i ostalo .. Ne gledam ugljene hidrate kao na proteine, ali ih sigurno unosim dovoljno.

Uskoro pocinjem da pravim sejkove - 300 ml mleka, 2 merice wheya, kokos, laneno seme (pre treninga)- sta mislite?
Posto definitivno necu da uzmem arginin i tribulus, da uzmem beta alanin? Citao sam malo pre o njegovim povlasticama.
Sta mi predlazete za dorucak i veceru? Citao sam da ne valjaju uvece ugljeni hidrati jer se ne luci dovoljno hormon rasta, a ribu ne volim ..
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: Septembar 04, 2016, 01:51:46 posle podne »

Polako, polako momče...nismo savladali osnove, a već bi da se "igramo" hormonima...

"Da su želje konji i prosijaci bi ih jahali"...

Mnoga istraživanja dovode u pitanje realnu učinkovitost tribulusa, pogotovu u "mlaĂ°em uzrastu"( pre 35 godine života)...

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15994038

http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0378874109005911

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10997957

Što se tiče arginina i njegovih "značajnijih" efekata na sekreciju hormona rasta...pa, opet, malo više "senzacionalizma", koji prevazilazi realnu učinkovitost suplementa...jer ipak sekrecija hormona rasta zavisi od više "udruženih" faktora...

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17684620

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15895316

http://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJM196906262802603

Pre svega, potrudi se da imaš dobro formulisan plan treninga, kvalitetnu ishranu da isprati trenažne napore uz bazičnu suplementaciju, i naravno dovoljno odmora( izmeĂ°u dva treninga + noćni san)...

Malo više o pomenutim hormonima i uticaju ishrane na iste...detaljno pročitaj- u tvom je interesu...

O testosteronu... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/testosteron-i-ishrana.html

O hormonu rasta... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/hormon-rasta-i-ishrana.html

Da li si upoznat sa terminima proteini visoke biološke  vrednosti i izvori istih?

Plazma i kikiriki?  ::)

Malo više čitanja i na temu ishrane...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane.html

A koliko imaš godina?

Da li si upoznat sa neželjenim efektima "igranja hormonima"?
« Poslednja izmena: Septembar 04, 2016, 02:09:24 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #2 poslato: Septembar 04, 2016, 12:02:51 pre podne »

Pozdrav, malo si u nekoj magli iskreno, vidim da bi sve brzo da dobijes, a osnovni parametri nisu ni blizu ispunjenja...

Stvari kao sto su magnezijum i d3 koristis za lucenje testosterona, to je npr skroz pogresna tema i losa informisanost, salje, tribulus u tvojim godinama totalno NEPOTREBNA STVAR posto ti hormon kuljaju sami po sebi.


Dalje, koristis kikiriki kao izvor proteina, to nam stavlja do znanja da jako lose baratas namirnicama... Upoznaj se sa njima posto su one kljuc, kikiriki koristis kao izvor masti, nikakvi sendvici i plazme.

Jaki treninzi i dosta kvalitetne hrane ti treba, kako vezbas ??

Koji je cilj itd ??
Sačuvana
x3s2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #1 poslato: Septembar 03, 2016, 11:03:20 posle podne »

Pozdrav

Idem u gym oko 6 meseci, na tezini dobio 16 kg, sad sam na 72-3. Koristim kreatin, whey, bcaa, b12, peritol(poceo pre neki dan zbog alergija a i dobro je za masu) i vitamine koji malo uticu na prirodno lucenje testosterona - cink, magnezijum, d3. Da napomenem imam 17 godina. Razmisljam da pocnem da koristim tribulus i arginin kako bih povecao prirodno lucenje testosterona i hormona rasta. Pitanje - da li je pametno raditi to u mojim godinama, da li mogu imati neke nus pojave?
Naravno ne ocekujem previse od ta dva suplementa, ali svaki napredak je dobro dosao. Sto se ishrane tice pojacano jedem zadnjih mesec dana. Pre sam unosio oko 100 grama prote dnevno, sada oko 150. Preko dana jedem svasta, ali od hrane bogate proteinima isticu se kiki riki 200g(dosta kalorija i prote), plazma (1200 kalorija i 40 g prote u 300 grama), belo meso 300-500 g, za dorucak ne jedem nista posebno, recimo pahuljice i mleko, nekad popijem samo whey, a od kako je pocela skola pojedem sendvic. Malo sam skrenuo s teme, ali kad sam vec napisao, kakva mi je ishrana?
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.116 sekundi sa 17 upita.