TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 10:33:57 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: testosteron i hormon rasta  (Pročitano 15394 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #30 poslato: Oktobar 18, 2016, 11:23:35 posle podne »

Wooow momče---woow...

Posveti se osnovama - dobro formulisan plan treninga, kvalitetna, raznovrsna i izbalansirana ishrana prilagoĂ°ena cilju, bazična suplementacija...i vreme...strpljenje...razum...

Dakle, ono što i sam naslućuješ...

Ginekomastija ipak nije samo "voda u grudima"...već ozbiljniji problem( tiče se žlezdanog tkiva)  ;)

A tu su i divne akne, ćelavost, "roid rage"( pshičke promene), disbalans LDL/HDL( "problemi sa holesterolom), prekida rasta, povišen krvni pritisak, impotencija, pad imuniteta po prestanku upotrebe...a tu si mogući problemi sa jetrom i bubrezima( doziranje, trajanje "kure", uključivanje oralnih AAS...)...za neke od ovih stvari ni SERMS( nolvadex), kao i i infibitori aromataze( arimidex, femara...) ne mogu pomoći...dakle, nekada je teško "zaštiti se adekvatno"...

Ne igraj se nepotrebno hormonima, pogotovu ne u tvom uzrastu...ima vremena za sve...polako...STRPLJEN SPAŠEN!
« Poslednja izmena: Oktobar 18, 2016, 11:26:07 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
x3s2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #29 poslato: Oktobar 18, 2016, 04:08:00 posle podne »

Eto mene opet posle nekog vremena .. :D Nisam trenirao zbog povrede i pao 3 kg odmah, neki imaju problem sto se goje kad ne treniraju, ja mrsavim ..

Citao sam dosta o testosteronu u zadnje vreme, razmisljam da kupim galenikin depo (citao sam da on najvise uvlaci vodu, ali drugi mi nije dostupan ovde, najradije bih suspensia ili sustanon), 6 nedelja da uzimam po 250 mg nedeljno, uz to i nakon toga lekove koji se preporucuju (citao sam nolvadex(mada cuo sam da ga bespotrebno hvale i da bi mogao da se uzme samo poslednje nedelje, jer skroz stopira estrogen, a dobro je imati malo estrogena), aviron, hcg, tribulus) zbog toga najvise i pitam, cuo sam takodje da su skupi, ali naci ce se
Da li je dovoljno da jedem 500 do 1000g  belog mesa dnevno uz whey, jaja i ostalo
Citao sam o svim nus pojavama, uglavnom znam da cete mi reci pusti hemiju, uzmi whey, kreatin, bcaa, glutamin, ali prosao sam to vec, hocu da probam nesto novo, na kratko.
Da li mogu imati neke trajne posledice, jedini pravi problem mi predstavlja to nakupljanje vode u grudima, ali citao sam da se uz uzimanje lekova to sprecava. E da, imam 17 godina sada:D Zbog puberteta isto pitam, da ne poremetim nesto, sta mislite.. Planirao sam da nakon toga ubacim kreatin i neki gainer uz dosta wheya kako ne bih izgubio tu masu odjednom, a i kako bih je povratio i da li je bolje da uzimam 100 gr wheya dok sam na testu ili nakon toga, mogao bih da radim tim tempom dvadesetak, mozda trideset dana, zato pitam
Samo nemojte da kazete da sam neupucen, bas sam dosta citao :D
Eto izvinite ako je ovo moje fix ideja, ali voleo bih da cujem vase misljenje..
« Poslednja izmena: Oktobar 18, 2016, 04:10:10 posle podne od strane x3s2 » Sačuvana
x3s2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #28 poslato: Septembar 11, 2016, 10:53:54 posle podne »

Nije mi masna koza, nemam ja toliko akni (ono ljubicasto) nego vise onih belih

Koristim za strije Nivea ono mleko, da ne izadju cisto ponekad namazem posle kupanja, moracu da kupim to za oziljke

Unos proteina nije bio nista posebno, whey posle treninga, rucak oko 30-40 g i to je to od kvalitetnih proteina

Kreatnin mi nije bio povisen, ali gledano da je bio 82 pa 99 sada je sigurno preko 110 :D
sada pravim pauzu 4 nedelje, ali to sigurno ne znaci da su mi losi bubrezi

Ujutru pojedem uzinu i kasnije isto u skoli neke bademe, orah ili tako nesto, kasnije rucak (kvalitet izvor proteina), za uzinu pojedem 2 banane i 2 jabuke, uvece jaja i sir, jel trebam da dodam nesto? Cini mi se da mi fali jedna uzina
« Poslednja izmena: Septembar 13, 2016, 01:41:43 posle podne od strane x3s2 » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #27 poslato: Septembar 10, 2016, 11:26:19 posle podne »

2. Kreatinin - koristim kreatin bar 4 meseca, nakon 3. meseca nisam ga uzimao 20 dana, urea mi je 2.8 , kreatinin nisam radio ali verovatno je povisen, poslednji put (pre 2 meseca) bio je 99. Mada citao sam da urea moze biti niska od povisene sinteze proteina i ostalog (a gledano na suplemente koje koristim verovatno je to) , nigde nisam procitao da su bubrezi bolesni ako je urea niska. A negde sam procitao da kreatinin moze biti visok jer izbacujemo stetne materije i kreatin iz tela, nesto tako.. Sta uraditi? I zasto jedan dan mogu da uradim recimo 12 zgibova na pocetku treninga, a onda za 3 dana sa istom ishranom mogu samo 8?
kakav je bio unos proteina u periodu kada je radjena urea?
bubrezi su ti ok, da li is siguran da ti je kreatinin bio povišen (referentne vrednosti/gornja granica su obično oko 110)?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #26 poslato: Septembar 10, 2016, 11:22:43 posle podne »

Nisam razumeo sad, da li je bolje da imam 1 dan 1 misic ili da radim kao do sad samo da promenim misice?

I kad sam vec ovde da postavim jos par pitanja na koje verujem da znate odgovor (izvinite ako smetam :D )
1. Strije? Kada izadju gotovo je, ali pre toga sta mazati da ne izadju? (cuo sam da trudnice to rade)
2. Kreatinin - koristim kreatin bar 4 meseca, nakon 3. meseca nisam ga uzimao 20 dana, urea mi je 2.8 , kreatinin nisam radio ali verovatno je povisen, poslednji put (pre 2 meseca) bio je 99. Mada citao sam da urea moze biti niska od povisene sinteze proteina i ostalog (a gledano na suplemente koje koristim verovatno je to) , nigde nisam procitao da su bubrezi bolesni ako je urea niska. A negde sam procitao da kreatinin moze biti visok jer izbacujemo stetne materije i kreatin iz tela, nesto tako.. Sta uraditi? I zasto jedan dan mogu da uradim recimo 12 zgibova na pocetku treninga, a onda za 3 dana sa istom ishranom mogu samo 8?
protiv strija potrebno je da koristiš hidrantno mleko za kožu - prevencija, dosta tečnosti, vitamin c, kolagen...
- za lečenje šaljićev melem protiv ožiljaka...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #25 poslato: Septembar 10, 2016, 11:19:47 posle podne »

Pa koji raspored da napravim? Evo sad sam prvi put vecerao drugacije :D
5 jajeta, 200-250 g pavlake, 250 ml jogurta (onaj balans kao s vise proteina)
Jel znate mozda kako resiti problem s bubuljicama (na ledjima) od kreatina?
Hvala u svakom slucaju, dosta ste mi pomogli. :)
to je previše za večeru - i po kalorijama i po masnoći...
a prevelik unos proteina po obroku...to se sve u jednom naletu ne može iskoristiti...
jaja imaju svoju masnoću + pavlaka u toj količini po obroku...
(sve to pomaže u aknama....)
često se smatra da ako treniraš treba da jedeš za trojicu....
--------------
da li ti je masna koža?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #24 poslato: Septembar 10, 2016, 11:15:38 posle podne »

Tako se pocinje :)
Jeste preleteo sam samo i sada mi je drago sto si se odlucio na prirodan nacin jer mlad si.Nazalost u tvojim godinama ima mnogo momaka koji se odlucuju za nesto drugo i precicu koja nazalost nosi ogromne posledice pogotovu u tim godinama i ako se sa time radi napamet kako ne treba.
U svakom slucaju verzija kojom si krenuo je dobra, na pravom si mestu a od naseg tima dobices korisne informacije.
Koliko sam procitao vec si dobio a posle je sve samo na tebi ;)
slažem se 110% (!!!)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #23 poslato: Septembar 08, 2016, 08:48:31 pre podne »

Tako se pocinje :)
Jeste preleteo sam samo i sada mi je drago sto si se odlucio na prirodan nacin jer mlad si.Nazalost u tvojim godinama ima mnogo momaka koji se odlucuju za nesto drugo i precicu koja nazalost nosi ogromne posledice pogotovu u tim godinama i ako se sa time radi napamet kako ne treba.
U svakom slucaju verzija kojom si krenuo je dobra, na pravom si mestu a od naseg tima dobices korisne informacije.
Koliko sam procitao vec si dobio a posle je sve samo na tebi ;)
Sačuvana
x3s2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #22 poslato: Septembar 07, 2016, 06:56:39 posle podne »

Nisi procitao sve, samo naslov :D Pitanje je bilo da li da povecam testosteron i hormon rasta prirodnim putem preko tribulusa i arginina :)

Razumeo sam poentu, necu da gledam vise kalorije, samo proteine, naravno kvalitetne i to sam naucio heh :D

Poslusacu vas savet za trening Nenade

Javljam se onda za koji mesec da kazem rezultate, hvala jos jednom:D
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #21 poslato: Septembar 07, 2016, 08:54:02 pre podne »

Čekajte ljudi jesam ja dobro razumeo da momak ima 17 godina???
Kakva crna Hemija i hormoni u tim godinama Pobogu!!!!
Pa lučenje tvog prirodnog testosterona u tim godinama je na visokom nivou a ti bi da to upropastiš unosom veštačkog.Ja zaista ne razumem ko to puni mozgove mladima ovakvim stvarima.
Ishrana,trening i neki osnovni suplement i tako piči još neki period.
Kakva crna hemija.
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #20 poslato: Septembar 07, 2016, 08:43:34 pre podne »

Neka raspored bude za pocetak baziran na po dve partije po treningu, jedna veca, jedna manja i eventualno par dopunskih serija.

Grudi, srednje rame i triceps,
Prednja loza i listovi,stomak
Ledja, zadnje rame i biceps,
Zadnja loza, gluteus, trapez, stomak.

Probas oovih cetiri treninga da uvrstis u nedelju dana, imas tri dana pauze, pa se organizuj najbolje sto moze :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #19 poslato: Septembar 07, 2016, 12:39:12 pre podne »

Očigledno da se slabo snalaziš u svetu "kalorija" i da moraš da se edukuješ da su kalorije "slepe" i njih moraš prevesti u nešto "opipljivo", tj. grame unetih proteina, ugljenih hidrata, masti( dakle, nisu sve kalorije iste...da li je isto uneti 500 kCal iz čipsa ili 500 kCal iz pilećeg belog mesa? )...naravno, tu su i vlakna koja su energetski nekonvertibilna...

Ne broji kalorije, već ono što se stvarno računa...

Molim za pažljivo i detaljno čitanje... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/sizifov-posao-brojanje-kalorija.html

Čitajmo, jer se znanje množi deljenjem... ;)

Vrati se na već podeljene tekstove...čitaj!
« Poslednja izmena: Septembar 07, 2016, 12:44:54 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
x3s2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #18 poslato: Septembar 07, 2016, 12:10:48 pre podne »

Pa higijena koze - svaki dan se kupam. Mitisere na nosu imam od uvek da kazem. S tim vodim rat vec 2 godine, idem kod kozmeticarke, mazao sam razne kreme i nista.. Za lice ne mogu da kazem da je skroz cisto, na celu stalno stiskam one bele, ali nemam nikakve akne na licu kao neka deca, ali te bele sam imao i pre kreatina. Akne i bubuljice na ledjima pojavile su se nakon 2 meseca uzimanja kreatina, moguce da je kreatin samo ubrzao taj proces. Na grudima mi se pojave kako kad bubuljice, ali samo dve-tri, to istiskam i prodje brzo. Ni to mi se nije pojavljivalo pre kreatina. Na vratu se pojave tu i tamo, ali samo na zadnjoj strani vrata (ono sto ne vidim), ali jako malo. Bubuljice (bele) pojavile su se i na ramenima, dok na ledjima imam puno belih i po koju aknu.
Preko jaja unesem recimo 300 kalorija i ako jedem pilece belo 500 grama recimo jos 1500 kalorija, kako da unesem jos malo? Jel mozete da mi preporucite neku hranu bogatu kalorijama?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #17 poslato: Septembar 06, 2016, 11:26:27 posle podne »

Možeš ubaciti sir( ella...smatram da je to najbolji izbor kada su mlečni proizvodi u pitanju..."bogatiji" izvor sporovarećeg kazeina uz manje hidrata i masti)...ubaci i jezgraste plodove uz to( badem, orasi...)

Ili npr. grilovana skuša + salata od vlaknastog povrća...

I kiselo mleko i jogurt...pa smatram da je to preterivanje...može ubaciti po koju čašu jogurta uz obroke...

Da li su bubuljice prisutne samo na leĂ°ima? Ili se javljaju i na nosu, čelu i bradi...da li se "proces" širi na obraze, iza ušiju, na bočne strane vrata, "regiju dekoltea"( grudi) ili samo"izolovano" leĂ°a?!

Ajmo malo detaljnije...ipak, teško da je sam kreatin glavni problem, ali ima dokaza da suplementacija kreatinom može pogoršati problem koji već postoji, da, da bez šale( uticaj na DHT)  ;)

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19741313

http://www.progressivehealth.com/creatine-acne.htm

Uzrok nastanka akni obuhvata četiri problema( sa ili bez kreatina) :

1. Abnormalna hiperkeratinizacija folikula dlake - koja za krajnji ishod ima ZATVARANJE IZVODNIH KANALA I NEMOGUĆNOST ELIMINACIJE PRISTUNOG SEBUMA( loja)

2. Povećana aktivnost lojnih žlezda i povećana produkcija sebuma

3. Prekomerni rast Propionibacterium acnes u folikulu

4. Inflamacija( zapaljenje)


Ključni dogaĂ°aj u nastanku akni se dešava tokom puberteta, kada povišen nivo androgena (muški polni hormon testosteron i hormoni kore nabubrega androgeni) stimuliše lojne žlezde na povećanu produkciju sebuma (masni produkt lojnih zlezda - loj). Dakle, u osnovi nastanka akni je pojačano lučenje sebuma (loja),  koje je udruženo sa povećanim orožavanjem ćelija u folikulu dlake. Pratilac ovih procesa je i infekcija Propionbacterium acnes, koja je inače deo normalne bakterijske flore naše kože. Sebum se u normalnim okolnostima izlučuje na površinu kože preko izvodnih kanalića koji su smešteni uz folikul. Kada je proces orožavanja intenzivan, orožale ćelije prave čep na površini folikula i sprečavaju normalno izlučivanje sebuma. Umesto da se loj iz lojne žlezde izluči na površinu kože, on ostaje zarobljen u folikulu.Tu se nakuplja sve dok folikul može da se prirodno širi, a potom dolazi do prskanja folikula i širenja upale na tkivo oko folikula. Sve ovo stvara pogodne uslove za razmnožavanje bakterije Propionbacterium acnes( „zatvoreni komedon“). Kao rezultat ovih meĂ°usobno povezanih procesa dolazi do vidljivih promena na koži. Početne promene su u vidu komedona (mitisera) i uočavaju se na nosu, čelu i bradi. U kasnijoj fazi promene se šire na obraze, iza ušiju, na bočne strane vrata, dekolte i leĂ°a. Ovim promenama vremenom se pridružuju crvene, manje ili veće "bubuljice"(papule) koje potom zagnoje i mogu biti dosta bolne( pustule). Kod težih oblika oboljenja ove promene se grupišu u prave ploče.

Ako govorimo o dokazanim uzročnicima akni...to su...

- Hormonska aktivnost, poput menstrualnog ciklusa i puberteta

- Stres, koji pokreće povećano lučenje hormona nadbubrežnih žlezda (hormoni stresa)

- Hiperaktivnost lojnih žlezda, koja je uzrokovana izmeĂ°u ostalog i preko prethodno pomenuta dva mehanizma

- Nagomilavanje izumrlih ćelija površinskih slojeva kože

- Bakterije u porama, usled čijeg prekomernog prisustva telo pokreće alergijsku reakciju

- Iritacija kože ili češanje bilo koje vrste aktivira i potpomaže upalne procese

- Upotreba androgeno - anaboličkih steroida( AAS)

- Bilo koji preparati, lekovi koji sadrže halogene (jodidi, hloridi, bromidi), litijum, barbiturate, ili androgene

- Izlaganje visokim nivoima jedinjenja hlora, pogotovo hlornim dioksinima, može uzrokovati snažnu i dugotrajnu pojavu akni poznatiju kao hlorakne

Što se tiče uticaja testosterona, tj. konverzije u DHT...

Akne se javljaju pri porastu nivoa testosterona kod dečaka u pubertetu. DHEAS (dehidroepiandrosteron sulfat) ,adrenalni prekursor testosterona, je povišen kod mnogih žena sa aknama. Lojne žlezde sadrže sve enzime potrebne za stvaranje i interkonverziju muških hormona( testosteron - DHT). Testosteron se prevodi u aktivniji dihidrotestosteron( DHT) pomoću 5-alfa-reduktaze. Aktivnost ovog enzima ima važnu ulogu u nastanku akni. Androgeni stimulišu razvoj lojnih žlezda, kao i produkciju lipida( sebuma). Androgeni takoĂ°e doprinose nastanku zapaljenskog procesa kod akni.

Kakva je higijena kože?

Malo i na temu uticaja načina ishrane na pojavu istih... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/akne-i-ishrana-istine-i-zablude.html
« Poslednja izmena: Septembar 06, 2016, 11:30:06 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
x3s2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #16 poslato: Septembar 06, 2016, 11:08:05 posle podne »

Pa koji raspored da napravim? Evo sad sam prvi put vecerao drugacije :D
5 jajeta, 200-250 g pavlake, 250 ml jogurta (onaj balans kao s vise proteina)
Jel znate mozda kako resiti problem s bubuljicama (na ledjima) od kreatina?
Hvala u svakom slucaju, dosta ste mi pomogli. :)
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.126 sekundi sa 17 upita.