TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 07:20:48 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: testosteron i hormon rasta  (Pročitano 15339 puta)
x3s2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #45 poslato: Januar 25, 2017, 09:01:25 posle podne »

Nisam bas racunao, probacu tako
Hvala na pomoci!
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #44 poslato: Januar 25, 2017, 08:02:37 posle podne »

Ja sam pre da kupiš protein jer ćeš unos kalorija lako zadovoljiti iz hrane. Gejner deluje jetfinije kolicina/cena ali zapravo je dosta skuplji ako pogledas procenat proteina u njemu.
Sačuvana
x3s2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #43 poslato: Januar 25, 2017, 06:47:03 posle podne »

Pa razmisljam se izmedju serious mass od optimuma ( ima dosta kalorija, proteina i ugljenih hidrata, a malo secera i citao sam da ima dobar ukus, na nasem trzistu jedino mu je twinlab priblizan, ali opet nisam cuo nista dobro o njemu ) i whey protein koji je sad na akciji scitec nutrition ima nesto vise od 3 kg zbog gratisa, to mi je bio prvi protein i ukus je jako dobar
Pa sam razmisljao da stavim recimo banane, ovsene i sta znam pa napravim tako gainer sa kvalitetnim proteinima a i znam sta stavim
Posto cu svakako da dobijem taj serious mass za dva meseca mozda je bolje da uzmem protein, inace mozda ste citali sve, napisao sam da sam mrsav i tad sam imao 74 kg, tako nesto, sada mi je voda od kreatina izasla pa imam oko 65kg, planiram da ubacim dekstrozu, protein i kreatin, sta mislite o svemu ovome?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #42 poslato: Januar 24, 2017, 10:18:22 posle podne »

Zasto bas taj proizvodjač, nisu drugi prozodjači nista lošiji. Možda za odredjeni suplement postoji adekvatna zanema od drugog proivoĂ°ača ili si baš rešio da to bude optimum nutrition ?
Sačuvana
x3s2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #41 poslato: Januar 24, 2017, 09:58:05 posle podne »

Hteo sam da vas pitam da li postoji neka mogucnost da narucujete  optimum nutrition proizvode
Ako ne postoji da li moze negde da se uzme?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #40 poslato: Oktobar 30, 2016, 05:05:18 posle podne »

Za kuvana jaja je barem lako, mogu da se skuvaju i dan ranije. :)
Sačuvana
x3s2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #39 poslato: Oktobar 28, 2016, 02:38:22 posle podne »

Imao sam ovakav slicni plan, samo cu umesto jaja na pocetku da stavim whey jer imam skolu ujutru a ne ustaje mi se ranije da kuvam jaja :D Probacu ovako, hvala jos jednom na savetima!
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #38 poslato: Oktobar 28, 2016, 12:58:36 posle podne »

Pre nego krenemo u bitku sa telesnim tipovima, zapitajmo se da li smo učinili sve što je do nas kada je trening u pitanju? Ishrana? Odmor( izmeĂ°u dva treninga, kvalitetan noćni san)?

Većini mrašavih momaka koji se "vade" na brz metabolizam, "pričaju" kako su ektomorfi zaprav0 fali dovoljno teškog gvožĂ°a na treningu i kvalitetne hrane...

Suplementacija je ipak manje bitan faktor našeg napretka!

Manje komlikovanja, manje hipotetike po principu - šta bi bilo kad bi bilo! Ispoštuj osnovne preporuke...ne zaboravi da se tvoj napredak meri mesecima, godinama, decenijama provedenim uz dobro formulisan plan treninga, kvalitetnu ishranu...i strpljenje...

Mnogo puta smo na Forumu pričali o tome da ako nismo svom telu obezbedili dovoljno "gradivnih materija" iz osnovnih obroka, teško da će gejner pomoći...

Okani se junk-food-a, ili ga bar svedi na najmanju moguću meru, jer ipak tvoje telo nije "kontejner" da bi u njega trpao sve i svašta...ipak, ne treba nam "masna masa"  ;)

Pa čini se da nisi dovoljno pažnje posvetio prioritetima...

Ajmo ponovo na čitanje...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane.html

Evo jednog šematskog menija...

1.OBROK  â€“ 7 belanaca, 1 celo jaje, ovsene pahuljice sa jogurtom

2.OBROK  â€“ meso(belo meso / riba), salata od svežeg povrća sa ( extra virgin)maslinovim uljem( + jabukovo sirće po želji)

3.OBROK  â€“ meso(crveno meso / riba), salata od svežeg povrća + kuvani pirinač/ krompir

4.OBROK  â€“ posni sir( idealno 0% mlečne masti) + šaka badema( kikiriki, orasi, lešnici)

- Ubaci po koju voćku izmeĂ°u obroka( veličina porcija voća ne veća od onoga što može da stane u šaku...) - citrusi( kivi, limun, grejp, pomorandže), bobičasto voće( jagode, kupine, maline...ok su i zamrznute varijante)...jabuke...

- Od povrća - akcenat na vlaknasto povrće( pomenuta salata od povrća) - zelena salata, krastavac, paradajz, kupus,  brokoli( može i kuvan na pari), cvekla...

- Pij dovoljno "čiste vode"( tu ne računamo sokove, supe, čajeve i sl. napitke) - 2,5 -4 l u toku dana( plus potrebe u toku treninga)

- Ne preteruj sa dosoljavanjem hrane, ne više od 5 gr( ravna kafena kašičica) dodate soli dnevno...

- Bez prženja na ulju - akcenat na kuvano, pečeno( el. gril, pek papir, kesice za pečenje), gril( "ćumur varujante", umreno...), poširanje, blanširanje...

- Riba morska, plava, "sveža"( bez svakodnevne konzumacije konzervi) - losos, skuša, pastrmka, losos, sardela( bar 3 puta nedeljno na meni)...riblje ulje...preporuka za suplementaciju omega-3

- Zaboravi na mesne preraĂ°evine, brzu hranu, slatkiše, grickalice...i naravno, odlučno NE belom brašnu...

« Poslednja izmena: Oktobar 29, 2016, 12:22:19 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
x3s2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #37 poslato: Oktobar 28, 2016, 12:17:20 posle podne »

Eto mene opet :D nakon 4 nedelje krecem nazad na trening..
sad pitanje da li do nove godine mogu nabaciti koji kilogram gledano da sam po genetici mrsav (sto se trenutno ne vidi ali opet brz metabolizam) jedno 10 15 kg bilo kakve tezine, pa cak i masti, samo da se poveca snaga
ako uzmemo u obzir da bih dobio 5 kg od kreatina ostaje jos 10 kg znaci 5 mesecno
razmisljao sam da uzmem whey pre skole i neke orahe ujutru za uzinu, zatim rucak meso klasicno 100 200 g i jos po nesto uz to i onda izmedju uzina mleko, banane i malo wheya u blender, posle oko 7 300 g belog mesa i nakon treninga u 10 jaja i mleko ili nesto tako i nakon svakog obroka planirao sam jedno 3 4 parceta hleba uz nutelu! (u prevodu masno i nezdravo)
razmisljao sam da uzmem gainer ali bolja opcija mi je protein cini mi se
znaci ako racunamo iz wheya bih dobio oko 30 g proteina dnevno, belog mesa 90, rucka 30-60, mleka iz blendera i vecere 10, jaja 20-30 to je u najboljem slucaju 210 haha cini se magicno, u najgorem slucaju 180
eto gledano da proteini nece da mi nedostaju, a kalorije ce se skupiti iz nutele cini mi se, a i ostale hrane (cisto da budem u suficitu s kalorijama)
pitanje da li uz ovu ishranu mogu da se nadam nekoj 'masi' i koliko bih dobio kilograma gledano da sam sad na 70 kg bilo bi lepo bar 80 da imam eto znaci kreatin 5 kg i ostaje bar 5 za 2 meseca..
kao sto vidite iz proslih tema naucio sam dosta o ishrani! :D
i da, znam da je ovo jednolicna ishrana, ubacio bih ja i voce, sve bih dao samo da dobijem koji kilogram!
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #36 poslato: Oktobar 21, 2016, 09:47:54 pre podne »

Nema potrebe za krajnostima...preterivanjem...

Uživaj u mladosti, zdravoj mladosti...usmeri energiju i interesovanja i na druge aspekte života...
Sačuvana
x3s2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #35 poslato: Oktobar 20, 2016, 07:51:47 posle podne »

A u pravu ste doktore sta sad :D
Nije to zbog devojaka, vise da budem fizicki jak!
Eto samo taj rast me sprecava, ali videcu ja do kada se raste!
Ne znam koji su simptomi, ustvari citao sam umor, manjak seksualne zelje, ja sam alfa muzijak ali nadam se da to ne mora da znaci da imam dovoljno testa!
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #34 poslato: Oktobar 19, 2016, 11:24:53 posle podne »

Kad to kažem mislim na visinu..."rast kostiju u dužinu"  ;)

Ako ti u tim godinama treba "supstituciona terapija"...eh  ;) ...btw, znaš koji su simptomi "low testa"?

Što se tiče devojaka, posveti se ti redovnom treningu, clean ishrani, bazičnoj suplementaciji...malo "šmeka" koji ne dolazi od roida...i sve će biti ok...  ;)

Nema razloga da rizikuješ...dobro sagledaj odnos korist / šteta od cele priče?!
Sačuvana
x3s2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #33 poslato: Oktobar 19, 2016, 03:20:28 posle podne »

hahaha doktore umete da pogodite, devojke se loze toga je uvek bilo, ali to da budem veliki, kada se na 195 cm doda 10-20 kg primeti se ..

rast.. mislite samo na visinu ili definitivno misici i sve?
imam male noge, merak mi je da imam velike butine i listove, ali jako tesko

Nista, ostaje mi jedino da vidim koliko imam testosterona i da se nadam se je u deficitu :D
Ako to bude bilo u redu odlozicu ovo igranje hormonima za koju godinu
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #32 poslato: Oktobar 19, 2016, 01:38:36 posle podne »

Rast se stopira trajno...

Ćelavost je trajna...

Teško da će kolege bilo koje specijalnosti savetovati "doping"( doziranje, kombinacije roida, trajanje kure i sl.) ili pak dati detaljne preporuke za PCT - post cycle therapy( uzimanje HCG...eventualno ihibitori aromataze i SREMS za "dizanje" gonadotrpina)...

Ohladi glavu i ne igraj se nepotrebno hormonima...a pogotovu kada nemaš nikakav realan razlog za to? Nisi profi, ne zaraĂ°uješ od toga...samo rizikuješ? Zašto? Da bi bio "najjači" od drugara u odeljenju? Misliš da se devojke "lože" na to? "Merak" ti da si veliki?  ;)

« Poslednja izmena: Oktobar 19, 2016, 01:45:50 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
x3s2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #31 poslato: Oktobar 19, 2016, 01:16:08 posle podne »

Jos par pitanja samo
Impotencija nije trajna? Bar sam tako citao
Akne i celavost mi ne predstavljaju neki problem, to ce se povuci ako i dodje do toga, nakon prestanka
Ne bih imao bas tolikih "problema" sa jetrom gledano da ne bih uzimao bas prave AAS (kao na primer deca, dana, wins i ostalo.) sem toga postoje i zastite ako je to toliki problem
Moje glavno pitanje je da li ce mi to uticati na zivot gledano da sam u pubertetu, da li cu stopirati neke procese (sem tu proizvodnju testa koja bi pocela ponovo nakon uzimanja uz lekove), kako mi to stopira rast i da li zauvek traje ako je to tacno i jel postoje neki lekovi koja usporavaju gubitak misica nakon testa, resio sam da uzmem, jedino se plasim ovoga s rastom sto ste rekli i igle naravno! :D Nije valjda da bih za samo 6 nedelja uspeo da unistim sve zauvek
I da, imam jako dobre b12 ampule, da li da ih koristim uz test ili nakon da bih jeo vise i smanjio gubitak kilograma
Naravno poseticu i ja doktora kako bih se tacno posavetovao oko uzimanja i svega necu napamet da radim, ali i vasa pomoc je dobrodosla ;)
« Poslednja izmena: Oktobar 19, 2016, 01:24:21 posle podne od strane x3s2 » Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.11 sekundi sa 17 upita.