TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 02:27:04 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bol u kuku i predjelu prepone  (Pročitano 14448 puta)
3m1rb0y
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36

« Odgovor #35 poslato: Maj 09, 2017, 03:56:58 posle podne »

Ubacio sam vjezbu kao simulaciju uzlaska uz stepenice,postavim ciglu (zidarsku xd ) te stepujem na njoj,primijetio sam da ne mogu nogu da  ispravim kada je kontrolisem da uzadjem pravilno na ciglu(stepenice :D )

Ovako: http://www.fitness.com.hr/images/clanci/prednji-krizni-ligament-9.jpg

Mogao bi ja uzaci uz stepenice ali da se sto prije prebacim na zdravu nogu.Koju su misici u pitanju pa mi je ovo problem,jel isto zadnja loza ili neki drugi? :/

Kada dodjem na poziciju kao na ovoj slici i pokusavam ispraviti nogu polahko sama noga kreće da se trese,uspio sam jednom se podignuti i kada sam vratio nogu osjetio sam bol u bocnoj strani kuka.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #34 poslato: Maj 06, 2017, 02:45:56 posle podne »

Odlicno, samo nastavi da se trudis i sigurno ce biti poboljsanja.
Sačuvana
3m1rb0y
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36

« Odgovor #33 poslato: Maj 06, 2017, 02:42:56 posle podne »

Evo ga napravio sam i listu svih istezanja koje cu da radim ubuduce na kraju vjezbanja:

http://imgur.com/2zei1pp kasnije cu probati da ubacim one koji si mi ti rekao kada budem mogao.  ;D 8)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #32 poslato: Maj 06, 2017, 12:05:29 posle podne »

Ne trebas preterivati sa vezbama, istezanja mozes 2x dnevno po 30ak minuta a vezbe snage najivise jednom dnevno i njih mozes zavrsiti za polata sata. To sto ti kolena upadaju ka unutra je zgob slabosti gluteusa i vremenom ce se popraviti kako budes ojacao.
Sačuvana
3m1rb0y
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36

« Odgovor #31 poslato: Maj 05, 2017, 10:20:05 posle podne »

Gledajuci kako su mi noge u X isle prvi put kada sam radio cucnjeve i sada je velika razlika,jeste da sam na pocetku se'cimao' da psihicki nekako sebi pomognem ali sad mogu ustajati-sjedati ali opet mi ide malo u X,nekada mi ide i pravilno kada vucem snagu iz petnih zila bukvalno.

Vjezba za istezanje koja je bila kao iskorak prije par sedmica nisam mogao se spustiti do kraja uopste radi zatezanje kvadricepsa i prepona,sada se mogu spustiti barem,polahko nadolazi.


Ako nadjem nacin da ti snimim preko mobitela pa nekako da to uredim poslat cu ti. Drugacije ne mogu,em nemam kameru,em nemam kablo da prenesem na laptop  ::)
_______________________________
Ovo ispod je samo uvod koliko,gdje i sta sam radio,ukratko;

Bio sam  15 dana u Banji,gdje sam imao vjezbe sa fizoterapeutom 2 puta dnevno,jednom ujutru poslije dorucka drugi put oko 11:00 i odma poslije toga bazen gdje sam radio vjezbe sto znaci da ja u tih 15 dana sam znao provesti na nozi koja je operisana tacno prije dva mjeseca(21.3.2016) a otisao sam u banju (20.5.2016).Poslije 10 dana u Banji bacam jednu staku i onda kako sam se obradovao da cu brzo prohodati krecem da radim vise na nozi,sidjem do 1og sprata i uzlazim stepenicama do 4og i onda u lift pa jedno 3-4 puta tako. Vjezba sa fizoterapeutom sam radio mozda 3-4 puta,poslije sam sam +sa opterecenjem od 0,50kg i onda 1kg(ja sam trazio od 1kg posto sam mislio da to nema veze).

Eh sad,problem toga svega jeste da nisam uopste smio da radim sam nego cisto da odrzim pokret zglobova,ako cemo slusati treceg fizoterapeuta kod kojeg sam isao tri mjeseca privatno.

Kada sam izasao iz banje kod kuce sam bio mjesec dana,da se ne lazemo od velikih bolova nisam ni radio vjezbe,jedino sto sam radio jeste bilo nekih 10-15minuta,ne radi toga sto nisam imao volje nego zato sto su bolovi toliko jaki bili i sto sam mislio da sam pretjerivao u banji sa vjezbama pa moraju se 'odmoriti' posto i sam znam koliko sam radio na dan da prohodam.

Kod njega je vec druga prica,iz banje sam izasao da mogu dignuti nogu po 80 stepeni dok kod njega nisam mogao ni preko 50 a da ne krene boliti. Tu krece patnja,od vjezbe snage do vjezbe istezanja.Ni sam ne znam razlog zasto je smanjen obim pokreta(tada vec nisam znao). Mislim da nije bilo njega da uopste ne bi mogao da koristim nogu,3 mjeseca smo vjezbali i barem poslije ta 3 mjeseca mogu da podignem nogu u fleksiji 90stepeni,ekstenziji. Abdukcija je bila toliko tesko da nisam mogao ni 15 stepeni,zakretao sam cijelo tijelo sada mogu vise od 60stepeni,podizanje noge prema tijelo je bila nezamisliva-nisam uopste mogao da dizem nogu a kamoli da bude preko 90 stepeni,sada mogu doci do nekih 90-95 stepeni,120 je maksimum,ali doci ce vec na svoje nadam se.


Poslije toga dolazi nova godina,snimanje i 5 mjeseci setanja,blagih vjezbi,istezanje(ni priblizno kako sada radim) i koristenje Perna sirupa,valjda je pomoglo.Doktor mi je rekao da pijem Brufen protiv bolova,ali nisam ni jednu tableticu pio posto iskreno ne vjerujem u tablete,pogotov tabletu koja pomaze u svemu da se pije u ovom slucaju,trpio sam bolove.

I evo,zadnja dva mjeseca povecam vjezbe iz dana u dan,sto sam nekada radio po 30 minuta sada mogu i po dva sata,mogao bi i vise ali necu da pretjeram. Sve mogu dok ne ohladi noga,poslije toga ne mogu da ustanem nigdje  ;D


Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #30 poslato: Maj 05, 2017, 09:47:29 posle podne »

To nisam znao, ono sto mozes da radis od istezanja to radi ostalo nemoj. Javi kako napreduju stvari i da li nesto stvara bol. TakoĂ°e mozes snimiti izvoĂ°enje ovih vezbi za jačanje misica( cucanj i slicno) da vidim da li je tehnicki dobro.
Sačuvana
3m1rb0y
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36

« Odgovor #29 poslato: Maj 05, 2017, 08:51:08 posle podne »

Jedino sto sam siguran od ovog da mogu istegnut jeste i

Za ovo ostalo cu da se potrudim zato sto mi je smanjen zglobni prostor i ne mogu nikako da rotiram nogu kao na ovoj slici:

Ovo kada bi uradio vjerujem da ne bi mogao ni da se vratim,nazalost.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #28 poslato: Maj 05, 2017, 08:35:32 posle podne »






Sačuvana
3m1rb0y
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36

« Odgovor #27 poslato: Maj 05, 2017, 11:27:14 pre podne »

Istezanje,nasao sam priblizno sliku kao sto radim.. Spustim se do kraja i onda se cimam tamo vamo po 2-3cm za istezanje.

Koja istezanja da ubacim? Posto ja bi radio sva istezanja koja imaju a ne znam tacno koja mi trebaju.   ::) :P
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #26 poslato: Maj 05, 2017, 07:29:48 pre podne »

Ok je ovo samo fale istezanja, ovo poslednje jel si to stavio kao iskorak ili je to istezanje ? Ako je iskorak u pitanju ja bi to izbacio za sad.
Sačuvana
3m1rb0y
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36

« Odgovor #25 poslato: Maj 04, 2017, 05:17:14 posle podne »

Ovo je lista svih vjezbi koje radim

http://imgur.com/BtT5bFs

Jel potrebno jos koju da ubacim po tvom misljenju?

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #24 poslato: Maj 03, 2017, 10:58:34 posle podne »

Sto se tice duzine nogu to bas i nisam siguran, oko toga bi trebao sa doktorom da se konsultujes i popricas. Ono sto ti ja govorim to je sve iz ugla trenera. Kao trener savetujem ti da ojačaš sto više misiće u toj regiji koja je oslabljena i da redovno radis istezanja nakon vezbi kada si zagrejan. Da istezanja budu prijatna i da ne prelaze granicu boli ali da postepeno pojacavas istezanje. To je ono sto ti mozes uciniti i sto je do tebe, ostalo je bio posao doktora i kako ga oni odradili ( dobro ili lose) tu ne mozes da utices. Najgore je da zanemaris problem i da ubacujes uloske, izbegavas pokrete koji izazivaju napor i eventualno da pijes nesto protiv bolova. To ce samo maskirati problem i jos vise ga pogorsavati. Zato vezbe+ istezanje i naravno puno strpljenja. Vodi racuna da ne preterujes sa aktivnostima posle kojih imas bolove( ako vec moras da obavis neku aktivnost , nista ne mozes uraditi na silu zato samo olako i umereno. Ako vec moras setati uzbrdo nemoj trpeti bol vec koristi uloske(ako pomazu), ali radi i vezbe pored toga.
Sačuvana
3m1rb0y
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36

« Odgovor #23 poslato: Maj 03, 2017, 10:19:40 posle podne »

Da li je moguce da noga djeluje kraca radi misica koji su skraceni? Operisanu nogu kada stavim kraj zdrave bude kraca za 2-3cm ali kada se potrudim i zategnem operisanu nogu u toj mjeri da bude onda budu iste mjere,ne pomjeram tijelo ili sta jednostavno je 'zategnem' koliko mogu i budu iste duzine.


Ovo me muci radi toga sto mi je uzbrdo veoma tesko hodati i krivim se mnogo a ne bi da stavljam ulozak ako je to moguce radi misica da bude uzrok.Ako sada stavim ulozak to ce tako ostaviti 'zacementirano' do kraja mog zivota.
Sačuvana
3m1rb0y
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36

« Odgovor #22 poslato: Maj 03, 2017, 01:12:29 posle podne »

Aha,morat cu nabaviti tu elasticnu traku imao sam vec jednu ali nije bila sastavljena nego sam morao je vezati na stol pa onda nogu pa sam je bacio zato sto mi je crvenila se koza od nje.


Kada hodam uzbrdo osjecam bol u kuku,noga ne moze da bude kao zdrava da je savijena malo pa da je ispravim nego je moram drzati skroz pravom i šepati za ovom zdravom i mogu samo nekih 100m uzbrdo.

Jel znas mozda radi kojih je misica to tako?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #21 poslato: Maj 02, 2017, 09:22:08 posle podne »

Vezbe sa elasticnim trakama :
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.09 sekundi sa 18 upita.