TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 12:28:27 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 18 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Spartan race - trke sa preprekama  (Pročitano 23969 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #223 poslato: Jul 01, 2020, 07:49:41 pre podne »

Srećno i nadam se da ćeš se dobro zabaviti tokom trke :)
Sačuvana
Stamen Randjelovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3698


« Odgovor #222 poslato: Jun 30, 2020, 07:53:29 posle podne »

Sada za vikend na Tari odrzava se takmicenje u planinskom trcanju.  Prijavio sam trku na 25 km i 1200 m elevacije. Videcemo kako ce sve proci
Sačuvana
Stamen Randjelovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3698


« Odgovor #221 poslato: Jun 25, 2020, 10:03:51 posle podne »

Kao sto sam i napisao u predhodnom postu odradio sam sa ekipom srednje zapadni maraton sa Fruskogorskog maratona 13.06 i sada cu vam preneti svoje iskustvo.
Taj dan je bilo bas toplo i sparno vreme. na svako tral trcanje pogotovo sa vecom distancom nosim svoj ranac  koji u sebi sadrzi hidratacionu kesu od dve litre. U njemu pored vode sipam i izostar kao i sci xpress bcaa i glutamin, po meni odlicna kombinacija ova dva suplementa pogotovo za visecasovne fizicke napore. Kako vec imam iskustva sa ovakvim duzinama spremio sam otprilike na pola puta karton vode koji sam predhodni dan odneo kako bi dopunili rance i izbegli dehidraciju.
  Staza od nekih 57 km i 2100 m elevacije i nije neki problem kada ste u trenirani i spremni za ovakav izazov. Ovo smo planirali onako iz zezanja da odradimo jer su sve trke sproleca bile odlozene i vise smo je radili kao neki trening. Sve je bilo odlicno sto se mene tice pogotovo sto sam ja covek od dva metra i 103 kg. Sve uzbrdice smo lako savladali, samo da naglasim da je trail trcanje kombinacija trcanja i brzog hoda u zavisnosti od terena. Usput su me i pcele izujedale ali i to je ok za ivakvu vrstu trcanja. Do polovine puta popio sam svu vodu iz ranca i taman smo stigli do kartona vode koji sam ostavio. Pola puta odradjeno i jos pola je ostalo. U glavi je vec lakse bez obzira sto su noge malo umorne ali na to sam vec navikao i nastajamo dalje. Trcimo i pricamo onako usput opusteno.
  Ostaje nam jos nekih 15 km do kraja noge su vec dosta umorne. Kada smo krenuli bilo je 6 h ujutru, vreme idealno a sada kako je nekih pola 2 dosta je vruce i sparno i dosta se znojimo. Kada se znojimo izbacujemo dragocene elektrolite kroz pore i misici se sve vise zamaraju. Sledi spust ka izvoru zvecani na nekih 5 km od cilja. Spust je bio dosta dugacak rrkao bih nekih kilometar ipo. Kvadricepsi dosta rade jer trcis nizbrdo pa samim tim moraju da koce i kontrolisu brzinu. Dolazimo do izvora gde dopunjujem vodu i sledi velika uzbrdica posle koje se izlazi na ravan deo puta i dolazak na cilj. Kada sam krenuo noge kao da nisu moje. Osetio sam neku mucninu i nisam mogao dalje od 5 m da se pomerim.  Stanem odmorim malo pa opet 5 m pa pauza. Razmisljam sta je od cega mucnina i shvatim da sam putem znoja izbacio previse elektrolita koje nisam nadoknadio a jos plus na to misici su se zakiselili. Nekako sam jedva uspeo da se popnem na tu uzbrdicu praveci pauze na svakih 5 m. Kada sam izasai na ravan deo ostalo je nekih 2-2,5 km do cilja. Jedva sam to izgurao nekako vise na glavu nego na misice tako da je ona recenica sve je u glavi skroz tacna. Na kraju krajeva bio sam zadovoljan ali mi je krivo sti sam imai tu pocetnicku gresku i sto nisam odradio ovaj trening kako treba od pocetka do kraja bez problema. Mada imam prilike to da islravim na Fruskogorskom maratinu koji se odrzava u seltembru.
« Poslednja izmena: Jun 25, 2020, 10:31:22 posle podne od strane Stamen Randjelovic » Sačuvana
Stamen Randjelovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3698


« Odgovor #220 poslato: Jun 07, 2020, 08:10:18 posle podne »

Danas odradjen trening na Fruskoj gori od 29km. Sledeci vikend napravio sam izazov za moje najspremnije vezbace da zajedno samnom istrce 58 km ma Fruskoj gori, a meni je ujedno to i odlicna provera kondicije jer sam prijavio na Tari trku od 60 km i 3000m elevacije. Videcemo kako ce sve proci.
Sačuvana
Stamen Randjelovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3698


« Odgovor #219 poslato: April 16, 2020, 03:51:30 posle podne »

Cekam da vidim sta je biti sa nekim nasim ultra trkama sto sam prijavio za jun i jul. Nadam se da ce ova situacija proci i da cemo trcati.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #218 poslato: April 16, 2020, 02:34:24 posle podne »

Da i u Bahreinu odloženo, Dubai.. Sve je stalo za sada.
Sačuvana
Stamen Randjelovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3698


« Odgovor #217 poslato: April 15, 2020, 06:59:01 posle podne »

Nema jos nista, sve su trke odlozene do daljnjeg. Mozda tek na jesen ali videcemo jos. Do tada treninzi sve redovno.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #216 poslato: April 15, 2020, 06:53:37 posle podne »

Ima li nekih najava kada se planira prvi Spartan race?
Sačuvana
Stamen Randjelovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3698


« Odgovor #215 poslato: April 15, 2020, 01:25:19 posle podne »

I ako su trenutno sva takmicenja otkazana mora se i dalje redovno trenirati. I dalje treniram 6* nedeljno. 3 puta u teretani gde radim kombinovano trening snage sa kruznim treninzima i 3* treninzi trcanja. Sto se trcanja tice uglavnom gledam da idem na Frusku goru i tamo istrcim solidnu distancu.
Sačuvana
Stamen Randjelovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3698


« Odgovor #214 poslato: Februar 02, 2020, 10:32:05 posle podne »

Plan takmicenja za ovu godinu

Fruskogorski maraton 57 km
Tribalion trka sa preprekama na Tari 23 km
Ultra trail Stara planina 64 km
Ultra trail Tara 60 km
Skyrunning Prokletije 30 km
Skyrunning Sinjajevina 30 km
Jesenji tribalion 23 km
Sačuvana
Stamen Randjelovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3698


« Odgovor #213 poslato: Decembar 27, 2019, 06:02:59 pre podne »

Jedna od redovnih prepreka na svakom Spartanu. Cilj je preci je bez da vam noge dodirnu zemlju. Ako ne mozete da je predjete radite zamensku vezbu tj. 30 burpija.
Sačuvana
Stamen Randjelovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3698


« Odgovor #212 poslato: Decembar 02, 2019, 01:00:45 posle podne »

Spartan race svetsko trifekta prvenstvo u Sparti Grcka

https://youtu.be/onxBHVOxiGo
Sačuvana
Stamen Randjelovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3698


« Odgovor #211 poslato: Jul 17, 2019, 12:55:01 posle podne »

Bitna je samo volja i dobar dorucak pre trke 😂😂😂
Sačuvana
Stamen Randjelovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3698


« Odgovor #210 poslato: Jul 17, 2019, 10:28:50 pre podne »

Bravo! Zaista impresivno!
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #209 poslato: Jul 17, 2019, 09:50:48 pre podne »

Bravo! Zaista impresivno!
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 18 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.054 sekundi sa 18 upita.