TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 02:05:49 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povratak u teretanu, pitanja za ishranu  (Pročitano 5024 puta)
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #34 poslato: Septembar 08, 2017, 11:52:21 pre podne »

https://forum.pansport.rs/index.php?topic=193985.msg3823667#msg3823667

Elem, sta mislis o ovoj kombinaciji?
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #33 poslato: Septembar 08, 2017, 11:50:07 pre podne »

Citrimag Forte, ima ga u dve apoteke u Leskovcu, nije prevara i radi...  ;) Nema ga u Nišu?
Raspitacu se. Trenutno koristim Magnesium + b kompleks Alkaloidov, 400mg . 24 dinara je kesica, nego se sada razmisljam da li da uzimam samo magneziujm, a zainteresovan sam za pansportovu mesavinu kalciuma, magneziuma i cinka :D
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #32 poslato: Septembar 08, 2017, 11:47:45 pre podne »

Citrimag Forte, ima ga u dve apoteke u Leskovcu, nije prevara i radi...  ;) Nema ga u Nišu?
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #31 poslato: Septembar 08, 2017, 09:31:34 pre podne »

Doktore, gde uzimas onaj magnezijum za te pare?  ;D
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #30 poslato: Jul 14, 2017, 07:20:37 posle podne »

Dovoljno crvenog mesa, kvalitetnih hidrata i naravno masti i ti si masina za podizanje tereta. Mislim i sada si :D

A brojke same po sebi dodju kao voznja biciklom, za dve nedelje ni ne primetis da radis u gram, a znacice ti za ulazak u kategoriju jako.
Sačuvana
Aleksandra Aranitovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1140


« Odgovor #29 poslato: Jul 14, 2017, 05:18:51 posle podne »

Samo hocu da kazem da nikad nisam brojala kalorije, uvek sam se vodila time da se dobro i zdravo hranim, ali ocigledno da ne mogu tako...moram ozbiljnije da se pozabavim ishranom ako vec zelim da odrzavam kilazu i ostanem u svojoj takmicarskoj kategoriji. Takodje, najbitnije mi je da mi hrana koju unosim daje dovoljno hrane i energije da izdrzim trening snage.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #28 poslato: Jul 14, 2017, 04:41:41 posle podne »

Nemoj da te Nenad čuje  ;) Ipak to sa vremenom postane način života a kada dovoljno dugo barataš "gramima" sve krene po automatizmu  ;)

Bez prejedanja  ;)
Sačuvana
Aleksandra Aranitovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1140


« Odgovor #27 poslato: Jul 14, 2017, 04:26:35 posle podne »

Mislim da je moj obrok bio malo poveci,iako ja mislim da je umeren. Probacu da smanjim obroke i da brojim koliko sam cega unela tokom dana. Da postavim sebi tacno brojke koliko proteina,koliko hidrata...
Valjda me nece to smoriti  :o
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #26 poslato: Jul 14, 2017, 03:31:47 pre podne »

Ukoliko drzis npr 20 dana jedan kalorijski unos onda ti kilaza nece varirati drasticno i bukvalno ces uvece znati koliko ces ujutru kg vaga da pokaze :)

E sad to su zavrzlame oko brojki pa ako ti ne predstavlja problem :) Zapravo je vrlo jednostavno
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #25 poslato: Jul 13, 2017, 04:40:32 posle podne »

Ja bih rekao da je bitna obilnost neki drugih stvari u obroku( prosti hidrati npr.)...mada, trebalo bi izbegavati prejedanje...dakle, put umerenosti...više manje obilnih obroka u toku dana je najbolje rešenje...

Ubaci i omega-3, u toku ovih vrućina poželjno dodati kalijum i magnezijum...

Evo mog pwm šejka - merica ipo( Scitec 100% whey profesional) + 5 gr kreatina + 5 gr beta-alanina + 2kesice kalijum-hlorida + 1 tableta 375 mg magenzijum-citrata

Ne zaboravi i dovovoljno dobru hidriranost...dodaj i neki vitaminsko-mineralni kompleks...
Sačuvana
Aleksandra Aranitovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1140


« Odgovor #24 poslato: Jul 13, 2017, 02:57:30 posle podne »

Sve je normalno i sa hormonima i ciklusom. Spavam normalno,ne budim se i mislim da nisam pretrenirana. Osecam se normalno kao i uvek. Mozda je problem u kolicini. Mozda previse pojedem za jedan obrok.
Od suplemenata trenutno samo l karnitin, bcaa i protein. A od sledece nedelje pocinjem sa kreatinom i beta alaninom. Procitacu sad ovo sto si mi poslao.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #23 poslato: Jul 13, 2017, 12:48:28 posle podne »

Ne bi toliko vremena proveo bez hrane od poslednjeg obroka do počinka...

Pa ako idemo niže sa hidratima treblo bi ići umereno sa proteinima i dovoljno visoko sa mastima...

Nije svejedno ili ovsene i banana ili mladi sir i salata...nije isto ili samo hidrati ili samo masti i proteini...što ne probaš jaja + ovsene...ne zaboravi da bi osnovu svakog tvog obroka trebali da čine proteini uz dodatak ugljenih hidrata i/ili masti u zavisnosti od doba dana i tajminga treninga...

Nadutost može biti rezultat i grešaka u ishrani( odabir problematičnih namirnica)...preskakanje obroka nije rešenje...

Malo o problemu nadutosti... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/tabu-teme-podrigivanje-nadimanje-i-gasovi

Malo o značaju masti u ishrani... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/masti-u-ishrani-istine-i-zablude

Bilo bi poželjno da se bolje orijentišeš kada je u pitanju unos proteina, hidrata, masti...ipak, i u treningu snage postoje parametri kojima se meri napredak...isto važi i za ishranu...

Ciklusi uredni...nema bilo kakvih problema sa hormonima? Unos soli? Unos vode( čiste vode)? Kako spavaš? Hronični umor? Pretreniranost?

Šta uzimaš od suplemenata trenutno?
Sačuvana
Aleksandra Aranitovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1140


« Odgovor #22 poslato: Jul 13, 2017, 10:35:04 pre podne »

Nisam razmisljala o kolicini unosa proteina i hidrata. Samo odprilike da bude sto manje hidrata i vise proteina. Mozda bih trebala da racunam tacno koliko da unesem?
Sačuvana
Aleksandra Aranitovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1140


« Odgovor #21 poslato: Jul 13, 2017, 10:33:35 pre podne »

Uglavnom pre 12h lezem.
Protein pijem samo posle treninga,a treniram uvek ujutru.
Gledam da za dorucak jedem ili ovsene sa bananom ili jaja sa mladim sirom i salatom.
Za rucak je to uglavnom belo meso sa nekim povrcem i salatom. Uglavnom je to oko 200g mesa i 100g povrca. Sve je nemasno, bez ulja i dodatnih zacina.
Vise se kao naduvam nego sto dobijem salo :-/ pa mi nije jasno gde gresim. Gledam da ujutru unesem hidrate a kako se blizi noc unosim hranu koja sadrzi uglavnom proteine i dobre masti.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #20 poslato: Jul 12, 2017, 10:15:23 posle podne »

Moj savet je da imaš bar 4 "konkretna" obroka( naravno, bez preobilnosti)...

A u koliko sati ležeš?

Hm, uzrok dobijanja na težini je skoro uvek višak...obično višak nepotrebnih kalorija...mada, pričamo o "fat gain" ili...?

Da li su ostali obroci dobro formulisani? Ako imaš vremena možeš sa nama podeliti svoje obroke, sastav, odabir namirnica...

Kako se orijentišeš su svetu makrosa? Neki ciljani unos proteina, hidrata, masti?

U pwm je samo protein?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.083 sekundi sa 18 upita.