TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395871 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: dejanpetrovic99

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 29, 2024, 08:25:42 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 48 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda trbusnog zida bruh ili kila  (Pročitano 167178 puta)
mauzer
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 450

« Odgovor #97 poslato: Oktobar 14, 2009, 04:34:56 posle podne »

Laparaskopija je dosta dobar metod,znam da je koristeno u vezi kamena u zuci,ali oporavak je malo duzi,osoba koju poznajem je 6meseci morala da miruje i nista tesko nije smela da pomera,ali oglusila se i sada tu iima kao kilicu na tom mestu,ali nije kila ali tako izgleda okruglo,veze nemam kakve su to komplikacije...
Sačuvana
bebac
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 934


« Odgovor #96 poslato: Oktobar 14, 2009, 01:39:04 posle podne »

iz nekog razloga, doktor mu je savetovao da nikada više ne radi sa tegovima. Što je najgore, nije to jedini slučaj. Lično znam za još nekoliko slučajeva gde su doktori isto savetovali pacijente. Ne znam zbog čega je to tako.

Takvim Dr. bi nabio diplomu tamo gde sunce ne sija, DEBILI.
Sačuvana
Pain is temporary, Pride is forever
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #95 poslato: Oktobar 14, 2009, 11:19:25 pre podne »

Da, postoje dve alternative - mrežica ili laparoskopija.

Moj poznanik je pre dve nedelje oprerisao preponsku  kilu laparaskopijom. Ostale su vidljive samo 2 ili 3 rupice na koži i vrlo brzo se oporavlja. E, sad, druga je stvar što će on posle nekog vremena na svoju ruku početi da trenira jer, iz nekog razloga, doktor mu je savetovao da nikada više ne radi sa tegovima. Što je najgore, nije to jedini slučaj. Lično znam za još nekoliko slučajeva gde su doktori isto savetovali pacijente. Ne znam zbog čega je to tako.

Znam da su ljudi koji nemaju pojma o medicini nekada mislili i bili savetovani kako nakon operacije kile nikada više neće smeti da podignu nešto iole teško(tako je moj deda živeo u tom ubeĂ°enju jer su mu još '70 i neke rekli tako nešto) i do kraja života nije smeo ništa malo teže da podigne.

No, nebitno. :D

Danas se sve više ljudi odlučuje za laparoskopsu metodu nego za mrežicu. Doduše, postoje i dve vrste mrežica koje se stavljaju - PHS i ZDP. PHS se godinama koristi kod nas i pomalo je zastarela, a ZDP je uvedena prvi put pre par godina. Kažu da se je ZDP super pokazala. Bukvalno, posle pola sata - sat pacijent se može slobodno kretati i odlazi kući. A takva operacija se radi u lokalnoj anesteziji i traje 30 ak min.
Sačuvana
mauzer
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 450

« Odgovor #94 poslato: Oktobar 14, 2009, 11:03:22 pre podne »

ali ima tu jedna stvar,Kolega od mog Oca je imao dosta dosta dugo mrezicu i to vrlo uspesno,ali skoro mu je opasac(onaj siroki)poremetio tu mrezicu hitno su ga bili sprovodili,tako da mozda bi je valjalo zaobici,ali cuo sam da godine imaju presudnu ulogu da li se stavlja ta mrezica ili ne,zna li neko vise?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #93 poslato: Oktobar 13, 2009, 01:26:23 posle podne »

E, na tako nešto sam i ja mislio.
Sačuvana
mauzer
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 450

« Odgovor #92 poslato: Oktobar 13, 2009, 01:16:26 posle podne »

u principu koliko ja znam ko god je od ovih mojih stavljao mrezicu,posle 2 meseca je bio kao nov ko da nista i nije bilo...
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #91 poslato: Oktobar 13, 2009, 09:05:20 pre podne »

Ali, opet ja kažem laički, ne mogu da verujem da je zaista potrebno praviti toliku pauzu(6 meseci) koju mnogi pominju kao standardni period odmora. Ajde, ne treba biti ni extrem pa ući u teretanu posle mesec dana, ali 3 meseca mi deluju kao ok vreme. S tim što bih ja verovatno i još  nekoliko meseci nakon toga izbegavao čučnjeve, mrtvo ili neke stojeće potiske.

Da ne pomisli neko da je ovo moj savet, nije! Ovo su samo neka moja razmišljanja... :)
Sačuvana
bebac
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 934


« Odgovor #90 poslato: Oktobar 13, 2009, 08:21:15 pre podne »

Bebac će nam bolje reći ali, ako se ne varam, Terza je operisao kilu krajem prošle godine a znamo svi da se takmičio već maja ove godine. Dakle, vrlo moguće da se sa trenzima može početi i već posle mesec i po dva. Ali, ne uzimajte ovo zdravo za gotovo. Ne znam da li ima uticaja na dužinu oporavka to da li je reč o preponskoj ili trbušnoj kili...

Nadam se da će Bebac videti ovu temu pa nam nešto reći iz prve ruke.

Evo tek sad vidim temu.
Kao što sam i napisao Robertu na PM, Terza je imao  operaciju VENTRALNE (stomačne kile) HERNIJE, oporavak mu je trajao 45dana i tada je počeo da trenira.
Stavljena mu je mrežica.
E sad neznam koliko je merodavno da se neko poistovećuje sa njim, jer je on pomalo extrem + ostale stvari u BB ;)
Ja kad bi operisao nisam siguran da bih izdržao duže od 30-40dana bez treninga, e sad dali je to pametno...verovatno nije ali jbg uvek sam bio na svoju ruku :)
Sačuvana
Pain is temporary, Pride is forever
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #89 poslato: Oktobar 12, 2009, 09:36:45 posle podne »

u svakom slučaju poslušajte savet doktora.. ako ne zaraste kao treba biće - jovo nanovo...
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #88 poslato: Oktobar 11, 2009, 11:19:21 posle podne »

Bebac će nam bolje reći ali, ako se ne varam, Terza je operisao kilu krajem prošle godine a znamo svi da se takmičio već maja ove godine. Dakle, vrlo moguće da se sa trenzima može početi i već posle mesec i po dva. Ali, ne uzimajte ovo zdravo za gotovo. Ne znam da li ima uticaja na dužinu oporavka to da li je reč o preponskoj ili trbušnoj kili...

Nadam se da će Bebac videti ovu temu pa nam nešto reći iz prve ruke.
Sačuvana
obrnutaPsihologija
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 582

« Odgovor #87 poslato: Oktobar 11, 2009, 09:16:34 posle podne »

Ma opusteno batice.. Sredices to pa nazad na treninge :D Tu stvar je zaista mnogo mnogo sportista operisalo.. Sad taj period od pola godine nisam bas siguran, znam da su dosta njih posle par meseci mirovanja se vec vratili laganim treninzima..
Sačuvana
mauzer
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 450

« Odgovor #86 poslato: Oktobar 11, 2009, 10:43:51 pre podne »

Taman stedis pare za suplemente... ;D
Sačuvana
SAJ
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 387


« Odgovor #85 poslato: Oktobar 08, 2009, 10:28:58 posle podne »

Zivio!resices se bede za sva vremena!najgori je status kvo ;D

Jes brate, ali ne trenirat pola godine, to me ubija.
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #84 poslato: Oktobar 08, 2009, 10:12:06 posle podne »

Hm.. I ja imam slican problem.. Mene tako reci zatece u donjem delu stomaka.. Npr kada uradim iskorak ili dizem noge na vratilu.. Nista ne mogu da napipam... Neam pojma sta je :D
Tupav neki problem
Sačuvana
mauzer
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 450

« Odgovor #83 poslato: Oktobar 08, 2009, 09:51:14 posle podne »

Zivio!resices se bede za sva vremena!najgori je status kvo ;D
Sačuvana
Stranice: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 48 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.071 sekundi sa 15 upita.