TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396117 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: lamni

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 10, 2024, 04:57:37 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 48 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda trbusnog zida bruh ili kila  (Pročitano 167563 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #217 poslato: Januar 06, 2013, 11:11:15 posle podne »

Da li boli kad spojiš stopala sedeći na podu uhvatiš stopala šakama i laktovima kolena obaraš ka podu?
Da li bole prepone kad kolenima pritiskaš loptu?
Sačuvana
Anri1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #216 poslato: Januar 06, 2013, 11:04:07 posle podne »

Podignem se dok ne osjetim bol a to je nekih 45 stepeni.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #215 poslato: Januar 06, 2013, 10:59:28 posle podne »

Na koliko stepeni podizanja trupa od podloge (ekstenzija) osetiš bol i do koliko se možeš stepeni podići?
Sačuvana
Anri1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #214 poslato: Januar 06, 2013, 09:34:07 posle podne »

Probao sam istezanje primicača, bočno istezanje u stojećem položaju i od toga me ne boli, od istezanja trbušnjaka ležeći na stomaku sam osjetio malu bol.
« Poslednja izmena: Januar 06, 2013, 09:41:15 posle podne od strane Anri1 » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #213 poslato: Januar 06, 2013, 07:57:58 posle podne »

Msm da ne treba da mažeš lioton.
Da li si probao istezanja trbušnih mišića i primicača?
Sačuvana
Anri1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #212 poslato: Januar 06, 2013, 06:13:00 posle podne »

Da li bih ja smjeo da mazem Lioton gel na ranu? Vec sam pisao ali evo jos jednom.
Uradjena je reoperacija preponske kile bez mrezice prije 3 god. I dalje imam bolove, nemam dok mirujem, nemam na pritisak. Kad podizem glavu i ramena boli, kad stiscem loptu koljenima ne boli. Boli me pri naglim pokretima, kad sjedim, bol je tupa, osjetim da mi trni donji dio rane i malo ispod.  Bruh nije bio vidljiv prije operacije. Osjecam bol i na drugoj preponi kao na ovoj prije operacije. Bio sam kod fizijatra, nije mi nistra konkretno rekao, samo hajde da probamo sa terapijom da ojacas trb. misice (posto se vec nekoliko godina ne krecem) pa mozda prodje. Idem vec 5 dana i osjecam kao da mi je malo bolje.
Sačuvana
aledo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

« Odgovor #211 poslato: Januar 05, 2013, 02:45:54 posle podne »

Ok hvala. Nastavljam sa ledom i lioton gelom. Cujemo se za dva tri dana (stanje je isto, trbusnjaci me ne bole :) ) Pozz.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #210 poslato: Januar 05, 2013, 01:34:05 posle podne »

Evo da se javim nakon tri dana :) Ova tri dana sam koristio led 5x10min, zatim sam nanosio lioton  gel i pio po jednu tabletu
diklofenak duo i mogu vam reci da sam se iznenadio :) Bol u donjem dijelu trbusnih misica me je nakon skoro dva mjeseca skoro pa prosao, bol samo osjetim kod nekih naglih trzaja, dok prilikom dizanja nogu iz lezeceg polozaja uopste ga vise nema. Takodjer, prilikom podizanja trupa iz lezeceg polozaja bola u donjem dijelu trbusnjaka vise nema :) Sto se tice prepona one me jos bole, ali mnogo manje. Nisam radio nikakve vjezbe, ali za sada osjetim bol samo prilikom "naglih" pokreta, ali mislim da se bol u preponama za samo ova tri dana smanjila za 50% narucito u lijevoj nozi. Stoga se jos jednom zahvaljujem na izvarednoj terapiji ( svasta sam probao pa i "Tens" i jedino je ovo bila ispravna terapija) i molim vas
da me posavjetujete za dalju rehabilitaciju kako bih se mogao vratiti treninzima. Jos jednom se zahvaljujem. Pozdrav
:)

do 7 dana nastaviš led i lioton, sada 3x dnevno. Dozvoljeno je šetanje i ništa drugo od fizičkih aktivnosti. Javi se za dva-tri dana kad ćeš dobiti program vežbica koje ćeš raditi za oporavak (druga faza). moraš biti strpljiv, jer svako vežbanje pogoršava stanje....
Pozz
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #209 poslato: Januar 05, 2013, 01:29:07 posle podne »

Jos samo da pitam da li u ovoj fazi dolazi u obzir lagano trcakaranje na atletskoj stazi(nema rupa) :)
trčkanje nikako u prvoj fazi, tek u trećoj (ni sa ni bez rupa  :))
Sačuvana
aledo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

« Odgovor #208 poslato: Januar 03, 2013, 06:46:33 posle podne »

Jos samo da pitam da li u ovoj fazi dolazi u obzir lagano trcakaranje na atletskoj stazi(nema rupa) :)
Sačuvana
aledo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

« Odgovor #207 poslato: Januar 03, 2013, 06:44:52 posle podne »

Evo da se javim nakon tri dana :) Ova tri dana sam koristio led 5x10min, zatim sam nanosio lioton  gel i pio po jednu tabletu
diklofenak duo i mogu vam reci da sam se iznenadio :) Bol u donjem dijelu trbusnih misica me je nakon skoro dva mjeseca skoro pa prosao, bol samo osjetim kod nekih naglih trzaja, dok prilikom dizanja nogu iz lezeceg polozaja uopste ga vise nema. Takodjer, prilikom podizanja trupa iz lezeceg polozaja bola u donjem dijelu trbusnjaka vise nema :) Sto se tice prepona one me jos bole, ali mnogo manje. Nisam radio nikakve vjezbe, ali za sada osjetim bol samo prilikom "naglih" pokreta, ali mislim da se bol u preponama za samo ova tri dana smanjila za 50% narucito u lijevoj nozi. Stoga se jos jednom zahvaljujem na izvarednoj terapiji ( svasta sam probao pa i "Tens" i jedino je ovo bila ispravna terapija) i molim vas
da me posavjetujete za dalju rehabilitaciju kako bih se mogao vratiti treninzima. Jos jednom se zahvaljujem. Pozdrav
Sačuvana
aledo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

« Odgovor #206 poslato: Decembar 31, 2012, 03:57:33 posle podne »

Hvala na pomoci. Kupio sam lioton gel i diklofenak duo i otpoceo sam sa terepijom. Nadam se da ce biti bolje, samo da me hoce proci ovi trbusni misici. Javim se kroz dva tri dana. Jos jednom hvala na savjetima i Sretna Nova Godina :) Pozz
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #205 poslato: Decembar 31, 2012, 10:08:09 pre podne »

Sve što navodiš je znak upale prepona (pripoja preponskih mišića). Uzrok je disbalans mišića primicača i trbušnjaka, što se koriguje kasnije u programu rehabilitacije... Moraš biti strpljiv i uporan, povreda se malo duže leči i jako je važno da postepeno ispoštuješ sve korake u rehabilitaciji.
Radi kako je napisano, javi se za nekoliko dana....
Sačuvana
aledo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

« Odgovor #204 poslato: Decembar 31, 2012, 08:19:07 pre podne »

Hvala na odgovorima. Prije dvadesetak dana bio sam i kod ortopeda koji me je pregledao na ultra zvuku i rekao da nemam bruh. propisao mi je Deep Relief i Muskoflex tablete. Medjutim i pored koristenja ove trepije nije mi nista bolje. Sto se tice bola mimo sportskih aktivnosti nje nema samo kada hodam "normalno". Ako lezim i podizem naizmjenicno jednu pa drugu nogu, osjetim bol i u preponama i u donjem dijelu trbusnih misica. Kada stavim npr jastuk medju noge u sjedecem polozaju i pokusam ga stisnuti osjetim bol, dok ako guram koljena vani nema bola. Ako pokusam podici trup iz lezeceg polozaja osjetim bol u donjem dijelu trbusnih misica itd. ovo sa ledom i  lioton gelom, kao i ovim kapsulama jos nisam probao ali od danas cu pokusati. Takodjer bih naglasio da se fudbalom bavim rekreativno i da sam u prilicnom treningu sto se tice fizicke spreme. Pozz
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #203 poslato: Decembar 30, 2012, 04:30:19 posle podne »

Da li ima bola pri svakodnevnim aktivnostima (ne podrazumeva sport)?
Sačuvana
Stranice: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 48 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.045 sekundi sa 14 upita.