TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394260 Teme od strane 25002 Članovi Poslednji član: lazic037

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 19, 2024, 10:24:00 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Spermogram  (Pročitano 4305 puta)
createch
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #29 poslato: Avgust 06, 2017, 08:45:47 posle podne »

Danas doručak banana i dinje oko 500g
Ručak supa, pileće belo 300 gr dinstano na luku i povrću dodana pavlaka i topljeni sir da bude nagusto lol i paradajz salata.
Užina pola kg lubenice.
Večera kulen i paradajz jer se nisam pripremio za zdravije.
Vežbanje ide ovako:
zagrevanje , početak malom težinom pa ''ubijanje'' i ponovo za kraj sa malom težinom.
Particiju vežbam oko pola sata sa pauzama od 40 sekundi što bi rekao Pakulski Ben pa do minute.
Setovi 3-4 , ponavljanja do 16, čak i 21 , listovi i preko 30, za particiju.
Ovo kad sam kući 14 dana.
Nisam ja budimo realni za 4 seta pa od 4-6 ponavljanja ili 8 za jednu particiju.
Kardio ajoj nikakav, svaki 2. dan preskakanje vijače do 5 min sa pauzama.
Kad sam van zemlje, takođe 14 dana radim vežbe sa TubeR gumama (simulišu do 50 kg) i više aerobne vežbe sa sopstvenom težinom koja eto i nije mala lol.
Sklekovi,zgibovi, kvadriceps na stepenicama, kardio sobni bicikl i potrošim 70-100 kalorija to takođe svaki 2. dan.
I ovde vežbam do umaranja, samo što ovde vežbam duže jer vežbajući ubijam vreme, radim kao negovatelj.
Eto ukratko.
Hvala.
Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #28 poslato: Avgust 06, 2017, 08:06:24 posle podne »

Uf, al ajde sad.
Bilo bi vrlo zgodno, da ne kažem poželjno, da ispišeš jedan dnevni meni. Onako po obrocima i gramima. Čisto da vidimo, a i sam da vidiš, gde si, a gde bi trebao biti.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #27 poslato: Avgust 06, 2017, 08:04:52 posle podne »

Kako ti izgledaju treninzi u teretani ?
Mnogi su spremi da izdvoje puno novca na suplemente ali ne zele da plate i nauce pravilno da treniraju pa na kraju sva ta kupovina suplemenata bude skoro pa uzaludna.
Sačuvana
createch
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #26 poslato: Avgust 06, 2017, 07:44:54 posle podne »

Hvala Vam pročitao,korigovaću i ishranu, neće biti problem.
Bazira se na svežem, organskom, kvalitetnoj termalnoj obradi, ima tu da se bude dosledan vidim ja.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #25 poslato: Avgust 06, 2017, 07:34:05 posle podne »

Mesne prerađevine, slatkiši, voćni obroci( obilni)...meni ishrana deluje kranje nesređeno, tako da smatram da je ishrana u značajnoj meri doprinela problemu "nenapretka"...osnove "priče" nisu savladane

Kreni sa čitanjem... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane

Inače tribulus je poznatiji zbog "kontaminacije dopingom" nego li protein, ako pratimo literaturu...

Inače i mesne prerađevine zbog svog sastava i dodataka, mogu doprineti hormonskom disbalansu...čak bih rekao da se u potunosti odreknesš indutrijski prerađene hrane...

Ne zamenjuj konkretne obroke proteinom...
« Poslednja izmena: Avgust 06, 2017, 07:41:12 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
createch
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #24 poslato: Avgust 06, 2017, 06:59:27 posle podne »

U osnovi:
-doručak : banana,pomrandža, kajsija,grožđe,dinja,jabuka, kruška, nar, grejp,mandarina (kombinujem 3 namirnice pa sledeći dan druge 3 i u krug, oko 400g)
- protein posle doručka
svaki 2. dan kajgana i povće
-ručak : meso pileće ,juneće, jagnjetina (svinjsko ne volim) ćevapi ponekad, sa povrćem ali svih vrsta bukvalno, obožavam povrće,supa,e tu su i sarma i punjena paprika,špagete i ostalo,pasulj u suštini domaća kuhinja
užina dinja ili lubenica trenutno...breskva
- večera : kulen,viršle,kobasica,sir,slanina
 hleb crni vrlo malo, šnjita
slatkiši do pre 3 dana oko 200 grama uglavnom čokolada i na toj bazi
sokove ne pijem
alkohol ne pijem
i preko 2 l vode
još po mericu ipo proteina posle treninga a ponekad i pre spavanja znači 3-4 puta unos proteina ili aminokiselina
Ne pratim nikakav odnos unosa ugljenih hidrata,masti i proteina.
Dadoh kolegi SYNTRAX WHEY SHAKE zbog urologovog saveta ali mi se čini da ću kupiti posebno l-glutamin,l-arginin,bcaa i tribulus kao što napisah, ako smatrate da neće nauditi kasnijoj kontroli spermograma? Ili samo da koristim meso.jaja,sir,ribu i povrće ova 3 meseca?
Ja bi ipak i suplemente koristio.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #23 poslato: Avgust 06, 2017, 06:28:36 posle podne »

Back to basic, ne kažu tek tako ono si što jedeš...ne znam da li je u pitanju lipomastija ili ginekomastija...

Kako ti izgleda ishrana po obrocima( sastav obroka, odabir namirnica...), pratiš li ciljani unos proteina, hidrata, masti?
Sačuvana
createch
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #22 poslato: Avgust 06, 2017, 06:07:06 posle podne »

Želim da imate uvid u stanje pa smatram da i fizionomija upotpunjuje, smeta mi hahahaha jer ovako ne želim da izgledam, hoću mišićnu definiciju.
Čitao sam ja o BB vežbe,pravila,ishrana ali naravno to je sve  ''zbrda-zdola'' izgleda, par vaših i Slavišinih saveta diže mi samopouzdanje.
Znači ovo sam ja nakon 2 god vežbe i oko 1000e na suplementima + hrana.
Kao da sam juče krenuo hahaha.
visina 183 cm
težina 104 kg
ramena 132 cm
grudi 121 cm
struk 107 cm
biceps 47 cm
kvadriceps 70
list 42 cm

Hvala.
Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #21 poslato: Avgust 06, 2017, 05:56:01 posle podne »

Moraćeš da kreneš sa učenjem svih osnova.
Ako tebi ne smeta, verujem da ni ostalima ne smeta. Objavi ako misliš da treba

Edit
Više treninga, traži i više odmora. Više treninga, nikako ne znači brže do rezultata. Umerenost je osnova napretka
« Poslednja izmena: Avgust 06, 2017, 06:07:54 posle podne od strane Пеђа » Sačuvana
createch
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #20 poslato: Avgust 06, 2017, 05:50:10 posle podne »

Peđa, voleo bih da sam lepo građen usto i zdrav.
Da li je degutantno da postavim sliku?
Ako treba obrisaću odmah.
Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #19 poslato: Avgust 06, 2017, 05:48:02 posle podne »

Na sve što te muči, sada možemo da dodamo i pretreniranost.
Sačuvana
createch
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #18 poslato: Avgust 06, 2017, 05:34:14 posle podne »

Da, 2x dnevno trening sa opterećenjem kao što sam naveo u prethodnom tekstu.
Najpre sam masle naslage i ginekomastiju pridavao jetri ili žuči,rekoh garant od slatkiša jetra masna pa ne radi kako treba,na uzv kao što ste videli sve je ok sem prostate,od toga je sve i krenulo daklen.
Ispostavilo se da masne naslage nisu od problema sa jetrom ili žuči.
Onda odradih i uzv mošnica i kanala i tu se ukazala varikocela, ja sam to naravno znao ali nisam pridavao značaja,mislim nisam znao da je varikocela nego sam znao da ima odebljanje neko,znači bio sam nemaran,čak sam mislio da možda to tako treba.
Nisam o tome s nikim pričao ni sa devojkom.
E sad meni je 41,mada izgledam mnogo mnogo mlađe (a tako se i ponašam) hahahah, i sve ovo je možda ''poslednji voz'' koji hvatam , al' ono baš.
Najteže je ostaviti se slatkiša, sad donekle razumem pušače, nije problem zdrava ishrana, nego prestanak konzumiranja slatkiša, moža crna čokolada 1 nedeljno, mislim da je to ok.
Što se tiče mog treninga baš zbog toga što ne vidim napredak ja treniram jačim tempom a katabolizam reko kvalitetnim proteinima takođe u većoj količini to ću da rešim.
Ne lažem vas, toliko vežbam.
Napredak slab,sve bi bilo ok da nema sala na stomaku i ginekomastije,stvarno mi ruži izgled, koji ionako nije nešto u odnosu na vreme treniranja i potrošene pare na suplemente.
Ako želite mogu vam poslati sliku trenutnog izgleda da upotpunimo temu?
mislim kad bih vežbao po pravilu da bih izgledao lošije i tek tad ne bi imao napredak.
Imamo mi u Apatinu i šampione Mišu Blanušu i brata mu i Ćopića, profesionalce u body buildingu, no nisam sa njima u kontaktu, ali meni pored toga treba i medicinska pomoć koju od Vas Slaviša i Peđa ovim putem dobijam.
Akcenat na salo oko stomaka i ginekomastiju, od toga je sve krenulo i sve ostalo se otkrilo.
3. dan bez slatkog, teškooo jeee ali ja hoću ovo Spartanski da odradim i da živim kako mi duh i telo nalažu, da se moja volja radi zdravlja prema tome koriguje.
Vežbao bih ja Peđa kako treba daklen ali to salo sa stomaku i pektoralisima me sekira.
Jedva čekam da odradim kontrolu hormona i ostalo da znam šta dalje.
Hvala vam obojici puno na strplljenju i što uopšte hoćete da mi izađete u susret sa savetima.

« Poslednja izmena: Avgust 06, 2017, 05:47:27 posle podne od strane createch » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #17 poslato: Avgust 06, 2017, 04:02:09 posle podne »

Ako ja razumeh 2 x dnevno po sat ipo trening sa opterećenjem? Ili...

Sve u svemu i pretrenirnost može dovesti do problema sa hormonskim balansom i upravo dovodi do pomenutog nezadovoljstva napretkom...a tu je sasvim sigurno pored nedeljnog plana treninga u pitanju i sama organizacija treninga - doziranje opterećenja, odabir vežbi, tehnika izvođenja...

Što se tiče suplemenata i rezultata vašeg spremograma i stanja( suspektni "low test"), detaljnije o triblusu( koji ste naveli da koristite), koji u vašem slučaju ima sve indikacije da bude delotvoran... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/istina-o-tribulusu-mitovi-i-cinjenice

Ali opet, svakako da bi varikocela trebala da bude u centru interesovanja...loše koncipiran trening čak može dovesti do pogoršanja problema!

Uh jedno su fiziološke doze hormona, približne priridnoj produkciji( TRT), a sasvim drugo suprafiziološke doze hormona u kurama AAS( nekada i 100 i više puta veće od prirodne produkcije), i postojeće "oštećenje zdravlja"...ali pre diskusije odradimo traženo...

Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #16 poslato: Avgust 06, 2017, 03:31:18 posle podne »

Neki će možda reći da je dobro uz neke izmene. Iz mog ugla, nije!
Šest dana radiš pa tek jedan odmaraš. Teško da će i biti nekog napretka. Kada si telu ostavio mogućnost da odradi oporavak? Namerno koristim izraz "telo" jer svaki mišić koristi isti endokrini aparat, CNS, itd... Od tih sistema zavisi naš oporavak. Ako je 6 dana sve u funkciji i pod konstantnim stresom, a to automatski znači pod konstantnim katabolizmom. Kako misliš da pređe u anabolizam?

Pročitaj prethodni moj post, ali sa razumevanjem.
Sačuvana
createch
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #15 poslato: Avgust 06, 2017, 02:37:10 posle podne »

Imam Amix-ov Multimega multivitamin komplex, kupiću i Omega 3 riblje ulje.
Da li dobro radim:
Pon: biceps,listovi,zadnja loža,trbušnjaci
Uto:triceps,listovi,kvadriceps,ramena,trbušnjaci
Sre:grudi,zadnja loža,trbušnjaci
Čet:leđa,biceps,listovi
Pet.ramena,triceps,listovi trbušnjaci
Sub:leđa,kvadriceps,peks ponovo,listovi,trbušnjaci
Ned:odmor
Zvekam ja ovo 2x na dan, ujutru i uveče,do sat ipo vremena baš zbog toga jer nekako sporo napredujem.
Zašto steroide ne koristim?
Ako mi bude trebalo za zdravlje,vjerovatno hoću ali saaaamo pod stručnim nadzorom i odrađenim tumor markerima.
Taj tzv. TRT, ali nisam se još dovolljno raspitao.
Pre par dana umre momak od 30 god.,kod nas,ragbista, imao operaciju srca i ugrađen stent,nije smeo jesti masno i piti i koristiti steroide,a sve je to koristio nakon operacije,neki dan šlog...i nema ga.
Prešao sam malo dalje od moje teme,izvinjavam se.
Zahvaljujem na savetima i javim vam se nakon kontrole hormona i ostalog za 20-ak dana, u vezi teme,a savete uvek prihvatam kad neko ima više znanja i iskustva zato sam i pokrenuo temu.
Hvala.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.094 sekundi sa 18 upita.