TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394257 Teme od strane 25002 Članovi Poslednji član: lazic037

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 19, 2024, 03:36:28 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Spermogram  (Pročitano 4297 puta)
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #14 poslato: Avgust 06, 2017, 01:55:32 posle podne »

Mislim da sve nabrojano neće imati nikakvu kontraindikaciju, ali bih ja prvo obezbedio kvalitetnu vitaminsko mineralne, kao i omega 3 dodatke.
Što se tiče katabolizma nemaš potrebe da se sa njim opterećuješ. On mora biti prisutan i tačka. Suština se krije u oporavku nakon njega. Mora se dati vremena telu da izvrši balansiranje/uravnoteženje na hormonskom nivou.
Konkretno to znači da je potreban trening koji će izazvati veliki stres na telo, a pri tome ne napraviti štetu u smislu povrede. Posle toga dan odmora.
Sačuvana
createch
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #13 poslato: Avgust 06, 2017, 12:36:48 posle podne »

Nakon što odradim ove nalaze koje ste predložili i vidi se potreba za adekvatnom terapijom, gledaću da odradim što bude potrebno i dostupno.
Ako nema kod nas u zvaničnim institucijama zbog kašnjenje za ''svetom'' možda ima privatno.
E sad, kažite vi meni, pošto ću nastaviti da vežbam do kraja mog života, jer volim vežbati, inače vežbam vani na +45 i na -20,to je moj način, sa tegovima u prostoriji gde su mi sprave,naravno pod krovom i provetreno je ali opet kažem to je moj sistem, napolju i na tim temperaturama, znači ove zadnje 2 godine je tako, ostali su tegovi jer fudbal,košarka i tenis zbog ligamenata na desnom stopalu ne dolazi u obzir (u trku stao na loptu i popucali pre 10 godina), mogu li ja pri ovoj mojoj terapiji da koristim suplemente:
l-glutamin
l-arginin
tribulus
i bcaa, makar?
Gledaću da se hranim po, Slaviša kako ste opisali, u temi za boost testosterona, crveno meso, kelj i na osnovu toga, znači meso i povrće koji suspenzuju aromatizaciju i podižu nivo testosterona ali ne bi da mi katabolizam poremeti rast mišića zbog neunosa suplemenata, tako da ako već ne koristim whey ili ostale komplexne proteine njam njam bar da ovako pojedinačno nekako dadem energiju i zaštitu mišiću a nadam se da ove komponente ne utiču na rad mošnica.
Hvala.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #12 poslato: Avgust 05, 2017, 02:48:23 posle podne »

TRT je postala pravi hit na zapadu( antiaging medicina), naravno doziranje "bioidentičnog" testosterona je najpribližnije prirodnoj produkciji( jedina kontraindikacija - BHP i sl.)...mada naša medicina mi se čini daleko od uvođenja ovakvih terapijskih protokola( ili sam možda nedovoljno obavešten, bar što se tiče "držvnih institucija")...

Low test je često udružen i sa povećanim krvnim pritiskom, gojaznošću( visceralna mast - abdominalna...), povišenjem "masnoća i šećera" u krvi, narušavanjem odnosa dobrog – HDL holesterola i lošeg – LDL holesterola s prevagom lošeg; sve ovo nosi rizik od nastanka oboljenja srca i krvnih sudova, pa eto opisali smo ukratko pomenuti metabolički sindrom X. Pad testosterona nosi sa sobom i rizik od nastanka Alchajmerove demencije, depresije, osteoporoze i sledstvenih preloma, povećanja zapaljenskih procesa u telu itd....a tu je i problem sa libidom( ...potencijom) i sl.

Dakle, realno bi trebalo sagledati hormonski milje našeg tela, čuti mišljenje kompetentnih stručnjaka, koji razlikuju šta je suplementacija, a šta nedozvoljena sredstva...zanimljivo je da neki naši specijalisti leče "low test" antidepresivima, pogotovu SSRI, čiji je glavni neželjeni efekat - impotencija...i tako samo pogoršavaju stanje ne uzimajući u obzir sve aspekte "priče"...
« Poslednja izmena: Avgust 05, 2017, 03:02:10 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
createch
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #11 poslato: Avgust 05, 2017, 11:30:47 pre podne »

Poslušaću Peđa i Vas i Sinišu naravno i odraditi ove nalaze.
Upalu nikad nisam lečio a da li je bilo i to ne znam, ako jeste verovatno sam ''preležao''.
Za ovaj problem stvarno trebaju stručnjaci, ali i ljudi koji imaju iskustva.
Urolog mi je rekao nakon terapije sa Proxeed-om ako ne bude bolje onda operacija.
Komšija je imao isti problem sa varikocelom,operisao i tek tad dobio, hvala Bogu, dete, sa 30 i neku.
Za TRT  i ostalo što bi mi koristilo naravno da sam otvoren, što god bi mi pomoglo, pokušaću.
U Utorak idem na 2 nedelje van Srbije i čim se vratim uradiću testove koje mi Vi i Siniša predlažete vrlo rado.
Obavestiću vas o nalazima, samo još da skapiram gde se sve to radi.

Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #10 poslato: Avgust 05, 2017, 08:36:11 pre podne »

Definitivno da je varikocela uzrok lošeg spermograma. Ali ginkomastija ima druge uzročnike. Odradi ovo što ti je Slaviša preporučio. Nivoi slobodnog testosterona i estradiola (estrogena) će ti puno reći.
Što se tiče belog masnog tkiva, ono se kod muškaraca ponaša bukvalno kao organ koji slobodan testosteron uz pomoć enzima aromataze pretvara isti u estradiol. Estrogen je ženski polni hormon koji je glavni "krivac" za ginko.
Sve i da se odlučiš za TRT, ostaje ti problem aromatizacije. Njega ćeš najvećim delom rešiti gubitkom belog masnog tkiva.
Sve se svodi na ono što sam ti rekao u prvoj mojoj poruci. Ishrana i način života se mora promeniti. A sanacija varikocele je koliko vidim isto potrebna jer je III stepena.
Msm da ti je ostavljen link kako povećati testosteron prirodnim putem. Opet za nas sa 40+ to je daleko od onoga na šta smo, da kažem, navikli.

TRT - Testosterone Replacement Therapy
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #9 poslato: Avgust 04, 2017, 11:56:16 posle podne »

Možda grešim, ali ovde vidim leukocite, hm, neka (ne)lečena infekcija pre toga? Hlamidija?

Varikocela je svakako tu, i to poveća, gradus III...tako da bi trebalo poslušati savete urologa, pominjana operacija?...mada neki urolozi kažu da je posle 40-te operacija testisa je iluzorna...."Što se kasnije otkrije, manja je efikasnost operativnog lečenja. Čak se smatra da posle četrdesete nema smisla operisati varikocelu, jer je već nastupio takav stepen oštećenja na testisima koji ne može da se povrati operacijom."

Btw...uglavnom se operacija izvodi onda kada postoji izrazito proširena vena i lošiji spermogram, pre svega smanjena pokretljivost i lošija morfologija spermatozoida u nekoliko nalaza. Samo u tim slučajevima, operacija može da dovede do poboljšanja spermograma...a tu imamo i druge subjektivne znake( jak bol u testisima koji ne odgovara na drugačije lečenje; atrofija testisa)...ali opet ostaviću to kompetenijima...

A pomenuti hormoni se mogu uraditi pod nazivom kojim su dati u pređašnjem postu...dodao bih i SHBG( sex hormon binding globulin - vezuje testosteron u krvi, više ga ima, manje slobodnog, "aktivnog" testosterona)...

Smatram je veći problem varikocela nego li možda hormonska slika( vredi proveriti)...inače do suspektne atrofije testisa će svakako dovesti pre varikocela nego li inkriminisani whey protein i sumnja da sadrži testosteron ili pak "derivate" istog( nonsense)...zar je urologija došla dotle da nam je glavni krivac whey a ne objektivni znaci?

Nisam iz Novog Sada, studirao sam u Bg, tako da možda dr Branković ima neki predlog...ili neko od naših forumaša...
Sačuvana
createch
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #8 poslato: Avgust 04, 2017, 11:07:03 posle podne »

Prvi put sam radio spermogram pre 5 godina i nalaz je bio skoro identičan kao sad ali tada nisam radio terapiju.
E sad, sve je meni ovo sumljivo, ginekomastija, salo oko stomaka, moje vežbanje koje ne daje željeni rezultat, hoću reći definitifno imam problem ali Apatin je mala sredina i nema kompetentne stručnjake za sve ovo što Vi Siniša predlažete.
Šaljem vam slike nalaza ako može šta da pojasni, a Vas bi zamolio koje tačno kontrole bih trebalo da uradim?
Ako može tačan naziv a bilo bi dobro i ako nekim slučajem znate gde to ima u Novom Sadu da se odradi.
Naime sa razgovorom stručnjaka, lekara ova terapija nekom donese boljitak ali većinom ne ili malo poboljša spermogram.
Operacija zadebljane vene je biće najbolje rešenje, no mene koliko to toliko brine ove masne naslage, evo odričem se slatkiša ali smatram da tu ima nešto drugo,ono što mi svi vi dobre volje, hvala vam, pišete i Vi i Peđa.
Voljan sam poslušati naravno i radi zdravlja i regulisanja nečeg ako mi je poremećeno i pokušati isto dovesti u normalu,hvala.
Zato Vas zamoljavam za konkretne nazive analiza hormona, testosterona i svega ostalog,hvala.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Avgust 04, 2017, 07:23:12 posle podne »

Da li je ovo prvi put da se radi nalaz spermograma? Ili ponovljeni...ako jeste kakvo je tada bilo stanje...ako nije problem, možete li skenirati nalaz? Da li su ranije rađeni hormoni? Skrenuo bih pažnju i da je masno tkivo hormonski aktivno, a smatra se da postoji korelacija između BF i aromatizacije, tako da ...

Slažem se sa Peđom...

Ja sam se u jednom članku potrudio da ukažem na moguće probleme koji se tiču normalizacije nivoa testosterona, blokade aromatizacije, kao i prekida spoljašnjeg unosa estrogenu-sličnih jedinjenja( korekcija ishrane u tom cilju)... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/testosteron-i-ishrana

Inače, ne bi trebalo zaboraviti na udruženost "low-testa" sa drugim metaboličkim poremećajima...hm, metabolički sindrom X, a tu je i udruženost na sindromom adrenalnog zamora...predlažem da se pozabavite i hormonskom slikom - fT3, fT4, TSH, FSH, LH, slobodni testosteron, DHEA, estradiol, jutranji koritizol, prolaktin...

Naravno i varikocela se može dovesti u vezu sa lošim nalazom spremograma( najčešće)...naravno gradaciju "stanja" i sl. bih ostavio urologu...
« Poslednja izmena: Avgust 04, 2017, 07:24:58 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #6 poslato: Avgust 04, 2017, 03:16:39 posle podne »

Mislim da je kod tebe samo uzrok genetskoj predispoziciji ka aromatizaciji.
Reguliši ishranu i način života. Sa 41 ne možeš očekivati ništa specijalno. Ali bar da umanjiš efekte aromatizacije. Ima na netu šta i kako. Mrzi ne na fonu da kuckam
Sačuvana
createch
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #5 poslato: Avgust 04, 2017, 03:10:49 posle podne »

Ovako 2 godine se ''razbijam'' od tegova uz kvalitetne proteine, slatko jedem, viška sala imam kao i ginekomastiju.
Dobio sam za ove 2 godine recimo ''konture'',vide se tu mišići ali je to sve ništa na uloženi trud i novac.
Sad još problemi sa semenom.
Nikad nisam koristio steroide.
Lekar smatra da se u suplemente ubacuje testosteron radi rasta mišićne mase, malo me je to sve uzdrmalo jer kako sad vežbati, suplementi su mi ionako bili nekakva sigurnost,nije problem dobro se hraniti putem mesnih proizvoda  ali opet,u sredini sam gde baš nemam koga pitati ,a i imam ali ne poznam ljude, u vezi mog progresa ali mislim da mi organizam ne odgovara dobro na trening i imam neki problem,sa unutrašnjim organima je sve ok eto sem mošnice leve gde je i vena za 1/3 zadebljana. Ide terapija sa ovim Proxeedom, koja i nije jeftina za mesec dana 16 000,00RSD.
Samo sam uradio ultrazvuk mošnica, unutrašnjih organa.
Za ovo što je lekar rekao da se ubacuje testosteron u proteine lično smatram da nije istina.
Hvala svima koji odgovarate,puno znači.
Nisam nikad pušio niti pijem alkohol.Donji veš,hmmm možda jeste uzak.
Slaviša hvala Vam na odgovoru, da li znate koju još analizu da odradim a da se reši problem sa masnim naslagama?
kad recimo slatko ne jedem 2 nedelje smršam 5 kilograma.
Otkako radim ovu terapiju,slatko ne jedem a i mislim da ću prekinuti sa njim.
« Poslednja izmena: Avgust 04, 2017, 03:16:43 posle podne od strane createch » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Avgust 04, 2017, 03:04:11 posle podne »

Znači još jedan "beli mantil" sa etikecijom da su suplementi hemija i da postoji znak jednakosti sa androgeno-anaboličkim steroidima...

Ajmo malo na tu temu... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/suplementi-i-doping-istine-i-lazi

Da li je rađen UZ pregled testisa? Varikocela?

A bakterije, hlamidije, mikoplazme i ureaplazme( spermokutura)?

Hromozomi( nasleđe)?

Antispermatozoidna antitela?

Naravno, tu su i druge invazivne metode...

Hm, a hormoni...FSH, LH, ukupni i slobodni tetosteron, prolaktin...? Čemu ta sumnja na hormone ako su hormoni ok...ili ne?

Pušač? Konzumacija alkohola? Problemi sa telesnom težinom?

Uzak donji veš? Tuširanje vrućom vodom? Radno mesto na kome postoji izloženost olovu/isparanje, dugotrajno sednje...

Inače, spermogram bi trebalo ponoviti...raditi na 3 meseca jer spermatogeneza traje 72 dana...inače spermogram ne bi trebalo raditi ukoliko smo neposredno pre toga bili prehlađeni, sa visokom temperaturom, pod groznicom... i sl. jer će spermogram biti lošiji...
Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #3 poslato: Avgust 04, 2017, 03:01:39 posle podne »

U kom smislu ima testosterona? Jel je mislio da ga ubacuju zbog boljeg mišićnog priraštaja? Što, mislim da nema blage veze.
Jesi li radio hormonski panel?
Imaš li višak sala?
Kakav ti je libido?

« Poslednja izmena: Avgust 04, 2017, 03:03:25 posle podne od strane Пеђа » Sačuvana
MarkoMare12
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2317


Prilagodi se svakoj situaciji, budi borac!

« Odgovor #2 poslato: Avgust 04, 2017, 03:00:09 posle podne »

Pozdrav, nigde jos nisam procitao da u whey proteinu ima testosterona. Molio bih da me neko ispravi ako gresim i napise obrazlozenje. Sto vise starimo tako se i prirodan testosteron smanjuje. Sve je diskutabilno pa cekamo odgovor od nekog ko zna mnogo vise o ovome. :)
Sačuvana
createch
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #1 poslato: Avgust 04, 2017, 02:22:41 posle podne »

Poštovani admini i članovi,
moj problem je sledeći, naime spermogram nije baš zadovoljavajući i samim tim urolog kod kojeg idem, a veoma je cenjen, mi je prepisao terapiju sa Proxeed plus praškom ujutru i uveče sa tim da više ne pijem proteine.
Imam 41 godinu i 2 godine redovno vežbam sa tegovima i pijem suplemente, Whey, ostale kvalitetne proteinske mešavine, i ostalo.
Razlog zbog kojeg mi je rekao da ne pijem proteine je navodno da postoji mogućnost da u proteinima ima testosterona pa mi snižava nivo mojeg prirodnog, ja u ovo ne verujem ali ajde,da se pridržim terapije na 3 meseca.
Ima li neko neki kvalitetan savet,hvala.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.065 sekundi sa 17 upita.