TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 01:47:14 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: istanjen lca i skakacko koleno  (Pročitano 4358 puta)
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #20 poslato: Novembar 13, 2018, 04:39:39 posle podne »

Je l to desno koleno? Deluje da je mišićno tetivne prirode.
Vezano za dh, mogu ti poslati vežbe koje možeš da radiš do kontrole
Sačuvana
Vintagebike
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #19 poslato: Novembar 12, 2018, 10:52:47 posle podne »

Sto se tice kolena, bol je nekako kao da.me nesto zateze uz povremeno probadanje, ali to bas retko.

Obavezno lagano zagrevanje pre voznje i dooobro istezanje posle voznje. Navika od rukometa.



Sto se tice kicme, bol je nekako cudna u lumbalnom delu, onako sve vreme osecam bol ali nije jaka.

Nemam druge simptome sada osim tog bola, ali sam imao mesec dana posle povrede, te su tako i utvrdili da je dh.

Naime, "lecili" su me 3 nedelje, dijagnoza istegnut misic, a sve to dok mi nije desna noga otkazala skroz. Inace sam se zalio doktoru sve vreme da osecam trnjenje kroz desnu butinu, a cak su me i kukovi boleli.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #18 poslato: Novembar 12, 2018, 08:05:41 posle podne »

Pošalji izveštaj i MR
Pa cu u skladu sa nalazom preporućiti vežbe

Poz
Zdravo, postavio sam izvestaj u temi

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=https%3A%2F%2Fforum%2Epansport%2Ers%2Findex%2Ephp%3Ftopic%3D250287%2E0&share_tid=250287&share_fid=1910940&share_type=t

Hvala :)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


Nalaz nije sjajan, ali nije ni puno strašan.
Reci mi, osim lumbalnog bola, ima li drugih simptoma, tegoba? trnjenje niz obe noge, bola pri hodu, penjanju uz stepenice, ..
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #17 poslato: Novembar 12, 2018, 08:02:35 posle podne »

Pošalji izveštaj i MR
Pa cu u skladu sa nalazom preporućiti vežbe

Poz
Cim dodjem do dokumentacije, a koja nije nazalost kod mene, postavicu sliku.

Jedno brzo pitanjce.

Prilikom danasnje voznje bicikle, osetio sam jak bol sa zadnje strane levog kolena, i to vise  ka spoljasnjem delu noge. Boli pa prestane, ali se ponekad spusti i ka spoljasnjem delu potkolenice.


P.s. prilikom cucanja osecam bol i napetost sa spoljasnje strane potkolenice skoro kod kolena.

Sta bi to moglo biti?

Hvala unapred.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Kakav je bol u pitanju? (probadajući, kao zatezanje, trnjenje...)
Da li se često javlja ili tada prvi put?
Radiš li istezanja/ zagrevanja? Zbog ranije problematike sa kolenom,pa čak i kad je vožnja bajsa u pitanju, trebalo bi
Sačuvana
Vintagebike
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #16 poslato: Novembar 12, 2018, 02:34:37 posle podne »

Pošalji izveštaj i MR
Pa cu u skladu sa nalazom preporućiti vežbe

Poz
Zdravo, postavio sam izvestaj u temi

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=https%3A%2F%2Fforum%2Epansport%2Ers%2Findex%2Ephp%3Ftopic%3D250287%2E0&share_tid=250287&share_fid=1910940&share_type=t

Hvala :)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Sačuvana
Vintagebike
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #15 poslato: Novembar 11, 2018, 07:01:58 posle podne »

Pošalji izveštaj i MR
Pa cu u skladu sa nalazom preporućiti vežbe

Poz
Cim dodjem do dokumentacije, a koja nije nazalost kod mene, postavicu sliku.

Jedno brzo pitanjce.

Prilikom danasnje voznje bicikle, osetio sam jak bol sa zadnje strane levog kolena, i to vise  ka spoljasnjem delu noge. Boli pa prestane, ali se ponekad spusti i ka spoljasnjem delu potkolenice.


P.s. prilikom cucanja osecam bol i napetost sa spoljasnje strane potkolenice skoro kod kolena.

Sta bi to moglo biti?

Hvala unapred.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
« Poslednja izmena: Novembar 11, 2018, 07:15:05 posle podne od strane Vintagebike » Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #14 poslato: Novembar 11, 2018, 05:01:47 pre podne »

Pošalji izveštaj i MR
Pa cu u skladu sa nalazom preporućiti vežbe

Poz
Sačuvana
Vintagebike
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #13 poslato: Novembar 11, 2018, 02:02:59 pre podne »

kakva je trenutna situacija?

Ideš li na terapije?
Zdravo,

dugo me nije bilo na forumu pa nisam video poruku.

Elem, sa kolenom je kolilo toliko bolje posle raznoraznih vezbi jacanja noge i voznje bicikle, ali sam doziveo na utakmici novu povredu, diskushernija l5 s1 l4.

Postavicu sutra izvestaj doktora.

Otvorio sam novu temu u odeljku teretana kako bih dobio neke savete.

Pozdrav

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #12 poslato: April 24, 2018, 04:56:18 pre podne »

kakva je trenutna situacija?

Ideš li na terapije?
Sačuvana
KrstaM
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #11 poslato: Februar 18, 2018, 03:19:45 posle podne »

To je sve ok, kuci mozes masirati ledom (krioterapija) , nemoj da radis bilo kakve vezbe ukoliko je upala prisutna, tek kada se smanji i ne bude boli, pocni polako i postepeno, videces nakon toga ce ti jacanje  misica nogu , cora, istezanje, rad na vezbama za mobilnost biti od ogromne vaznosti za odrzavanje tog stanja. Takodje treba razmotriti kao sto rekoh tvoju biomehaniku , kako doskaces, apsorbujes kontakt, mobilnost kukova itd. Problemi te prirode se javljaju kod odredjenog procenta mladih sportista i ukoliko se ne otklone na vreme mogu inducirati povrede u karijeri. Sve najbolje , poz
Sačuvana
Vintagebike
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #10 poslato: Februar 18, 2018, 03:05:05 posle podne »

Nikakva suplementacija ti u slucaju jumpera nece pomoci, to ti je uglavnom samo marketing, preparati glukozamina i ostale mesavine mogu da budu u kontekstu neke preventive i to ukoliko se piju na duzi period i redovno. Ono sto ti mogu reci iz licnog iskustva da je za te upale dobar shockwave, ali u kombinaciji jacanja misica kvadricepsa pre svega, pa zatim zadnje loze, gluta i to pri odredjenim i pazljivo biranim vezbama, jer tu vrlo lako upala moze steci tendenciju da se siri na celu casicu, sto se u najvecem broju slucaja i primeti kada se pocne sa sw terapijama. Problem takodje moze da se vrati, ukoliko imas losu biomehaniku u sportu kojem se bavis, sto je obicno rezultat nekih slabosti misicnih partija u karikama iznad, nedostatak elasticnosti, mobilnosti, koje dolaze do ispoljavanja kod frekventnih- repeticionih radnji kao sto su skokovi , doskoci, promene brzine, ritma itd.
Dobio sam preporuku ortopeda i sportskog lekara da pauziram par meseci uz jačanje noge i fizikalnu terapiju jer rizikujem pored pogorsanja stanja i eventualno ispadanje kolena. Problem je sto u mom gradu nema sw terapije pa moram da se snalazim.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Sačuvana
KrstaM
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #9 poslato: Februar 18, 2018, 02:13:31 posle podne »

Nikakva suplementacija ti u slucaju jumpera nece pomoci, to ti je uglavnom samo marketing, preparati glukozamina i ostale mesavine mogu da budu u kontekstu neke preventive i to ukoliko se piju na duzi period i redovno. Ono sto ti mogu reci iz licnog iskustva da je za te upale dobar shockwave, ali u kombinaciji jacanja misica kvadricepsa pre svega, pa zatim zadnje loze, gluta i to pri odredjenim i pazljivo biranim vezbama, jer tu vrlo lako upala moze steci tendenciju da se siri na celu casicu, sto se u najvecem broju slucaja i primeti kada se pocne sa sw terapijama. Problem takodje moze da se vrati, ukoliko imas losu biomehaniku u sportu kojem se bavis, sto je obicno rezultat nekih slabosti misicnih partija u karikama iznad, nedostatak elasticnosti, mobilnosti, koje dolaze do ispoljavanja kod frekventnih- repeticionih radnji kao sto su skokovi , doskoci, promene brzine, ritma itd.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #8 poslato: Februar 03, 2018, 10:08:42 posle podne »

suplementacija može...
otvori temu slobodno u delu foruma o ishrani, kolege ce te posavetovati
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #7 poslato: Februar 03, 2018, 09:59:11 posle podne »

Ojačaš strukture oko samog zgloba mišiće prednje, zadnje lože, list, gluteus.
Neminovno je da koštano-zglobni aparat trpi opterećenja, jaki mišići daju potporu
Sačuvana
Vintagebike
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #6 poslato: Februar 03, 2018, 03:32:26 posle podne »

Posle svega ako je bol i dalje prisutna, trebalo bi razmisliti o dr.terapijama npr shock wave koja se pokazača dobra za rešavanje tendinitisa...
Vežbe ne mogu rešiti upalni proces,..za to je fizikala.., vežbe su dopuna za vraćanje funkcionalnosti i jačanje
Bol je prisutna prilikom hoda uz i niz stepenice.. kad trcim i skacem skoro da je nema.

Potražiću u gradu da li neko vrsi ovu terapiju.
 
A sta je sa istanjeni ligamentima, kako to da rešavam?

E sad jos jedno pitanje, da li mi je potrebna neka suplementacija?

Hvala puno na pomoći. :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.086 sekundi sa 18 upita.