TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 04:26:04 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda ramena  (Pročitano 3335 puta)
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #6 poslato: Maj 15, 2018, 09:40:18 posle podne »

Ta veća fleksibilnost levog je od ranije ili?
Ako možeš da mi nekako obeležiš na slici gde osećaš bol?

Sačuvana
Lex456
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #5 poslato: Maj 15, 2018, 07:04:24 pre podne »

 Takodje kroz rame mnogo vise osecam sve pokrete nego kroz drugo, u smislu da osecam kosti kako se pomeraju i kada prislonim ruku mogu ppd rukom mnogo jasnije da ih osetim nego kod drugog ramena, ali me to bas nista ne boli, samo ovo pri dnu deltoidnog misica pri ovim pokretima.
Sačuvana
Lex456
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #4 poslato: Maj 15, 2018, 07:00:46 pre podne »

Pri obicnim svakodnevnim aktivnostima ne osecam nikakav bol, ni podizanje ruke, dohvacanje lopatice, nista od toga. Nekada mi se ucini da malo osecam samo nesto kroz to rame, nije bol, nego malo tupo onako, ali moguce da kako dosta razmisljam o tome zapravo i nije nista nego ja umislim.
https://orthoinfo.aaos.org/en/recovery/rotator-cuff-and-shoulder-conditioning-program/
Ovo su vezbe koje mi je dao da radim i da ubacujem povremeno jos neke
Bol se javlja kad radim gotovo sve vezbe za rame, nekad manje, nekad vise, na primer dumbbel press, lateral raise, upright row malo manje, ovu 12. dosta jace osecam u ramenu koje me boli, takodje eksternu rotaciju, 9. vezba
Nisam sigurna da li mozda previse brinem i obracam paznju na to, ili bi bas trebalo
Za dijagnozu za rame mi je ortoped napisao instabilitis articuli multiaxialis gh dex, posto me je fizijatar nakon fizikalne uputio dalje kod ortopeda, a i on mi je rekao za rame da je fleksibilnije, za ovaj bol nista konkretno kao dijagnozu.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #3 poslato: Maj 14, 2018, 10:57:21 posle podne »

Ta "podrhtavanja" mi idu nekako u prilog slabih mišića te regije
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #2 poslato: Maj 14, 2018, 10:56:19 posle podne »

Pozdrav.
Možeš li mi opisati pri kojim pokretima osećaš bol?  (odvođenje ruke od tela do 90 stepeni ili i više od toga, pozadi kada pokušavaš da dohvatih lopaticu...?)
Šta je napisao fizijatar koji je obavio pregled, za Dg?
Sačuvana
Lex456
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #1 poslato: Maj 14, 2018, 06:43:09 pre podne »

Zdravo! Od januara imam bolove u desnom ramenu, konkretno mislim da je dno  deltoidnog misica, ili malo ispod. Bol kao da krece otpozadi ka naprijed kroz ruku, i javlja se samo za vreme vezbanja. Nije bilo nikakvog otoka ili bolova inace. Pocelo je 2 nedelje nakon sto sam krenula na bodypump, radila sam sa tegovima od 2-2.5kg. Isla sam na fizikalnu, pa napravila malo vecu pauzu od 2 meseca sto se tice vezbi za ruke, ostalo sam normalno isla u teretanu, i onda su mi dali da radim vezbe za jacanje ramena, posto mi je inace desno rame fleksibilnije od levog, pa ga je potrebno ojacati. Ali je opet pocelo da boli kao pre, nekad kao da pece vise nego da boli. Mazala sam deep reliefom i nekim drugim kremama, ali nije bilo neke vece pomoci. Osim toga, kroz oba ramena osecam podrhtavanje pri nekim pokretima, i sa opterecenjem i bez, kao da krece iz lopatice.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.072 sekundi sa 18 upita.