TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 02:02:36 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povredjeno rame, 6 godina kasnije...MR nalaz  (Pročitano 3201 puta)
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #28 poslato: Avgust 02, 2019, 04:19:07 posle podne »

To sto navodis " trnjenje povremeno, peckanje" , kao i propagacija bola niz ruku, kao da mogu ukazivati da je neki nerv bio pritisnut.
Mada, ta simptomatologija se ne desava cesto?
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #27 poslato: Avgust 02, 2019, 04:17:24 posle podne »

Nastavi sa tim vezbama, ocigledno ti pomazu.
Vodi racuna o tezinama, neka uvek ide postepeno.
Istezanja redovna, ne preskaci.
Sačuvana
Mark0Naopak0
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7


« Odgovor #26 poslato: Avgust 01, 2019, 07:42:24 posle podne »

"rame sada boli kada ispruzim ruku guram na dole " - gde osetiš bol u ramenu dok ovo radiš?

Mslm da je to prednji deo ramena ili izmedju srednjeg i prednjeg... trenutno me je prestalo ali ponekad dodje u navratima... ili recimo osetim pri tako nekim, sasvim obicnim pokretima, bol kao na primer da me je neko bocnuo iglicom, kada recimo ubacujem u pvu przinu ili podizem nesto, posle treninga... mada mislim da sam sada malo ojacao taj deo... proslih par dana sam osecao trnjenje u vidu peckanja i to samo par dana.. najveci problem tj da kaze, da osetim tu neku neprijatn bol tokom i nakon treniga su vezbe kosi benc, bucice na kosoj i ravnoj klupu ali samo pri leganju na klupu i postavljanu bucica u pravi polozaj, cabel srossover i osecam bol pri radu bicepsa na masini gde sedeci stavim laktohe ispred i podizem malo jacu tezinu, osetim bol u grudnom drlu kao da je povezano sa ramenom...
Trenutno stanje posle 3 meseca je to da msm da sam malo ojacao ramene misice sa tuber gumom , msm da mi je pomogla malo, bolovi nisu toliko ucestali kao sto su bili, ne osecam vise bol kod ramena koja je isla kroz biceps sve do kaziprsta kao sto sm pre osecao, trenutno mislim da napredujem lagano

ZAKLJUCAN MR PREGLED DESNOG RAMENA JE BEZ MANIFESTNIH PATOLOSKIH PROMENA ( uporedjivali su ga sa nalazom iz 2015 god )
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #25 poslato: Jul 08, 2019, 08:31:58 pre podne »

Kako misliš MR iz 2015 i sada isti?
Kada si drugi put radio MR morao je da nešto napiše u izveštaju, pošalji mi to.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #24 poslato: Jul 08, 2019, 08:14:44 pre podne »

"rame sada boli kada ispruzim ruku guram na dole " - gde osetiš bol u ramenu dok ovo radiš?
Sačuvana
Mark0Naopak0
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7


« Odgovor #23 poslato: Jul 08, 2019, 07:32:50 pre podne »

Pozdrav
Šta se dešavalo u međuvremenu, jesi li trenirao??
Vežbe koje sam ti poslala?

Treniram redovno, bole je i dalje prisutna. Imam vezbe koje sam nasao na jutubu sa tuber gumom koje radim svaki dan pre treninga, na sredini treninga i posle trening https://www.youtube.com/watch?v=KF5DXGv7T1A
Secam se kada sam bio kod lekara i kada je proveravao na koje pokrete me rame boli...ispruzim ruku i guram u stranu, gore, dole dok on mi drzi ruke stvarajuci kontru, vidim da me rame sada boli kada ispruzim ruku guram na dole dok drugom rukom joj lupam kontru. Radio sam dve grupe misica u danu, sa tim sam prestao i radim dnevno samo jednu grupu radi manjeg forsiranja ramena, radim vezbe za ramena koje si mi preporucila. Sto se tehnike tice, imam dobro znanje o vezbama i pravilnosti istih ali volim nekad da dodam koju kilu na sipku, jednostavno mi nekad nema smisla vezbanje ako se ne pomucim malo...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #22 poslato: Maj 25, 2019, 10:28:06 posle podne »

Mislim da je dobro što si počeo trenirati ali trebaš jako pametno napraviti izbor vežbi kako bi počeo sa jačanjem mišića. Takođe i što se tiče tehnike tu moraš dobro analizirati pokret i videti šta ti smeta a sta ne i ako treba malo prilagoditi tehniku izvođenja.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #21 poslato: Maj 24, 2019, 01:09:36 posle podne »

Pozdrav
Šta se dešavalo u međuvremenu, jesi li trenirao??
Vežbe koje sam ti poslala?
Sačuvana
Mark0Naopak0
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7


« Odgovor #20 poslato: Maj 19, 2019, 10:12:18 pre podne »

Pozdrav, poceo sam trenirati... juce mi je bio drugi trening... odradio sam i drugu magnetnu, receno mi je da se nista nije promenilo niti na bolje niti na gore ali ja imam osecaj da mi je rame jos u gorem stanju.
Prvi dan sam radio biceps, drugi dan ramena... gledam da se ne forsiram i da idem lagano, bukvalno sam radio sa sipkom i tegovima od 4 do 7 kila.
E sada bol koji danas osecam jeste peckanje i bol u predelu prednjeg desnog ramena i malo ispod nize ka unutrasnjem delu bicepsa. Kada radim vezbe i kada se zagrevam osecam kod ramena kao da nesto preskace, to nije nista novo.... primetio sam kada sam pokuo da se pocesem iza vrata malo jaci bol... usput radim i sa tuber gumama vezbe sto sam nasao na jutubu.. od magnetne sam dobio samo CD, ako ima neko strucan mogu mu poslati na mail slike-snimke sta vec.

Izgubio sam veru u doktore, vec unapred znam sta ce mi reci a da ne pricam da su poceli da naplacuju preglede kod sportskog lekara kod kojeg sam vec bio i to kod dva razlicita , tako da mi se ne bacaju pare na pregled ( 3000 rsd ) i terapije ( 1800 rsd po terapiji ) koje sam vec prosao 100 puta

Da li bi trebao da se zabrinem oko tog peckanja? preskakanja ? i bol koju trenutno osecam ?
Mozda rame treba da ojaca prvo kako bi prestalo sa tim bolovima ?
Planiram da posle tri meseca ako ne prestane da uzmem male kolicine deke i testosterona kako bi ojacao zglobove i vezivna tkiva ? voleo bi i misljenje o tome
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #19 poslato: Septembar 20, 2018, 10:01:10 posle podne »

na primer...
https://www.youtube.com/watch?v=ekStIFVv078
https://www.youtube.com/watch?v=zuekL4JigJ4
https://www.youtube.com/watch?v=qhV-68RyrlM
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #18 poslato: Septembar 20, 2018, 09:53:16 posle podne »

Arnoldov potisak
* sedeći položaj
* u početnom položaju tegovi se nalaze ispred ramena ruke su savijene, podlaktice vertikalne u odnosu na tlo a dlanovi okrenuti prema telu

Podići tegove opružajući ruke i istovremeno rotirajući podlaktice tako da u završnom položaju tegovi budu u opruženim rukama vertikalno iznad ramena sa dlanovima okrenutim od tela. Savijajući ruke u laktovima i rotirajući podlaktice, vratiti tegove u početni položaj
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #17 poslato: Septembar 20, 2018, 09:50:11 posle podne »

Varijacija prethodne dve
* sedeći položaj, zatvorenim nathvatom uzeti jednoručne tegove i podići ih sa strane pored oba ramena
* ruke savijene u zglobovima laktova, leđa prava

Podići tegove, opružajući ruke u zglobovima laktova, sve dok ruke ne budu potpuno opružene sa tegovima iznad ramena. Savijajući ruke u zglobovima laktova vratiti tegove u početni položaj
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #16 poslato: Septembar 20, 2018, 09:46:29 posle podne »

* šipku držati zatvorenim nathvatom malo šire od širine ramena
* postaviti šipku ispred glave na sredinu vratne regije
* leđa prava, stopala u širini ramena

Potisnuti šipku vertikalno iznad glave sve dok ruke ne budu potpuno opružene. Saviti ruke i spustiti šipku u početni položaj
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #15 poslato: Septembar 20, 2018, 09:42:27 posle podne »

* šipku držati zatvorenim nathvatom malo šire od širine ramena
* postaviti šipku iza glave na sredinu vratne regije
* leđa prava, stopala u širini ramena

Potisnuti šipku vertikalno iznad glave (opružajući ruke u zglobovima laktova) sve dok ruke ne budu potpuno opružene. Saviti ruke u zglobovima laktova i spustite šipku u početni položaj (iza glave na sredinu vratne regije).
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #14 poslato: Septembar 20, 2018, 09:34:52 posle podne »

* uhvatiti šipku malo uže od širine ramena i stati u uspravan stojeći stav (ruke su opružene)

Savijajući ruke podići šipku prema vratu. Laktovi se šire i podižu (laktovi su uvek iznad šipke). Opružiti ruke i spustiti šipku u početni položaj
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 17 upita.