TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 18, 2024, 11:04:16 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Skinny fat  (Pročitano 12127 puta)
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #50 poslato: Septembar 19, 2019, 07:56:28 pre podne »

Ok, ipak pošalji poslednji nalaz lab, da imam uvid.
Cigarete i astma, hmm?
Trebaće tebi dosta volje u narednom periodu...

Drago mi je što si to rekao jer ono što ti želiš od treninga i program koji si skinuo sa neta nemaju baš puno veze jedno sa drugim. ALi da se ispraviti :)
Sačuvana
Dr Iggy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36

« Odgovor #49 poslato: Septembar 19, 2019, 07:49:50 pre podne »

Poslednji nalaz laboratorije?
AKo nisi radio u poslednjih godinu dana uradi sledeće: krvna slika, biohemija- urea, kreatinin, ALT, AST, ukupan i dir.bilirubin, holesterol ukupan i LDL, trigliceridi, gvožđe, glukoza), urin.

Za par dana ću ti poslati OKVIRNO program, što znači, probaš, vidiš kako ti odgovara, javiš utiske, ako treba šta da se koriguje, smanji/poveća...
Moraš da imaš kardio, moraš da imaš vežbe za posturu, ali i ubaciću i vežbe snage.

Pa radio sma u maju, nešto povišeniji holesterol i , mokraćna kisleina, to je kolko se sećam, manje više je sve u nekim optimalnim granicama, ali treba da povedem računa o zdravlju: redukovanje ishrane, da bacim duvan, alkohol da svedem na max jednom mesečno....

Ma meni ovo sve treba da smršam i da malo sredim telo, fazon da mi ne bude ruka mršavija nego kod devojaka :D ne planrma ja da budem profesionalni bodibilder...:D
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #48 poslato: Septembar 19, 2019, 07:45:46 pre podne »

Druga stvar, daj što više informacija vezano za ishranu- bez dobre korekcije trening ne znam kakav da je neće imati efekat koji treba.
Iščitaj to što su ti poslali, i pitaj
A saveti za ishranu koje ovde možeš dobiti od kolega značajno će doprineti učinkovitosti treninga i uopšte tvom zdravstvenom stanju.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #47 poslato: Septembar 19, 2019, 07:40:32 pre podne »

Poslednji nalaz laboratorije?
AKo nisi radio u poslednjih godinu dana uradi sledeće: krvna slika, biohemija- urea, kreatinin, ALT, AST, ukupan i dir.bilirubin, holesterol ukupan i LDL, trigliceridi, gvožđe, glukoza), urin.

Za par dana ću ti poslati OKVIRNO program, što znači, probaš, vidiš kako ti odgovara, javiš utiske, ako treba šta da se koriguje, smanji/poveća...
Moraš da imaš kardio, moraš da imaš vežbe za posturu, ali i ubaciću i vežbe snage.
Sačuvana
Dr Iggy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36

« Odgovor #46 poslato: Septembar 19, 2019, 07:26:32 pre podne »

Ima li neko stručan u teretani u koju planiraš da ideš da te isprati i koriguje kako radiš?

Težina, visina, godine, obim struka (meriš u nivou pupka)?

Biće, to drži neki moj drug, nije neka velika teretana ali mi je blizu kuće.
87 kg, 181 cm, obim struka (pupak)  oko 105 cm (sala imam u stvari smao oko struka i sa strane).
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #45 poslato: Septembar 19, 2019, 07:18:51 pre podne »

Ima li neko stručan u teretani u koju planiraš da ideš da te isprati i koriguje kako radiš?

Težina, visina, godine, obim struka (meriš u nivou pupka)?
« Poslednja izmena: Septembar 19, 2019, 07:22:44 pre podne od strane Aleksandra Brankovic » Sačuvana
Dr Iggy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36

« Odgovor #44 poslato: Septembar 19, 2019, 07:11:11 pre podne »

Super.
Ajde ovog puta napravi neki kontinuitet i nemoj prekidati i praviti pauze.

Mada, sve mi se više čini da ti želiš da mi modifikujemo program za vežbe snage, jer si "zacrtao" da ćeš da kreneš sa tim? Ispravi me ako grešim :)

Istina. Mislim da mnogo odugovlačim s tertetanom. Već od prošle godine :D
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #43 poslato: Septembar 19, 2019, 06:58:40 pre podne »

Super.
Ajde ovog puta napravi neki kontinuitet i nemoj prekidati i praviti pauze.

Mada, sve mi se više čini da ti želiš da mi modifikujemo program za vežbe snage, jer si "zacrtao" da ćeš da kreneš sa tim? Ispravi me ako grešim :)
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #42 poslato: Septembar 19, 2019, 06:52:17 pre podne »

U drugom mesecu, teorijski gledano, kardio minutno smanjiti a uvesti vežbe na spravama.
Ali to zavisi od ovog početnog meseca, tvoj osećaja u treningu i napretka. Što bi značilo da postoji komunikacija i povratna informacija koju nam daješ u toku vežbanja, s vremena na vreme ( ne na godinu dana :))

Slažem se sa kolegama da je tada potrebno modifikovati program vežbi snage tebi i mogućnostima.
I najbolje bi bilo kada bi neko u početku mogao da isprati kako radiš da bi mogao da formiraš dobru tehniku.
Sačuvana
Dr Iggy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36

« Odgovor #41 poslato: Septembar 19, 2019, 06:49:17 pre podne »

I dalje sam za to da početak treniranja usmeriš prvo na kardio treninge kao što sam ti navela, do pola sata trajanja  ( puls doziraš u propisanom intenzitetu, umereno, bez gubitka daha, da možeš normalno da razgovaraš)
uz dodatak osnovnih vežbi tipa plankova (varijacija imaš zaista puno), trbušnjaci, pa čak i sklekovi i zgibovi (20ak minuta)
Da ti to bude osnova bar prvih mesec dana, 3x nedeljno, uz zagrevanje i istezanje da ceo trening traje do sat vremena.

ALi to već radim, tčanije radio sma neka dva meseca, sad zbog posla pauzirao sma dve nedelje. Radio sma sve to bez zgibova. Jedan dan brzo hodanje. Jedan dan osnovne vežen snage u kućčnoj varijanti. I tkao u krug.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #40 poslato: Septembar 19, 2019, 06:47:15 pre podne »

I dalje sam za to da početak treniranja usmeriš prvo na kardio treninge kao što sam ti navela, do pola sata trajanja  ( puls doziraš u propisanom intenzitetu, umereno, bez gubitka daha, da možeš normalno da razgovaraš)
uz dodatak osnovnih vežbi tipa plankova (varijacija imaš zaista puno), trbušnjaci, pa čak i sklekovi i zgibovi (20ak minuta)
Da ti to bude osnova bar prvih mesec dana, 3x nedeljno, uz zagrevanje i istezanje da ceo trening traje do sat vremena.

Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #39 poslato: Septembar 19, 2019, 06:40:16 pre podne »

Preporuke za astmatičare:
* dosta tečnosti pre i u toku vežbanja
* duže zagrevanje i hlađenje
* terapija uvek pri ruci; u pojedinim slučajevima je potrebno uzeti je i pre treninga
* aerobne aktivnosti poželjne ali i vežbe snage naročito za one koji koriste oralne kortikosteroide (zbog gubitka mišićne mase na periferiji)
* trajanje vežbanja za početak 20 do 30 min, cilj ići do 45-60min
* intenzitet se kreće između 55-70% max srčane frekvencije
Sačuvana
Dr Iggy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36

« Odgovor #38 poslato: Septembar 19, 2019, 06:25:37 pre podne »

Imas tri puta za redom mrtvo dizanje u programu. Imas dva puta bench press i jos puno toga sto je nepotrebno. Sa ovakvim planom je korak naprijed - nazad dva. Nema sanse da oporavis svoje tijelo nakon ovakvih treninga tj ako zaista treninzima pristupas ozbiljno i bez zabusavanja.

Nije ovo plan za tebe i tvoje fizicke mogucnosti, cak je daleko od toga.

Imas na forumu puno toga napisanog a vezano je za trening. Puno slozenijih programa koji ce ti pomoci da kao pocetniku izvuces maksimum.

Za ishranu su kolege pisale, slozio bih se, ovo nisi mogao da procitas na Pansport forumu.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Kapiram već iz Slavišinih postova, svakako bih modifikovao ponudjeni režim ishrane i plan treninga, koji mi uzgred i kao alaiku deluje prenatrpano. Preuzeo sma ga sa neta....

Ma mene brine da ne odem u neke dubioze sa pplaniranjem, možd aje bolje d alagano krenem s treninzima, pa d au hoduu modifikujem stvari....
Sačuvana
Dr Iggy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36

« Odgovor #37 poslato: Septembar 19, 2019, 06:23:53 pre podne »

Smatram da su treninzi preobimni...bolje se odluči za neki split sistem - jedna veća + jedna manja partija( naravno čućemo i mišljenje ostalih kolega iz PS tima)...kardio možeš ubaciti i posle treninga sa opterećenjem( bez preterivanja)...planirao si možda HIIT?

Iskreno ne bih se zaletao u nepoznato...bez velikih planova, očekivanja, prevelikih restrikcija u ishrani...stekni rutinu treninga i kvalitetne ishrane, pa ćeš lagano pratiti svoje telo...

Smatram da je za kompleksnije vežbe - čučanj, mrtvo vučenje npr. potreban stručni nadzor za ovladavnje pravilne trenažne tehnike...

Ne zaboravi 4-6 manje obilnih obroka...bez solo hidrat užina i sl., po koja voćka između obroka je ok, ostalo je promašaj...

Bolje se orijentiši kada su u pitanju makronutrijenti, da bar okvirno znaš koliko čega unosiš...ne komplikuj nepotrebno, drži se osnova...

Kako si zdtavstveno? Rađen skorije lab. nalaz krvi i urina? Ne piju se nikakvi lekovi?

Najgora je stvar preuzimati gotove treninge a ne poznavati dovoljno svoje telo...drži se osnova ;)

Dobro, hajde da redukujemo vežebe na ono najosnovnije. Za  Fulll Body sam se odlučio jer su mi sve rekli da je to bolje, pošto imam malo mišićne mase a višak masti, negde odaktivno imam 10 kg viška. Stanje isot kao i prošle godine kada sam slao slike.
Zdravstveno sma manje više ok, ali nmg HIIT treninge za kardio, pošto imam astmu i naprežem pluća prilikom trčanja....tako da moram za sada neke manje varijante----
Sačuvana
Dr Iggy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36

« Odgovor #36 poslato: Septembar 19, 2019, 06:18:45 pre podne »





Nisu u potpunosti, konkretno samo za obrok pre i psole treninga, a ostali prema nekom personalnom treneru s fejsa....koliko sam  ukapirao obrocei pre i psoel treninga treba da su kombinaicja hidrata/proteina, a večera proteina/masti. Imam ciljani unos kalorija, negde oko 2000 na dnevnoj bazi. Makronutrijente nisma detaljisao, ali gledam da unesem što više proteina.
Sve u svemu hoću d apokupim savete i da ovo što sam izneo modfikujem,...
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.075 sekundi sa 18 upita.