TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 01:56:29 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Prelom metatarzalne kosti i oporavak  (Pročitano 7634 puta)
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #31 poslato: April 07, 2019, 10:02:12 pre podne »

A ishrana...to jeste zaista nezgodno kada si veći deo dana u kolima, ili često menjaš sredinu pa moraš da nosiš obroke sa sobom i da ododliš grickalicama jer su brža opcija...
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #30 poslato: April 07, 2019, 09:56:19 pre podne »

Što se tiče kolena...gde su bolovi lokalizovani? Pri kom pokretu se javljaju?
radiš li vežbe za kvadriceps, zadnju ložu, glutealne mišiće, i kompleks leđa+trbušnjaci?
Radimo stvarno sve, trbusnjaci svakakvi me ubijaju Iskoraci u stranu, podizanje nogu bočno sa opterećenjem i zadrzajem, cucnjeve svakakve.. Ranije su cucnjevi bili misaona imenica.
Sto se kolena tiče.. Najprostije rečeno, ako skroz cucnem i hocu da ustanem.. Malo teze se podignem. Tu osecam blag bol bas u kolenu, e sad da li je nemogucnost ustajanja vezana za kvadriceps ili bas koleno nemam pojma...

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk


Odlično :) za kolena nisam sigurna, to isprati...jer primarni probl ti je bio skočni i taj prelom...bol u kolenima može biti posledica narušavanja celokupnog obrasca pokreta zbog primarnog problema pa i kolena trpe. Trebalo bi da se to sanira či osposobiš stopalo kako treba. Ali jačaš sve, bukvalno radi vežbe za  mišiće celog tela
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #29 poslato: April 07, 2019, 09:52:35 pre podne »


Trudim se da prevazilazim sopstvene mogućnosti pa zadržim one vežbe koje nisu baš toliko na prstima, blago savijanje i to je ok. Istrpim neku jačinu te nelagode, bola, ne znam ni ja sta je. Bas iskorake sa opterećenjem ne mogu.
Ne osećam sada bol u stopalu ni kad kotrljam flašu ni kad podižem peškir, mozda zato sto je odmorno.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk


Ne mora da znači, možda su ti te vežbe lakše pa nema bola. ali možeš ih raditi s vremena na vreme, u periodima odmora
Sačuvana
Dzovana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 30

« Odgovor #28 poslato: April 07, 2019, 08:29:46 pre podne »

Što se tiče kolena...gde su bolovi lokalizovani? Pri kom pokretu se javljaju?
radiš li vežbe za kvadriceps, zadnju ložu, glutealne mišiće, i kompleks leđa+trbušnjaci?
Radimo stvarno sve, trbusnjaci svakakvi me ubijaju Iskoraci u stranu, podizanje nogu bočno sa opterećenjem i zadrzajem, cucnjeve svakakve.. Ranije su cucnjevi bili misaona imenica.
Sto se kolena tiče.. Najprostije rečeno, ako skroz cucnem i hocu da ustanem.. Malo teze se podignem. Tu osecam blag bol bas u kolenu, e sad da li je nemogucnost ustajanja vezana za kvadriceps ili bas koleno nemam pojma...

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk

Sačuvana
Dzovana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 30

« Odgovor #27 poslato: April 07, 2019, 08:23:11 pre podne »



Stopalo mi iz opisa deluje ok, mada , od avgusta do sada prošlo je dosta vremena, bar u narednih mesec-max 2 da uvedeš i podizanje na prste??
Jesi li radila vežbe za svod stopala? Kada staviš flašu sa vodom ili lopticu ispod stopala i kliziš preko cele površine tabana? ili peškir staviš ispod stopala pa prstima pokušaš da ga podigneš? Probaj sada...da li ima bola dok to radiš?

Trudim se da prevazilazim sopstvene mogućnosti pa zadržim one vežbe koje nisu baš toliko na prstima, blago savijanje i to je ok. Istrpim neku jačinu te nelagode, bola, ne znam ni ja sta je. Bas iskorake sa opterećenjem ne mogu.
Ne osećam sada bol u stopalu ni kad kotrljam flašu ni kad podižem peškir, mozda zato sto je odmorno.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk

Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #26 poslato: April 07, 2019, 07:42:30 pre podne »

Dobro je što ti vežbe imaju dinamiku, vidim da imate plan. Možeš probati sa utrljavanjem neke kreme nakon vežbanja, tipa Pernaton gela, čisto da olakša tegobe i smiri bolna mesta koja su se aktivirala treningom
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #25 poslato: April 07, 2019, 07:39:27 pre podne »

Što se tiče kolena...gde su bolovi lokalizovani? Pri kom pokretu se javljaju?
radiš li vežbe za kvadriceps, zadnju ložu, glutealne mišiće, i kompleks leđa+trbušnjaci?
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #24 poslato: April 07, 2019, 07:38:02 pre podne »

Stopalo mi iz opisa deluje ok, mada , od avgusta do sada prošlo je dosta vremena, bar u narednih mesec-max 2 da uvedeš i podizanje na prste??
Jesi li radila vežbe za svod stopala? Kada staviš flašu sa vodom ili lopticu ispod stopala i kliziš preko cele površine tabana? ili peškir staviš ispod stopala pa prstima pokušaš da ga podigneš? Probaj sada...da li ima bola dok to radiš?
Sačuvana
Dzovana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 30

« Odgovor #23 poslato: April 07, 2019, 07:24:50 pre podne »



Misliš na bol prilikom podizanja na prste?
A skočni zglob? Je l bolan, otečen?
Bolovi u kolenima?
Kako hodaš na ravnom? Uz stepenice?
 
Jeste li uključili traku?
Radiš li vežbe sa opterećenjem?
Za posl tri nedelje ima li pomaka u doziranju vežbi: obimnost, težina, povećanje broja ponavljanja, vrsta vežbi, bilo šta što si primetila?

Da, prilikom podizanja na prste. Povremeno osecam blag bol u sredini stopala, ali to je nešto nedefinisano, ne bih mogla opisati. Na primer, ako sam hodala, onda sela i posle nekog vremena ustala, osećam neki bol kad se oslonim na stopalo. Zglob je sada miran, nema otoka, vrtim stopalo u svim pravcima bez problema. Sa strane gde je ožiljak nemam neke specijalne manifestacije, osim trnjenja, ali to je nešto što me ne ometa mnogo.
Bolove u kolenima imam, isto ne mogu da opišem. Uglavnom je to kada treba da se podignem, nista strasno, ali malo mi teže ide.
Na ravnom, uz i niz stepenice hodam bez problema, čak i brzim tempom. Isto nekad osecam bol na samoj sredini stopala, nekad ne.
Menjamo vežbe, svaki put je ili povećan broj ponavljanja ili druge vežbe, sve grupe misica, nikad nije isto, radim sa opterećenjem i na traci hodam do brzine 6.5, ne idem dalje. Jos uvek nisam pokušala da potrčim. Naravno, bile su laganije vežbe u početku, sad već malo kompleksnije i radim ih uvek uz nadzor. Ipak menjamo vežbe kada su neki iskoraci u pitanju gde moram da se oslonim na prste.

U osnovi je to daleko bolje nego što je bilo, a ti neki ograničavajući bolovi ili nelagodnost, ne znam ni ja sta je, verujem da prolaze vremenom

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk

Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #22 poslato: April 07, 2019, 06:27:09 pre podne »

Misliš na bol prilikom podizanja na prste?
A skočni zglob? Je l bolan, otečen?
Bolovi u kolenima?
Kako hodaš na ravnom? Uz stepenice?
 
Jeste li uključili traku?
Radiš li vežbe sa opterećenjem?
Za posl tri nedelje ima li pomaka u doziranju vežbi: obimnost, težina, povećanje broja ponavljanja, vrsta vežbi, bilo šta što si primetila?
Sačuvana
Dzovana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 30

« Odgovor #21 poslato: April 06, 2019, 10:41:05 pre podne »

Pozdrav, Aleksandra. Hvala na pitanju
Sto se stopala tiče, bolje je svakako. Osećam bolove redovno, ali mi kažu da je to normalno. I dalje sam pod nadzorom trenera, jos uvek ne radim vežbe koje uključuju savijanje prstiju posto me boli.
Ne mogu jos da se podignem kada napravim dubok cucanj, tipa ako hoću nešto nisko da uzmem, ili da ustanem sa strunjace bez teškoća, ali sam mozda samo nestrpljiva. Rekla bih da je to više do kolena.
Nosim ravnu obuću, povremeno obujem nesto sa nižim štiklama, čisto da mi stopala ne zaborave visinu

Sto se hrane tiče..... Jaaaaooo što je to teško... Imam 4.5 kg manje ali sam često na putu zbog posla pa nemam bas uvek neki izbor pa ni ne mrdam nesto značajno odatle. Radim na tome

Uglavnom, sve ide redovnim tokom, rekla bih

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk

Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #20 poslato: April 04, 2019, 01:42:58 posle podne »

Ima li "pomaka"?
Vežbe, ishrana??
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #19 poslato: Mart 06, 2019, 09:23:28 pre podne »

Ako si mu poklonila svoje poverenje, slušaj ga za sve.
Mislim da za sada lepo napreduješ
Sačuvana
Dzovana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 30

« Odgovor #18 poslato: Mart 04, 2019, 11:26:59 pre podne »

Na forumu u delu o ishrani možes dobiti dosta korisnih saveta i rešiti nedoumice.

Ovako, opšte gledano, mislim da ne treba komplikovati...sve se svodi na to da jedes ali sa merom, raznovrsno, da imaš potrošnju koja je veća od unosa (u slučaju viška kg), da ponekad i "prekršis" pa gricneš, ali da to nije navika...o vodi i hidrataciji suvišno da govorim koliko je važna...ako govorimo o vitaminima i mineralima, pogotovo u zimskom periodu, zašto da ne, jer ne unosiš toliko hranom...

Kada se ključne stvari promene u ishrani, uz trening, tvoj cilj će biti mnogo bliži

Hvala na savetima. Za sada se drzim toga da jedem umereno, ne pratim potrosnju kalorija, ali se trudim da jedem dovoljno da ne osetim glad izmedju obroka, da mogu da izdrzim bar 5, 5.5 h bez da se uhvatim za nesto slano. Ne prejedam se, sklonim hranu onda kada osetim da nema gladi, a mogla bih jos. Trener je spominjao rotaciju ugljenih hidrata kao sledeci potez, posle mesec dana treniranja. O tome ne znam mnogo, ne znam sta ti mislis.

Sto se stopala tice... Vrlo sam zadovoljna oporavkom, skoro da mogu da cucnem bez bolova u kolenima i da mogu da ustanem bez nekih vecih problema. Nije jos kako treba ili bez osecaja neke teskoce u izvrsavanju nekih radnji, ali je svakako mnogo manje nego sto je bilo. Cucnjevi su mi reper za trenutno stanje, kao i ustajanje sa strunjace :D Oba su isla jako tesko kad sam pocela da treniram.
Sad malo hodam i po traci, vozim bajs kao zagrevanje nekih 10-ak minuta, a posle zavrsenih vezbi hodam na traci brzinom 5,5 nekih pola sata i ok mi je posle zavrsenog treninga.

Sve u svemu, zadovoljna sam napretkom, jedino ta hrana malo sto me muci... Nisam ni klinka, sve sto pojedem se zalepi i posle mi dusa izadje na nos dok ga odlepim :D
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #17 poslato: Februar 26, 2019, 04:37:21 posle podne »

Na forumu u delu o ishrani možes dobiti dosta korisnih saveta i rešiti nedoumice.

Ovako, opšte gledano, mislim da ne treba komplikovati...sve se svodi na to da jedes ali sa merom, raznovrsno, da imaš potrošnju koja je veća od unosa (u slučaju viška kg), da ponekad i "prekršis" pa gricneš, ali da to nije navika...o vodi i hidrataciji suvišno da govorim koliko je važna...ako govorimo o vitaminima i mineralima, pogotovo u zimskom periodu, zašto da ne, jer ne unosiš toliko hranom...

Kada se ključne stvari promene u ishrani, uz trening, tvoj cilj će biti mnogo bliži
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.045 sekundi sa 18 upita.